Antoni Macierewicz: Naród czy samozwańcze elity? Kto ma decydować o Polsce? - zdjęcie
09.10.19, 15:30

Antoni Macierewicz: Naród czy samozwańcze elity? Kto ma decydować o Polsce?

31

Dzisiaj w Warszawie odbyła się oficjalna premiera biografii Antoniego Macierewicza pt. „Macierewicz. Człowiek do zadań niemożliwych” autorstwa Jerzego Kłosińskiego i wydanej przez krakowskie wydawnictwo Biały Kruk. W spotkaniu wzięli udział autor książki, Antoni Macierewicz, dr Jan Parys, wieloletni współpracownik bohatera książki oraz minister obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego, oraz wydawca Leszek Sosnowski.

„Antoni Macierewicz zawsze stał po tej stronie sporu politycznego, która nigdy nie godziła się na układy i dążyła do pełnej niepodległości. Stąd ta biografia jest zupełnie niezwykła i należy ją przeczytać”, powiedział na początku spotkania Leszek Sosnowski.

Podczas premiery wielokrotnie zwrócono uwagę na to, że w ostatnich latach pojawiło się wiele publikacji, których celem był atak na Antoniego Macierewicza, ponieważ podejmował się on najtrudniejszych zadań w Polsce, a więc walki z komunizmem, lustracji czy wyjaśnienia tragedii smoleńskiej. Stąd dr Jan Parys zauważył, że książka prawdziwa i niezakłamana o Antonim Macierewiczu ma przed sobą trudną drogę:

„Ta biografia siłą rzeczy jest bardzo polityczna i jej publikacja wymagała wiele odwagi od wydawcy. Ale jest też potrzebna, bo Antoni Macierewicz spotkał się w ostatnich latach z paskudnymi paszkwilami. To jest książka dla uczciwych czytelników, którzy nie chcą uczestniczyć w rynsztoku, którzy chcą wiedzieć, jak naprawdę wyglądała PRL oraz III RP. Ta książka jest przyczynkiem do dziejów polskiej inteligencji, a autor książki Jerzy Kłosiński pokazuje twardą, patriotyczną postawę Antoniego Macierewicza, przy czym pozostawia czytelnikowi możliwość samodzielnej oceny”.

Podobnie sprawę ujął autor biografii Jerzy Kłosiński, który przez blisko rok pracował nad książką. Jest ona efektem dziesiątków rozmów, oczywiście nie tylko z bohaterem tej publikacji, spenetrowania setek dokumentów i wydawnictw. Uwikłania bohatera w najważniejsze wydarzenia historyczne i polityczne ostatniego półwiecza są zdumiewające. Kogo interesują kulisy władzy, ten przeczyta tę biografię jednym tchem.

„Polakom należy się prawda o Antonim Macierewiczu, bo odgrywał kluczową rolę w przełomowych dziejach Polski, od czasów KOR-u aż po czas katastrofy smoleńskiej. A tymczasem powstają książki, które są stekiem kłamstw czy wręcz horrendalną aberracją wokół Antoniego Macierewicza – tymczasem jest on jedną z najbardziej istotnych postaci polskiej sceny politycznej. Nasza książka nie jest jednak polemiką, bo z bzdurami nie da się dyskutować, lecz zapisem prawdy i dużego kawałka historii naszego kraju”, tłumaczy autor książki „Macierewicz. Człowiek do zadań niemożliwych” Jerzy Kłosiński.

Prawdą jest, że Antoni Macierewicz to chyba najbardziej demonizowany i szkalowany polityk III RP. Przez opozycję i lewicę, którą zwalcza od ponad pół wieku, nękany jest nieustannymi procesami sądowymi. Gdy głos zabrał bohater uroczystości, czyli Antoni Macierewicz, odniósł się do tej nienawiści, z którą często się spotyka. 

„Niestety nie jest ona żadną nowością. Powrót najgorszego języka sowieckiego nastąpił w 1992 r. podczas ataków na rząd Jana Olszewskiego. Warto o tym pamiętać, kiedy dzisiaj spotykamy się z tzw. hejtem”, podkreślił Antoni Macierewicz, który odniósł się do pierwszego ważnego wydarzenia historycznego, w którym miał okazję uczestniczyć – jeszcze jako 8-letni chłopiec. „W książce opisano wiele ważnych chwil, ale taka pierwsza, historyczna, którą pamiętam, to rok 1956 na Placu Defilad w Warszawie z blisko milionem Polaków. I właściwie od tego czasu starałem się dawać świadectwo polskości i stawać na wysokości zadania wobec Ojczyzny”.

W swoim przemówieniu Antoni Macierewicz zwrócił uwagę również na to, że za jedno z największych osiągnięć, w których miał okazję wziąć udział, uważa upadek komunizmu w Polsce, a następnie uzyskanie prawdziwej niepodległości poprzez wstąpienie do NATO oraz wynegocjowanie obecności wojsk amerykańskich w Polsce. Ten stan nazwał „gwarancją, aby Polska mogła odbudować swoją siłę i niepodległość. Z naszej historii musimy czerpać pewność zwycięstwa oraz siłę. Musimy wyrwać się z obcęgów układu rosyjsko-niemieckiego, bo przecież dzisiaj w Polsce dalej trwa spór o to, kto ma stanowić o Ojczyźnie – czy będzie to naród, czy jakieś samozwańcze elity? Ten spór jest sztucznie nasycany, bo tamta strona wie, że wybrana zostanie jedynie wtedy, kiedy naród jest skłócony”.

Zapytany o to, z czego w swojej biografii jest najbardziej dumny, wymienił kilka historycznych chwil, o których dzisiaj można przeczytać już nawet w podręcznikach do historii. „Zakładaliśmy KOR, z czego jestem dumny. Podjęliśmy decyzję o lustracji, bez której Polska dzisiaj wyglądałaby inaczej. Uważam, że utworzenie wojsk obrony terytorialnej było kluczowe, ponieważ są one zakorzenieniem walki o polską niepodległość w najszerszych warstwach społecznych”. Na końcu Antoni Macierewicz odniósł się także do tragedii smoleńskiej, która jest istotną częścią książki „Macierewicz. Człowiek do zadań niemożliwych”. Zapowiedział, że najpóźniej na początku przyszłego roku powstanie raport końcowy o wydarzeniach 10 kwietnia 2010 r., a obecnie prace kończą amerykańskie ośrodki badawcze oraz uniwersyteckie, który w symulacjach sprawdzają kwestię eksplozji na pokładzie samolotu. „Istnieje obowiązek dojścia do prawdy wokół 10 kwietnia, z którego naród polski nigdy nie zrezygnuje, a ja z całą pewnością nie”, powiedział.

Na końcu podziękował jeszcze autorowi książki, wydawcy oraz rodzinie, która dzięki licznym wywiadom również miała swój wkład w powstanie nowej biografii „Macierewicz. Człowiek do zadań niemożliwych”.

 

„Macierewicz. Człowiek do zadań niemożliwych”, Jerzy Kłosiński, wyd. Biały Kruk, 296 stron, twarda oprawa. Więcej na https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/macierewicz-czlowiek-do-zadan-niemozliwych

 

Komentarze (31):

anonim2019.10.10 11:14
A co do decyzji narodu, nie jest to sprawa tak prosta, wszak i Adama i Ewę w Raju udało się zwieść!
anonim2019.10.10 11:10
Jeden z naszych niezłomnych, dobrze ze takich mamy!
Zephyr2019.10.10 8:58
Całokształt służby pana Macierewicza na rzecz Polski jest bardzo pozytywny. Dokonał rzeczy, których inni bali się dotknąć. Był człowiekiem do zadań specjalnych. Dlatego spotyka go tyle hejtu i ataków ze strony powiązanych z wsi konfidentów. Brawo panie Macierewicz.
Libori2019.10.10 6:11
DO KOGO MACIE PRETENSJE?PRZECIEZ WASZ ZAKLAMANY PIS WAS OSZUKUJE.KACZOR TO NIE URBAN Z WEGIER.POZWALA ZYDOM NA WSZYSTKO I PROWADZI POLITYKE TAKA JAK PUTIN.BANDZIORY Z PO ROBIA LATAMI CO CHCA,A PIS TYLK0 PROPAGANDE PRZESYLA PRZEZ SWOJE PORTALE W POLITYCE,NIEZALEZNA I TEZ TVP.
zmiecz2019.10.10 4:39
A kto ma oceniac, ktore elity sa " lze " a ktore sa " nielze" ?
K.A.2019.10.9 22:19
Szanowny Panie, wściekły atak na Pana dowodzi, że Pańskie działania są korzystne dla Polski i polaków. Psy szczekają karawana idzie dalej. Nasi wrogowie dogorywają. To tylko kwestia czasu kiedy to całe towarzystwo trafi do szamba. Pozdrawiam.
asa2019.10.9 20:51
jak tam smolensk pijaczka, smieciu polski i zlodzieju amerykanskich pieniedzy? bandyt POLSKI ODSUNIETY OD ZLOBA AMERYKANSKIEGO.
2019.10.9 19:42
Macierewicz. Mój ulubiony psychol i kłamca. Chyba sobie kupię tą książkę. :) Tylko powinna mieć tytuł: "szybka rozprawka o tym, jak zmanipulować tępe piso-czopki" Genialne. :)
zmiecz2019.10.10 4:43
Piotr Nowak, normalnie jestes glupkiem, ale z okresleniem " piso-czopki " to ci sie udalo. Dobre!
Jarek2019.10.10 12:34
@ zmiecz Większość ma niezła bekę tu na frondzie przy okazji Maciory, czy Krysi P. Chyba nikt nie bierze ich bredni na poważnie.
enre2019.10.13 0:19
z lubością będę się przyglądał minom POsrańców jak się ukaże końcowy raport
gumowa kaczka2019.10.9 18:09
Każda władza tworzy własne elity -choć zwykle to ci sami ludzie przy kasie :) Za błędy bogatych i tak zapłacą najbiedniejsi
Maria Blaszczyk2019.10.9 18:06
<<Zapowiedział, że najpóźniej na początku przyszłego roku powstanie raport końcowy o wydarzeniach 10 kwietnia 2010 r., a obecnie prace kończą amerykańskie ośrodki badawcze oraz uniwersyteckie, który w symulacjach sprawdzają kwestię eksplozji na pokładzie samolotu. „Istnieje obowiązek dojścia do prawdy wokół 10 kwietnia, z którego naród polski nigdy nie zrezygnuje, a ja z całą pewnością nie”>> Panie były ministrze, ale dochodzenie do prawdy nie polega na opowiadaniu możliwie największej liczby łgarstw. Przedstawił pan wiele wersji tego zdarzenia. Część z nich się wykluczała - co oznacza, że nie mogły być jednocześnie prawdziwe. Skoro teraz prace toczą się wokół "eksplozji na pokładzie", to kłamał pan chociażby wtedy, gdy mówił pan, że "ładunek [w skrzydle] musiał być włożony w Samarze". Podobnie jak, jeśli przyczyną byłby wybuch na pokładzie samolotu, to nie mogł nim być wyciek paliwa ze środkowego silnika. Itd... To po prostu nie możebyć prawdą jednocześnie... https://www.polskieradio24.pl/7/473/Artykul/2038917,Antoni-Macierewicz-ladunek-wybuchowy-w-Tupolewie-nie-mogl-byc-zainstalowany-na-lotnisku-w-Warszawie https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/macierewicz-w-tupolewie-byl-wyciek-paliwa,148474.html
WysłaćCałyNakładDoWucetówWPsychiatrykach2019.10.9 17:34
Jedni PiSowcy kładą się do trumien, inni idą w pychę. Chłopina za życia machnął sobie hagio-biografię i będzie nią kupczył bez podatku na spotkaniach z dewotami i polonusami. Spodlenie obyczajów, pogoń za poklaskiem i pazerność na medale, zaszczyty i państwowe wypłaty. Tak wygląda PiSowska władza nad Polską.
Lech Keller-Krawczyk homo i pedofil2019.10.9 17:22
Kim jest ten:𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤? Nazwisko jego jest Lech Keller-Krawczyk i jak sam przyznaje, cyt.: "Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą." - i dalej, cyt.: "Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚,.𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧, itp." - Wszystko jest jak byk jest w archiwach Frondy. Sumując; dzielnicowy, JPIII, Agnieszka Dz. - to Lech Keller-Krawczyk, sowiecki Żyd, homoseksualista a jako taki pedofil. Prawdziwy stachanowiec blogowy, zaczyna rano i kończy rano. Stara dobra szkoła leningradzka.
kalinka2019.10.10 7:56
długo ciebie nie było onanisto, trzeźwiałeś?
Adrian2019.10.9 16:54
Panie Macerewicz, a pańska komsja podziemno-smoleńska pokaże wybuchowy raport ?
Polak Ateista Durny Gej2019.10.9 16:37
Panie Antoni, niech Pan jak najszybciej po wyborach wraca do rządu !!! Czeka na Pana dużo roboty: w reformie sądownictwa, reformie mediów, reformie wyższych uczelni, w reformie edukacji, trzeba zrobić wreszcie czystkę na polu politycznym, zająć się sprawami zdrajców ojczyzny z PO SLD I PSL, zapędzić zboczków z Wiosny do roboty w kamieniołomach, zdelegalizować komunistyczną partię żyda Zamberga, no i pozamykać wreszcie przygłupów z Nowoczesnej, którzy ukryli się pod skrzydłami PO-jebów. Jak Pan widzi roboty jest wbród, i bez Pana daleko nie zajedziemy !
TCHÓRZLIWE MENDY GDZIE JESTEŚCIE??????2019.10.9 16:20
𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐃𝐳. czy jak ci tam gdzie jesteś dziwko? Wystraszyłaś się ataku mądrych ludzi? ossrałaś się ze strachu?
anonim2019.10.9 17:18
Jeżeli antoni-smoleński jest mądry, to gdzie są ci głupcy????????
2019.10.9 18:46
Psychiczny wklejaczu-wyzywaczu. Umiesz tylko tyle? Pisi czopku. A wiesz że twoja Stara myje się Domestosem? :)
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.9 16:16
Macierewicza wypuścili z psychiatryka?
Lennon2019.10.9 15:54
A nie miał siedzieć schowany do wyborów?
Urszula2019.10.9 15:51
Zgadza się, panie Macierewicz. Won z takimi Suskimi, Kaczyńskimi, Kuchcińskimi i całą resztą tych nieuków.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.9 15:45
Czyli wyszło że jednak jest ruskim agentem?
Dam2019.10.9 15:39
Gdzie jest wrak?
hm2019.10.9 15:54
U ruskich, bo Tusk tak spaprał sprawę, że oddał im śledztwo i wrak bez żadnej gwarancji i terminu zwrotu
Papierz2019.10.9 16:20
A "dobra" zmiana twierdziła, że natychmiast jak dojdzie do władzy to wrak odbierze, a katastrofę wyjaśni. Kolejne kłamstwo wyborcze?
Polak Ateista Durny Gej2019.10.9 16:39
Nie pieprz papierz i nie świruj tylko idź na wybory. Ale nie głosuj na PO-jebów !
asa2019.10.9 20:53
GDZIE AMERYKANSKA POMOC DLA SWINI POLSKIEJ? HEHEH
anonim2019.10.9 15:38
Ta łże-elita smoleńska, ma czelność się odzywać, coś niespotykanego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!