Arkadiusz Czartoryski dla Frondy: Lewica rozpętała w Polsce wojnę ideologiczną. Kościół jest na celowniku - zdjęcie
20.09.19, 07:00(fot. wikipedia_Jahu123_Andrew J.Kurbiko_CC BY-SA 4.0)

Arkadiusz Czartoryski dla Frondy: Lewica rozpętała w Polsce wojnę ideologiczną. Kościół jest na celowniku

93

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Tydzień temu prof. Aleksander Nalaskowski został zawieszony w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące. Taką decyzję podjął rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. Andrzej Tretyn. Jej powodem jest kontrowersyjny felieton prof. Nalaskowskiego, w którym skrytykował środowisko LGBT. Co sądzi Pan o tym fakcie?

Arkadiusz Czartoryski, historyk, poseł na Sejm: To, że czynny profesor uniwersytetu został zawieszony w swoich obowiązkach, jest ogromnie skandaliczne, dlatego że to właśnie uniwersytet jest miejscem do toczenia dyskusji i wyrażania poglądów. 

Z tego powodu uniwersytet powinien być ostatnim miejscem, w którym może dość do sytuacji ukarania kogokolwiek za głoszenie swoich poglądów. Warto zwrócić uwagę, że ukarano człowieka, który w sposób właściwy naszej cywilizacji i zgodnie z prawem wygłasza swoją opinię na temat jednej z popularyzowanych w tej chwili ideologii (de facto w przestrzeni publicznej). Zatem doszło do poważnego naruszenia uniwersyteckich standardów. Po drugie, trzeba zwrócić uwagę, że profesor nie krytykował ludzkich skłonności, nie krytykował konkretnych osób, ale napisał co myśli o pewnej ideologii (w tym przypadku ideologii LGBT). 

LGBT to ideologia, która funkcjonuje w przestrzeni publicznej, zgłasza postulaty nie tylko socjologiczne, obyczajowe, ale i wprost polityczne - na przykład popierając konkretnych kandydatów do Sejmu, czy do Parlamentu Europejskiego. Ponadto to środowisko proponuje zmianę obecnie funkcjonującego prawa (proszę popatrzeć na to, co proponuje wiceprezydent Warszawy pan Rabiej, który jasno powiedział, że będą dążyć do tego, by w przyszłości pary homoseksualne mogły adoptować dzieci). Notabene proponowane przez LGBT postulaty są niezgodne z polską konstytucją. 

To znaczy?

W polskiej konstytucji jasno jest napisane czym jest rodzina, co się jej należy etc. Dodatkowo kuriozalną sytuacją jest to, że człowiek, który krytykując ideologię, która chce naruszyć nie tylko obowiązujące standardy, ale chce też zmieniać obowiązujące prawo, jest za to karany. Jest to rzecz absolutnie skandaliczna. To wszystko razem dowodzi tego, że mamy w Polsce do czynienia z wojną ideologiczną, którą rozpętała lewica. Profesor Nalaskowski natomiast jedynie odniósł się do tego co ma miejsce, czyli do faktu, że w Polsce próbuje wywołać się ideologiczną wojnę.  Proszę zwrócić uwagę, że wielokrotnie zdarzały się bardziej skrajne, często skandaliczne wypowiedzi, które słyszeliśmy z ust różnych profesorów czy polityków (będących też pracownikami naukowymi), a nie ponieśli takich konsekwencji jak profesor Nalaskowski. 

Aleksander Nalaskowski podkreśla że przez zawieszenie "czuje się jak zbrodniarz", chociaż "głośno powiedział prawdę". Jego zdaniem środowisko LGBT walczy o "pole łowne", "zwiększenie liczby kandydatów na partnerów". Celem ruchu ma być "zniszczenie Kościoła” i "wyrugowanie chrześcijaństwa z życia”. Czy rzeczywiście jest tak jak twierdzi profesor Nalaskowski? Czy LGBT rzeczywiście dąży do wyrugowania chrześcijańska z życia?

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to co powiedział profesor jest prawdą. Ideologia LGBT i ludzie prezentujący tego typu zachowanie próbują w coraz bardziej zachłanny sposób wkraczać w przestrzeń publiczną. Próbują zmieniać pewne standardy zachowań. Próbują wkraczać do szkół (przykład Warszawy) oraz narzucać swoją ideologię w mediach. Osoby, które się temu przeciwstawiają są napiętnowane. Kościół katolicki jest na ich celowniku, dlatego że jest to instytucja, która przeciwstawia się postulatom głoszonym przez LGBT. 

Słów krytyki nie szczędził profesorowi Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej. Jego zdaniem, prof. Nalaskowski powinien zostać wyrzucony z uczelni, a nie zawieszony. - Uczelnia nie jest miejscem do popisywania się nienawiścią i dlatego uważam, że w tej sprawie powinna być szybka reakcja rektora. Z naszej strony nie ma zgody na taki język – podkreślił w niedzielę w programie "Woronicza 17" TVP Info. Co sądzi Pan o takim komentarzu (dodam, że na lewicy pełno tego typu komentarzy)?

W tym przypadku lewica musi ograniczyć się do tego, by głosić hasła o wyrzuceniu z pracy. Dobrze, że nie mamy jeszcze czasów PRL, kiedy te same środowiska mogłyby aresztować za wyrażanie poglądów niezgodnych z ich duchem. Joński wypowiada się w duchu lewicy, a ta w czasach, kiedy miała najwięcej do powiedzenia robiła wiele strasznych rzeczy, dlatego nie dziwię się tego typu wypowiedziom. 

Prof. Nalaskowski wyznał, że napisał felieton by „poszerzyć granice debaty”, ponieważ by móc się nie bać należy nazywać pewne rzeczy wprost. Wyraził nadzieję, że jego przykład pokaże ludziom, że w Polsce będzie można krytykować każdą ideologię, bez względu na jej pochodzenie. Czy faktycznie tak może być? Czy na przykład nie zaszkodzi to sprawie? 

Całym sercem popieram ten postulat. Należy wyrażać swoje poglądy otwarcie. Hańbą jest, że za wyrażanie poglądów w dzisiejszej Polsce (w przestrzeni uniwersyteckiej) ponosi tak surowe konsekwencje. Cieszę się, że ostatecznie władze uniwersytetu się opamiętały i nie stanęły w pierwszej linii frontu w wyrażaniu własnych poglądów, gdyby nie doszło do zmiany zdania przez rektora można byłoby mówić o końcu uniwersytetu w Toruniu. 

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze (93):

anonim2019.09.20 16:16
LUDZIE UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
Reytan2019.09.20 12:49
Aktywnych komunistow nalezy pozbawic obywatelstwa.
JanP2019.09.20 15:47
Jesteś nadzwyczaj miłosierny, nie lepiej ich powywieszać na suchych gałęziach, faszysto.
dzielnicowy2019.09.21 14:39
Nie, nie będziemy was wieszać , ale wykastrujemy !! Polska nie potrzebuje już waszego nasienia !
luther2019.09.20 18:51
Popieram Reytana !!! Dodam, że chodzi o obywatelstwo polskie. Ale jakie wzamian obywatelstwo im nadać ? Cygańskie, bolszewickie, a może północnokoreańskie .................... ?
Torchwood2019.09.20 11:13
"Wyraził nadzieję, że jego przykład pokaże ludziom, że w Polsce będzie można krytykować każdą ideologię, bez względu na jej pochodzenie." Ciekawe czy pan profesor protestował kiedy sąd skazywał Dodę za "naprutych winem i palących jakieś zioła" autorów Biblii.
luther2019.09.20 18:53
Z debilem nie ma co polemizować !
bogdanus2019.09.20 8:43
Rektor który ukarał Aleksandra Nalaskowskiego złamał prawo o wolności słowa i wyznania, powinien ponieść konsekwencje.
BiegunkaProrocza2019.09.20 9:38
Nafajdanie sraaką komuś do talerza nie jest wolnością słowa. Nawet gdy robi to pisowski profesor lub biskup. (Oni często to robią).
charyzma2019.09.20 10:54
Ty chyba jesteś na ciągłej lewatywie ?!
bogdanus2019.09.20 15:38
Piszesz bzdury z braku argumentów, cale lewactwo, brak logiki.
Michal2019.09.20 15:44
Ja głoszę kerygmat
dzielnicowy2019.09.21 14:42
Ten ochłap rektor już przywrócił Prof. Nalaskowskiego do pracy i odszczekał swoją decyzję o zawieszeniu. Resztę, czyli nową ustawę o wyższych uczelniach i pozbyciu się rektorów debili - po wyborach !
Urszula2019.09.20 8:29
Nie jestem zwolennikiem tęczowych, ale nie pozwoliłabym sobie na takie chamskie teksty jakie zaprezentował Nalaskowski. Można krytykować, można się nie zgadzać z każdą ideologią, ale nie wolno atakować i obrażać inaczej myślących. Niestety, kiedy PiS doszedł do władzy zapanowało chamstwo, pogarda, złośliwości, pogróżki i ogromna nienawiść. Początek temu dał Kaczyński swoimi "kanaliami" pod adresem inaczej myślących. PiS podzielił Polskę na 2 części: Polaków i tych, którzy nie mają prawa Polakami się nazywać. Jest to największe zło jakie PiS wyrządził Polsce i Polakom bo popierający PiS bezkrytycznie przyjmują każde słowo Kaczyńskiego i PiS w ogóle. Są dokładnie zmanipulowani i nienawiść do drugiej strony prezentują na każdym kroku. Słyszę od ludzi niepopierających PiS, że w przypadku wojny za takich Polaków i taką Polskę umierać nie mają zamiaru. Do czego doprowadzi ta nienawiść PiSowców?
bogdanus2019.09.20 8:45
Jakie słowo cię zbulwersowało?
prawda 2019.09.20 9:01
Tęczowi !!!
margo2019.09.20 8:53
A twoja nienawiść do pisowców gdzie ciebie prowadzi urszulo?
OLI2019.09.20 8:54
@Urszula - "Nie jestem zwolennikiem tęczowych, ale..." mózg mam już zryty do głębi i nie ma na to rady.
dzielnicowy2019.09.21 14:37
Ty nie masz nózgu chłopie! A to pozostało to resztki zrzutu z Czajki !
bk2019.09.20 9:06
W każdy twoim słowie, można wyczytać jesteś zwolenniczką tęczowych , podsufitka zryta aż żal cię.
luther2019.09.20 18:48
Już ci odpowiadam durny babsztylu: Ta wasza nienawiść, mówię o śmierdzących lewakach, doprowadzi do tego, że albo wywieziemy was na grecką wyspę, albo zabierze was Putin na Syberię, a opornych wykastrujemy, bo nie potrzebujemy waszego nasienia !
anonim2019.09.20 8:22
@BiegunkaProrocza “Nie świruj, idź do obory”©
j2019.09.20 7:58
Lewica jako połączone siły: Czrzasty, Biedroń Zandberg są bardzo niebezpieczni dla Polski i Polaków. Ich działania połączone z masońskimi liberałami z PO doprowadzą do unicestwienia Polski jako państwa. Już się nie podniesiemy, jeśli tę zarazę ideologiczną dopuścimy. Oni nie mają obecnie wiele wspólnego z Putinem i Rosją,[choć Rosja nie jest przyjacielem Polski] ale z masonerią, satanizmem, zabójczą ideologia Israela, chazarami i synagogą szatana UE i USA.
b2019.09.20 8:10
Jesteś w błędzie Putin macza pazurki w niewidkach
He Ko2019.09.20 7:57
W szkole w Białymstoku zwolniono nauczyciela, który wyrażał się przeciwko na tzw. "marszu równości" mimo iż swoje poglądy prezentował poza szkołą, został z niej wydalony. Tylko to jakieś tabu w tutejszej społeczności szkolnej. Nie rozumiem dlaczego nie jest nagłośnione przez Kuratora Oświaty. Pozdrawiam..Poza tym informacje są przekłamane w tzw. stacjach komercyjnych, nikt nikogo nie pobił, nikt nie zgłosił się na policję ani do prokuratury żadne zawiadomienie nie trafiło. Wkurza mnie to, że osoby w jedynie słusznej stacji opowiadają nieprawdę porównując że niby kolejne marsze są zagrożone tak jak w Białymstoku..Proszę o prostowanie, bo lemingi oglądający tylko tvn24 są w innej rzeczywistości, sfałszowanej nierzeczywistej, to żenujące jak tvn24 kreuje świadomość odbiorców, tych, którzy bazują tylko na jednym przekazie..trzeba coś z tym zrobić.
JS2019.09.21 7:27
Zwolnili go bezprawnie ! Polska jest państwem wolnego wyrażania poglądów. To nie Rosja ani Korea Płn. Lgbt i marsze równości nie mają ochrony prawnej ! PiS z jednej strony głosi, że będzie walczyć o dobro dzieci, młodzieży, chce zatrzymać demoralizację a tu brak reakcji kuratorium oświaty ! Powinni natychmiast przywrócić tego nauczyciela i ukarać tych, którzy go BEZPRAWNIE zwolnili. Pozdr.
Magda2019.09.20 7:53
człowieka dorosłego prawie nic nie zgorszy ale spytajmy się dzieci czy takie obsceniczne paradowanie po ulicach, krzyki i zboczone hasła im się podobają i czy chcieliby mieć dwie mamy albo 2 ojców
ZERR02019.09.20 8:19
Marsze Tęczowych*** Koszul nie mają dorosłych gorszyć (w dzisiejszym języku: demoralizować) tylko zmieniac im widzenie świata, poglądy i język jakim się posługują, aby przestali nawet myślec o sprzeciwie gdy będą obrabiane młode pokolenia. ***jeśli zmieszamy farby kolorów tęczy to jaki powstanie kolor? Powstanie kolor brunatny.
Maria Blaszczyk2019.09.20 14:11
Moich dzieci nie gorszą - bywa, że bywają na paradach. A drugie pytanie jest bez sensu - jak zapytasz przeciętne dziecko, czy chciałoby wymienić swoich rodziców na innych, to nie będzie przecież chciało, niezależnie od ich płci. Ale jeśli zapytasz dziecko wychowywane w rodzinie jednopłciowej, czy nie wolałoby mieć uregulowanej sytuacji prawnej, to jeśli tylko jest w wieku pozwalającym na uświadoienie sobie ewentualnych konsekwencji tego, że formalnie jego sytuacja jest zupełnie inna niż w rzeczywistości - zgaduję, że jednak wolałoby bezpieczeństwo, które daje uporządkowanie tej sprawy. Co do dzieci pozostających w pieczy zastępczej - oddam głos nieboszczce Korze: "Nikt mi nie udowodni, że dwóch kochających się gejów nie dałoby mi miłości, której tak mi (w domu dziecka) brakowało. I akceptacji. I poczucia, że jestem wartościowym człowiekiem, na którym komuś zależy”
leszczyna2019.09.20 14:42
Zgadywać można różnie i na zgadywaniu nie można opierać regulacji społecznych i prawnych. Niewolnictwo też dawało uregulowana sytuację prawną w różnych czasach i krajach, ale czy to było dobre i prawidłowe? Dla wielu ludzi z pewnością praktyczne.
Ewa2019.09.20 7:34
To dlaczego nie wyrzucili Hartmana z uczelni za hamskie obelgi wobec Pisu i katolikom co za fałsz
Onegdaj2019.09.20 18:44
Ewa, a słyszałaś przynajmniej coś o autonomii wyższych uczelni ?! Czy dysponujesz jedynie puszką na spermę ?!
BiegunkaProrocza2019.09.20 7:23
Pan Nalaskowski nafajdał 7 ton sraki i teraz chce żeby inni to po nim sprzątali. Czajka to przy tym pikuś.
Joanna2019.09.20 7:33
Współczuję głupoty:(
prawda 2019.09.20 7:41
Facet , jeśli to facet ?! ma problem z odbytem ,cierpi , zamiast mózgu ma srakę .
BiegunkaProrocza2019.09.20 7:54
Ja tylko głoszę kerygmat (sprawdź w słowniku co to)
kozak2019.09.20 7:35
Hartmann nafajdał gorzej i nic mu nie zrobiono hmm
Darek2019.09.20 8:19
Czy gorzej? Hartman aż takich tekstów nie płodził, ale niewiele lepsze. Różnica polega na tym że Hartman nie atakuje słabszego, tylko zawsze tego silniejszego - trzeba przyznać że konsekwentny w tym jest, pewnie dlatego że etyk. Nie mniej za sam język obaj panowie powinni zostać potraktowani w identyczny sposób.
Bartek M2019.09.20 7:20
Kościół jest na celowniku? Oczywiście, że jest – przynajmniej na moim celowniku. Kościół nie powinien zastanawiać się czy jest na celowniku, tylko dlaczego jest na celowniku.
ZERR02019.09.20 8:06
Precz z czarną zarazą, precz z czarną anarchistyczną flagą, precz z anarchistami!
Ali baba2019.09.20 8:13
Z tobą też !!!! PRECZ
ZERR02019.09.20 8:21
Na pohybel alibabie!
JS2019.09.20 7:14
Dodam jeszcze, że w przypadku cholesterolu po przeprowadzeniu badań na wielu tysiącach ludzi w USA, ustalono wzorcowe poziomy substancji znajdujących się we krwi zdrowych ludzi (mężczyźni i kobiety). Odkryto, że zdrowi mężczyźni mieli poziom 250-260 a kobiety 260-270. Wysoki poziom tej substancji wskazuje na stany zapalne. Cholesterol jest BARDZO WAŻNĄ substancją a nasz organizm nie jest taki głupi i produkuje jej tyle ile potrzeba. Jak zbyt mało go dostarczymy to wątroba wyprodukuje dokładnie tyle aby wyrównać zapotrzebowanie. Zbyt niski poziom cholesterolu jest bardziej niebezpieczny niż zbyt wysoki ! Pozdr.
BiegunkaProrocza2019.09.20 7:25
W przypadku pana Nalaskowskiego metabolizm OUN jest związany ze sraką. Jego mózg produkuje dostatecznie dużo kupy by mógł obdzielić nim cały garnizon radzieckich czołgistów.
JS2019.09.20 7:51
I jak tu z takim komentarzem dyskutować ??? Pozdr.
BiegunkaProrocza2019.09.20 8:26
Najpierw umyj siusiaka i okadź pochwę.
JS2019.09.20 18:13
Nie jestem efemerydą. Pozdr.
OLI2019.09.20 7:55
@ Nie na temat w tym wątku, ale... Koncerny zarabiają krocie na walce z cholesterolem. Dlatego obniżane są medyczne normy cholesterolu w krwi, żeby leczyć zdrowych ludzi - kasa, misiu, kasa. Nikt nie odpowiada na pytanie, po co jest cholesterol, i czy naprawdę jest winien. Genialny profesor, lekarz - Andrzej Więckowski: https://www.youtube.com/watch?v=WYqqxmzfFKU
JS2019.09.20 19:05
Pewna osoba w średnim wieku miała niedawno wizytę u kardiologa. Od kilku lat poziom cholesterolu utrzymuje się na podobnym poziomie, niemal jak w zegarku, ok. 257. Kardiolog skanował USG tętnice szyjne i stwierdził, że są CZYSTE ! Po badaniu ta osoba powiedziała lekarzowi, że wysoki poziom cholesterolu nie ma związku z miażdżycą. A lekarz zapytał się a ile pan ma ? 257. To zbyt wysoki poziom. Spytał czy bierze statyny. Nie. Za to bierze regularnie witaminę D3 i K2 MK7. Lekarz o dużym stażu powiedział, że jeżeli tętnice szyjne są czyste to nie powinno być nigdzie zmian miażdżycowych. Ale kto z lekarzy jest uczony o działaniu tych witamin ? Skąd wziął się i dlaczego dzisiejszy poziom 190 ? Otóż jest on korzystny dla biznesu ! Dziękuję za taką naukę ! Drodzy lekarze, mam wielki szacunek dla waszej ciężkiej pracy i absolutnie nie zazdroszczę jej wam ale te sterydy sami sobie przypisujcie i zażywajcie. Życzę przy tym dobrego zdrowia. Pozdr.
JS2019.09.20 7:07
Lewactwo połączyło siły z liberałami w walce z nauką Jezusa i tym co wcześniej powiedział Jego Ojciec o nienaturalnym współżyciu. Dlaczego lgbt+, gender są niebezpiecznymi dla społeczeństwa ideologiami ? Gdyby cały ten ruch był podparty krytycznymi, trzeźwymi, uczciwymi badaniami I to na kilku uniwersytetach w różnych krajach I wszyscy oni doszliby do tych samych wniosków, nie miałbym nic do powiedzenia. Ale tak nie jest. To jest pseudonauka, która ma objąć wszystkich, zaczynając od dzieci, bo starsi są nie reformowalni. A skoro jest nauką opartą na sfałszowanych badaniach (tak jak np. poziom cholesterolu dla mężczyzny 250-260 jest szkodliwy) to jest ideologią. Idea to po Polsu pomysł, więc ktoś miał pomysł aby do wora wrzucić wszystkie dzieci I zrobić im wyraziste, subtelne pranie mózgu, że to co dla dzisiejszych dorosłych jest obrzydliwe dla nich będzie dobre, normalne. Lobby lgbt+ chce wprowadzić nowe standardy seksualności aby garstka ludzi, którzy wykazują odchylenia miała lepszy grunt dla swoich działań. A jakie bedą konsekwencje nauczania lgbt+, gender ? To jest łatwe do przewidzenia, znając możliwości dziecięcego umysłu. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość będzie śmierdzieć. Z garstki osób o odmiennościach seksualnych zrobią się zastępy ludzi o nienaturalnych zachowaniach. Będą czuć się pewnie, bo będą mieli nadane prawa, a my nie będziemy mogli nic złego na nich powiedzieć. “Mowa nienawiści jest wtedy gdy my, chrześcijanie krytykujemy lgbt+, genderowców. Wolność słowa jest wtedy gdy oni krytykują I nienawidzą nas”. Diabelskie myślenie typu Kali komuś ukraść krowę to jest dobrze ale jak ktoś Kalemu ukraść krowę to jest złe. Króluj nam Chryste Pozdr.
prawda 2019.09.20 7:13
Pozwolę sobie skopiować Pana(ni) tekst i przesyłać dalej .Pozdrawiam
BiegunkaProrocza2019.09.20 7:27
Tylko jak już skończysz kopiować, fekalny piracie, to umyj odbyt i siusiaka oraz okadź sobie pochwę.
prawda 2019.09.20 7:37
Widzę że dokładnie wiesz jak to się robi , musi kicha cię strasznie boleć !!
BiegunkaProrocza2019.09.20 7:54
Ja tylko głoszę kerygmat (sprawdź w słowniku co to jest)
prawda 2019.09.20 8:06
Może ci się wydaje żeś inteligentny , otóż bardzo się mylisz ,kopanie gliny szkodzi
BiegunkaProrocza2019.09.20 8:08
Proroka nie interesują opinię nieoświeconych ludzi. Ludzi którzy nawet kupy zrobić nie potrafią jak na Polaka przystało.
prawda 2019.09.20 8:59
Mój Boże,widzisz a nie grzmisz ! prorok od rozwolnienia, lecz się na nogi , bo na głowę i odbyt za późno !!
JS2019.09.20 16:36
Do: BiegunkaProrocza Złośliwość w słowach jest brakiem argumentów. Pozdr.
JS2019.09.20 7:42
Proszę bardzo, można kopiować i rozsyłać. Pozdrawiam
JS2019.09.20 16:25
Proszę poprawić błędy stylistyczne. Pozdr.
Wicek2019.09.20 7:32
„Będą czuć się pewnie, bo będą mieli nadane prawa, a my nie będziemy mogli nic złego na nich powiedzieć…”. A więc boli cię to, że nie będziesz mógł nic złego powiedzieć. Nie wiem czy wiesz, ale ty możesz zarządzać tylko swoimi kalesonami, a nie życiem innych ludzi. Bo trollów opinia, ani dobra ani zła, nikogo nie interesuje.
JS2019.09.20 7:50
Nie zrozumiałeś mnie. Oni mogą mówić to co chcą na chrześcijan, a mówią zwykle źle i z nienawiścią. Więc według nich sprawiedliwość polega na tym, że nam zamyka się usta, a oni mówią co chcą, tak ? A kiedy my chrześcijanie mówimy o lgbt+ źle ? Już to powyżej napisałem. Głownie wtedy gdy zaczynają narzucać nam swoje normy ! Już to wielokrotnie pisałem. Nie mam nic przeciwko drugiemu człowiekowi dopóki nie narusza ogólnie przyjętych norm, wartości. Jeżeli jest inny, niech żyje jak chce ale niech nie narusza ustalonego ładu w społeczności danego kraju. Czy ktoś kto ma np. jakieś zaburzenia chce aby inni je mieli ? Przecież ten człowiek cierpi z chciałby być taki jak większość, zdrowy! Ale jeżeli z pewnych powodów odczuwa nienawiść i chce aby innych spotkało to co jego. Jak lgbt+, gender zaczyna sięgać po nie ich dzieci to tego jest już za wiele !!! Prawda jest jedna. Trzeba jej szukać. Pozdr.
Darek2019.09.20 8:00
A co na przykład mówią homoseksualiści o chrześcijanach takiego?
ZERR02019.09.20 10:38
Na przykład to, żeby wywalić z pracy. Przykład: IKEA.
katolik2019.09.20 11:42
W Ikea facet mówił że homoseksualistów należy zabijać, bo tak mu bozia kazała, no chyba dobrze że wariat wyleciał, ale powinien mieć jakąś terapię i opiekę. I to firma go zwolniła w obawie przed eskalacją.
ZERR02019.09.20 11:44
Dla lewakicj hołoty wszystko jest 'zabijaniem'. Gdy dziesięciolatek nie chciał malować 'gejtęczy' został pobity przez nauczyciela-sodomitę (uderzony w twarz) i zwyzywany od "morderców".
JS2019.09.20 12:28
ZERRO dzięki za wsparcie :-) Pozdrawiam
leszczyna2019.09.20 14:18
Facet w Ikei nic nie mówił. Facet napisał na wewnętrznym forum, co myśli o LGBT i przytoczył dwa cytaty ze ST i NT w odpowiedzi na nałożenie na pracowników obowiązku takiego odnoszenia się do kolegów LGBT, jakiego chciała firma. Np. pytania o partnerów.
JS2019.09.20 16:33
To co mówią, jest właśnie mową NIENAWIŚCI. Przejawia się w agresji słownej, wulgaryzmach, szyderstwie z naszych, chrześcijańskich symboli, z nauki Stwórcy, agresji fizycznej, nie umiejętności wsłuchania się w argumenty, w spokojny dialog, wszystko na NIE, NIE i jeszcze raz NIE. To jest demoniczne opętanie intelektualne. Mój ojciec, stary wojskowy takie ma. Nienawidzi Kościoła, religii, wiary, Boga. Żadne argumenty rozumowe nie docierają do niego, jakby miał ustawione zwrotnice na tylko jeden (przez kogoś kiedyś ustalony) tor myślenia, założony filtr w umyśle, zabetonowany, zablokowany umysł w którym nie chce się zmieścić nowa myśl. A sam mówi, że to jest prawda. Pozdr.
anonim2019.09.20 8:06
Serio uważasz że możesz się zarazić homoseksualizmem?
ZERR02019.09.20 10:49
Serio uważamy, że dzieciom i młodzieży można wmówić zboczenie homoseksualne.
plum2019.09.20 10:52
Macie zryte berety ,to jest wasz problem .
JS2019.09.20 12:26
Psychiatrzy mówią, że zwykle jest tak, że ten kto ma chory umysł uważa siebie za zdrowego. Jeżeli z twoim umysłem jest coś nie tak a to co i jak piszesz na to wskazuje, uważając że my jesteśmy chorzy, to ty masz problem. Pozdr.
2019.09.20 12:36
JS, czy znaczy to, że ty atakując LBGT do nich należysz?
JS2019.09.20 16:42
Tak, to jest zaraźliwe. Jeżeli ktoś przebywa w towarzystwie osób homoseksualnych, stopniowo zaczyna tolerować i podświadomie ich zachowania, mowę, sposób życia. Jeżeli nie ma dość silnej wiary w to kim jest, jego (jej) podświadomość zaczyna się zmieniać, przemieszczać się w nowym kierunku. Pozdr.
Darek2019.09.20 7:33
Jakie to krytyczne, trzeźwe, uczciwe badania, na kilku uniwersytetach w różnych krajach potwierdzają że ci ludzie są chorzy? Jakie to krytyczne, trzeźwe, uczciwe badania, na kilku uniwersytetach w różnych krajach potwierdzają że nie wolno im przyznać prawnej możliwości decydowania o pogrzebie swojego partnera? Jakie to krytyczne, trzeźwe, uczciwe badania, na kilku uniwersytetach w różnych krajach potwierdzają że ci ludzie są niegodni szacunku? Jakie to krytyczne, trzeźwe, uczciwe badania, na kilku uniwersytetach w różnych krajach potwierdzają że homoseksualizmem można się zarazić? Jakie to krytyczne, trzeźwe, uczciwe badania, na kilku uniwersytetach w różnych krajach potwierdzają że należy homoseksualistów poniżać i lżyć? Z chęcią zapoznam się z tym dorobkiem naukowym, bo najwyraźniej jakieś tajemnicze lobby te badania przed nami ukrywa.
OLI2019.09.20 8:05
Pitolicie, Hipolicie... Nie o żadną z tych spraw chodzi, w ugniecionej przez ciebie w pocie czoła wyliczanki (napracowałeś się doceniam to). Krokodyle łzy, fałszywie przedstawiane cele. Tak naprawdę to chodzi o TO - wam, którzy chcecie takiego raju, i nam, którzy go nie chcemy. Bo w San Francisco też zaczynali od takiego rzewnego śpiewu, jak twój. http://www.zombietime.com/up_your_alley_2015/
RHQQ22019.09.20 8:09
Mogę Ci wkleić linki do milionów podobnych zdjęć osób heteroseksualnych, ale czego to niby by miało dowodzić?
OLI2019.09.20 8:20
Normalsi i heterycy nie chodzą nago po ulicach. Na tych zdjęciach jest społeczność lgbtq+, nie wszystkie orientacje, ale parę podstawowych.
Darek2019.09.20 8:39
Heterycy jak najbardziej organizują podobne eventy na całym świecie. Nagie chodzenie po ulicach jest elementem kultury otrzęsin na wielu w tym bardzo konserwatywnych szkołach i uczelniach na całym świecie. W każdej grupie bez względu na orientację seksualną zdarzają się chuligani i to że najgłośniej ktoś krzyczy nie znaczy że reprezentuje jej postulaty. https://www.thesun.co.uk/news/9214222/world-naked-bike-ride-2019-london/
Marta2019.09.20 21:37
Darek ! Nie pitol! Nas nie widziałeś w marszach na ulicach, tak jak wielu z was! Prawie nagich, z durszlakami na głowach , w maskach , w głupich zbrojach, wymalowane twarze. Albo jeden drugiego prowadzi na łańcuchu! itd, itd ...! To ma być NORMALNOŚĆ, RÓWNOŚĆ! ?? Na taki wygląd, to jesteście PARADĄ KLAUNÓW ! I DO KOGO MACIE PRETENSJE ! ? DO SIEBIE !
Darek2019.09.20 8:11
A możesz się trzymać meritum i odpowiedzieć na zadane pytania? Postulatem LGBT nie jest chodzenie nago w przestrzeni publicznej, choć są ruchy naturystów którzy takie głoszą to z LGBT nie ma to nic wspólnego. Ad meritum proszę
OLI2019.09.20 8:16
Zasadą lgbtq jest, że NIGDY nie głoszą otwarcie tego, o co im naprawdę chodzi. A na zalinkowanym przeze mnie materiale nie są naturyści, tylko wszystkie możliwe zboki lgbtq+
Darek2019.09.20 8:26
miało być ad meritum, OLI please... Znam dobre kilkanaście osób LGBT i doskonale wiem z jakimi problemami się oni na codzień zmagają i jakie postulaty mają - ciężko się pod nimi nie podpisać będąc przyzwoitym człowiekiem. Tak na zdjęciach są przedstawiciele LGBT, ale takie same zdjęcia znajdziesz z przedstawicielami hetero, więc niczego to nie zmienia, a w dodatku jest kompletnie nie na temat.
OLI2019.09.20 8:50
Srali muchi, idzie wiosna, będzie lepiej trawa rosła. Normalsi i heterycy nie robią takich eventów. Taki cyrk to specjalność lgbt+, których jest już ponad 50 rodzajów i ciągle przybywa. Normalsi i heterycy jak dotąd nie zaczęli wytwarzać seksualnych subkultur. Seksualne nisze to lgbtq+, myślę, że ich liczba na 100-ce się nie skończy. Wszelkie zboczenia to dziedzina lgbtq+, proszę tego nie doklejać do tzw. normalsów.
Jolka2019.09.20 8:14
a ja głupia myślała że pod tym linkiem w odpowiedzi na zapytania o wyniki badań naukowych są wyniki badań naukowych a tam zdjęcia ekshibicjonistów tyle że wyselekcjonowane i ograniczone do jednej orientacji żal PL
OLI2019.09.20 8:22
Niech nie rżnie głupa. Na tych zdjęciach jest społeczność lgbtq+, w warunkach pełnej swobody, nie hamowana już żadnymi zakazami czy restrykcjami. Czyli to, o co tak naprawdę walczycie.
anonim2019.09.20 8:49
Jj Jolka, Jolka, z niektórymi nie ma co dyskutować na argumenty, oni żadnego nie przyjmą, szkoda czas. Fanatyzm jest nieuleczalny, to nie wina fanatyka że taki jest, determinizm środowiska czasami wygrywa z intelektem.
leszczyna2019.09.20 14:32
@JS tak napisał: "Gdyby cały ten ruch był podparty krytycznymi, trzeźwymi, uczciwymi badaniami I to na kilku uniwersytetach w różnych krajach I wszyscy oni doszliby do tych samych wniosków, nie miałbym nic do powiedzenia." Czyli gdyby uczelnie w różnych krajach zrobiły rzetelne badania i doszły do wniosku, że ruch LGBT opiera się na prawidłowych uzyskanych dowodach naukowych, to on by nie miał nic do powiedzenia - a nie to, co Ty tu mu imputujesz. PS. Badanie dr Evelyn Hooker, na których opierało się Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wykreślając homoseksualizm z listy chorób psychicznych w 1973r., miało założoną tezę o prawidłowości homoseksualizmu, celowo dobraną grupę do badania i tylko testy projekcyjne jako miernik zdrowia psychicznego. Zatem rzetelne nie było.
JS2019.09.20 18:58
Z Ameryki pochodzi wiele naukowych ideologii, opartych na sfałszowanych badaniach. Naukowe kłamstwa bywają nawet w Lancecie ! A że jest to chyba nadal jeszcze nr 1 wśród lekarzy, naukowców, więc każdy przyjmuje je bezkrytycznie, no bo przecież nikt nie będzie powtarzał badań, skoro Amerykanie już je zrobili. A przydałoby się zweryfikować, bo to co idzie z zachodu nie zawsze jest prawdziwe, zdrowe. Pozdr.
JS2019.09.20 18:12
Ad 1 Tu nie chodzi o chorobę. Jeszcze niedawno homoseksualizm był jednostką chorobowa. Dlaczego tak zakwalifikowano tą nienaturalność ? Dawniej myśl naukowa miała twarde fundamenty ale ideologie, czyli pomysły na skręt nauki w korzystny dla pewnej idei kierunku były już obecne, jak np. w teorii (hipotezie) ewolucji. Grono naukowców uznało, że homoseksualizm jest jednostką chorobową, czyli anomalią w funkcjonowaniu organizmu, jak każda choroba. Jednak nastał epoka humanizmu i kryteria się zmieniły, jednak nie dla innych chorób. Ale np. w przypadku ADHD naukowiec, który jako pierwszy ją opisał i określił jako chorobę, w godzinie śmierci przyznał, że sfałszował dane, że to nie jest choroba ale coś innego. Dlaczego to zrobił ? Dla kariery, dla zaszczytów. Ad 2 Jak dwoje ludzi kocha się inaczej i mają przyznane prawa partnerskie, nie mam nic przeciwko aby prawu pochówku swojego partnera. Do tego nie potrzeba badań naukowych. Ad 3 Nie odmawiam szacunku tym ludziom i nie śmieję się z nich, tylko smutno mi jest z powodu stanu w jakim się znaleźli. Do tego nie potrzeba badań naukowych, tylko zmiany podejścia. To wszystko. Nie trzeba przerabiać mózgów od najmłodszych lat aby to wprowadzić. Ad 4 Napisałem już w moim wątku o ty w jednej z powyższych odpowiedzi. Jest ryzyko przyjęcia zachowań tych osób, gdy przebywa się w ich towarzystwie. Ten obszar musiał być zbadany! Gdzie sa wyniki ? Ad 5 Nie poniżam tych osób. Do tego nie potrzeba badań naukowych, tylko podejścia psychologicznego. Takie wiadomości mogą być ujęte w programie nauczania w szkołach ale nie od przedszkola ! Darek, wiedz o tym, że nie mamy dostępu do mnóstwa badań naukowych ! Wiele wiedzy jest zakryta przed nami, jak np. urządzenia wolnej energii (po co nam elektrownie atomowe i węglowe, drogie ogniwa słoneczne ?). Wiedza jest ukrywana w celach kontroli społeczeństwa, jego uzależnienia od biznesu, zysków, rządów i dla celów ideologicznych. Gdyby naukowcy i nauka była w 100% prawdziwa i dostępna dla każdego, żylibyśmy w o wiele piękniejszym świecie ! Pozdrawiam
JS2019.09.20 18:26
Ukrywane są wykopaliska świadczące przeciwko "teorii", a właściwie hipotezie ewolucji. Dlaczego ? Nauka zaszła w ślepy zaułek przez Darwina, który zapowiadał, że znajdą się w wykopaliskach potrzebne dowody na tą ideologię. Niestety ale nic takiego nie znaleziono. Nie ma ani jednego udokumentowanego gatunku, który przeszedł ewolucję z np. ryby w ptaka. Pozdr.
Onegdaj2019.09.20 18:41
Bardzo ładny i mądry tekst. Widać od razu, że jesteś inteligentny człowiekiem, w odróżnieniu do tych lewackich pustaków !