Bohaterska 14-latka ratowała epileptyka, gdy ludzie uciekali z autobusu - zdjęcie
07.04.15, 14:00Weronika Szuszkiewicz (fot.www.lublin.pl)

Bohaterska 14-latka ratowała epileptyka, gdy ludzie uciekali z autobusu

9

Weronika prowadziła akcję ratunkową, gdy inni pasażerowie... uciekali z pojazdu.

Mężczyzna osunął się na podłogę obok kabiny kierowcy i dostał drgawek. Pasażerowie domagali się zatrzymania autobusu, a po otwarciu drzwi uciekli. Tylko 14-latka zaczęła udzielać choremu pomocy.

- Przytrzymałam panu głowę, żeby nie uderzył się jeszcze mocniej, i szczękę. Sprawdzałam też puls i czy oddycha, aż do chwili przyjazdu karetki - mówiła Weronika Szuszkiewicz w rozmowie z portalem Lubin.pl.

Nastolatka przyznaje, że ratownictwa nauczyła się sama z filmów i książek. W przyszłości chce zostać ratownikiem medycznym albo endokrynologiem.

All/Lublin.pl, IAR

Komentarze (9):

anonim2015.04.7 14:51
@kawosz Jak potrzebujesz to Ci dam namiary a na początek może mniej kawy bo widać, że Ci szkodzi. Dla dziewczyny szacun bo okazała się bardziej dorosła od dorosłych.
anonim2015.04.7 15:04
Ot, ludność przewalcowana w gimnazjum, liceum. Oduczona dzielności, nauczona strachu. Jakby tam wparował cloaun Brejvika to by płacząc kładli posłusznie głupie łby pod lufę... nikt by nie pomyślał o ucieczce ani o walce.
anonim2015.04.7 15:42
@kawosz- A co? Potrzebujesz?
anonim2015.04.7 19:28
kawosz_marcin ; pokazałeś światu swoją inteligencję o poziomie 31IQ
anonim2015.04.7 19:35
Pasjonatka w tej dziedzinie, chce z tym związać swoją przyszłość, ma talent w tym kierunku wiec nic dziwnego że garnie się do wiedzy w tym kierunku i chce ją praktycznie wykorzystywać. Dla innych to był jakiś kosmos więc się wycofali. Zarówno ta dziewczyna jak i ci którzy "uciekli" zachowali się zgodnie ze swoimi predyspozycjami.
anonim2015.04.7 20:11
Fajna dziewczyna i swietny przyklad. Zdecydowanie lepszy niz panna Maria, ktorej gwiazda na Frondzie jakby przygasla, kiedy Donald opuscil ojczyzne.
anonim2015.04.8 0:00
@Aniasz ... jak Donald opuscił Heimat ... to niektórym przygasło słońce ... słońce Peru.
anonim2015.04.8 12:35
cóż za inteligentne ,żywe spojrzenie,osoba o wielkiej duszy
anonim2015.04.8 14:37
Zastanawiam się tylko, czemu ludzie się tym tak podniecają? Tym, że młoda dziewczyna pomogła choremu w autobusie? Jak inni byli głupi albo strachliwi, to uciekli (choć nie do końca wierzę, że uciekli wszyscy, a ona jedna została - to strasznie naciągnięte). Ten tekst od początku do końca jest głupi, ponieważ lansuje tezę, że dobry uczynek to "biały kruk". Lansuje się jakąś młodą dziewczynę, bo zechciała się pochylić nad drugim człowiekiem. A gdzie bezinteresowność? Uczynek dobry, bezinteresowny jest wtedy, gdy nie spodziewam się fanfar na swoją cześć, bo łaskawie komuś pomogłem. Czy tej dziewczynie nie wystarcza radość z samego faktu, że mogła komuś uratować zdrowie czy nawet życie? Ktoś mi powie, że to promowanie dobra, ale nie wiem, czy taka forma jest do tego najbardziej odpowiednią.