Błaszczyk po spotkaniu z Pierwszą Damą: To ciepła i empatyczna kobieta. Od razu zapytała o Olę - zdjęcie
07.07.16, 12:00(fot. wikipedia/Grzegorz Jakubowski KPRP)

Błaszczyk po spotkaniu z Pierwszą Damą: To ciepła i empatyczna kobieta. Od razu zapytała o Olę

Pierwsza dama zaprosiła aktorkę Ewę Błaszczyk do Pałacu Prezydenckiego. - To ciepła i empatyczna kobieta. Od razu zapytała o Olę - mówi aktorka o Agacie Dudzie.

Małżonka Andrzeja Dudy interesuje się działalnością fundacji Ewy Błaszczyk. Jakiś czas temu spotkała się z aktorką i rozmawiała z nią o klinice "Budzik". Agata Duda wsparła również budowę placówki dla dorosłych przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie.
Właśnie tam 17 i 18 maja prof. Wojciech Maksymowicz razem z neurochirurgiem Isao Moritą, na co dzień pracującym na Uniwersytecie Zdrowia Fujita w Toyoake w Japonii, przeprowadzili pierwsze w Polsce i Europie zabiegi wszczepienia dzieciom w śpiączce stymulatorów rdzenia kręgowego.

Pierwszą pacjentką była Ola Janczarska, córka Ewy Błaszczyk, drugą - Agnieszka. Lekarze zoperowali także Sylwię oraz Adriana. Wszyscy są pacjentami powołanej przez Ewę Błaszczyk kliniki Budzik.

Pierwsza Dama objęła także patronatem film „Za niebieskimi drzwiami”, którego premiera ma się odbyć w listopadzie.

Agata Duda patronuje filmowi, który powstał na kanwie opowieści Marcina Szczygielskiego „Za niebieskimi drzwiami”. To historia 11-letniego Łukasza, który musi uporać się z życiowym dramatem - jego mama zapada w śpiączkę po wypadku samochodowym, a chłopiec trafia pod opiekę ciotki Agaty.

W „Za niebieskimi drzwiami” zobaczymy między innymi Ewę Błaszczyk, która wciela się w filmie w rolę ciotki.

bg/media