Abp Marek Jędraszewski: W Rzymie przypomina się o zasługach św. Jana Pawła II - zdjęcie
23.02.19, 08:35fot. Joanna Adamik, Archidiecezja Krakowska

Abp Marek Jędraszewski: W Rzymie przypomina się o zasługach św. Jana Pawła II

18

,,W dyskusjach tego nadzwyczajnego spotkania przedstawicieli episkopatów całego świata co jakiś czas wraca pamięć o zasługach i dokonaniach świętego Jana Pawła II'' - mówi abp Marek Jędraszewski.

Metropolita Krakowa uczestniczy w spotkaniu biskupów w Rzymie dotyczącym ochrony nieletnich przed nadużyciami seksualnymi ze strony duchownych. Hierarcha zastępuje chorego na zapalenie płuc abp. Stanisława Gądeckiego.

,,Zwraca się zwłaszcza uwagę na jego dokument motu proprio z 2001 roku +Sacramentorum sanctitatis tutela+, ogłaszający normy postępowania w wypadkach ciężkich przestępstw, a także na jego przemówienie do biskupów amerykańskich z 2002 roku'' - powiedział o nauczaniu św. Jana Pawła II abp Jędraszewski.

,,To było na tyle ważne, że jak mówią to biskupi amerykańscy, liczba przypadków molestowań i krzywd wyrządzanych dzieciom i młodzieży radykalnie się zmniejszyła'' - dodał.

,,Właśnie te lata stanowią bardzo jasną cezurę czasową w odniesieniu do problemu, który dotykał niezwykle głęboko Kościół amerykański, ale także cezurę czasową dla całej dalszej postawy Kościoła powszechnego - od Benedykta XVI aż po papieża Franciszka'' - wskazał krakowski metropolita.

bb/pap, fronda.pl

Komentarze (18):

Quec.2019.02.24 1:51
I już się produkują wypierdki mamuta począwszy od tzw. Polak Ateista Dumny Gej 23.2.19 10:31 Typowa zaplugawiona i wroga ludziom, szczególnie katolikom, kreatura. Zamiast pisać Żyd z Polski to menda podstawia się pod Polaka. Ten pedał uformowany ewolucją Darwina, upodobnia się do człowieka i Polaka jeszcze! Ta fronda dała jemu i tu paru podobnym do reklamowania zboczeń seksualnych, dewiacji! Jest tu jeszcze dwóch takich samych jak ta kanalia!
Quec.2019.02.24 1:52
No pedały i podobni "bić' łapkami. Używać tylko czyste i umyte swoje łapy!
Gamberro2019.02.24 15:18
Racja. Jakiś istny zlot pederastów na Frondzie.A kysz kopacze gliny. Nie chcemy was tutaj . sio na łonet.
Wojtek Polak2019.02.23 19:23
a skąd tu tylu lewackich ochlokratów? pilnujcie swoich pederastów transpederastów i pedofilów włażących na chama do przedszkoli i szkół . jak przestaniecie gloryfikować pederastie to i z kościołów zniknie pedofilia.
Anna2019.02.23 12:13
Wystarczy, że wspomni się Jana Pawła II, a już piekło wysyła swoich przedstawicieli także na ten portal. Nieszczęśni ludzie!!!!!! A to kolejny dowód na to, jak wielka jest świętość Jana Pawła II i jak nienawidzą go słudzy zła. "Bramy piekielne" nie przemogą Kościoła - tak powiedział Chrystus. I tak jest, choćbyście się zapluli swoimi wymysłami i jazgotem na śmierć.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.23 21:35
Obrońca pedofilów Karolek Wojtyła tylko by gwizdnął i już byś katoszmato staruchowi poleciała robić gałe na zawołanie. A niech ci ozór w gardle kołkiem stanie!
Quec.2019.02.24 1:58
Ty żydowska kanalio wszędzie się wpychasz. Ty przeklęty wypierdku mamuta. Tu, poniżej "bić" łapki. Tylko swoje umyj z suczej cieczki!
andrzejhahn32019.02.23 11:38
parobek watykanski
andrzejhahn32019.02.23 11:38
ale nie przypomina sie o wrednej naturze wojtyly
www2019.02.23 11:51
Dlaczego nazywasz jego naturę wredną? Dlatego, że nigdy nie ukrywał żadnej pedofilii?
www2019.02.23 11:07
Jan Paweł II nie ukrył żadnego przypadku pedofilii. Pedofilię ukrywa za to posłanka Scheuring-Wielgus, bo dysponując danymi o przestępstwach pedofilskich wśród księży, nie zgłasza tego na policję - co eliminowałoby zagrożenie, ale przekazuje te dane innym księżom do Watykanu - a taki brak upubliczniania przestępców, jest ich kryciem.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.23 10:31
Jakich "zasługach"? Zamiataniu spraw pod dywan? Kryciu pedofilów w sutannach, w tym jego przyjaciół z najbliższego otoczenia? Antygumkowej propagandzie, która doprowadziła do wzrostu zakażeń hiv i śmiertelności w Afryce? To ci dopiero "zasługi"...
A2019.02.23 10:57
Racja, armie pedofilów w sutannach bardzo dziękuje polskiemu papieżowi
WycieczkaObjazdowaMiędzyOfiary2019.02.23 10:12
Latał za darmochę dookoła świata, całował lotniskowe asfalty i gładził tubylców po główkach. Wygłaszał do tego standardowe, religianckie pogaduchy i nieudolnie próbował politykować. Pontyfikat JP2 wlókł się niemiłosiernie, ale Watykan wył z rozkoszy: złote interesy czarnej sotni kwitły, w dzieciach wszystkich kolorów można było przebierać do woli, papieżowi z Polski wystarczyło zatankować samolot i wysłać go na wycieczkę, żeby się nie wpieprzał. Najlepiej do Polski, gdzie spragnieni blichtru z nieba koczowali tydzień we własnych g..., byle móc przez 30 sekund pomachać w kierunku helikoptera, którym ponoć papa frunął z Tatr ku stoczniom i z powrotem. On to uwielbienie łykał z dumą, bo to był prosty chłopina, którego wsadzili na tron, a powieki obciążyli złotymi monetami. Tedy wszystko widział pięknie mieniące się. A że dołem gniło, to widać dziś dobitnie, na specjalnych konferencjach o pedofilii wśród kleruchów świata całego. Tego samego, który JP2 oblatywał pociesznym korowodem i ponoć nic nie widział i nic nie słyszał. A szczególnie głosów ofiar.
www2019.02.23 12:08
Nie słyszał głosów ofiar? A czemu ofiary miałyby żalić się papieżowi, a nie poszły na policję złożyć zeznania? Pomyśl logicznie: gdyby ofiary złożyły zeznania wymiarowi sprawiedliwości, to ci pedofile uczestniczący w konferencjach zostaliby natychmiast aresztowani i żadne konferencje nie mogłyby się odbywać. Papież zostałby sam w pustej sali. Niestety nikt wymiarowi sprawiedliwości niczego nie zgłaszał. Pytanie dlaczego nie? Ano dlatego, że nie było czego zgłaszać. Cała gadka jest tylko medialną fikcją, która nie zawiera żadnych faktów, więc nie ma z czym iść na policję. I tyle. W tej sytuacji jedyne co pozostaje, to puste gadanie o istnieniu jakichś ofiar, bo taki bełkot podważa autorytet Kościoła, a Kościół jest obecnie właściwie jedynym głosem krytyki przeciwko ideologii pederastów. Krytykując Kościół jak się da, pederaści umacniają swoją ideologię.
Agnieszka2019.02.23 9:41
A w Polsce mówi się, że wiedział ale nic nie zrobił. Mówi się też że Dziwisz ukrywał informacje.
ela pawłowska2019.02.23 9:55
Zależy co mają na myśli. Mówiło sie o pokoleniu JPII, ale nigdy nic takiego nie zauważyłam wśród znajomych.
Anna2019.02.23 12:07
Widac, że czytasz GW.