Banaś na wojnie z PiS? NIK zawiadamia prokuraturę ws. programu ,,Praca dla więźniów'' - zdjęcie
10.12.19, 11:00Screenshot Youtube - PROGRAM7 - NTI

Banaś na wojnie z PiS? NIK zawiadamia prokuraturę ws. programu ,,Praca dla więźniów''

16

Najwyższa Izba Kontroli skieruje 16 zawiadomień do prokuratury w ramach kontroli Programu „Praca dla więźniów”. NIK informuje, że wykryto liczne nieprawidłowości w finansowaniu inwestycji oraz remontów realizowanych w ramach programu.

Jak czytamy w komunikacie na stronie NIK:

W ramach kontroli Programu <<Praca dla Więźniów>> ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy, stwierdzono 27 przypadków udzielenia zamówień z naruszeniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Łączna kwota wydatkowanych w ten sposób środków, to ponad 115 mln zł”.

Dodano także, że „kontrolerzy wykryli również kilkanaście przypadków zaniżania wysokości czynszu dzierżawionych hal przemysłowych - straty z tego tytułu mogą sięgać nawet 37 mln zł”.

Informując o sprawie, „Rzeczpospolita” napisała:

Marian Banaś kontratakuje, składając 15 doniesień do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez urzędników podległych ministrowi sprawiedliwości”.

Wspomniany program ogłoszony został w kwietniu 2016 roku, a jednym z jego założeń jest budowa w latach 2016-2030 40 hal produkcyjnych przy zakładach karnych oraz aresztach śledczych, gdzie osadzeni będą mogli pracować. Wdrożenie programu pozwoliło według MS zwiększyć zatrudnienie do ponad 86 proc. skazanych.

Pełna informacja NIK dostępna jest tutaj.

tag/rp.pl,PAP,NIK

Komentarze (16):

Agnieszka2019.12.10 18:27
I Bogu dzięki. Brawo. Proponuje sprawdzić wszystkie programy aktywizacji i "przywracania społeczeństwu" różnych słabszych grup społecznych, bo to aktywizacja, ale wszelkich cwaniaczków. Warto zobaczyć, co się dzieje z tymi ludźmi po wyjściu z więzień i jak się kicha na bezdomnych, co mają zdychać pod mostem, gdy władze gminy pałacyki dla pracowników opieki społecznej i siebie wbudowują. Przydzielanie dotacji z programów od aktywizacji bezrobotnych i niepełnosprawnych to jak dokładna mapa lokalnych ośmiornic, które są jedynymi korzystającymi na tym kosztem dołowanych bezrobotnych i niepełnosprawnych stażystów, których się po zużyciu w określonym ustawą czasie bezwzględnie dołuje, wymieniając na innych, co zysk z programu dadzą kolejny.
Upsss2019.12.10 16:19
Szpieg ! takiego za jaja i do więzienia
Sutener z Krakowa Marian B. 2019.12.10 15:00
Trzeba było mojego syna nie ruszać, kaczor.!!!!!!!!!!!!!!!!!
klaus2019.12.10 12:56
teraz zacznie się czyszczenie Państwa Polskiego z patologi a szczegulnie z patologi gdzie partia rządząca nie rządzi a służby są za ludzmi z prlu i tak są zatrudniani, są tak słabe ,że przedszkolak wie czy ta pani czy ten pan nadają się do służby, i gdzie wcześniej jego rodzice służyli , komu i za ile sprzedawali Polaków, tak nie udolnych służb to dawno nie było a aresztowania za wat i co z tego sąd i tak wypusci, to po prostu są jajca na resorach, rządzący wycofują się ze wszystkiego, pytanie czy są wszystkiemu winni, tak bo nie umią sobie poradzić z przekazem, a tvp, która lansuje disco pole jest , o grunt rozbić, dziennikarze śledczy którzy nagłośnili by pewne sprawy, są szykanowani, odsuwani śledzeni inwigilowani, a Polską rządzi TVN,GW.nawet wystawili swojego pupilka do wyborów prezydenckich.
Stalker2019.12.10 12:46
Czym jest lewactwo w Polsce ? Stalin po wojnie „przysłał” do Polski 200 tys. swoich zaufanych, 100% ateistów, rozstawiając ich w wojsku, policji, UB, sądach, administracji i szkołach, głównie w dużych miastach. Sprawdzam zatem: 200 tys. tych ruskich wieprzy pożeniło się między sobą i z innymi co daje 250 tys par. Pierwsze pokolenie okres 25 lat, 1945-1970: licząc po 3 dzieci = 500 tys rodziców + 750 tys ich dzieci = 1 mln 250 tys osobników, Drugie pokolenie 1970-1995: 500 tys dziadostwa, 1 mln 500 tys rodziców i po 2 dzieci = 1 mln 500 tys dzieci = 3 mln 500 tys osobników, Trzecie pokolenie 1995-2020: mln 500 tys dziadostwa, 3 mln rodziców i 3 mln dzieci, co daje razem 7 mln 500 tys osobników ! To jest dokładnie tyle samo ilu lewaków ateistów głosowało 13.10.2019 na PO i Lewicę : 5 mln +2 mln 300 tys = 7 mln 300 tys osobników i 200 tys. głosujących na PO w Wielkiej Brytanii i Norwegii ! No to teraz wszystko jest jasne skąd wy obecni ateiści w Polsce pochodzicie !!! Wy jesteście potomkami ruskiej czerwonej zarazy, zawszonej swołoczy i sowieckich tępaków !!! Wy jesteście Homo sowietikusami !!! Czy można dziwić się zachowaniu i postępowaniu homo sowietikusa, wymagać od niego polskiej tożsamości ? Polsko języczne homo sowietikusy mieszkające w Polsce nie mają polskiej tożsamości, nie są więc Polakami. Czy u homo sowietikusa znajdziemy rozum, prawdomówność, uczciwość, roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie, moralność, etykę lub choćby elementarną przyzwoitość ? Oczywiście, że nie znajdziemy. Oni nie mają polskiej tożsamości, są tylko tubylcami, są produktem cywilizacji turańskiej, azjatyckiej, mongolsko-rosyjsko-sowieckiej ( Lenin, cytat : „Nasz kodeks moralny jest całkowicie nowego typu, nam wszystko wolno.”). Homo sowietikusy udają demokratów, liberałów, wolnościowców, miłośników praworządności, lecz przecież można ich rozpoznać po tym, że co innego mówią, a co innego robią. Być może w swojej głupocie rzeczywiście wierzą, że to oni najlepiej wiedzą i rozumieją, co to takiego jest, ta demokracja, wolność, sprawiedliwość czy nowoczesność. Czy nie widać jak na dłoni u homo sowietikusów monstrualnej głupoty ? Nie widać u nich całkowitego braku empatii, niebywałego nieuctwa, okrucieństwa, kwintesencji egoizmu, pogardy dla sprawiedliwości i poszanowania prawa, braku zasad i uczyć ludzkich ? Skąd takie zezwierzęcenie ? Czy to nie są po prostu na pół dzicy ludzie, polsko języczni zsowietyzowani tubylcy, gatunku homo sowietikus, neo bolszewicy ?
mir2019.12.10 16:02
Duza ich czesc wyslano do seminarium a dzisiaj zajmuja tam wysokie stanowiska wiec nie dziwmy sie ze kosciol upada.
robaczek2019.12.10 12:43
Źeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność, należy cofnąć się do jego życorysu ! Dziadek Tuska ze strony ojca oraz brat dziadka ze strony matki byli ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była również rodowitą Niemką. Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec. To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą. Ojciec Donalda (też Donald) karał go często pasem.Młody Donad miał problemy ze swoją tożsamością narodową i całej jego rodziny. W głębi serca czuł się Niemcem. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do innych i szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od hitlerowców na podwórku. W podstawowce wolali na niego "rudy szkop", za co będzie sie mścił na Polakach bez końca. Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości, i to ona była na rękę lewackim homosowietikusom, którzy Tuska w pełni poparli w wyborach 2012 roku. Jako polityk pisał: „Polska - to nienormalność”. Jakże smutne jest to że tak dużo polaków wybiera nienormalność. Polacy jako obywatele powinni wiedzieć, kogo wybierają do władzy i jakie jest jego pochodzenie. To jest normalnym prawem każdego narodu wybierającego swoich przywódców w USA, W.Bryt, czy Francji. Dlaczego więc kłamcy i oszustowi powierzono sprawowowanie w Polsce tak wysokiego urzędu ? Dlaczego dopuszczono, żeby wyrządził tyle szkód Polakom i Państwu Polskiemu łącznie z Zamachem Smoleńskim ?
robaczek2019.12.10 12:54
ooooooooo! ;] jakis dziadek postanowil mi ukrasc nik ;] teraz pytanko, czy to tępy dziadek czy oplacany trolek probuje obizyc sile moich postów ;] no misiek;] przynasz sie? ;] najs !!!! znaczy ze dzialają! ;] hihiihihihih kuzwa jak ja was lubie tępaki ;] metody jak z epoki kamienia ;]
robaczek2019.12.10 12:03
hihihiihi NO EWIDENTNIE POLITYCZNE. ta strata 152 mln zl. tez ewidentnie polityczna!! bo na polityków poszla ;] oj zlodzieje nieudacznicy;] PełO przynajmniej umialo krasc !!! ci nawet to spierdzielom ;] hahahahhahaha!!!
Elektor2019.12.10 11:41
Ot wewnętrzne rozgrywki w łonie Partii, jak za PZPR. Wspólnie duszą Polaków, a w wolnych chwilach boksują się między sobą.
Dam2019.12.10 11:36
Najsmutniejsze jest to, że działania kontrolne i reakcje, które powinny być standardem, mają miejsce dopiero, jak się pogryzło dwóch prezesów. Mogliby przynajmniej udawać, że są tam dla obywateli, a nie dla władzy.
Elektor2019.12.10 11:44
Otóż to! Ich głównym zajęciem jest plądrowanie naszych kieszeni, utrudnianie nam życia i nabijanie własnych kabz.
teresa2019.12.11 15:47
Banaś jak mafiozo,bez klasy liczy się kasa
anonim2019.12.10 11:29
Czyli Donald Tusk przewidział jak skończy PiS! Stwierdził bowiem że system zbudowany przez PiS zapadnie się "pod ciężarem łajdactwa, jakie nam fundują"!
Daria2019.12.10 13:01
Samozaoranie.
#muremzabanasiem2019.12.10 11:26
Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma, bo czy warto po świecie się tłuc? Pełna miska i radio "Poemat" zamiast płaczu, co zrywał się z płuc. Pełna miska i radio "Poemat" zamiast płaczu, co zrywał się z płuc. Dawne życie poszło w dal, dziś na zimę ciepły szal, tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal. Dawne życie poszło w dal, dziś pierogi, dzisiaj bal, tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal. Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma, cztery kąty i okna ze szkła. Egzaminy i szkoła, i trema, i do marszu orkiestra nam gra. Egzaminy i szkoła, i trema, i do marszu orkiestra nam gra. Dawne życie poszło w dal, dziś na zimę ciepły szal, tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal. Dawne życie poszło w dal, dziś pierogi, dzisiaj bal, tylko koni, tylko…