Borowski wspomina Olszewskiego: ''Perła erudycji'' - zdjęcie
09.02.19, 12:11

Borowski wspomina Olszewskiego: ''Perła erudycji''

2

"Poznałem go na sali sądowej, gdzie miałem przyjemność wysłuchania jego wystąpień i mów obrończych. Były to prawdziwe "perełki erudycji", które obnażały system władzy, jaki wtedy nas sądził" - mówił Adam Borowski, wspominając zmarłego byłego premiera Jana Olszewskiego.

Na antenie radiowej Jedynki były dzialac opozycji demokratycznej przyznał, że Olszewski był prawdziwym liderem w walce o wolną Polskę.

"Jan Olszewski był liderem opozycji antykomunistycznej, podłych czasów PRL-owskich. Bronił także Jacka Kuronia, Karola Modzelewskiego, Zbigniewa Romaszewskiego oraz wielu innych" - podkreślił Borowski.

mor/PolskieRadio.pl/Fronda.pl

Komentarze (2):

Bizon2019.02.9 12:32
Mam pytanie, czy ktokolwiek znał lub słyszał o Adamie Borowskim przed 2015 rokiem? Zapytam dalej, czy ktokolwiek słyszał przed 2015 rokiem o jego bohaterstwie i zasługach? Dziś nie wychodzi z TVP, chyba tam nawet śpi, bo nie ma czasu się ogolić i doprowadzić do wyglądu, strasząc aparycją kloszarda. Po dojściu PiS do władzy dowiedzieliśmy się, że przez tyle lat żyliśmy w niewiedzy, nie mając pojęcia o istnieniu Adama Borowskiego, dziś przez tzw. publiczne media kreowanego na największego działacza opozycji niepodległościowej. Dzieje się tak z przyczyn politycznych, bo jest to fanatyk PiS, dokładnie tak samo, jak za czasów PO nagle jak królik z kapelusza pojawiła się inna legenda Solidarności Henryka Krzywnos, którą zaczęto gloryfikować, bo nakrzyczała na Kaczora.
kuna2019.02.9 16:21
w 3rp bohaterami mogli być tylko takie szmaty jak bolek,kuroń,geremek i mazowiecki