Absolutny skandal! PE przyjmuje rezolucję, w której atakuje polski rząd i podważa status TK  - zdjęcie
21.10.21, 17:23(fot. diliff/wikipedia/ccbysa30)

Absolutny skandal! PE przyjmuje rezolucję, w której atakuje polski rząd i podważa status TK

125

Lewicowo-liberalna większość w Parlamencie Europejskim przyjęła dziś skandaliczną rezolucję, w której podważa orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Za przyjęciem dokumentu opowiedziało się 502 eurodeputowanych, przeciw było 153, a 16 wstrzymało się od głosu.

We wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który zgodnie z wcześniejsza linią orzeczniczą i postanowieniami sądów konstytucyjnych innych państw członkowskich potwierdził, że Konstytucja RP jest nadrzędna wobec prawa Unii Europejskiej w obszarach, w których Polska nie zrzekła się suwerenności w traktatach. W debacie udział wziął m.in. premier Mateusz Morawiecki, który wyjaśnił stanowisko polskiego rządu w tej sprawie.

Dziś Parlament Europejski przyjął skandaliczną rezolucję przygotowaną przez pięć frakcji: EPL, Socjaliści i Demokraci, Zieloni, Odnowić Europę i Lewica. Czytamy w niej, że autorzy „głęboko ubolewają nad bezprawną decyzją +Trybunału Konstytucyjnego+ z dnia 7 października 2021 r.”, nazywając orzeczenie polskiego Trybunały „zamachem na europejską wspólnotę wartości i prawa jako całości, podważającym prymat prawa UE jako jednej z jego fundamentalnych zasad, zgodnie z utrwalonym orzecznictwem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej”. Eurodeputowani wzywają też państwa członkowskie do „poszanowania kluczowej roli TSUE i przestrzegania jego orzeczeń”.

W rezolucji wyrażono ponadto „uznanie dla dziesiątek tysięcy obywateli polskich za wychodzenie na ulice w pokojowych masowych protestach, walczących o swoje prawa i wolności jako obywateli europejskich”. Wskazano też na konieczność odebrania Polsce należnych środków z funduszy europejskich.

kak/PAP, wPolityce.pl

Komentarze (125):

mateuszjegliński2021.10.22 11:13
kefas mam gdzieś demokrację, zwłaszcza, jak takie entelektualysty, jak ty są dopuszczane do głosu. Demokracja nie jest żadna wartością, co takie entelektualysty, jak ty codziennie udowadniacie, np nie zgadzając się z demokratycznymi wyborami Polaków. Po drugie dla zdrajców jest szafot.
kefas2021.10.22 8:24
frondelek jak zwykle zaklina rzeczywistość. Tak to jest skandal, że pisowiecki (nie)rząd doprowadził do takiej sytuacji, kiedy to PE musi ratować polską demokrację.
Zawi2021.10.21 23:51
502 głosy za przyjęciem wobec 153 przeciw, to nie może być żadna "lewicowo-liberalna większość", bo nie ma ona takiej przewagi w UE. Dodać też wypada, że z perspektywy Europy, to i PiS jest lewicową partią, biorąc pod uwagę politykę zwiększania zasiłków i podatków oraz utrzymywania kopalń.
mateusz jegliński2021.10.22 11:20
zawi, wy liberalne, a przynajmniej za takich się uważacie mędrki ciągle wierzycie w niewidzialna rękę rynku, zgodnie z bredniami oszołoma Janusza herbu Korwin Mikkego, czy Balcerowicza, swego czasu delegowanego do jueseja przez KC PZPR. I tak naczelna partią Polaków jest partia zdrowego rozsądku, a nie partyjki, jako odprysk rozumy, czyli, ktoś uwierzył w lewackie, prawicowe, czy liberalne brednie. Rozum potrafi ocenić sytuację i odpowiednio do nie zareagować, a nie chlapać ozorem partyjne hasełka, lewackie, czy liberalne.
Anonim2021.10.21 21:50
raz dwa trzy j... peowsko-lewackie czerwone psy!
Anonim2021.10.21 21:39
Pis możesz pluć w mordę. Powiedzą , że deszcz pada !!!!
Ból pupy, wszędzie ból pupy!2021.10.21 21:03
jw.
🗣2021.10.21 20:35
Drodzy towarzysze jewreje, zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej utraconej, ukochanej ojczyzny radzieckiej: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! . . . . . . . . . . . . . . . . Urraaa .... !!! . . .. za Putinu .. . .!!! Urraa . . . . . !!! . . . . . Ty job twoju mać jewrej s*kinsyn!
🗣2021.10.21 20:11
Oto protest Piotra Szczęsnego:  * Protestuję przeciwko ograniczaniu przez władzę wolności obywatelskich. * Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji, w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów. * Protestuję przeciwko łamaniu przez władzę prawa, w szczególności Konstytucji RP. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakiekolwiek działania w kierunku zmian w obecnej konstytucji - najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje. * Protestuję przeciwko takiemu sprawowaniu władzy, że osoby na najwyższych stanowiskach w państwie realizują polecenia wydawane przez bliżej nieokreślone centrum decyzyjne związane z Prezesem PiS, nieponoszące za swoje decyzje odpowiedzialności. Protestuję przeciwko takiej pracy w Sejmie, kiedy ustawy tworzone są w pośpiechu, bez dyskusji i odpowiednich konsultacji, często po nocach, a potem muszą być prawie od razu poprawiane. * Protestuję przeciwko marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej i ośmieszaniu naszego kraju. * Protestuję przeciwko niszczeniu przyrody, szczególnie przez tych, którzy mają ją chronić (wycinka Puszczy Białowieskiej i innych obszarów cennych przyrodniczo, forowanie lobby łowieckiego, promowanie energetyki opartej na węglu). * Protestuję przeciwko dzieleniu społeczeństwa, umacnianiu i pogłębianiu tych podziałów. W szczególności protestuję przeciwko budowaniu "religii smoleńskiej" i na tym tle dzieleniu ludzi. Protestuję przeciwko seansom nienawiści, jakimi stały się "miesięcznice smoleńskie" i przeciwko językowi nienawiści i ksenofobii wprowadzanemu przed władze do debaty publicznej. * Protestuję przeciwko obsadzaniu wszystkich możliwych do obsadzenia stanowisk swoimi ludźmi, którzy w większości nie mają odpowiednich kwalifikacji. * Protestuję przeciwko pomniejszaniu dokonań, obrzucaniu błotem i niszczeniu autorytetów, takich jak np. Lech Wałęsa, czy byli prezesi TK. * Protestuję przeciwko nadmiernej centralizacji państwa i zmianom prawa dotyczącego samorządów i organizacji pozarządowych zgodnie z doraźnymi potrzebami politycznymi rządzącej partii. * Protestuję przeciwko wrogiemu stosunkowi władzy do imigrantów oraz przeciw dyskryminacji różnych grup mniejszościowych: kobiet, osób homoseksualnych (i innych z LGBT), muzułmanów i innych. * Protestuję przeciwko całkowitemu ubezwłasnowolnieniu telewizji publicznej i niemal całego radia i zrobieniu z nich tub propagandowych władzy. Szczególnie boli mnie niszczenie (na szczęście jeszcze niecałkowite), Trójki – radia, którego słucham od czasów młodości. * Protestuję przeciwko wykorzystywaniu służb specjalnych, policji i prokuratury do realizacji swoich własnych (partyjnych bądź prywatnych) celów. * Protestuję przeciwko nieprzemyślanej, nieskonsultowanej i nieprzygotowanej reformie oświaty. * Protestuję przeciwko ignorowaniu ogromnych potrzeb służby zdrowia.
szabrownictwo 2.02021.10.21 20:10
... w akcji ... teatrzyk kibuc EjU .... szopka dla gawiedzi , az wszystko nam pokradna ... https://www.youtube.com/watch?v=efmHxlU4j5k ..... https://www.youtube.com/watch?v=tQG312mzOw8
xyz1232021.10.21 19:58
Suski: „Wzywam opozycję, by przestała wyprowadzać Polskę z UE. Tu jest nasze miejsce”. Tak, tak to ten sam Suski, który twierdzi, że Polska jest pod okupacją brukselską.
Anonim2021.10.21 20:12
Z czego byśmy się śmiali, gdyby nie było Suskiego? Chyba trzeba by było go wymyślić...
harry2021.10.21 19:55
Jedli Macron , Merkel i cała UE odpuszczą PiS-owskiej władzy w Polsce lub pójdą z nią na zgniły kompromis, to przyłożą rękę do zamordowania demokracji w Polsce, a na dłuższą metę, do zniszczenia samej Unii. Europa musi po prostu bronić swych prawo i wartości.
miki2021.10.21 19:58
hary odpuśc se te głupie wpisy ...unia łamie prawo i tyle.. ciamajdan się nie udał to teraz ermajdan aby zrobić pałocowy przerót ... bedą wybory to wyborcy zadecydują a nie lewicowa UE
­2021.10.21 19:54
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/jzLk9kuTURBXy83ODBmMWYyYS1jY2M5LTQwYWUtOWIwMy1iMmM5MmNjYmQzMzEuanBlZ5GTAs0DSACCoTAFoTEB
­2021.10.21 19:48
Chleb mazowiecki pszenno-żytni kosztuje 4,25 zł za 450 g w sklepie niedaleko domu Prezesa.
No i...?2021.10.21 19:35
Jutro pedo-lewizna ogłosi, że Ziemia jest płaska. Kogoś to ruszy? Kabareciarze znowu zarobią...
­2021.10.21 19:40
Prawicznie mówi kotes Jarka :-DDD
Anonim2021.10.22 8:46
Płaska ziemia to akurat domena prawicowców.
Moderator2021.10.21 19:31
Uwaga. Przypominam, że będzie blokowane IP użytkowników używających wulgarnego lub knajackiego języka.
Anonim2021.10.21 19:27
😁😁😁 towarzysze w Brukseli pomagają jak mogą zakręcą kranik z kasą i postkomuna odzyska władzę badania wskazują że hołotę da się kupić
Anonim2021.10.21 19:21
Oto lista "polskichpatriotów" posłów do Europarlamentu którzy zagłosowali za przyjęciem rezolucji PRZECIW POLSCE: politycy PO: Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Jerzy Buzek, Jarosław Duda, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Danuta Hübner, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Jan Olbrycht, Janina Ochojska, Radosław Sikorski, Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein, politycy PSL: Krzysztof Hetman, Adam Jarubas, Jarosław Kalinowski, politycy Lewicy: Marek Balt, Marek Belka, Robert Biedroń, Łukasz Kohut, Włodzimierz Cimoszewicz, Bogusław Liberadzki, Leszek Miller, Sylwia Spurek.Mam nadzieje ze MANFERED WEBER PRZYGOTOWAŁ MOWĘ POCHWALNĄ dla "polskichpatriotów "posłów,KTO WIE MOŻE nawet maleńkie podarki w stylu oficerek coby BYŁO SŁYCHAĆ STUKOT PO BRUKU ODBUDOWANEJ stolicy POLSKI PRZEZ PRAWDZIWYCH POLAKÓW PATRIOTÓW ,KTÓRYCH niemcy nie zdążyli wymordować ,stukot po bruku WARSZAWY którą niemcy zniszczyli w jedno wielkie gruzowisko,taki to prezencik szykuje weber niemiec już dziekował tuskowi fir dojczland ,teraz podziękuje "patriotom polskim"???
Donek Tucek2021.10.21 19:19
Radziu Sikorski bierze z połykiem od Biedronia pedała wstrętnego. Biedroń bierze w odbyt od Cimoszewicza pachołka
co tam rezolucja UE kiedy Wadim Gigin mówi2021.10.21 19:12
„Znaczna część polskiego establishmentu, wchodząc do UE, nie zamierzała przestrzegać żadnych wartości europejskich i żadnej europejskiej ideologii. Większość polskiej elity opiera się na klasycznym nacjonalizmie wschodnioeuropejskim. Polityków tego kraju ogarnął niesamowity szowinizm, ksenofobia, nacjonalizm ..."
Krakus2021.10.21 19:08
Europa to nie tępe 10 mln głosujących na PiS. Morawiecki sie o tym już wczoraj przekonał. Odbił sie od muru. Jak piłka. Teraz Jarek musi to strawić. Bo nie ma pieniędzy na obietnice rozdawnictwa. No taka jest prawda i nic tego nie zmieni. Bez pieniędzy z UE nie bedzie zwycięstwa. A UE juz to rozumie.
Przekora2021.10.21 23:31
Pożyjemy, zobaczymy Krokusie
B522021.10.21 19:07
powiem szczerze ja myślałem że wchodzimy jako Polska do Wspólnoty Węgla i Stali a nie do lewackiego kołchozu i mówię to dla tego że brałem udział w referendum czyli co zostałem oszukany w referendum
won tusk2021.10.21 18:58
czerwone skur... znowu chcą dojść do władzy-czerwone skur... nie głosuj nigdy na nich czerwone ,skur... zdrajcy naszego kraju , patriotów dziś udają
Anonim2021.10.21 19:00
Dzisiaj u władzy są czerwoni, twój apel jest spóźniony.
Radek Judasz zdrajca2021.10.21 18:58
Ursula von der Frajer onanizuje stopami Radka Sikorskiego, a następnie wali konia Kosiniakowi Władkowi. Cimoszewicz onanizuje Biedronia, wali mu koninę z połykiem.
kino2021.10.21 19:03
A Jarek wali Ziobre
Radek zdrajca2021.10.21 19:18
A ty walisz matke w srake.
katolik in statu nascendi2021.10.21 18:57
Mocno wieje na Żoliborzu. Na Ochocie też?
kat2021.10.21 18:56
Naliczyłem ponad 30% prawych eurodeputowanych. Jest to bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Te niecałe 70 % lewactwa przechodzi do niechlubnej historii Europy. Ludzie mądrzeją, a lewacka dyktatura słabnie. Seksualne ekscesy zboczeńców, powalanie krzyży, hołd kłamstwu i obłudzie przemijają. Ludzie budzą się z hedonistycznego letargu. Przyjemność opata na hipokryzji i krzywdzie bliźniego nie smakuje. Zwycięży Miłość (proszę nie utożsamiać Miłości z namiętnością i pożądaniem) Zwycięży prawda, dobro i powrót do wartości - chrześcijańskich wartości, na których wzrastała zdrowa Europa. Boże chroń Polskę! Dodaj jej siły i odwagi! Spraw, by nawróciła zagubionych. europejczyków!
Anonim2021.10.21 19:02
Chrześcijańskie wartości były wtedy jak węgierski katolik uciekał po rynnie z imprezy gejowskiej z j...mi na wierzchu.
Przekora2021.10.21 23:35
No takie życie, wszędzie kretów pełno nawet takich udających katolików, ba księży nawet
#info2021.10.21 18:55
Na portalu Grzesika komentuje głównie gimbaza dla beki.
Adolf aus Berlin2021.10.21 18:54
Niemcy nie zdzierżą już dłużej braku praworządności w Polsce ! ! !
Kwiczeć lewackie świnie, kwiczeć!2021.10.21 18:52
Mam dzisiaj schaboszczaka na obiad. Mniam.
FRONDA.PL TO ROSYJSCY AGENCI!!2021.10.21 18:51
FRONDA.PL TO ROSYJSCY AGENCI!!
S2021.10.21 18:50
W takiej układance Tusk i wspierający go - pozostaną już w historii z opisem zdrajcy Ojczyzny. Wołałbym aby ich działania były tylko takim pozorem, który miałyby tylko wpuścić w kanał UE i rozproszyć siły Niemiec, ale to niestety należy tylko do political fiction i nie wierzę w to.
S2021.10.21 18:46
Bardzo ciekawe. Podważają decyzje Polskiego Trybunału Konstytucyjnego. W tej chwili zapalają się lampki u wszystkich średnich i małych Państw UE. Bo jeśli robią tak wobec Polski to zrobią też tak nam. A to stwarza bardzo ciekawą sytuację. PiS zyskuje miano reprezentanta narodu, który dba o swoją suwerenność. Taka sytuacja sprawi, że może powstać blok wyborców z różnych państw wspierających ruchy suwerennych Ojczyzn. Widać, że Kaczyński gra nie tylko na arenie polskiej, ale również na arenie międzynarodowej.
­2021.10.21 18:49
Kiu zorgas, sinjoro S?
Kornhauser - Kramsztyk2021.10.21 18:51
Strateg Kaczyński w nic nie gra ,poza niszczeniem Polski i Polaków
Przekora2021.10.21 23:41
No tak już tyle razy miał Pis przegrać wybory i już dawno "łoPOzycja" przewidywała totalną katastrofę, brak piniendzy a tu dalej jak jak PIS rządził tak dalej rządzi i łupnia daje kolejnym przeciwnikom.
Kotes Kaczyńskiego2021.10.21 18:39
Przechodzi przez Polskę huragan Hendrik. Na Dolnym Śląsku zginęły 4 osoby.
janton2021.10.21 18:35
skandalem i wstydem jest tylko i wyłącznie mikrus i jego banda...wszystko w temacie
Anonim2021.10.21 18:47
😁😁😁nie było by dymu gdyby przy korycie nadal była postkomuna
WITWIT2021.10.21 18:51
EUROKOŁCHOZ TUŻ TUŻ
sl_ko2021.10.21 18:34
Sytuacja analogiczna jak w roku 1939 - pierwszym celem Polska. Z mniejszymi pójdzie już łatwiej ?
katolicka deratyzacja Polski2021.10.21 18:33
Komuchy oczywiscie nie skorzystaja z dobrej rady humanitarystow ,zeby w pore szybko opuscili Polske.
Anonim2021.10.21 18:32
Pisowcy, jako znani, zaciekli demokraci, wciąż powołujący się na mandat społeczny uzyskany w wyborach "od narodu", co usprawiedliwiać ma ich bydlęce zachowania i bezczelne złodziejstwa, więc tacy właśnie osobnicy jak pisowcy powinni w pokorze przyjąć wynik demokratycznego głosowania. Ja demokratą nie jestem, a Unią Europejską się brzydzę, i to pisowcy wciągnęli mnie w kołchoz a nie ja ich. Polska po pierwsze nie powinna wchodzić do UE, nie słuchać takich typków jak Kaczyńscy, Tuski, Kwaśniewskie i niestety również JPII, który też stręczył nam UE. A jeśli już tam jesteśmy to należy zabierać się dopóki nie jest za późno. Chpoć wydaje mi się że już jest za późno. Będzie drożyzna i komunizm.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.21 18:34
Komuna Konfederacja Jedna Wspolna Ruska Racja
modulo 62021.10.21 18:32
Nic fronda nie napisała o Konkursie Chopinowskim.
Anonim2021.10.21 18:33
Bo wygrał jakis farbowany Kanadyjczyk, a tam wiadomo multi kulti LGBT i w ogóle księży prześladują. Więc wynik konkursu zapewne oszustwo!
Kaczyński wzór Cnót Niewieścich2021.10.21 18:31
Najlepsze jest to że kolesie z partii Orbana także glosowali przecie PiSowi . Za PiSem tylko Putinowskie pieski finansowane z Kremla : AfD , FR z Francji i włoscy naziole .
No i odezwały się ruskie trolle2021.10.21 18:31
Brawo UE. Dwóch reżimowców: Kaczyński i Orban przeciw pozostałym krajom UE. To tak jakby jadący autostradą pod prąd oskarżał jadących zgodnie z przepisami. Wstyd mi za taki rząd. To rząd PIS zbliża nas do Putina. Putinowi na rękę aby osłabić jedność UE i znalazł pożytecznych "...." w postaci Kaczyńskiego, Ziobry i Orbana
Anonim2021.10.21 18:30
No i czego debile nie rozumieją. Normalny świat nie chce mieć z wami nic do czynienia, bierzcie te swoje walonki i wychodźcie z UNI. Putin z Łukaszenką czeka, szampan już się chłodzi. Zawsze byliście na wschodzie, zachód dla was jest za trudny. Jesteście zwykłymi kmiotami.
Przekora2021.10.21 23:47
Masz rację. UE jak najszybciej opuścić a jak nas ruskie najadą to się dogadać i przepuścić dalej, jeszcze im trochę wódki sprzedać na drogę i absolutnie już nigdy nie ratować tych za zachodniej granicy żadną odsieczą itp. itd.
Anonim2021.10.21 18:27
UE nierządem stoi,odeszła od wartości chrześcijańskich.Będzie lęk bezbożnych narodów nad tymi wydarzeniami które niechybnie przyjdą na narody.Narody w oczach Bożych są jak ziarko na szalach wagi.Sąd na ludziach bezbożnych nadchodzi.Są bardzo przewrotni,na zło mówią że to dobro i vice versa.
S2021.10.21 18:27
Bardzo proszę o argumenty dlaczego to dobrze, że Polska została potępiona w rezolucji. Przypominam, że rząd został wybrany legalnie przez partie która wygrała uczciwie wybory. Radość z tego, że obce nam organa potępiają rząd własnego Państwa - naszego o którym mamy decydować w wyborach - jest podła i świadczy o tym jak daleko wam do ludzi wolnych i godnych posiadania własnej suwerennej Ojczyzny....
Po 11 ...2021.10.21 18:25
Jest postęp. Już nie atak na Polskę, tylko "PE atakuje polski rząd". Chwała Panu. Frendzel zaczyna zbliżać się do Prawdy :)
Izydor2021.10.21 18:25
A Matołuszek tak ładnie ze slajdów czytał i Becia pięknie pokrzykiwała. Nawet prezes pochwalił a ci się nie poznali. Może Patyś im tą swoją licealną angielszczyzną wytłumaczy.
Alojzy Cedzidło2021.10.21 18:22
Zainstaluj sobie Ubuntu w wersji PL. Koszt to cena płyty DVD.
Adam2021.10.21 18:21
W rezolucji wyrażono ponadto „uznanie dla dziesiątek tysięcy obywateli polskich za wychodzenie na ulice" - DOKŁADNIE TO DWIE DZIESIĄTKI - strach się bać
Katoliku, katoliku2021.10.21 18:23
dlaczego kłamiesz? Tak cię uczy papa Francis?
Adam2021.10.21 19:14
Zmierzona na https://polska.geoportal2.pl powierzchnia Placu Zamkowego i Krakowskiego Przedmieścia wynosi 1.2105 ha - zakładając gęstość na 1 osobę na 1 m2 otrzymujemy 12100 osoby, dokonując korekty do ok. 2 osób na 1 m2 (należałoby odjąć turystów i inne czynniki) otrzymujemy ok. 20.000 osób - MYŚLEĆ I LICZYĆ
AGATA2021.10.21 18:21
3/4 tej przypadkowej zbieraniny w tym Euro Łagrze , nie wie, gdzie na kuli ziemskiej leży nasz kraj , który nazywa się POLSKA
Hej szable w dłoń2021.10.21 18:31
Nie oceniaj innych po sobie, dzieŭko spod lasu.
Skandalem2021.10.21 18:20
jest, to co robi PIS z Polską
Foster2021.10.21 18:19
Wy naprawdę wierzycie, że w tym obciachowym Trybunale tacy pseudo sędziowie jak Przyłębska, Muszyński, Piotrowicz, Pawlowicz (z wyjtkiem może dwóch) są ludzie godni zaufania ?. Ja im nie wierzę. Robią dokładnie to czego wodzowska partia sobie życzy.
B522021.10.21 18:19
kto za czkała czerwona szarańcza
gość2021.10.21 18:18
No tak. a wy dalej wysyłajcie polskich strażaków pomagać niemcom
Kornhauser - Kramsztyk2021.10.21 18:15
Brawo UE !! Nie beda Pisowcy łamać prawa , niszczyć sądów i jeszcze za to chcieć ciężkie pieniadze z UE !
Antek2021.10.21 18:17
Ty komunistyczna świnio...won z naszego kraju do rusów...
Leo2021.10.21 18:38
Do rusów to ty dołączysz czy chcesz czy nie, jak Polandia z Unii wypierpol.
eurokołchoz2021.10.21 18:19
IDIOTA
tłusty łeb Klempy2021.10.21 18:12
Walą w PISowców jak w kaczki na polowaniu :)
modulo 62021.10.21 18:15
Zbieramy na szampon do włosów tłustych dla posłanki Kempy. Dołożysz się?
tłusty łeb Klempy2021.10.21 18:19
Nie dokładam się ! Zarabia tyle kasy w UE ,że powinno ją stać umyć brudny łeb .
Foster2021.10.21 18:24
...a może takie zle warunki sanitarne mają w tej Brukseli ?. Z drugiej strony jak ktoś się decyduje reprezentować Polskę poza jej granicami to powinien szczególnie dbać o wygląd zewnętrzny. Umycie szmponem włosów to żaden problem i żaden wydatek, trzeba tylko chcieć.
PILNE!!!! JENY JAK PILNE!!!!!!!2021.10.21 18:12
UWZIĘLI się na Polskę bo wiedzą, że Polska to dumny naród, silny, mądry. Polska może być przykładem do tego jak żyć. Tu, w tym kraju nad Wisłą żyje się dobrze. Za swą uczciwą pracę otrzymuje się uczciwe wynagrodzenie pozwalające na godne życie, które nie wymusza emigrowania za pieniędzmi.
Władysław2021.10.21 18:11
Miał być Zachód - jest "wyklęty powstań ludu ziemi..." Miała być wolność - jest unijny świat zakazów i rosnącego zamordyzmu. Miało nie być bezrobocia - lawinowo upadają przedsiębiorstwa, zniszczono stocznie i przemysł ciężki, będą zamykane kopalnie, elektrownie. Miał być dobrobyt i dostatek - są kosmicznie rosnące ceny energii, które spowodują niebywałe zubożenie narodów europejskich. I tylko jedno się nie zmienia - wszystkie te zagarnięte ludziom pieniądze, trafią do bezwzględnych żydowskich banksterów. Co robić? Róbmy swoje! Budujmy potencjał gospodarczy, militarny i społeczny Międzymorza. Polexit to formalność.
Maciek2021.10.21 18:08
Zapewne Tusk doskonale wiedział co robi wyprowadzając oszukanych ludzi na demonstracje. Bez tego argumentu, w rezolucji, pozostałoby samo ubolewanie rozhisteryzowanej lewej części Parlamentu Europejskiego.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.21 18:08
kwik PiSbolszewi odrywanej od koryta bezcenny... oczywiście szMateusz i inne PiSdowate durnie zaraz ogłoszą kolejny "sukces" i wielkie "zwycięstwo"!
Anna2021.10.21 18:16
Kwik świńskiej parti PO w której siedzą sami zdrajcy na garnuszku Putina. Tusek, sikorski i inne ścierwa biorą od putina grube pieniądze więc co będą bronić polskiej racji stanu? Putin kupił wielu takich jak timmermans....Sprzedawczyki bez honoru...won z naszego kraju i ty też kretynie, autorze tych wypocin...
Anonim2021.10.21 18:37
do kkp: kretyn.
Aldona2021.10.21 18:03
Jakie znaczenie PRAWNE ma te rezolucja . Nie ma żadnego znaczenia prawnego bo w żaden sposób nie odnosi się do problemów prawnych podniesionych przez Polskę. Ta rezolucja ma tylko znaczenie polityczne. Wiemy od 2016 r że EU a w szczególności KE działają z pobudek politycznych w stosunku do Polski. Pani Merkel jak była kanclerzem sama doprowadziła do kilkudziesięciu wyroków TSUE politycznych w stosunku do Polski , Węgier i innych państw. To jest mechanizm działania kierowców z tylnego siedzenia EU i ŻADNA SIŁA TEGO NIE ZMIENI. Na dodatek dochodza niesnastki protestancko-katolickie , Merkel teraz udaje człowieka dialogu ale nim nie jest w stosunku do Polski prowadziła i prowadzi podstępna politykę neokolonialną i zapewniła Niemcom w praktyce dominację na wiele wiele lat. Niemcy a nie Polska stały się beneficjentem handli u kontaktów gospodarczych z Rosją a także z Chinami. Przykładem sa niemieckie sieci handlowe w Polsce , które Polakom sprzedaja na tony chińskie towary biorąc za to wysoką marżę tak jakby Polacy nie umieli handlować z Chinami, Może za bardzo zapatrzyliśmy się na USA i nie ma dywersyfikacji stosunków międzynarodowych szczególnie przy tym ubezwłasnowolnionym przez semitów Bidenie.
­2021.10.21 18:14
To kupuj sobie chiński kwas cytrynowy jakości BP w lubelskiej firmie STANDARD. __________________________________________________________________________________________________ kontakt: 81 710 05 21 / [email protected]
Anonimus2021.10.21 18:03
502 kundli naszczekalo a karawana dalej idzie.
V2021.10.21 18:00
Wstyd za polskich zdrajców, nigdzie nie ma tak głupiej opozycji jak u nas, po prostu hołota
Władysław2021.10.21 18:15
To nie opozycja. W Polsce nie ma opozycji. Roi się za to od jawnych obcych agentów, zdrajców i pospolitych oportunistów.
Jan2021.10.21 18:19
Słusznie to zwykłe komunistyczne świnie, które żrą z ruskiego koryta a putinek, ten mały człowieczek zaciera łapki
A kogo obchodzi jakiś kwik2021.10.21 18:00
...tej naćpanej pedo-żydokomuny?
Do »S«2021.10.21 17:57
Widział Pan nowe budynki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie? Te przy Głębokiej.
S2021.10.21 18:20
Nie. Proszę rozwinąć...
To mobilizuje społeczeństwo2021.10.21 17:51
bo choć POKO-PZPR myśli że wszyscy przeciwnicy PiS są tak głupi, że ataki na Polskę odbierają jako ataki na PiS, to zwykli ludzie dobrze wiedzą, że jak kiedyś PiS odejdzie od władzy, to wg nowego "prawa" narzucanego przez EU, komisarzy ludowych, TSUE, PE i co tam jeszcze, zostajemy z portkami na kostkach i robią z nami co chcą
S2021.10.21 17:50
Elegancka Niemiecka gra. Robią wszystko żebyśmy wyszli z UE. Widocznie doszli do wniosku, że już nie 86 centów z 1 euro funduszy wraca do Niemiec tylko mniej. Polska wychodzi z UE - zrozpaczone tłumy wyrzuconych z Europy europejczyków w Polsce wychodzą na ulice - Pis traci władze, PO wraca - pisiory zostają zaorane. AAAA!!!!!! Oświeceniowcy góra i z każdego Euro do Niemiec wraca 99 centów. Acha byłbym zapomniał plus opłata prowizyjna + opłata administracyjna + opłata na poczet zielonej energii + i że hodujemy mięso... no i że jesteśmy peryferiami a peryferia zawsze utrzymują rdzeń.....
­2021.10.21 17:54
S jak schiz?
S2021.10.21 18:19
1. Dla Ciebie to Pan S. 2. Nie wtrącaj się jak dorośli piszą.
Pan Pisowczyk2021.10.21 17:50
Kaczyński chciałby widzieć Polskę w ZBiRze.
Anonim2021.10.21 18:11
Raczej w Moskwie, tak jak w 1610 roku Żółkiewski.
Mejer2021.10.21 17:48
Lewaczki z PE moga nawet stawać na głowie i co z tego :)
Polacy zapamiętajcie2021.10.21 17:48
kto z "polaków" zaprzanców głosował dzisiaj za tą rezolucją. Przyda się to przy najbliższych wyborach. Oj będą się wypierać w stylu -"ja nie głosowałem-nie pamiętam".
Anonim2021.10.21 17:48
interesy Niemiec - osłabianie Polski + ciemna lewacka masa wielu narodów + polska targowica = rezolucja
Portofino2021.10.21 17:46
Co z tego, że przyjęli, my robimy swoje zgodnie z tym co zapowiedział Kaczyński, bo po prostu inaczej być nie może.
Anonim2021.10.21 17:46
w domach zaprzańców z pewnością strzelają korki od szampana
Alicja2021.10.21 17:44
Kacykom w Parlamencie Europejskim przypomnę po raz n-ty...Polski Trybunał konstytucyjny jest NIELEGALNY. Kopanie się z koniem nie ma sensu. Prokurator stanu wojennego ma ambicję Kononowicza.
Anonim2021.10.21 17:48
won zaprzańcu!
QWE2021.10.21 17:43
Dla każdego normalnego Polaka, jest to rezolucja prawidłowa, zgodna z interesem Polski. A jak się PISiorom nie podoba, to wypad na Białoruś.
Ten Filip to2021.10.21 17:43
tuba propagandowa PO i Lewicy. Pracuje przez 24 godziny . Szkoda czasu na czytanie jego dyrdymałów.
Filip2021.10.21 18:02
Moje wpisy należy czytać, gdyż pobudzają do myślenia i ujawniają kłamstwa rządzących. Patriotyzm do naszego kraju wymaga, żebyśmy odsunęli od władzy ekipę szkodzącą naszym narodowym interesom. Pragnę to wyjaśnić osobom okłamywanym przez pisowską propagandę.
Apolityczny pragmatyk2021.10.21 17:42
Nie przyjmując tej rezolucji parlament europejski godziłby się na dalszą drogę Polski w stronę jednopartylnych monolitów znanych chociażby z Białorusi, Rosji i wielu innych. Partia obecnie winna straty setek miliardów złotych może niedługo skończyć jak te dwa kraje, obłożone embargiem prawie na wszystko. Ten proces podążania w tym kierunku niestety dzieje się na naszych oczach. Ale czy wtedy to Polska będzie zarabiać jedynie na eksporcie gazu jak rosja czy nielegalnym tranzycie uchodźców jak Białoruś. czas pokaże. Głosujcie za wyjściem z UNI jak wam bliżej do ZSRR gdzie państwo ma w ręku i sądy i TV, jak i u nas :)
Anonim2021.10.21 17:44
Jakie trzeba wcinać zioła, aby takie głupoty pisać?
6969692021.10.21 17:41
Mój udział w krakowskiej demonstracji miał więc sens. Brawo UE. A teraz poplujcie sobie na mnie.
Filip2021.10.21 17:40
Wyrok Trybunału Julii Przyłębskiej w zakresie relacji prawa unijnego do krajowego był sprzeczny z Konstytucją RP. Gdyż Trybunał Konstytucyjny nie ma uprawnień do badania kompetencji TSUE i został wydany m. in. przez dublerów. Ponadto Konstytucja RP i prawo unijne są zgodne, a więc nie ma między nimi sprzeczności. Jednak wyrok ten jest zapowiedzią nie uznawania w przyszłości wyroków TSUE nie wygodnych dla władzy, co w konsekwencji musi doprowadzić do polexitu. Dla polityków z PiS-u i Solidarnej Polski "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Ciemny lud tego nie rozumie, gdyż nie ma wiedzy prawniczej!
Foster2021.10.21 17:53
Gorzka prawda, ale nistety prawda. Ten wyrok wpisuje się w dogę do polexitu albo do wypierpol. Na jedno wychodzi.
Aldona2021.10.21 18:40
Dubler to Pilif który wciska kit .Odnieś się w sposób prawniczy a nie beletrystyczny do uzasadnienia tego wyroku TK bo widać ,że nie jesteś prawnikiem .
Po 11 ...2021.10.21 17:39
Za ten "skandal" w 100% odpowiedzialny jest PiS. Antypolska band putinowskich przestępców.
Polacy - to tylko nic nie zncząca2021.10.21 17:35
rezolucja, ale ZAPAMIETAJCIE podjęta pod naciskiem "polskich" zaprzańców, biorących kasę w Euro i wykonujących gorliwie rozkazy z Berlina. Brak słów na takch !!!!!
­2021.10.21 17:33
Jest tak, jak napisał poniżej »Samo gęste«.
JM2021.10.21 17:32
Bydło to jest bydło. Nic nie rozumie, nie ma dla niego żadnego prawa. Do tego dołączają się rodzime cielęta. W żadnym innym kraju takiego bydła nie ma.
Samo gęste2021.10.21 17:31
To żaden skandal. To po prostu trzeźwa ocena sytuacji w Polsce. Zaklęcia Pinokia są dla was ciemna prawacka maso.
Do samo gęste2021.10.21 17:37
Ciesz się jełopie , że ci Polskę gnębią za namową wszy POwskich. Pokażemy im swoją radość przy najbliższych wyborach.
Uspokój się, trolu2021.10.21 17:48
Zaparz sobie melisy z miętą albo wypij dwa zimne lagery.