- Waśnie wróciłem z Ramstein nabywając nową wiedzę. Otóż okazuje się, że obok „polskich obozów koncentracyjnych” były też …. - pisze na Twitterze korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz, ujawniając absolutny SKANDAL i kłamstwo historyczne.

Dziennikarz opisuje, co odczytał na tablicy znajdującej się przy miejscu pamięci ofiar katastrofy lotniczej w Rammstein, do której doszło w dniu 8. sierpnia 1988 roku w zlokalizowanej tam amerykańskiej bazie wojskowej.

- Waśnie wróciłem z Ramstein nabywając nową wiedzę. Otóż okazuje się, że obok „polskich obozów koncentracyjnych” były też w Polsce obozy w których przetrzymaliśmy jeńców brytyjskich, których potem rozstrzeliwało gestapo. Jak można domniemywać z tej tablicy - polskie gestapo – pisze Cezary Gmyz.

- Zwróćcie też uwagę, że w niemieckiej wersji językowej w odróżnieniu od wersji angielskiej i francuskiej w ogóle nie pada słowo Niemcy. A po francusku i angielsku tylko po to by określić lokalizację Saarbrücken – dadaje.

To kolejny skandal po publikacjach i programach, gdzie padały informacje o rzekomych „polskich obozach koncentracyjnych”. Takie próby fałszowania historii zdecydowanie wymagają reakcji polskiej dyplomacji.

mp/twitter