Będzie spotkanie Duda-Trump! ,,Bardzo prawdopodobne'' - zdjęcie
12.07.18, 09:45

Będzie spotkanie Duda-Trump! ,,Bardzo prawdopodobne''

Kancelaria Prezydenta Dudy potwierdza. Spotkanie z Trumpem w Białym Domu "bardzo prawdopodobne" "Kalendarze zawsze muszą być uzgodnione" powiedział Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP komentując doniesienia o ewentualnym kolejnym spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem.

Rozmowy mają się odbyć w Białym Domu. Szczyt NATO to okazja nie tylko do spotkań, ale również krótkich rozmów i zapowiedzi wizyt na najwyższym szczeblu. W środę przy tej okazji prezydent Andrzej Duda, aż dwukrotnie miał okaję rozmawiać z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Mimo, że dyskusje odbywają się za zamkniętymi drzwiami to do mediów dostają się szczątkowe informacje dotyczące tematów i postaw prezentowanych przez polityków.

"Widać,że szczególne więzi pomiędzy Polską i Ameryką są podkreślane przez więźć jaką ma prezydent Duda z prezydentem Donaldem Trumpem. To są serdeczne i dobre relacje" - powiedział Paweł Mucha.

Dziennikarze korzystając z okazji dopytywali także o kolejne spotkanie Duda - Trump. Wiceszef Kancelarii Prezydenta stwierdził, że "jest to wysoce prawdopodobne" i dodał - "jest już tak, że te wypowiedzi się pojawią w przestrzeni publicznej, ale myślę, że kiedy te komunikaty będą ostateczne, to opinia publiczna będzie się dowiadywać o wszystkich szczegółach".

Według nieoficjalnych informacji teraz główną kwestią jest porozumienie dotyczące samego terminu spotkania.

or/pap, fronda.pl