Bóg czeka na ciebie w katechezach - zdjęcie
07.04.18, 09:00

Bóg czeka na ciebie w katechezach

Jak co roku, okres paschalny to czas wzmożonej ewangelizacji w Kościołach i na ulicach miast. Wspólnoty wychodzą z orędziem wielkanocnym na ulicę i głoszą, że Chrystus zmartwychwstał!

Jeśli nie spotkałeś żywego Boga w te Święta, spędziłeś je jak co roku, bez większego zaangażowania, czujesz się przejedzony, a może nawet sfrustrowany - jest dobra wiadomość. Możesz spotkać Chrystusa Zmartwychwstałego w Słowie Bożym, bowiem będzie przechodził w nadchodzących katechezach.

W parafiach i na placach wielu miast w Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczną się Katechezy Zwiastowania dla dorosłych, młodzieży i małżeństw, prowadzone przez wspólnoty neokatechumenalne. Neokatechumenat jest formą katechumenatu dla dorosłych, aby odkryć bogactwo darów Ducha Św. płynących ze Chrztu Św.

Na Śląsku katechezy rozpoczną się m.in. w Bytomiu - u kapucynów w Parafii Podwyższenia Krzyża Św., w każdy poniedziałek i środę o godz. 19.15 po wieczornej mszy św. w dolnej kaplicy oraz w te same dni u franciszkanów w Parafii św. Wojciecha.

W Gliwicach spotkania odbędą się w Centrum im. Jana Pawła II przy Katedrze pw. śś Piotra i Pawła w poniedziałki i czwartki o 19.00.

W Zabrzu katechezy będą odbywały się w Parafii pw. Św. Anny w czwartki o godz. 19.00 oraz w niedziele o godz. 15.00 na placu przy pomniku Braci Górniczej (dawniej Pstrowskiego).

Jeśli chcesz dotknąć Boga, nie czekaj, przyjdź. Bóg uzdrowi Twoją duszę, wyzwoli z cierpienia, pozwoli doświadczyć jego darmowej Miłości i da ci wiarę dojrzałą, która pozwoli zaakceptować życie takim jakim jest.