,,ACTA 2'' przegłosowane przez PE. Premier Morawiecki: Byliśmy, jesteśmy i będziemy zawsze za wolnością w internecie! - zdjęcie
27.03.19, 09:20Fot. KPRM via Flickr, CC 0

,,ACTA 2'' przegłosowane przez PE. Premier Morawiecki: Byliśmy, jesteśmy i będziemy zawsze za wolnością w internecie!

3

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował poparcie dla unijnej dyrektywy o prawach autorskich, którą między innymi w Polsce wielu nazywa po prostu mianem „ACTA 2”. Przeciwko zmianom głosowali europosłowie Prawa i Sprawiedliwości. Spośród europarlamentarzystów PO wielu poparło dyrektywę – między innymi Bogdan Zdrojewski czy Julia Pitera.

Dziś głos w sprawie przegłosowania dyrektywy zabrał premier Mateusz Morawiecki. Na swoim twitterze podkreślił jasno:

Byliśmy, jesteśmy i będziemy zawsze za wolnością w internecie”.

Premier podziękował też wszystkim europosłom Prawa i Sprawiedliwości za to, że głosowali za „swobodą wypowiedzi i prawami obywatelskimi milionów polskich internautów”.

We wczorajszym głosowaniu 348 europosłów poparło dyrektywę, 274 było jej przeciwnych. 36 europarlamentarzystów wstrzymało się od głosu.

Warto przypomnieć też o niezwykle ciekawym tekście niemieckiego FAZ, który przekonuje, że Niemcy mimo licznych protestów zgodził się poprzeć „ACTA 2”. Miałaby to być cena za poparcie przez Francję budowy gazociągu Nord Stream 2. W rozmowie z dziennikarką portalu niezalezna.pl europoseł Jacek Saryusz-Wolski podkreślał:

To, co najpierw poczytano za sprzeciw Francji wobec Nord Stream 2, tak naprawdę było poparciem dyrektywy gazowej. Na pewno nastąpiło porozumienie na rzecz Nord Stream 2 pomiędzy Niemcami a Francją. Wygląda na to, że oba kraje porozumiały się też w sprawie dyrektywy o prawach autorskich, czyli ACTA2”.

dam/PAP,niezalezna.pl

Komentarze (3):

Stachu2019.03.27 11:04
"którą między innymi w Polsce wielu nazywa po prostu mianem" Przypomnijcie sobie, w jaki sposób "w wielu krajach" określa się "Auschwitz-Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945)" I ciekawe, że do tej pory nie zająknęliście się słowem w kwestii tego, że wśród głosujących przeciw nowemu prawu była jedna z waszych ulubionych europosłanek Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein.
anonim2019.03.27 10:00
Próba mikrofonu... raz,raz,raz Ojczyzno ma przybywam a tu znowu ACTA, jakiś Big Brother w TV, LGBT na frondzie.... Ło Jezu Ło matko... Hasta la vista frondo Idę trochę spać. Dobranoc
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.27 9:48
Tak? Za dostępem dzieci do porno też? Za nie usuwaniem przez frądla komentarzy też? Za kopiowaniem i zarabianiem na cudzej pracy też?