Abp Negri: Rewolucja obyczajowa działaniem diabła - zdjęcie
19.04.15, 14:35rewolucja seksualna (fot. flickr)

Abp Negri: Rewolucja obyczajowa działaniem diabła

5

Według arcybiskupa dzisiejsza młodzież jest zdominowana przez fałszywą ideologią braku wszelkich reguł. Za przyczynę takiego stanu rzeczy ksiądz arcybiskup Ferrary i Comacchio, ekspert w dziedzinie egzorcyzmów podał maj 1968 roku. Hierarcha ostro skrytykował rewolucję obyczajową, która pozbawiła młodzież zasad niezbędnych do prowadzenia godziwego życia i zachowania dobrych obyczajów.

„Niemoralne życie sprawia, że stajecie się słabsi w stosunku do zakusów szatana” - mówił włoski arcybiskup w wywiadzie udzielonym portalowi Liberoquotidiano.it. Dodał, iż ryzyko dla młodych ludzi wzrasta wraz z coraz popularniejszymi „aktywnościami ekstremalnymi”.

 „W kręgu satanistycznym jest dużo narkotyków i niekontrolowanej seksualności oraz wszystkiego, co może podobać się młodzieży. Proponuje się młodym ludziom niezasłużony sukces, bogactwo bez pracy i przyjemność bez ograniczeń” – kontynuował hierarcha.

„Diabeł jest inteligentny i zmienia strategię. Ezoteryka, okultyzm, satanizm i różne rodzaje magii są obecne w mediach i na portalach społecznościowych, które przyciągają młodzież i prowadzą ją do niebezpiecznych wyborów „– przypominał duchowny.

Abp Luigi Negri zauważył,  że opętania przez szatana wzrosły w ciągu ostatnich dziesięciu lat,a co za tym idzie również prośby o egzorcyzmy pojawiają się proporcjonalnie częściej.

KZ/Pch24.pl

 

Komentarze (5):

anonim2015.04.19 14:44
Na ilustracji widzimy faceta i dziewczynę wpatrujących się w siebie. Oboje są na łące pełnej kwiatów. Nie są nadzy, nie zachowują się wyzywająco. Czy ktoś mógłby mnie objaśnić, dlaczego ilustracja jest podpisana jako "Rewolucja seksualna"?
anonim2015.04.19 14:45
I co ta ilustracja ma wspólnego z tematem notki oraz jej treścią?
anonim2015.04.19 15:03
Oj no bo wszystko zaczęło się od podpisów:) Swoją drogą śliczne zdjęcie.
anonim2015.04.19 16:48
"Dzieci-kwiaty" przemijają i zostają ludzie poranieni,uwikłani w grzechy i uzależnienia.Nie znaleźli drogi powrotnej do raju,za to szeroka jest brama wiodąca ku zatraceniu.Idą,wpatrzeni w tęczowe kolory,nie widząc zamazanych słów: "porzućcie wszelką nadzieję,wy którzy tu wchodzicie"(Dante).
anonim2015.04.19 22:25
@Krzysiek.To nie chodzi tylko o "niemoralne zachowania młodzieży",lecz o zatratę poczucia popełnianego grzechu.Oznacza to stopniowy rozkład cywilizacyjny.Wiara w to,że zastąpi ją coś lepszego jest naiwna.Historia pokazuje,że dekadencja stanowi podatny grunt dla budowy totalitaryzmu,czego ludzie mogą nawet nie zauważyć.