Ateizm był przyczyną mojego cierpienia - zdjęcie
30.10.19, 13:00Fot. via Pixabay, CC 0

Ateizm był przyczyną mojego cierpienia

47

Chciałbym poruszyć w moim liście problem, który dotknął mnie i był przyczyną wielu moich nieszczęść. Nie tylko moich - także wielu ludzi w ciągu długich wieków... Mówię o ateizmie. To rzecz straszna: całkowite oddalenie się od Boga.

Moja wiara zaczęła podupadać w siódmej klasie szkoły podstawowej. Zacząłem zadawać wiele pytań, na które nie potrafiłem odpowiedzieć. Kto stworzył świat i po co? Jaki jest sens mojego życia? Skoro jest Bóg, to dlaczego pozwala, by na świecie działo się tak wiele złego? Odpowiedź po jakimś czasie nasunęła mi się sama - Bóg nie istnieje, nie istnieje żadna siła wyższa. Wszystko wokół tłumaczyłem sobie w sposób naukowy, jeśli to tak można nazwać. Wszechświat powstał w wyniku wielkiego wybuchu. A co było na początku? Nicość. Życie na naszej planecie? Kolejny przypadek. Uważałem za przypadek całe otaczające piękno. Wszystko starałem się tłumaczyć racjonalnie. Jednak po krótkim czasie pojawiły się wątpliwości. Na niektóre pytania nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Powoli zacząłem nienawidzić całego świata. Ukojenia szukałem w alkoholu, który szybko przestał wystarczać. Pierwsze wzięcie narkotyków było równie łatwe, jak pierwszy łyk wina... Ach, jak lekko się człowiek czuje po tym, jak wspaniale! Jednak to trwa tylko jakiś czas. Po krótkim stanie euforii i ucieczki od wszystkich problemów przychodzi ból głowy i złe samopoczucie, a co najgorsze - rozgoryczenie i uczucie pustki, odrzucenia, bezsilności. To wszystko się cyklicznie powtarza.

Mijał czas, byłem już w liceum. Odrzuciłem narkotyki i alkohol, ale nadal byłem odwrócony plecami do Boga. Uczucie pustki, nienawiści do całego świata i do siebie nasilało się, czułem się okropnie. Czasami siadałem w pokoju i płakałem, nie wiedząc czemu. Patrząc na wszystko, co mnie otaczało, czułem wstręt. Jakiś wewnętrzny głos mówił mi, że wszyscy ludzie mnie nienawidzą i jedyne ukojenie znajdę we własnej śmierci. Teraz wiem, że był to głos największego kłamcy i wroga człowieka - szatana. Do Kościoła czułem wstręt. Nie mogłem patrzeć na krzyż. Wywoływał on we mnie odrazę. Słowa Chrystusa w Piśmie św. uważałem za totalny nonsens i nie mogłem ich czytać. Żyłem opleciony mackami grzechu w przeróżnej postaci. Raniłem innych ludzi, śmiejąc się z ich wiary. Czułem się dobrze wśród takich jak ja. Każdy dzień mojego życia wydawał się niczym nie różnić od innych. Moje życie cechowała monotonia: szkoła, telewizja, sen, szkoła, telewizja... Nieznośna monotonia. Bezsens istnienia, życie w grzechu, codzienny samogwałt, traktowanie ludzi jak przedmioty, które można wykorzystać, a potem wyrzucić. Tak wyglądało moje życie, ale do czasu...

Jezus chciał, żebym do Niego powrócił. Pewnego dnia, po koncercie ewangelizującej kapeli rockowej poczułem potrzebę rozmowy. Rozmawiałem z dwójką młodych ludzi zakochanych w Bogu. Miałem dość już mojego codziennego życia, pełnego bólu i rozgoryczenia. Chciałem zmiany i nie wiedziałem, że ona jest tak blisko mnie. Rozmawiając z tymi ludźmi nie czułem jakoś odrazy do ich słów wielbiących Boga. Naprawdę chciałem powrotu do Boga, tylko nie wiedziałem, jak to zrobić. Odczuwałem potrzebę, żeby ktoś przemówił do mnie językiem Jezusa, językiem Miłości, który dotrze do mnie i znów pozwoli kochać innych. Chrystus przemówił do mnie przez tamtych ludzi. Rozwiał moje wątpliwości, wszedł do mojego serca i teraz już nie pozwolę Mu wyjść za żadne skarby świata. Napełnił mnie Swoją miłością. Po tamtym wydarzeniu przyszedłem do domu i zacząłem czytać Pismo św. Już nie czułem odrazy do słów Jezusa: chłonąłem je całym sobą. Tej nocy nie mogłem zasnąć. Ciągle czułem obecność jakiegoś niezmierzonego dobra. Zrozumiałem, że przyczyną mojego wewnętrznego bólu był ateizm, za którym kryje się szatan. Wyspowiadałem się i przyjąłem Ciało Chrystusa. Po Mszy usiadłem przed ołtarzem i zacząłem płakać rzewnymi łzami. Czułem, jak Miłość Chrystusa wypełnia całą mą duszę. To był płacz szczęścia i działanie Boga... Jezus swoją Miłością wyciągnął mnie z macek szatana i przywrócił sens życia. Dzięki Ci Boże!

Wasz brat Przemek 

adonai.pl

Komentarze (47):

No. 1, The Larch2019.10.30 17:35
Bezsens istnienia, szkoła, telewizja, codzienny samogwałt. Wyobraźnia księdza zatrzymała się na wczesnych latach 90.
Sariel2019.10.30 16:09
Różnica między świnią (ateistką), którą sprzedałem na rzeź w ubiegłym tygodniu, a tobą, jest taka, że za świnię dostałem kupe pieniędzy, natomiast za ciebie ateisto nie dostałbym złamanego grosza !
Naczelny2019.10.31 1:22
Piotrowski, masz jakies szablony z tymi komentarzami? Ziobro Ci wysyła czy wam wymyślasz?
Srebrnobrody2019.10.31 8:12
Kup na pewno. Ale to ktoś zrobił. I wiesz doskonale gdzie.
Sariel2019.10.30 15:56
Panie Boże prosiliśmy cię o głupawą opozycję, ale sądzimy, że ty trochę przesadziłeś !
GB2019.10.30 15:30
Witaj bracie, cieszymy się, że wróciłeś do Boga. Niech ci Bóg błogosławi i Matka Boża ma w swej opiece!
anonim2019.10.30 15:18
Od 55 lat jestem ateistą, nigdy nie cierpiałem, wręcz przeciwnie, mam się bardzo dobrze. I nie zależy to od wiary, a od przygotowania do do pracy zawodowej i zdolności skończenia właściwych szkół. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reytan2019.10.30 15:58
Idiota,i to chyba genetyczny.
anonim2019.10.30 16:30
Idioto , nIeuku, chyba miłeś całe życie problemy i musiałeś swego bożka prosić o wsparcie cały czas, bo byś psychicznie nie wydolił. Ateistami są właśnie ci co nie mają problemu w życiu, sami dają radę, własnymi siłami, bez niczyjej pomocy, czy to fizycznej lub duchowej. Twoja odpowiedź świadczy o ciężkiej psychozie, spowodowanej religią i braku własnego rozumu i wymogu prowadzenia za rękę przez klechę przez życie. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ojciec Barabara2019.10.30 15:09
- Puk, puk! To ja, Jezus, otwórz! - Po co? - Abym mógł cię ochronić. - Przed czym? - Przed tym, co ci zrobię, jak nie otworzysz!
Reytan2019.10.30 15:57
Wymozdone komuchy won za Don.
WINETU2019.10.30 17:51
Ahahah, dokładnie!
POLAK PATRIOTA2019.10.30 15:01
JESTEM ATEISTĄ PRAWIE CAŁE MOJE ŻYCIE. OD POCZĄTKU PODSTAWÓWKI PROBOWALI MI MÓZG WYPRAĆ TYMI KATOLICKIMI BAJKAMI. NAJPIERW PREZENTAMI, POTEM STRASZENIEM WIECZNYM CIERPIENIEM. BO PRZECIEŻ PO TO DZIECKO IDZIE DO KOMUNII I BIERZMOWANIA, PO FAJNE PREZENTY. DO TEGO KLECHA NA RELIGII STRASZĄCY ŻE GRZESZNICY IDĄ DO PIEKŁA, A SAMO POMYŚLENIE ŻE BOGA NIE MA TO GRZECH ŚMIERTELNY. ORWELL SIĘ KŁANIA. NA SZCZĘŚCIE ZAWSZE MYŚLAŁEM SAMODZIELNIE, NIE PODDAŁEM SIĘ TEJ INDOKTRYNACJI, NAJPIERW STRACIŁEM WIARĘ W KSIĘŻY, KTÓRZY NAWET NIE URYWAJĄ ŻE NIE ŻYJĄ ZGODNIE Z TYM CO GŁOSZĄ, POTEM TAKŻE BIBLIA I MITOLOGIA JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA STAŁA MI SIĘ LEPIEJ ZNANA, WIĘC I TO SOBIE ODPUŚCIŁEM WIDZĄC CO KRYJE SIĘ ZA TĄ RELIGIĄ. POLECAM WAM WSZYSTKIM SAMODZIELNIE DOCHODZIĆ DO PRAWY, UCZYĆ SIĘ, CZYTAĆ, ROZWIJAĆ. PRZYPOMNĘ WAM, ŻE TO WŁAŚNIE WŚRÓD ATEISTÓW NA ZACHODZIE, WIĘKSZOŚĆ PODJĘŁO ŚWIADOMY WYBÓR, PODCZAS GDY PRAWIE KAŻDY WIERZĄCY WIERZY TYLKO DLATEGO ŻE OD MAŁEGO BYŁA MU DANA RELIGIA WBIJANA DO GŁOWY. POZDRAWIAM
Reytan2019.10.30 15:56
Obowiazkowa kastracja wszystkich mordercow komunistycznych i katow Narodu Polskiego. Samodzielny i myslacy komunista to cos zupelnie nowego w ich Cywilizacji Zydowskiej. Komunisci ZAWSZE klamia.
Tylko PRAWICA2019.10.30 16:14
Drogi Reytanie. Przypomnę ci że to właśnie komuniści od lat 50 popularyzowali katolicyzm w naszym kraju, utworzyli fundusz kościelny, a do seminariów wspólnie z władzami kościoła posyłali setki agentów. Dlatego jeśli mówisz o komunistach, mówisz o kościele.
GB2019.10.30 16:20
bo komuniści zawsze robią na dwa fronty, posyłali tajnych agentów do seminariów żeby robili sabotaż od śrdoka a tych którzy wychodzili z tych seminariów i nie dali się sabotować, wrzucano np. do Wisły
GB2019.10.30 16:17
To co piszesz to pycha, i wiedz że to nie ty odszedłeś od Boga tylko szatan cie od Niego odciągnął, a tobie się zdaje że wszystko od ciebie zależy. Przeczytałeś, zrozumiałeś, tylko ja, dzięki sobie, dzięki nauce, dzięki ateistom, przeciw księżom... człowieku jesteś śmieszny w swej 'powadze' i 'wiedzy'. A jak mówi Pismo, nawet włosy na twym łbie są policzone, i wiadomym było kim będziesz, zanim sie urodziłeś, więc nie mędrkuj bo za wąski w uszach jesteś. Odpuszczaj sobie dalej, mój były sąsiad też sobie "odpuszczał" dopóki na raka nie zachorował, i jak wcześniej "racjonalnie" podchodził do Boga, wiary i KK (tzn. drwił, szydził, wyśmiewał), to pod koniec życia, wył ze strachu i o księdza prosił, który na szczęście do niego zdążył. Na łożu śmierci i w okopie nie ma ateistów, zresztą jak mówią ludzie mądrzy, ponoć nie ma w ogóle ateistów, tylko niektórym czasu braknie żeby zdać sobie sprawę z tego, że lepiej wierzyć nie mając przesłanek (na tym zresztą polega wiara) i osiągnąć wszystko, niż nie wierzyć (również nie mając przesłanek) i stracić wszystko, na zawsze, bezpowrotnie. Ryzykujesz mając co drugą pełna komorę w magazynku rewolweru, czy to rozsądne??? Oczywiście wiara to Dar, ale jak będziesz go w czambuł odrzucał tylko dlatego że nie dało się czegoś zmierzyć, zważyć czy obliczyć, albo nie było ci z nią wygodnie, miło i przyjemnie, to nikt narzucać ci jej nie będzie. Urodziłeś się w Polsce Katolickiej, gdybys urodził się Arabi Saudyjskiej, to takiego luzu jak w Polsce bys nie miał, tak samo jak w rosji sowieckiej, czasu minionego, a jak ci nie podoba się religia w szkołach, to droga wolna, europa stoi otworem, tylko proponuję za wczasu kupić sobie koran. Gdyby wiarę w Boga dało się zmierzyć, zważyć, to nie byłaby wiarą tylko jakąś nauką, ideą, którą człowiek dowolnie by sobie interpretował i naginał do potrzeb i dopiero wtedy byłaby utopią. Ateiści są też wierzący, bo wierzą że Boga nie ma, a piszesz, że dochodzą do prawdy, czytają i rozwijają się.... do jakiej prawdy? przecież teraz nie ma żadnej prawdy, są tylko interpretacje, tzw. dyskurs, z którego w wyniku głosowania wyłania się "prawda",o prawdzie nie decydują fakty, tylko wielość ludzi która jest "za". Takimi samymi "prawdami" były teorie o płaskiej ziemi, czy o magicznej sile - grawitacji, tak, kiedyś to była nauka. A skąd wiesz co będzie teorią naukową za lat 100? choć szczerze mówiąc, czarno to wiedzę, skoro "naukowcy-ideolodzy" twierdzą że jest 70 płci, a podpasek nie mogą reklamować kobiety, gdyż wariaci ktorzy obcięli sobie fujary czują się urażeni...
Tylko PRAWICA2019.10.30 16:27
Drogi GB: Pyta to wiara w to że jesteście jakimiś magicznymi stworzeniami z duszkiem w środku. Pycha to wasze zakłamywanie natury ludzkiej i przyrody. To wy ciągle sobie wmawiacie że można niszczyć ziemię bo to dar od bozi. Piszesz o ludziach którzy w obliczu cierpienia podobno uwierzyli, problem w tym, że wielu takich jak ty ma znajomych których znajomych tak robił, a jednak nikt tak naprawdę za bardzo takich ludzi nie zna. Za to ja znam kilka przypadków waszych celebrytów kościelnych, którzy przed śmiercią nawracali się i przyznawali że nie czują obecności boga i się boją, i żałują swojego życia. Poczytaj o listach Matki Teresy, tej od umieralni w indiach. Wiara to nie dar, to forma ogłupienia, to oznaka słabości, strachu i bezsilności wobec wszechświata. Taki jak ty sobie musi wmawiać że jest wyjątkowy, że jest kimś więcej, że jest coś wart więcej, żeby nie żyć w strachu, że twoje życie kompletnie nikogo nie obchodzi, i donikąd nie prowadzi. Ateizm to taka sama forma wiary, jak łysina to kolor włosów, niezbieranie znaczków to hobby. Dokształć się drogi panie. Nawet nie rozumiesz podstawowych założeń nauki. Przypomnę ci że prawdą jest coś, co faktycznie istnieje, co faktycznie się stało, co można zmierzyć, sprawdzić, spróbować. Tak samo jak możemy zaobserwować opisać grawitację, powietrze, czy prąd elektryczny, tak samo nie możemy niczego zrobić gdy chodzi o duszki, krasnoludki, jednorożce, bozie czy teletubisie. Bo to świat istot fantastycznych. ps. naucz się pisać akapitami, jeden długi zbity tekst jest bełkotliwy, w dodatku jeśli to bełkot taki jak twój, to nie da się tego czytać.
GB .2019.10.30 19:24
Ziemię w jakims stopniu niszczą korporacje, które wspieraja twoje chore ideologie. Są za ochroną środoiwska a jednoczesnie je niszcza na potęgę, tak jak te celebrytki chorniące powietrze któr w posiadaniu mają po trzy suwy i 5 chat zużywających wiecej prądu niz produkuje mała elektrownia. Albo jak Greta Tunbergh która się okazuje być córką i wnuczką "ekologów" szwedzkich którzy w zalezności na co jest modą raz głoszą ocieplenie, a raz oziębienie klimatu, zaraz po tym jak ucichnie sprawa z dziurą ozonową - bójdy dla zielono-czerwonych naiwniaków, którzy z racji trancendentnej pustki, za religie obrali sobie ekologie. Wzrost CO2 i temperatury ziemi to korelacja która zachodzi cyklicznie i nawet owe korporacje nie maja na to wpływu, zdarza się nieprzerwanie co 20-30 tyś lat, o czym świedczą odwierty z biegunów mające 600 tyś lat. Matka Teresa miała watpliwości ale nawet św. Piotr je miał, ma je każdy wierzący, i pewnie nawet masz je ty, 'wszechwiedzący' kabotyn, który się racjonalisty.eu naczytał, gdyż te wasz slogany są mi juz dobrze znane z tegoż portalu właśnie - z cyklu "jak rozmwiać z prawakami" czy cos w tym stylu. Nieprawdaż? Czy za nim Newton opisał prawa dynamiki albo Planck stałe kosmologiczne, to one istniały, czy zaistniały w momencie ich udowodnienia i opisania? nie widziałeś grawitacji, nie widziałeś tez ciemności tylko brak światła a w nie wierzysz, czy to nie wiara? choć po części się z toba zgadzam, ty nie jesteś ateistą ty jesteś antyteistą, ty Boga nienawidzisz, a nie w niego nie wierzysz, gdyż trudno posądzać kogoś o tak zażarte ataki na kogoś, w kogo się nie wierzy. PS sorry za bełkot i brak akapitów, o wszechwiedząca krynico wiedzy i madrości wszelakich, ale piszę na kolanie, to znaczy na telefonie, na krótkich postojach podczas jazdy do niemieckiego kalifatu
Albert2019.10.30 14:47
"ale nadal byłem odwrócony plecami do Boga." To się określ katoćwoku, czy byłeś ateistą, czy jednak zwykłym ociemniałym katoćwokiem odwróconym plecami do swojego wydumanego boga.
Reytan2019.10.30 15:52
Antypolskim swiniom odbierzemy obywatelstwo i sprzedamy na mieso do Korei Polnocnej.
Albert2019.10.30 16:45
Też nie lubię PISu i kleru, ale żeby od razu do Korei?
Polak2019.10.30 14:01
Przyczyną cierpienia tego Morozowa nie był ateizm, tylko indoktrynacja religijna wciskająca fałszywą sugestię jakoby potrzebował religii. Opuszczacie się w propagandzie, opuszczacie :)
Reytan2019.10.30 15:50
Wszystkie KOMUCHY sa pedofilami.
JPIII2019.10.30 13:40
Katoli jest coraz mniej gdy stara prawda zaczyna dochodzić do ludzi, że 1. pedał w...ojtyła pi..er..dolił się z dz..iwiszem 2. chrystek to bydle i pedał co łajdaczył się z 12 ped...ałami zw. apostołami 3. Chrystek był owocem starego pedophila zw. B.. ogiem 4. To bożyszcze molestowało i gwałciło 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...ychą. Wniosek Katopedophile uważają starego pedophila zw. bogiem za swojego świętoszka. Prawda was wyzwoli katole.
Kamilek2019.10.30 14:40
to co skrobie JPIII to łajdactwo w czysto - bolszewickiej formie! Jestem pewien, że to soviecki troll.
Reytan2019.10.30 15:49
Wracaj Mongole za Ural.
JONASIK2019.10.30 13:27
Jeszcze raz podejmujemy próbę nawrócenia tej grupy lewaków na wiarę katolicką, chociaż zdajemy sobie sprawę, że będzie to bardzo trudne ! Myślę jednak, że nie będą chcieli być podobni do krów ateistek w mojej oborze. Wyczyścimy wasze nozdrza do tego stopnia, że minie wam nawet alergia do sierści kota Kaczyńskiego, a PIS będziecie nosić na rękach i chwalić go przy wszystkich okazjach. Będziemy wam pokazywać przykład z Tczewa, gdzie lokalny członek PO nagrał warszawskiego gangstera Neumanna, bo już miał dość tych debili, kłamców, złodziei i zdrajców, bo żygał na samą składnię liter PO. Źyczę wam wszystkim ojszczynogom powodzenia w nauce ! jak będziecie powtarzać za mną prawdę oczywistą, to będziecie robić to samo co kot, którego wychowały psy. Ten kot zaczął szczekać i razem z nimi atakuje inne koty.
JS2019.10.30 13:23
Jeśli przyjdą zniszczyć Naród Polski to zaczną od Kościoła, gdyż Kościół jest siłą Tego Narodu !
Dam2019.10.30 13:37
Mówimy o tym samym Kościele, przy którego pomocy Polska zniknęła z mapy?
Polak2019.10.30 14:02
Nie bez powodu polscy wieszcze pisali "tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest nędzarką, a Polak - żebrakiem".
Reytan2019.10.30 15:47
AKTYWNYM KOMUNISTOM MUSIMY ODEBRAC polskie OBYWATELSTWO I ODESLAC DO kOREI pOLNOCNEJ.
Naczelny2019.10.31 1:17
Zamilcz Glapiński, zdrajco z Holandii
Srebrnobrody2019.10.31 8:09
Gdybyś tak jeszcze po polsku potrafił pisać.
Zosia2019.10.30 13:23
Halo lewackie szczochy, Nie lękajcie się ! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi !!! Bóg jest waszym pierwszym źródłem radości i nadziei !!!
2019.10.30 13:28
Spadaj, mała. Tam są drzwi.
Dam2019.10.30 13:36
I wtedy będą mogli zwracać się do innych z taką "miłością bliźniego", jaką prezentujesz?
Naczelny2019.10.30 13:47
Zamilcz Cedzidło.
adrian manowski2019.10.30 14:33
jak widze co bog zrobil z toba to nie dosc ze nie otworze mu drzwi to jeszcze to je jeszcze zabarykaduje a pod drzwiami zrobię plapke z kolcami.
Reytan2019.10.30 15:45
To i tak nadmiar uprzejmosci do tych mordercow sowieckich.
Gnostyk2019.10.30 13:09
Katolicyzm wcale nie jest od ateizmu lepszy. Mam wrazenie ze wpadl z deszczu pod rynne...
Piotr Nowak2019.10.30 13:21
Skąd ty to wiesz debilu jak sam jesteś ateistą ?!!!!
2019.10.30 13:27
Nowak, ty jesteś zwykłym chamem :/
Gnostyk2019.10.30 16:17
Nie jestem ateista tylko Gnostykiem, czyli tez wierze w Boga. Jednak uwazam ze ateizm jest niezwykle interesujacy i wcale sie nie dziwie temu, ze ludzie bywaja ateistami. Ty natomiast jestes zwyklym chamem, jak to trafnie ujal moj przedmowca.
Reytan2019.10.30 15:43
Gnostyk jest tu wrecz zaskakujacym i snobistycznym kabotynem.
Gnostyk2019.10.30 16:19
Coz za jezyk...szczerze to mnie ubawiles. Masz jeszcze jakies okreslenia? Dopisze sobie do listy.
artur2019.11.11 22:27
ateizm to wiara samobójców