Abp Marek Jędraszewski: Precz z tęczową zarazą neomarksistów, chwała polskim Bohaterom! - zdjęcie
01.08.19, 20:30

Abp Marek Jędraszewski: Precz z tęczową zarazą neomarksistów, chwała polskim Bohaterom!

209

- Pamięć powstańczych czynów każe nam czcić bohaterów, mieć poczucie zobowiązania, które płynie z tamtych sześćdziesięciu trzech tragicznych dni i powtarzać za Zbigniewem Herbertem: „Bądź wierny, idź”. - mówił arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w Kościele Mariackim z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

Przybyłych na uroczystość wiernych przywitał archiprezbiter Bazyliki, ks. Dariusz Raś, który zacytował fragment wiersza Józefa „Ziutka” Szczepańskiego „Dziś idę walczyć – Mamo!”:

Dziś idę walczyć – Mamo!

Może nie wrócę więcej,

Może mi przyjdzie polec tak samo

Jak, tyle, tyle tysięcy

Poległo polskich żołnierzy

Za Wolność naszą i sprawę,

Ja w Polskę, Mamo, tak strasznie wierzę

I w świętość naszej sprawy

Dziś idę walczyć – Mamo kochana,

Nie płacz, nie trzeba, ciesz się, jak ja,

Serce mam w piersi rozkołatane,

Serce mi dziś tak cudnie gra.

W homilii, arcybiskup zaznaczył, że Księga Wyjścia opisuje wędrówkę Izraelitów w kierunku wolności, do Ziemi Obiecanej. Bóg zażądał od swojego ludu, aby zbudowano Namiot Spotkania – szczególny znak Jego obecności, w którym spoczywać będzie Arka z Dekalogiem.

– To Bóg określa rytm zmierzania do Ziemi Obiecanej (…) Jest pośród swojego ludu, jest jego życiem.

Metropolita podkreślił, że przed wejściem do świątyni wierni zatrzymali się na kilka minut, czcząc w ten sposób pamięć o wybuchu Powstania Warszawskiego i oddając hołd obrońcom stolicy.

– Ten święty czas znajduje przedłużenie w Domu Bożym, kiedy słuchamy Bożego Słowa, a nasze modlitwy łączymy z ofiarą Chrystusa, który nas powołał do wolności. Jesteśmy strażnikami pamięci o tamtych ludziach (…) To, co się wtedy wydarzyło, wyznaczyło dla nas święty czas pamięci, która zobowiązuje.

Zapisem wydarzeń z Warszawy są powstańcze piosenki – święte księgi, oddające ducha militarnego zrywu i walki o wolną Polskę. Już 1 sierpnia radiostacja „Błyskawica” nagrała piosenkę „Warszawskie dzieci”, do której tekst napisał Stanisław Ryszard Dobrowolski, a muzykę skomponował Andrzej Panufnik: „Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój, /Za każdy kamień twój, stolico, damy krew/Nie złamie wolnych żadna klęska, /Nie strwoży śmiałych żaden trud –/Pójdziemy razem do zwycięstwa, /Gdy ramię w ramię stanie lud.” Atmosferę tamtych wydarzeń oddaje również wiersz Józefa „Ziutka” Szczepańskiego – przywołany przez archiprezbitera na początku Eucharystii – „Dziś idę walczyć – Mamo!”, w którym przebrzmiewa echo pożegnania Chrystusa z Matką. Arcybiskup przypomniał, że w pierwszych dniach sierpnia w Pałacu Michla zebrali się powstańcy, aby na chwilę odpocząć od trudów walki. Józef „Ziutek” Szczepański napisał piosenkę, która stała się hymnem Woli i całej powstańczej Warszawy. Opowiada ona o potrzebie czujności i wyraża silne przekonanie o zbliżającym się zwycięstwie. Metropolita zwrócił uwagę na pełne cynizmu zachowanie czerwonoarmistów, którzy zatrzymali się na Pradze, na linii Wisły, obserwując agonię miasta: pożary, dymy, bombardowania. Zacytował również inny wiersz „Ziutka” Szczepańskiego „Czerwona zaraza”, przypominający prawdę o odrodzeniu Polski i wytykający Sowietom ich współudział w dokonywanych zbrodniach:

Czekamy ciebie – ty zwlekasz i zwlekasz,

ty się nas boisz, i my wiemy o tym.

Chcesz, byśmy legli tu wszyscy pokotem,

naszej zagłady pod Warszawą czekasz. (…)

Kończąc homilię, arcybiskup podkreślił, że z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska.

– Trzeba było długo na nią czekać (…) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa.

Metropolita dodał, że już starożytni Rzymianie znali maksymę – „Summum ius, summa iniuria” –  „Szczyt prawa, szczytem bezprawia”.

– W imię tzw. rządów prawa, można krzywdzić. Największa tolerancja, a jednocześnie szczyt nietolerancji. Na ustach głoszących tolerancję, pojawiają się przemoc, poniżanie, szyderstwo z najświętszych znaków: Matki Bożej Częstochowskiej, a w ostatnich dniach z symbolu Polski Walczącej. Pamięć o mogiłach każe nam zdobywać się na sprzeciw i bronić autentycznej wolności.
Słowa metropolity przyjęte zostały długimi brawami.

bsw/diecezja.pl

Komentarze (209):

Kunegunda 2019.08.3 15:05
Kochany Biskupie niech dobry Bóg błogosławi i wzmacnia Ciebie ! «Bądź wierny aż do śmierci – mówi Pan – a dam ci wieniec życia» KTÓŻ JAK BÓG !
anonim2019.08.3 7:41
A jeżeli Ojciec Rydzyk niszczy naród, to czy mamy rozumieć, że ideolodzy go naprawiają? Naprawiają błąd antropologiczny Stwórcy ma się rozumieć?!
anonim2019.08.3 5:26
A przeciwieństwem Miłującego Logosu jest pełen nienawiści do stworzonego bytu obłąkaniec, jaka by nie była jego maska!
anonim2019.08.2 22:52
Dokładnie i nie ma ten ruch wiele wspólnego z pederastią, natomiast wszystko wspólne z polityką ideologów dążących do obalenia opartego na rzeczywistości porządku rzeczy i wprowadzenia nas w jakiś zmistyfikowany koszmar!
rimma2019.08.2 22:00
Brawo dla Ks. Jędraszewskiego. Zboczeńcy na wyspę ze szczurami.
kw2019.08.3 11:22
Domyslam sie ze jezeli o takowych mowa ....to twoj pleban zalapie tam razem z nimi.
Krzysiek2019.08.2 21:57
Histeria komentarzy lewaków wynika z prostego faktu: większość Polaków nie popiera LGBT. To jest fakt. Tak mówią rzetelne sondaże. "Słowa metropolity przyjęte zostały długimi brawami. " Ktoś tych ludzi zmuszał do oklasków? To byli podstawieni "faszyści"? I to ich denerwuje. Więc chcą zaistnieć jazgotem, wulgaryzmami, machaniem terminem "faszysta", którego nie rozumieją.
Pet2019.08.2 21:35
Raczej czarna zaraza, która od setek lat drenuje ten kraj, i sączy jad w umysły swoich wyznawców.
Marcin2019.08.2 20:17
1000% racji dla Abp Jędraszewskiego !
Marian2019.08.2 15:29
Popieram abpa Jędraszewskiego. To co w ostatnim roku zaczęli wyprawiać sodomici, przekracza wszelkie granice. Zawsze starałem się nie zaglądać nikomu do łóżka ponieważ uważałem że jest to prywatna sprawa każdego człowieka. Ostatnio jednak świństwo i ohyda zaczęły wylewać się na ulice , do szkół, do kościołów. Należy twardo stanąć po stronie moralności.
Marta2019.08.2 14:42
Wielebny Arcybiskupie..to jest prawda jaką Biskup przedstawił w swoim kazaniu. Należy rzeczy i niegodziwości nazywać po imieniu. Ta szarańcza tęczowa włazi do nas oknami i drzwiami..Każdy portal, każda TV rozmawia dziś o LGBYQ+- :;,. kropka, przecinek, plus ,minus i diabli wiedzą co jeszcze ta tęczowa zaraza ma. Gnać to tałatajstwo gdzie pieprz rośnie. Nie pozwolimy na dewiacje, na sodome i gomore, na wpływ naszych dzieci i wnuków, na wyimaginowanie problemy dzieci..niby jakaś masturbacja, jakieś ono..jakieś płcie w ilości 83, to chore. Niech te pedalstwo w domu robi co chce a nie na ulicy bałamuci naszą młodzież i dzieci. To jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy media są w rękach zagranicznych. Należy jak najszybciej zrepolonizować media jak to jest w krajach zachodnich...bo niebezpiecznie mogą wpływać na społeczeństwo..w żadnym kraju w tak znacznym zakresie media zagraniczne nie kreują rzeczywistości jak w Polsce. Tu sa dwa światy i czasami nie dziwię się tym co oglądają tę szczujnię TVNowską, że nie wiedzą co jest dobre a co złe w Polsce. TVN przekazuję wiadomości tylko złe, szczuje na polski rząd, na polityków których wybrał Naród w wyborach demokratycznych. Mam nadzieję, że kolejne kadencje wygranej PiS zajmą się mediami, dość plucia na nasz rząd nie tylko w kraju ale także zagranicą..
Botis2019.08.2 14:01
I na czarną upasioną na naszych portfelach przyjdzie czas.
Max Fiend2019.08.2 13:56
"ty się nas boisz, i my wiemy o tym" - niestety, nie bał się
zych..2019.08.2 13:56
Miałem coś napisać na temat wypowiedzi abp M J.ale już dużo dostał po głowie.Wystarczy.
wojtek2019.08.2 12:40
Jedyny pasterz wierny swemu powołaniu. Dziękuje ci za ta homilie. Inni bpi milczą. Trzeba ostro z tą tęczowa zarazą.
Maria Blaszczyk2019.08.2 12:22
Do czegóż zdolni są ludzie dla zachowania władzy i dostępu do koryta...
xx2019.08.2 12:02
Zwykły ścierwojad w złotej czapce. Nie ma się co rozpisywać o człowieku-zwykłej-świni. Dno. ps. Fajnych macie "duszpasterzy". No ale oczywiście tego nie widzicie, bo klapki na oczach przeszkadzają... Prawda?
qult2019.08.2 20:33
Ale chamidło z ciebie wylazło. Też jesteś sodomickim zbokiem?
KINGA! 2019.08.2 22:18
Piszesz o zwykłej Świni! czy przypadkiem nie chodzi ci o Jażdżewskiego .....????
nie ma polskiej polityki za niepolskie pieniadze2019.08.2 11:44
Sodomici i gomoryci za niemieckie pieniądze coraz bardziej agresywni: https://www.youtube.com/watch?v=6agISNq4_6o a red. Michalkiewicz już dawno przewidział ten "etap";http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2229
Młot na katolicyzm2019.08.2 11:43
Jędraszewski, ile dzieci skrzywdziłeś?
Konrad2019.08.2 12:02
..a może miej odwagę zadać pytanie bezpośrednio?... Bo rzucając takie "pytania" w eter nie jesteś żadnym "Młotem", tylko zwykłym, pospolitym młotkiem...
Ewa2019.08.2 11:36
Kościół napada z mieczem na kogoś ? Kościół jest po to, aby głosić prawdę o grzechu, napominać. To dobrze, że ludzie wielbiący obrzydliwości czytają katolickie pisma, słuchają mądrych kapłanów. Budzą w nich sprzeciw - to dobrze. Jest działanie, skoro nie pozostają obojętni. Będący w niewoli oczekują ratunku, szukają, znajdą.
stahu2019.08.2 11:49
Opluwany kościół wreszcie sięga po kij- będzie bolało
OrdinaryOrange2019.08.2 11:06
Porażające jest to jak kościół wykorzystuje każdą możliwość by "mieczem krzewić wiarę", a raczej bronić swego biznesplanu i tępić konkurencję. Nawet teraz przy rocznicy tragedii narodowej, rzezi dokonanej na Polakach, wciskają patetyczną hipokryzję. Niech Jędraszewski powie, gdzie byli jego watykańscy koledzy, gdy w męczarniach ginęli Polacy? Gdzie był Wszechmogący, gdy tu gwałcono, wyrzynano kobiety i dzieci? 24 lata wcześniej podobno potrafił sprawić tak propagowany przez katolików "cud"...
Konrad2019.08.2 11:57
Proszę zapoznać się z objawieniami w Siekierkach, tam znajdzie Pan odpowiedź na dręczące pytania. I znajdzie Pan tam również odpowiedź gdzie był Wszechmogący.
OrdinaryOrange2019.08.2 14:28
Rozumiem, że ma Pan na myśli "kare bożą"... Szkoda, że nie było w tym czasie już Abrahama potrafiącego podważyć wszechwiedzę Wszechmogącego i pomóc mu znaleźć tych kilku sprawiedliwych. Szkoda, bo ten, z "braku laku", musiał się wspomóc faszystowsko-nazistowskimi żołnierzami niemieckimi, by ci z hasłem "Gott mit uns" mogli wymierzyć należną karę narodowi polskiemu... ah te zdeprawowane dzieci, ginące od kuli na gruzach Warszawy, ah te wyuzdane kobiety gwałcone nad ciałami swych mężów, a później podzielające los swych dzieci... Załamali prawo, dosięgła ich sprawiedliwość.... Zaraz, zaraz.. to stawia niemcow w zupełnie innym świetle... Dobra, tyle. Temat jest wielowątkowy, ale zmierzam w nim do jednego. Jakiekolwiek próby wsadzenia Boga w konflikt zbrojny, próby tłumaczenia porażki bądź zwycięstwa boską ingerencją, próby tłumaczenia "karą" badź "łaską", są niczym więcej jak gloryfikacją ludzkiej głupoty i barbarzyństwa, nienegowalnym tłumaczeniem zaistniałej sytuacji tak, by zgadzało się to z panującą doktryną. Nie ma w tym krzty pokory, nie ma w tym krzty chrześcijaństwa, nie ma w tym krzty Boga. Kreowanie rzeczywistości, bez wyciągania wniosków ze smutnych doświadczeń.
Stop agresji na Frondzie!2019.08.2 10:35
Arcybiskup satanista.
mlody2019.08.2 11:37
ej, ale teraz to satanistów obrażasz xD
Helga2019.08.2 9:45
Może mi ktoś wyjaśnić, czemu łączycie ruchy LGBT z marksizmem, komunizmem, itd? Wiele osób działających aktywnie w ruchach LGBT to ludzie młodzi, którzy nie żyli w latach PRL-u i generalnie nie są jakimiś 'tajnymi agentami w imię bolszewizmu', bo dla nich to po prostu historia, przeszłość. Więc mógłby mi ktoś kulturalnie to wyjaśnić?
ZERR02019.08.2 10:52
Kulturalnie łatwo to wyjaśnić - nie potrzeba być "agentem" aby głosic hasła marksistowskie. Hasła Sekty LGBT to sa hasła w 100% marksistowskie, i co gorsza - cały Ruch LGBT jest opisany i zdefiniowany w pismach neomarksistów.
Helga2019.08.2 11:05
Ok, jeśli chodzi o marksizm i neomarksizm to się bardziej zgłębię w temat, bo faktycznie może coś w tym być. Jednak nadal - co właściwie jest w tym złego? Dlaczego równość społeczna jest czymś złym? I Dlaczego mówisz 'sekta LGBT'? Sama jestem heteroseksualna, jednak jak najbardziej jestem za postulatami LGBT, bo generalnie w żaden sposób nie ograniczają moich praw, a uszczęśliwiają innych. I nie uważam, że należę do jakiejkolwiek sekty. No i należy oddzielić marksizm od bolszewizmu i ruchu komunistycznego z poprzedniego wieku - porównywanie tego do LGBT uważam za zwyczajnie głupie.
ZERR02019.08.2 12:50
To nie jest żadna "równośc', poza tym równość jest złem. Wszystkie "zawody" wymagające tzw powołania (nauczyciel, kapłan, żołnierz, matka, nawet rolnik) muszą być równoznaczne ze swoistym przywilejem moralnym bo inaczej będa wykonywane po prostu źle., To co Sekta nazywa "równością małżeńską" nie jest żadną równością, tylko przymusowa redefinicja Pojęć Podstawowych (orwellizm, czyli przemoc i władza). Małżeństwo nie jest "związkiem w celu świadczenia usług seksualnych i emocjonalnych" tylko "związkiem w celu urodzenia i wychowania dzieci". Większość Sekty to nie żadni "ludzie Gay" tylko osoby heteroseksualne. Sekta to quasi-wyznanie, głosi "ideologię o sile religii" bez względu na osobistą orientację. Znałem bodaj 3 homosiów, tylko jednego mozna nazwac Sekciarzem LGBT. Niczego nie mozna oddzielać - komunizm to "stary marks" a lewactwo/goszyz/neomarksizm to "młody marks"
Helga2019.08.2 13:11
Dlaczego równość to zło? Matka to zawód? Czyli jesteś również za tym, by zakazać małżeństw ludziom, którzy nie mają zamiaru mieć dzieci? Poza tym dzieci można mieć też poza małżeństwem i nie jest to żadna tragedia. Małżeństwo to związek dwóch ludzi, których łączy szczególna więź. Nie widzę powodu, by ograniczać tego dla par jednopłciowych, w których obie strony tego chcą i robią to świadomie. No raczej trzeba oddzielać - bolszewizm nie ma żadnego związku z LGBT. Teorie Marksa już szybciej można pod to podciągnąć.
Helga2019.08.2 11:15
Poza tym nie ma czegoś takiego jak odgórnie narzucony zestaw cech i wartości charakteryzujący dany kraj. Właśnie te rzeczy wykształcają się wraz ze społeczeństwem, to ludzie je kształtują. Kiedyś na obecnych terenach dominowały wierzenia pogańskie, to była cecha ludów słowiańskich. A teraz się uważa, że chrześcijaństwo jest typowo polskie.To ludzie kształtują naród, nie na odwrót, nie ma sztywnych ram polskości.
Filip2019.08.4 1:31
https://publicystyczny.pl/neomarksizm-w-zarysie-cz-1-nowoczesna-rewolucja/
Ola2019.08.2 9:31
Skąd bierze się ta prymitywna i prostacka gawiedź na tym portalu, która agresywnie ubliża kościołowi, ludziom a broni neototalitarnej, faszystowskiej organizacji LGBT?Z pewnością nie są to Polacy. Nie dajmy się wciągać w dyskusje z tymi biednymi istotami...
Helga2019.08.2 9:47
'nie są to Polacy'. A co to znaczy 'Polak'? Osoba, która się tu urodziła, wychowała. Według jakiej definicji twierdzisz i oceniasz, że ktoś jest Polakiem? Homoseksualiści bądź osoby o poglądach lewicowych już nimi nie są? Według kogo, ciebie?
ZERR02019.08.2 10:56
Dlaczego podnosisz zasadę trybalistyczno-nacjonalistyczną? Polakiem nie jest się za względu na urodzenie czy wychowanie tu czy tam. Homoseksualiści jako osoby o poglądach lewackich albo Sekciarze LGBT - zależnie od zaawansowania - nie sa żadnymi Polakami. Podstawą uznania za Polaka jest autoidentyfikacja a ci ludzie cierpia na typową OJKOFOBIĘ i internacjonalizm. Ojkofob nie należy do żadnego narodu Z DEFINICJI.
Helga2019.08.2 11:11
Ale ja jako osoba o poglądach lewicowych jak najbardziej uważam siebie za Polkę. Mam wykształcenie ekonomiczne, interesuję się naukami społecznymi, więc moje poglądy mają podstawę naukową. Dlaczego mi wmawiasz, że Polką nie jestem? Mam też znajomych homoseksualistów, którzy również jak najbardziej Polakami się czują - przecież orientacji się sobie nie wybiera. Wszyscy wychowywaliśmy się w tym samym kręgu kulturowym, mamy sentyment do miejsc, w których się urodziliśmy i generalnie dbamy o kraj - czy to poprzez dbanie o środowisko i ekologię, czy to uczciwie płacąc podatki, pracując i rozwijając gospodarkę.
ZERR02019.08.2 12:40
Orientację się nie wybiera. Orientację sie nabywa - drogą gwałtu homoseksualnego lub indoktrynacji wczesnoszkolnej. Tylko mniejszość się z nią rodzi. Ale nawet nie to jest najgorsze, że Sekta LGBT "produkuje" (jak to nazywają: ujawniają) 6-letnich gejów. Najgorsze jest to, że zmasowanym oddziaływaniem medialnym i prawnym zmieniacie wzorce męskie i kobiece - zamiast mężczyzn rosna metroskesualne pierdoły, zamiast kobiet agresywne dziwadła. Sex jest wrodzony, ale sztuczny "gender" może go przytłoczyc. I wy to robicie. Wasza Sekta.
Helga2019.08.2 13:03
Ech, a już liczyłam, że rozmawiam z miarę merytorycznym dyskutantem. Homoseksualizm zależy od genów. Poczytam poczytać pisma naukowe, a nie polityczno-propagandowe. Co do zmiany wzorców - a dlaczego uważasz, że akurat te wzorce, w których Ty się wychowałeś są najlepsze? w XVIII wieku mężczyźni chodzili w rajstopkach, butach na obcasie i perukach, nawet się malowali, w starożytnym Rzymie w togach. Dlaczego niby wzorce mają się nie zmieniać, bo Tobie się to nie podoba? Kobiety nie są agresywne. Wypowiadają swoje zdanie. Tylko według twoich wzorców powinnyśmy być potulne, milczące i bierne, za co podziękuję, mam swoje zdanie i będę je wyrażać.
Ola2019.08.2 12:40
Helga -wyjaśniam- Polak zna swoją tożsamość, zna swoją historię i ma do niej szacunek- jak widzisz to prosta definicja i nic tu więcej tłumaczyć nie trzeba.. Wystarczy tylko spojrzeć na rozwścieczoną hordę przynależnych do LGBT i na ich szacunek do polskich wartości....myślę,że to jasne...A poglądy lewicowe też można wyrażać w cywilizowany sposób...bez agresji..bez terroru, pozdrawiam i polecam śledzenie prasy z różnych stron plus zagraniczna i wyciąganie wniosków....
Helga2019.08.2 12:57
No to dość kiepska definicja, bo niestety wiedza historyczna w naszym kraju bardzo kuleje - większość tzw. 'patriotów', nie ma pojęcia o ciemnych kartach w historii naszego kraju i nie potrafi się zmierzyć z porażkami oraz złymi czynami. Sztucznie gloryfikują nasz kraj bądź robią z Polaków ofiary - bo Rosja najechała, Niemcy pomordowali, powstanie warszawskie, itd. Osoba wykształcona, znająca się na historii, nie tylko naszej, ale i innych państw, dobrze zdaje sobie sprawę, że nie jesteśmy w żaden sposób wyjątkowi czy poszkodowani przez los. 'rozwścieczoną hordę przynależnych do LGBT' - ja wspieram LGBT, mam poglądy lewicowe. Historią się interesuję, ale zdaję sobie sprawę, że wciąż o wielu faktach nie wiem i staram się wciąż kształcić. I jak widać, staram się dyskutować kulturalnie. Jestem rozwścieczoną hordą, nie jestem prawdziwą Polką? Poza tym, czym są 'polskie wartości'? Ograniczanie wolności innych ludzi i kopanie na manifestacjach?
mlody2019.08.2 13:14
jeśli czujesz się Polką, to jesteś Polką. nikt za Ciebie nie powinien o tym decydować, a już na pewno nie grupa frustratów w internecie ;)
Bebik2019.08.2 9:25
Księże Biskupie - trzeba ogłosić krucjatę modlitwy o nawrócenie narodu i obronę przed nadchodzącą falą zła. Wierni proszą. Proszę coś zrobić, żeby nie było za późno..
Jan Radziszewski2019.08.2 9:05
Tęczowy - Do piekła się wybierasz "o mądrości nad mądrościami". Robactwo,żmije Węże Będą w PIEKLE żarły twoje płonące w ogniu i siarce /Ap 20,15) przyrodzenie - a więc czeka cię wieczna sex radocha nad radochami ha ha ha "Mt 25:41-43 41. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! A w Piekle już was nie będą już was żydzi irytować , draźnić wierni Katolicy - bo tam Budiet same Bezbożniki, czciciele Allaha piekielnego cezara żydów /Sura 113,1 Iz 14,12-15 J 19,15 AP 12,3 nn)
Czas na dzia\305\202ania prawne2019.08.2 9:00
Brawo księże biskupie! Tęczowa zaraza won z Polski! Precz z komuną!
aspiring educationalist2019.08.2 9:07
Co za bzdura. Ruch LGBT nie ma nic wspólnego z "komuną". Rzekome powiązania to mit stworzony w USA w epoce maccartyzmu.
Pet2019.08.2 21:44
Precz z czarną zarazą!
Tomek2019.08.2 9:00
Powiedział trafnie i wprost, to co myśli większość Polaków. Wciskanie przez lewicę kitu dzieciom u progu dojrzewania, że seks homoseksualny jest fajny, jest właśnie tęczową zarazą. Za słowami powinny pójść jednak czyny. Przede wszystkim skuteczna walka z lobby gejowsko-pedofilskim wśród duchowieństwa.
mlody2019.08.2 11:36
o, a skąd wiesz co myśli większość Polaków?
KINGA! 2019.08.2 22:13
Oj, Młody! A skąd wiesz, że tak nie myśli !? Przecież jest nas 36mln , w tym 96% Katolików! To jak sobie myślisz, że my jesteś my za LGBT!?
aspiring educationalist2019.08.2 8:59
To ten sam biskup, który wypalanie gorącym żelazem pedofilii z instytucji Kościoła nazywa "prześladowaniem chrześcijan" ? https://www.wprost.pl/kraj/10206758/przyklad-skazanego-za-pedofilie-kardynala-dowodem-na-przesladowanie-chrzescijan-tak-sugeruje-abp-jedraszewski.html
misia2019.08.2 8:46
Brawo 100/100 Napady na kościoły ,księży ,obrażanie uczuć religijnych wiernych to jest w porządku.Natomiast wspomnienie o tęczowych --be. Czyli prawo Kalego (choć nie wiem czy tępogłowy zrozumieją)
aspiring educationalist2019.08.2 9:04
Przykład napadu na kościół w wykonaniu "tęczowych" poproszę.
KINGA! 2019.08.2 21:59
Proszę ! Masz: napad wczoraj w Kościele w Turku! Niedawno, / zapomniałam teraz miejscowości/ napad z siekierą i rozwalenie Ołtarza siekierą w Kościele ! Ostatnio jest dużo , wystarczy wbić sobie i poczytać!
Ewa2019.08.2 8:33
" Z Tobą Jezu wśród tęcz i burz idę przez życie nucąc pieśń Miłosierdzia Twego" - Dzienniczek św. Faustyny (761). Biskup nie nazwał ludzi zarazą ale ideologię, która jest obrzydliwością w oczach Boga. Nie rozumiecie czy udajecie ? Człowiek jest dobrym i pięknym dziełem Boga. Dokończenie tego dzieła, ostateczną formację własną pozostawił każdemu z nas.
anonim2019.08.2 8:42
Obok "Ewy" to ty chłopie w życiu nawet nie stałeś. Czas na wyjście z szafy.
problem2019.08.2 9:00
"Byt wymyślony przez kapłanów zwany przez nich Bogiem" ma głęboko gdzieś co uważacie za obrzydliwe haha. Problem polega na tym, że kapłani czują strach przed nieznanym.
tfu na was2019.08.2 8:06
Tęczowa zaraza, tylko śmieć mógłby coś takiego napisać. Czarna zaraza.
Konrad2019.08.2 11:35
Według twego "mądrego" wywodu i pouczenia, zrobiłeś automatycznie śmiecia z siebie...
Mirek2019.08.2 7:51
Dlaczego lewactwo chce zniszczyć Kościół Katolicki ?! . To jest proste . Bo gdy zniszczy Kościół to już nie będzie takich ludzi jak arcybiskup Jędraszewski . Pozostanie tylko ciemny ogłupiały lud którym będzie można sterować niczym bydłem .
krzysztof2019.08.2 7:39
lewacka tęczowa zaraza skręca się ze złości gdy usłyszy o sobie prawdę TO POLSKA tu nie ma poprawności politycznej którą zamknęliście zachodowi usta i mózgi tu jest kraj który kolejny raz was pokona BÓG Z NAMI WYGRAMY
www2019.08.2 6:26
Jeśli ludzie chorzy zmuszają zdrowych do dopasowania się do chorych wzorców, to robią ze zdrowych chorych. Tak działa zaraza.
Moly2019.08.2 5:09
"Teczowas zaraza..." To jest okropny czlowiek
Eleonora2019.08.2 3:41
Ile zla w was ludzie! Jesli Bog stworzyl nas na swoje podobienstwo ,to znaczy ,ze Bog mial wiele twarzy i wszystkie je wykorzystal w "dziele" stworzenia.Jak inaczej wytlumaczyc (wierzac) ogrom odmian czlowieka?Zly z gruntu?Poczatkujacy?,(czlowiek byl jego pierwsza praca na powaznie?,bo musicie przyznac ,ze wiele sie Panu Bogu nie udalo,chociazby starosc,sam chyba nigdy nie byl stary....)A moze furiat?,ktory posiadl tajemnice stworzenia?I bawi sie nami,ludzmi. Poza tym musi miec niezla polewe,obserwujac swoje"dzielo Polska jako ogol obywateli zawsze odbiegala od normy,zawsze stawala okoniem i zawsze dostawala kilka kopniakow wiecej niz inni. I zmartwie Was,to sie poglebi.Izolacja i kopniaki beda wieksze i silniejsze. Ale jest nadzieja. Za kilkadziesiat lat Polska to bedzie normalny kraj!
AB2019.08.2 5:10
Najgorsze jak ograniczone stworzenie Stwórcę ocenia: Starość się Panu Bogu nie udała. Eleonora chyba też nie.
AB2019.08.2 2:01
Polacy obchodzili rocznicę Powstania, słuchali powstańczych pieśni, a czerwona i tęczowa zaraza pluła i wyła pod kazaniem arcybiskupa. "Bramy piekielne go nie przemogą" - powiedział Chrystus o swoim Kościele, nie boimy się wycia nienawistników. Wielkie podziękowanie arcybiskupowi Jędraszewskiemu za piękne i mądre kazanie. Bóg zapłać! Dobry Panie Boże, wspieraj swój Kościół i ludzi dobrej woli!
wacek2019.08.2 0:49
Nareszcie odważny biskup! Jak 30 lat temu byli tacy, co mówili o czerwonym terrorze, tak teraz On mówi o tęczowym terrorze. Wtedy komuniści, chcieli "dobrze" dla robotników, teraz kolejni komuniści chcą "dobrze" dla gejów/lesbijek/panów z kozami, w maskach itp. W istocie nie chodzi im o ludzi, ale o ideologię. Marksiści chcą zawsze przebudować świat, a do tego trzeba zabić odpowiednią liczbę ludzi.
Mormo2019.08.2 0:06
PRECZ Z CZARNĄ PEDOFILSKĄ ZARAZĄ !!!
Jan Radziszewski2019.08.2 9:20
oto prawdziwi pedofile - Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.)
stahu2019.08.2 10:53
To czym talmudyczne bydlaki się różnią od naszych ? Ksiądz os..rany ze strachu i jego kolesie zmuszają w kościele matkę gwałconego ministranta, na kolanach pod krzyżem z Ewangelią w ręce. przysięgać że nikomu nie powie o ich zwyrolskim procederze...! Podle zaprzęgli Boga i autorytet KK by sparaliażować strachem biedną kobiete koło Opola . Podobnie jest u Sekielskiego...Podobną metode kanalie stosują na gwałconych zakonnicach we francji! Wygląda to na opracowany standardowy zwyczaj . Zło jest złem bez względu na to kto je czyni - obcy , brat, wróg przyjacel protestant żona czy papież ! Chroniac wybiórczo jednych a atakując za to samo nie pasujących nam , winni jesteśmy ludzkieg piekła .
anonim2019.08.1 23:52
Chyba go pogięło 😣
Klapaucjusz2019.08.1 23:50
Z dedykacją dla pana Biskupa od niewątpliwie sympatycznego pana Julka, rocznik 1894: Gdy znów do murów klajstrem świeżym Przylepiać zaczną obwieszczenia, Gdy "do ludności", "do żołnierzy" Na alarm czarny druk uderzy I byle drab, i byle szczeniak W odwieczne kłamstwo ich uwierzy, Że trzeba iść i z armat walić, Mordować, grabić, truć i palić; Gdy zaczną na tysięczną modłę Ojczyznę szarpać deklinacją I łudzić kolorowym godłem, I judzić "historyczną racją", O piędzi, chwale i rubieży, O ojcach, dziadach i sztandarach, O bohaterach i ofiarach; Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin Pobłogosławić twój karabin, Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba, Że za ojczyznę - bić się trzeba; Kiedy rozścierwi się, rozchami Wrzask liter pierwszych stron dzienników, A stado dzikich bab – kwiatami Obrzucać zacznie "żołnierzyków". O, przyjacielu nieuczony, Mój bliźni z tej czy innej ziemi! Wiedz, że na trwogę biją w dzwony Króle z panami brzuchatemi; Wiedz, że to bujda, granda zwykła, Gdy ci wołają: "Broń na ramię!", Że im gdzieś nafta z ziemi sikła I obrodziła dolarami; Że coś im w bankach nie sztymuje, Że gdzieś zwęszyli kasy pełne Lub upatrzyły tłuste szuje Cło jakieś grubsze na bawełnę. Rżnij karabinem w bruk ulicy! Twoja jest krew, a ich jest nafta! I od stolicy do stolicy Zawołaj broniąc swej krwawicy: "Bujać - to my, panowie szlachta!"
młody2019.08.2 0:27
o jak mi zaimponowałeś nieznajomy czlowieku teraz
Maciek Arczyński2019.08.2 6:49
Widzę, że znowu "pożyteczni idioci" emocjonują się Wielką Rewolucją Francuską.
Anna 2019.08.2 10:08
Wstyd Maciusiu - nie znać Tuwima
Jan Radziszewski2019.08.2 9:11
Tęczowy - Do piekła się wybierasz "o mądrości nad mądrościami". Robactwo,żmije Węże Będą w PIEKLE żarły twoje płonące w ogniu i siarce /Ap 20,15) przyrodzenie - a więc czeka cię wieczna sex radocha nad radochami ha ha ha A i w Piekle już nie będą was żydzi irytować , draźnić wierni Katolicy czy X KK !! - bo tam Budiet same Bezbożniki, czciciele Allaha piekielnego cezara żydów /Sura 113,1 Iz 14,12-15 J 19,15 Ap 12,3 nn)
JONASIK2019.08.1 23:48
Mnie nawet cieszą takie wypowiedzi. Rozwiewają wątpliwości tych, którzy nie byli pewni, gdzie stoi ZOMO, a gdzie Chrystus. A tak czarno na czarnym widać, gdzie jest zaraza. Nawet mi trochę szkoda tego twardogłowego kościoła, zdradzony przez Europę, przez Papieża, przez synody, przez duchownych, zakonników ... tak sobie dogorywa we frądzich drgawkach. Boże, skróć tę mękę. Miej litość....
stahu2019.08.2 11:42
Góralu... duże brawa dla biskupa od wiernych oznaczają dla was .... ostre bicie ! To zaczyna się dziać na całym świecie .
anonim2019.08.1 22:55
Prawdziwa zaraza Europy to ta która w latach 313-391 dorwała się do koryta oraz zmiotła za pomocą pogromów dziedzictwo Hellady i Romy ustanawiając na jego gruzach judeochrześcijaństwo. I kto tu jest zwolennikiem rewolucji?
Maciek Arczyński2019.08.2 6:53
Bredzenia Świadków Jehowy... Żebyś Ty jeszcze znał trochę historii. Jak myślisz skąd się wziął termin "nasza era"? Albo "BC"?
aspiring educationalist2019.08.2 9:03
Świadkowie Jehowy nie używają terminu "judeochrześcijaństwo".
Ja2019.08.1 22:53
W dniu w którym wspominamy ofiary powstania. Powstania, w którym walczyli o wolną Polskę, o kraj bez przemocy i nienawiści. Arcybiskup katolicki podczas mszy, sakramentu pojednania i miłość, głosi nienawiść i atakuje. Nie o taką Polskę walczyli powstańcy. Pięknie powiedziała to Pani Zosia, że oni nie chcą Polski nienawistnej, w której jeden bije drugiego. To faszyści mordowali za homoseksualizm. Nazywa zarazą też bohaterów, bo w powstaniu walczyły też osoby homoseksualne, zresztą kto napisał "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego"? ZARAZA.
Maz2019.08.2 4:00
Z pewnością w Powstaniu Warszawskim walczyli też blondyni, zezowaci, rudzi, niebieskoocy, itp., itd. I co to ma do rzeczy? Czy to definiowało uczestników Powstania? Ich definiowało coś zupełnie innego: MIŁOŚĆ do Ojczyzny. Jeśli ktoś łączy to z orientacją seksualną, to dokonuje obrzydliwej, ale i śmiesznej manipulacji. Po co? Po to, żeby prowokować. A po co prowokować? Ano po to, żeby się działo, działo, żeby walka trwała... Czy naprawdę trzeba aż tak wielkiego wysiłku umysłowego, żeby rozróżniać tych, co naprawdę nienawidzą, podczas gdy fałszywie i cynicznie krzyczą o rzekomej miłości i równości - od tych, co bez uprawiania cyrku i przedstawień bronią prawdziwej godności ludzkiej? Proszę przestać mieszać zwykłych homoseksualistów i innych ludzi o odmiennej orientacji seksualnej z tymi "działaczami" zwanymi LGBT++++ (ileż tam tych odmienności!)! Abp Jędraszewski MA RACJĘ! Te faszyzujące organizacje to bojówki, pełne nienawiści do wszystkiego i wszystkich, którzy nie przyklaskują ich żądaniom! Jak ktoś słusznie zauważył w jakichś mediach niedawno - mamy do czynienia z autentycznym neomarksizmem, neokomunizmem: jak tamci używali i wykorzystywali do realizacji swych chorych ideologii tzw. klasę robotniczą (mając zwykłych ludzi pracy w przysłowiowych czterech literach), tak dzisiejsi bojówkarze elgiebetekwirplusetc. wycierają swoje wrzeszczące buzie zwykłymi homoseksualistami, którzy marzą o zwyczajnym życiu w spokoju i nie paradują z gołymi tyłkami po ulicach, symulując kopulację ze wszystkim, co się da. Jedno łączy tych współczesnych bojówkarzy z tymi z poprzedniej epoki: MUSI być WRÓG! Trzeba walczyć - z kimkolwiek, z czymkolwiek, ważne, aby gra toczyła się dalej! Ma być wojna, ma być walka klas, i nieważne, kto dzisiaj będzie tą "klasą uciskaną"! Że też mało kto to rozumie. Czy nazwanie po imieniu tych, co kłamią i autentycznie nienawidzą, choćby nawet się jednocześnie uśmiechali, zasługuje na nazwanie nienawiścią? Ludzie, pogięło Was? Takie odwracanie sprawy do góry nogami to typowa sprawka... nie powiem kogo, bo i tak ci, co powinni, nie zrozumieją. Dla przykładu - proponuję posłuchać, obejrzeć albo poczytać: https://www.youtube.com/watch?v=9hc0Gj2V1Ts (radzę szybko, bo usuną...) https://www.pch24.pl/nauka-kosciola-o-ideologii-lgbt-mowa-nienawisci--youtube-ocenzurowal-kolejny-program,69862,i.html
ja2019.08.2 8:52
100/100
qult2019.08.2 20:37
I to jest właśnie wasz dramat zboczone lewaki. Nazywanie rzeczy po imieniu określacie jako nienawiść.
Filip 2019.08.1 22:42
Mafia w sutannach zapodaje temat że trzeba wykosić konkurencję, robi to tak by katole nie mieli cienia wątpliwości że chodzi o dobrą sprawę przy tym całym dążeniu do dominacji nad każdą sferą życia, Kibole i inne półmózgi, słuchajcie zwierzchników w sutannach bo bóg nie obdarzył was przy narodzinach mózgiem do samodzielnego myślenia, słuchajcie dogmatów odpowiedniki talibów..
stahu2019.08.2 0:46
pajacyk na Soroszowych sznureczkach pluje tupiąc nużką . Ah to teraz jako argument to już i Bóg jest ?
qult2019.08.2 20:28
Filipku, udowodniłeś jedynie to, że jesteś chory z nienawiści i pogardy do katolików. I ty wierzysz, że masz mózg?
dumny Polak2019.08.1 22:36
Dosyć homoterroryzmu ze strony LGBTQ+++!!!!!!!
IZA2019.08.1 22:27
Mam nadzieję, że tym razem organizacje LGBT i pokrzywdzone przez Jędraszewskiego osoby złożą zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa podżegania do nienawiści i dyskryminacji z powodów światopoglądowych. Mam nadzieję, że Jędraszewski i jego koledzy : Wojda, Depo, Frankowski odpowiedzą karnie za ataki na obywateli i sianie nienawiści. Co to ma wspólnego z miłosierdziem, z ukazywaniem Chrystusa?
stahu2019.08.2 0:11
Sodomę miłosierdzie nie objęło tylko wytępienie !!! Więc goń się w podskokach ze swoimi obsranymi filozofiami od Chrystusa jak najdalej - bo nimi się brzydził .
IZA2019.08.2 0:36
Chrystus prędzej brzydzi się Jędraszewskiego i jemu podobnych, którzy wykorzystując Chrystusa nawołują do nienawiści wobec drugiego człowieka i szukają wroga.
Maciek Arczyński2019.08.2 6:55
Następna domorosła tełolożka co to chce poprawiać Pana Boga. Homoseksualizm zarówno w ST jak i w NT jest obrzydliwością w oczach Bożych. Miłość do człowieka nie wyklucza potępienia za grzech. Piekło niestety istnieje i nie jest puste jak to niektóre niedorobione tełolożki chcą sobie wmówić.
mlody2019.08.2 22:06
ja chętnie się dowiem na czym opierasz twierdzenie, że coś takiego jak piekło istnieje
Moly2019.08.2 5:39
nigdy nie odpowiedza bo to jest reka reke myje uklad. to jest eloktorat pis-u i im wszystko wolna
T2019.08.1 22:09
W Imię Jezusa Chrystusa złe duchy idźcie precz od ludzi którzy chcą zniszczyć Kościół Katolicki i nie wracajcie więcej!
5552019.08.2 8:41
Usługa niedostępna. Dziękujemy za skorzystanie z naszych usług.
Iza2019.08.1 21:51
Jak można ludzi nazwać zarazą? Jędraszewski sieje nienawiść. Kościół szczuje na LGBT, a potem płacze, że jest atakowany. Po jaką cholerę Jędraszewski obraża na mszy rocznicowej 2 miliony Polaków? Cymbał, wstyd, że ktoś taki jest arcybiskupem.
majkira2019.08.1 21:58
mnożycie się w trybie geometrycznym
mlody2019.08.1 22:02
co to jest tryb geometryczny?
K2019.08.2 11:32
Idź do szkoły to się dowiesz
młody2019.08.2 16:27
ile ty masz lat, że to jest według ciebie fajna riposta, 7? (uwaga, jak ktoś też nie wyczuł ironii: nie ma czegoś takiego)
Maciek Arczyński2019.08.1 22:05
Ano nieuku, rocznicę jakiego wydarzenia dzisiaj obchodzimy? No to trochę poezji z tamtego czasu. Nafaszerowałaś się bredniami o internacjonalizmie i się mądrzysz: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/szczepanski-czerwona-zaraza.html
Maciek Arczyński2019.08.1 22:09
Wiesz, że jakby pójść za propozycjami tęczowej zarazy to będzie taki sam skutek jak zastosowanie rozwiązań czerwonej zarazy? Ostateczne rozwiązanie kwestii ludzkiej: jedno pokolenie zboczeńców w narodzie i po narodzie. "Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie." (Rz 1:26-27; BT)
IZA2019.08.1 22:24
Jak można ludzi nazwać zarazą? Mamy czasy pokoju, a JĘDRASZEWSKI podburza do nienawiści. W takim dniu, w którym wspominamy ofiary powstania, ten debil dzieli naród, podżega do przemocy. Horror powstania niczego go nie nauczył.
ZERR02019.08.2 1:37
Jeśli ktoś ma umysł zarażony zbrodniczą ideologią, to znaczy że roznosi zarazę. Ideologia LGBT jest zbrodnicza bez względu na to, czy szeregowi aktywiści zdają sobie z tego sprawę.
Anna 2019.08.2 9:57
aha - teraz objawienie na nas spłynęło - ZERRO na frodzie powiedział to musi znaczyć, że to sama prawda
Pet2019.08.2 21:42
Zero, wicie , rozumicie, nie ma takiego czegoś jak "ideologia LGBT". Doucz się w końcu, człowieku.
janek2019.08.2 8:57
Kto nazwał ludzi zarazą? A kto fizycznie napada na księży i kościół? Chyba nie widzisz różnicy.
Sariel2019.08.1 21:47
Proszę o więcej takich tekstów, Panie Marku Jędraszewski ! Jeszcze trochę i Polacy ogarną, jak kościół katolicki ich rucha, okłamuje i wyzyskuje i zbuntują się przeciwko niemu
ja2019.08.2 8:54
W życiu nie dałeś grosza na kościólł więc zamknij klapaczkę.
mlody2019.08.2 13:11
wystarczy płacić podatki, z nich na kościół idzie całkiem sporo moich groszy.
Sariel2019.08.1 21:46
Cieszę się, że Abp to powiedział. Być może teraz więcej osób zobaczy, jakim szambem stał się kościół Katolicki w Polsce. I uciekną od niego jak najdalej
ja2019.08.2 8:49
Kościół to głównie wierni i my nie wierzymy w księży jakbyś nie wiedział a nie wiesz na pewno. Najwięcej do powiedzenia maja Ci co pojęcia o temacie nie mają
stahu2019.08.2 11:13
Gdybyś miał racje to wierni kierujący się wyłącznie słowem Bożym wynieśli by na kopach zło z kościoła . Jest odwrotnie dla 90% katolików autorytetem jest wyłącznie kościół ..
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.1 21:40
jędraszewski śmieciu nie wycieraj sobie mordy powstańcami
Maciek Arczyński2019.08.1 21:52
Myślisz, że Twoje pokrzykiwania zagłuszą prawdę o tym, że koniec sodomitów jest bardzo nieprzyjemny? Ale wrzeszcz, wrzeszcz - tyle Twojego. A po śmierci - jesteś śmiertelny przecież Mysiu-Pysiu - jak tak będziesz prowadził życie jak prowadzisz też będziesz wrzeszczał. Tylko już nieco inaczej.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.1 22:14
Wasze bajeczki o "sodomitach" (wciąż nie rozumiesz tego słowa) mnie nie obchodzą. Natomiast twoją obronę jędraszewskiego pedofila pozostawiam bez komentarza. Wszak sami najlepiej się rozkładacie na łopatki robiąc katolstwu antyreklamę. Oby tak dalej.
Andrzej2019.08.1 22:17
https://www.youtube.com/watch?v=YcOWkFBGJPI
Wojtek Polak 2019.08.2 8:46
to raczej w twoim środowisku ''wesołku'' a raczej sfrustrowany smutasie jest najwięcej pedofilów bo ponad 85%. to homosiów nazywało nie wiem czemu dalej się was nie nazywa pederastami. normalni ludzie nie walczą z homosiami{jest was od 0,5 do 1,5 procenta to z kim tu walczyć} tylko z ich nachalną zpatologizowaną ideologią i wpieranie nam zboczeń jako normalności.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.2 10:12
Normalni ludzie nie walczą z normalnościami, a wy tak. Ot zasadnicza róznica. Swoje "statystyki" możesz schować tam skąd je wziąłeś, czyli swojego brudnego niemytego duupska.
Zygfryd2019.08.2 11:00
Do lecznicy i do leczenia marsz zboczeńców należy leczyć najlepiej wprowadzić przymus
ZERR02019.08.2 11:00
Obok normy wy nawet nie leżeliście... No chyba że jakiś gejowszczyk udawał heteronormatywnego i oszukał jakąś normalną kobietę.
Wojtek Polak 2019.08.2 12:08
nie myte ''duupska'' to raczej domena takich jak ty sfrustrowanych smutasów.
Kunegunda 2019.08.3 15:09
Sam jesteś śmieciem !
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.1 21:38
W Polsce jest jedna zaraza - CZARNA i ten śmieć obrońca pedofilów jędraszewski doskonale o tym wie. Tylko próbuje robić Polaków w huuja jak zwykle zresztą te sam katolskie metdoy bolszewickiej propagandy.
stahu2019.08.2 1:12
....część czarnej zarazy ta pedalska, jest po twojej stronie !! Są chyba jakieś zasady ...Co za czasy ... Szatan drugiego szatana ogniem ??
infor2019.08.2 9:10
wydałeś bełkot typowy dla głupawego i prostackiego lewackiego śmiecia. Zresztą tak się przedstawiasz i takim cię znają na tym forum. Nawet mi cie nie szkoda
XYZ2019.08.1 21:35
Kataniarze wiedzą już wiedzą że przegrali.
Taca2019.08.1 21:31
Pedofilia w kościele już rozliczona, to można się wziąć za inne sprawy.
Daro2019.08.2 12:35
apropo kiedy rozliczenie pedofilii w lgbt? bo na razie tylko Kościół coś robi a inni??
Jan2019.08.3 8:19
Nie pisz tak, bo oni to wezmą dosłownie. Sarkazm na forum internetowym to działanie najwyższego ryzyka.
ROZBAWIONY2019.08.1 21:26
PiS nieustannie tworzy wrogów. Psychologiczna analiza tego, jak dokładnie to robią i czym to grozi https://natemat.pl/280359,karolina-lewicka-pis-nieustannie-tworzy-wrogow
Maz2019.08.2 3:34
Rzeczywiście, "Rozbawiony", bo tylko śmiech ogarnia na wspomnienie tej pani K. Lewickiej, żandarmki (że się tak wyrażę w nowomowie neolewacko-feministycznej) niegdysiejszych mediów publicznych. Cokolwiek ta pani ma do powiedzenia lub napisania, warte jest jedynie litościwego westchnięcia nad stanem jej umysłu. Biedna pani Karolina, gdybym nie była zbyt kulturalna, powiedziałabym, że ona zamiast pzreprowadzania wywiadów stosuje jakoweś szczekanie na rozmówców, ale ponieważ jestem kulturalna, to tego nie powiem. Ta pani za grosz nie ma kompetencji, nie potrafi rozmawiać z gośćmi na antenie, nawet tych, co sa jej pokroju. Tak jest nauczona, czyli - wcale nie nauczona fachu dziennikarskiego. ta pani to ksiażkowy przykład starej, stalinowskiej propagandy. Przypomina jedną z bohaterek (nauczycielkę w szkole) filmu "Cwał" Zanussiego. Taki typowy komuszy aparatczyk... Po co kogoś takiego przywoływac w dyskusji, dawać link do jej "dzieł" umysłowych? Przecież są chyba jeszcze na tej ziemi polskojęzyczni dziennikarze, którzy, choć dalecy od ducha polskiego, to chociaż potrafią zwyczajnie rozmawiać i cokolwiek ena temat tego, o czym chcą rozmawiać? Ta pani umie tylko zaczepiać, nie rozmawiać. A ponieważ jest dość ładna jak na kobietę (nie będę zołzą, muszę jej to przyznać, choć to przeciez żadna jej osobista zasługa, tylko zwykła natura/przyroda), to dostała się jej jakaś nagroda zagraniczna, zresztą od razu po nastaniu nowych, polskich (wreszcie) rządów. To tak na otarcie łez, że już nie będzie mogła "najeżdżać" na swych rozmówców w telewizji państwowej. I dobrze. Znalazła swoją niszę gdzie indziej.
Anna 2019.08.2 9:54
tyle słów a zero treści - same epitety brak argumentów - samo lanie wody takie magiczne myślenie - jak będę kogoś wystarczająco długo obrażał to już nie muszę z nim dyskutować merytorycznie - wystarczy że będę pluć
ROZBAWIONY2019.08.1 21:20
Czy on jeszcze wierzy w nauki Jezusa Chrystusa Sądząc po wypowiedziach nie bardzo
ZERR02019.08.1 21:40
Wlewacka hołota jak zawsze udaje znawców nauki Jezusa Chrystusa. Paradne, pies cię trącał.
mlody2019.08.1 22:01
no to chyba fajnie, że ktoś jeszcze się stara o nich pamiętać, nie?
Maria Blaszczyk2019.08.2 12:20
Doświadczenie uczy, że polski lewak ateista zna je lepiej od polskiego katolika. Bo większość z nas katolikami była. Wychowano nas w strachu przed Wiecfznym Potępieniem i innymi Strasznymi Konsekwencjami, jeśli się odważymy żyć w oparciu o racjonalne przekonania. Żeby ten lęk pokonać - trzeba mieć dobre powody. Nikt nie ma ochoty smażyć się w piekle przez całą wieczność. Najlepszych z nich dostarcza wiedza - znajomość Biblii, Katechizmu Koscioła Katolickiego, historii tej instytucji. Jestem największą na świecie orędowniczką czytania Biblii i oficjalnych dokumentów Kościoła (choć obserwacja abp Jędraszewskiego i paru innych, stających w szranki z nieboszczykiem Goebbelsem też może być skuteczna). To stanowi najlepszą szczepionkę na katolicyzm.
qult2019.08.2 20:24
To źle zostałaś wychowana kobiecinko. Zachęcasz do czytania Biblii i dokumentów Kk? Po co, skoro jesteś najlepszym dowodem na totalne ich niezrozumienie? Nie rzuca się pereł przed świnie.
ZerrO2019.08.1 21:05
Zaraza jest czarna.
ZERR02019.08.1 21:38
Won z mojego nicka
ZerrO2019.08.2 3:23
Nie
anonim2019.08.2 8:39
Swoją to możesz mieć lodówkę - pod warunkiem że za nią zapłacisz w sklepie, a nie ukradniesz.
ZERR02019.08.2 10:43
Nick tez jest mój - bo go zarejestrowałem, złodzlejaszku.
AntyZerro2019.08.2 16:41
To idź się poskarż mamie XDDDDD
Oloo2019.08.1 21:03
Kampania wyborcza już trwa w Kościele przed wyborami,każdy głos się liczy, co widać w tej wypowiedzi.
Polak2019.08.1 21:02
"Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziem" Niech ktoś uświadomi Jędruszewskiemu kto w tej chwili rządzi, bo facet najwyraxniej nie trzeźwiał od końcówki 2015 :)
krzysztof2019.08.1 22:13
jesteś agentem czy głupcem?
polak2019.08.2 16:15
debil
Daniel K2019.08.1 20:57
Tęczowa zaraza.... Doprawdy, już tylko ślepi mogą niedowidzieć jak władza z kościołem zrobili ustawkę na "tęczowych" . Straszą nimi i oznajmiają że tylko oni nas przed nimi obronią. Wszystko po to, żeby zostać przy korycie. Zaiste, słaba wiara w 35000000 polskich katolikach że się boją kilku tysięcy tęczowych. Żałosne. Frondo, co z zabójstwem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego? Polacy chcą wiedzieć jakie są ustalenia podkomisji Macierewicza! Kto stoi za zamachem? Kiedy zwrot wraku? To są ważniejsze kwestie niż spacerujàcy tęczowi! Frondo, czas się zająć wyjaśnieniem zamachu na Prezydenta, z tęczowymi Polacy sobie poradzą!!! Pozdrawiam.
Suweren2019.08.1 21:31
Macierewicz jak co 4 lata o tej porze siedzi w szafie - wybory idą.
ZERR02019.08.1 21:38
Wg mędrców od dżendera "tęczowych" jest dwa miliony, a nie kilka tysięcy. Was jest oczywiście nie więcej jak pół miliona, ale przecież bolszewików zaprowadzającyck terror po wojnie nie było więcej. Ale nie o to chodzi, pół miliona zboczeńców seksualnych to liczba do rozbicia w dwa tygodnie wojny domowej. Chodzi o waszych Protektorów Rewolucji - banki międzynarodowe koropracje, agresywne mocarstwa a bronia atomową. Niestety jeszcze nie mamy własnych głowic nuklearnych, i do tego czasu będziemy się z wami męczyć.
Daniel K2019.08.1 21:45
Zerro, z Twojej wypowiedzi rozumiem że chcecie wyeliminować "tęczowych" fizycznie. Czyli chcecie tych ludzi zabić. No tooo..... To ciekawe...
ZERR02019.08.2 0:08
Na ten moment to tęczowi grożą nam wojną domową, a osobiście tu na frońdzi potopieniem w rzekach... wzorem rewolucji francuskiej jak mniemam. Albo bolszewickiej, choć ci topili ludzi raczej w morzu a w rzekach jakby mniej. Pasuje?
ZERR02019.08.2 0:26
Z mojej wypowiedzi nic takiego nie wynika. Nie piszę kto rozpęta wojne domową - tylko że ją przegracie. Rozpętacie ją WY.
mlody2019.08.1 21:58
wojny domowej? czy ty jesteś człowieku, za przeproszeniem, popier.dolony?
ZERR02019.08.2 0:11
Myślisz że jesteśmy ślepi? Non stop groźby śmierci, prześladowania, wtrącania do więzień, czasem eksterminacji "za homofobię". Przecie do wojny domowej z całej siły.
młody2019.08.2 0:24
właściwie to całkiem serio uważam, że masz coś w rodzaju manii prześladowczej. a jeśli chodzi o mowę nienawiści, to jasne, mnóstwo jest oszolomów w internecie, zarówno z prawej jak i lewej strony. fajnie by było, gdyby ścigać ludzi za to skuteczniej, zabuliłby jeden z drugim po parę kafli grzywny to następnym razem będzie myślał, co pisze
Maciek Arczyński2019.08.2 7:00
Ot odezwał się leninowski "pożyteczny idiota"... Ja to przynajmniej będę wiedział za co odbierane jest mi życie, ale Ty się będziesz głupio pytał: dlaczego?
mlody2019.08.2 11:33
wolę żyć niż ginąć, zaskakujące, nie?
Kamil2019.08.1 22:17
Lecz się Psychodebilu !
ZERR02019.08.2 0:17
Myślisz że nie widzimy, że marzy się wam Rewolucja i rozpętanie wojny domowej z poparciem obcych ambasad?
aspiring educationalist2019.08.2 9:01
"Nam" się nic nie marzy, sprawdź w Wikipedii co to znaczy "projekcja z przeniesieniem".
ZERR02019.08.2 10:49
Marzy się wam marzy... co chwila jakiś wlewak wyskakuje ze swoimi marzeniami w rodzaju "na zachodzie [w domyśle: tam gdzie my dyktujemy warunki] juz byście leżeli na dnie rzeki" Oczywiste odniesienie do rewolucyjnej praktyki topienia ludzi zamkniętych w ładowniach barek rzecznych.
KINGA 2019.08.1 23:40
A ja ci mówię Daniel ,! Nie zmieniaj tematu, koleś? OK? Nie tu i nie teraz ! KTO CI POWIEDZIAŁ, ŻE MY SIĘ TAKIEGO MARGINESU SIĘ BOIMY!? CO ? TAKI OGRANICZONY JESTEŚ??? NAS JEST TYLE MILIONÓW ! I NIE BOIMY SIĘ TĘCZOWYCH SPACERÓW ! MOŻE CHRONICZNIE NIE LUBIMY KOLOROWYCH ŚMIECI U SIEBIE !? NIE POMYŚLAŁEŚ ?
Daniel K2019.08.2 6:51
Kinga. Wg. Ciebie ci ludzie to śmieci? Przerażające.
KINGA! 2019.08.2 21:32
Daniel K ! Ojej! Przerażające, to jest to ,że nie rozumiesz co czytasz! No i kto tu głupi!? Nas wyzywacie, a sami nic nie kumacie! Pisałam, tęczowe śmiecie! A czy ciało ludzkie jest tęczowe???? Nie! Tęczowe jest wszystko to, czym się otaczacie! Rozumiesz teraz?
Jan2019.08.3 9:08
Po co rzucasz swoją perłę przed tego wieprza (choć prawdopodobnie, o paradoksie, płci pięknej)?
Anna 2019.08.2 9:45
ci ludzie, których tak pieszczotliwie określasz też są u siebie - Polacy z polskim paszportem Kimże ty jesteś aby wyrzucać cześć pełnoprawnych obywateli - za poglądy przeciwne do twoich?
KINGA! 2019.08.2 21:35
Anna, ty też nie wiesz co czytasz? To przeczytaj jeszcze raz, co teraz napisałam! Widać, że nie kumate jesteście!
Jan2019.08.3 9:11
Chłopcy z NSDAP też chronicznie nie lubili różnych "śmieci". Potem od słów przeszli do czynów. Kiedy wy też?
Jan2019.08.3 9:03
Zapomniałeś o systemowym kryciu księży pedofilów w Kościele. Po Niagarze krokodylich łez jakoś ostatnio o nim cicho się zrobiło.
krzysztof2019.08.1 20:53
Czy od tęczowej flagi katolik może stracić orientację seksualną,skoro katolicy trzęsą się ze strachu przed tym kolorem? Rozumiem że strach to podstawa wiary(Szatan,potepienie,piekło itd) ale strach przed kolorem?
PePe2019.08.1 21:40
Czerwonego wam mało to teraz chcecie sześć? Kolory rozróżniamy, czerwone wylezie spod wszystkiego!
Daro2019.08.2 12:34
nikt tu nie trzęsie się ze strachu przed pederastami, bo katolicy dobrze wiedzą że już nie nastawia się drugiego policzka, tylko trzeba stosować zasadę oko za oko, ząb za ząb... pederaści szybko wyzdrowieją
Jan2019.08.3 8:38
To prawda, wśród polskich katolików coraz mniej jest chrześcijan. Zamiast Boga czczą obrazy i i inne artefakty, a zamiast miłości bliźniego kierują się nienawiścią do wszystkich spoza sekty.
Jan2019.08.3 8:56
Niektórzy po prostu wolą czarno-biało i uważają, że "co ponad to jest, od Złego pochodzi". Pan biskup pewnie sam nie jest takim prymitywem, ale wie, że ma do kogo kierować te załgane brednie.
Krzysiek2019.08.1 20:44
No, no. Tekst jest już dobrych parę minut a komentarzy lewaków jeszcze nie widać. Jakoś dziwnie bez tych ich patologicznych bluzgów na Kościół, księży, PIS, Polskę... Co z Wami, frustraci? Zapomnieliście wulgaryzmów? Brak pomysłów? Ruszcie łepetynami. Nie czekajcie na podpowiedzi Wybiórczej czy TVN. Chcemy się pośmiać!
lolek kremowka2019.08.1 20:47
Bo co tu komentować? Miłość bliźniego tego pana? Weź przestań..
zdumiony głupotą2019.08.2 9:08
o jakiej miłości bełkoczesz przygłupie?
krzysztof2019.08.1 20:50
Daj spokój,skąd wziąść tylu lewaków skoro Polska to 95% katolików,którzy nie grzeszą,są tolerancyjni,kochają wolność,nie kradną i nie biją żon,no i się nie rozwodzą. No skąd?
stahu2019.08.1 23:29
katolicy ponad 50 % głosowało na Donalda i jego złodziejską szajke i to... dwukrotnie !
stahu2019.08.2 11:25
Dawać minusy dawać zakłamańcy ... To kto do q...wy nędzy go poparł , ja , kosmici ? matemtyka nie kłamie!
mlody2019.08.1 20:50
weź Krzysiek idź na spacer czy coś zamiast narzekać, że nie masz na kogo narzekać, zdrowiej ci wyjdzie
Dzwon2019.08.1 21:39
Krzysiek daj spokój
JONASIK2019.08.1 23:57
No właśnie, gdzie oni są? No wyłazić karaluchy!
lolek kremowka2019.08.2 7:03
Katoluchy karaluchy
ateo2019.08.2 8:09
hmmm moze przelew z Moskau im nie przyszedl? Ps. teczowe = zielone = czerwone. Osobiscie nazywam to modern-komunizmem.
OrdinaryOrange2019.08.2 10:35
Krzysiu! Katopatolku... Co ty pitolisz? Jak typowy polak-katolik, najpierw zbluzgasz, zwyzywasz wszystkich dookoła, pookładasz krzyżem, oczywiście to z Bogiem w sercu, taaak, z Bogiem, z miłością bliźniego, a potem czekasz aż ktoś cię zacznie "prześladować". Kawa z rana to dla ciebie mało? Wolisz przyjąć solidną dawkę łajna na twarz? Frustraci? Przeczytaj kilka razy swój tekst... I jak w tym kraju, z dominacją takiej mentalności, ma być normalnie.....?
Maria Blaszczyk2019.08.2 12:13
Goebbelsowskie wymiociny mamy komentować? Doszło do mariażu tronu z ołtarzem i to przeobrzydliwego. Życia członków mniejszościowej grupy sa ofiarą, którą są gotowi ponieść, by zachować władzę i dostęp do koryta.
ZERR02019.08.2 12:34
Ta mniejszościow grupa, jak oględnie nazywasz Sektę LGBT, to agresywna mniejszośc prąca do władzy i usiłująca zniszczyć prawa i styl zycia normalnych ludzi, oraz poddac ich brutalnej indoktrynacji.
Maria Blaszczyk2019.08.3 1:38
No pewnie. A to wszystko w taki sposób, że chodzą po ulicach... Do tego nie ma żadnej sekty. Po prostu piszesz kłamstwa. Słowa, w tym słowo "sekta" mają swoje znaczenie. OSoby LGBT, ani nawet ich organizacje, w żaden sposób się w to znaczenie nie wpisują. Nie ma lidera. Nie są ekskluzywne. Nie ma w nich nic tajnego. Nikogo nie izolują od czegokolwiek. Nie ma linii światopoglądowej. Nie ma problemu z odejściem. Itd. Używanie tego słowa jest po prostu żałosną manipulacją. Do tego nie wiem, co to są "normalni ludzie". Ja jestem normalna. I nic mi nie niszczą.
K.K.2019.08.6 8:47
Są małą grupą, która stoi w opozycji do zastanej rzeczywistości. Chcą tą rzeczywistość wywrócić do góry nogami. Fałszywie przedstawiają się jako ofiary, podczas gdy są agresorami. Dużo można by napisać o wypranych zmanipulowanych umysłach. To wszystko to przejawy sekciarstwa. Typowe sekciarskie myślenie - my dobrzy tolerancyjni, oni źli nietolerancyjni itd, itp. Nie widzisz tego, czy nie chcesz widzieć?
Jan2019.08.3 9:13
"Co z Wami, frustraci?" - i kto to mówi?
man.of.Stagira2019.08.1 20:35
Bo nasza wola to jest Najwspanialsza polska broń . Cześć i Chwała Bohaterom Powstania 1944 – 1963
michu2019.08.1 20:43
1939-1963 (chociaż ostatni ukrywał się do 1982)
bezduszny Mitch2019.08.2 11:45
w którym lesie?
Joanna2019.08.1 22:50
Czerwony paluch w dół...przynajmniej wiadomo do kogo należy ,...nie podoba się komuchy,...
toni2019.08.2 13:53
Wyznawcy PISlamu to betonowe bolszewiki.
rozbawiony2019.08.2 7:06
Zapomniał doda że obchody przejęli faszyści , których protoplaści ZABIJALI POWSTAŃCÓW Taki chochot historii
konwertyk2019.08.2 7:17
Jestem szczęśliwym ewangelikiem reformowanym a stałem się nim przyjmując konfirmację kilkanaście lat temu. Moja decyzja by odejść od kościoła katolickiego, w którym byłem ochrzczony podjęta była przez takie zachowania duchownych, jakie prezentuje m.inn. ksiądz Jędraszewski. Bardzo państwu za to dziękuję. Ps. Wielu jest takich jak ja
PO szuka dojnych kr\303\263w2019.08.2 14:17
idz do diabła
Jan2019.08.3 8:46
Leni Riefenstahl też doceniała wolę Narodu. Nawet film na ten temat nakręciła. Co było potem, wiemy.
Jan2019.08.3 8:49
Mnie natomiast słowo "Wola" w kontekście Powstania bynajmniej nie kojarzy się z triumfem.
Jan2019.08.3 9:18
Ja czczę tych, którzy w 1944 strzelali do Niemców, ale tych, którzy po 1944 strzelali głównie do Polaków, często w celach rabunkowych, jakoś nie. Co więcej, zestawianie ich z tymi pierwszymi uważam za obelgę dla nich.