Abp Gądecki apeluje o przestrzeganie zaleceń sanitarnych  - zdjęcie
07.08.20, 14:45Fot. screenshot - YouTube (Episkopat)

Abp Gądecki apeluje o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

33

Pandemia koronawirusa jeszcze się nie skończyła, a w ostatnim czasie obserwujemy gwałtowny wzrost zakażeń. Dlatego ze specjalnym apelem do wiernych zwrócił się Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

- „Apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych” – napisał hierarcha.

Abp Stanisław Gądecki zwrócił się z prośbą do kapłanów, aby ci dbali o zachowywanie obowiązku zakrywania nosa i ust w czasie zgromadzeń liturgicznych oraz zapewniali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę.

Duchowny podziękował też za przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, zwracając uwagę, że dzięki temu parafie mogą prowadzić działalność duszpasterską.

- „Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych” – podkreśla arcybiskup poznański.

kak/episkopat.pl

Komentarze (33):

Anna2020.08.11 9:28
ksiądz gądecki i pozostała świta z episkopatu zagubiła Boga i postradała rozum. Nic dziwnego, nie ma nic gorszego, jak odrzucenie świętości i doskonałości Boga. A kto odrzuca Boga, ten traci rozum (nie mylić z osobami chorymi psychicznie, bo to zupełnie inna bajka).
XD2020.08.8 13:25
Świat apeluje, żeby kary dla księży pedofilów były egzekwowane w taki sam sposób jak kary dla pedofilów po cywilnemu.
GĄDEK NAKAZUJE2020.08.7 20:29
WSZYSTKIM KLECHOM RYPIĄCYM DZIECI - NAKŁADAĆ BEZWZGLĘDNIE PREZERWATYWĘ NA PENIS. POWSTRZYMYWAĆ SIĘ PRZY TYM OD POCAŁUNKÓW, UŚCISKÓW, GŁASKANIA I INNYCH PIESZCZOT. WYJĄTKIEM JEST WKŁADANIE W ODBYT MINISTRANTOM GROMNICY, RÓŻAŃCA, OBRAZKA ZE ŚW, JANEM PAPĄ BISEM I INNYCH DEWOCJONALIÓW. PRZY CZYM NALEŻY W CELU ODPOWIEDNIEGO NAWILŻENIA JELITA PROSTEGO UŻYĆ SPORĄ ILOŚĆ ŚWIĘTEGO OLEJU A CAŁOŚĆ POPRZEDZIĆ LEWATYWĄ Z WODY ŚWIĘCONEJ.
JPII2020.08.7 19:06
„Człowiek w całej prawdzie swego istnienia i bycia osobowego i zarazem „wspólnotowego”, i zarazem „społecznego”, w obrębie własnej rodziny, w obrębie tylu różnych społeczności, środowisk, w obrębie swojego narodu, ten człowiek jest pierwszą drogą, po której winien kroczyć Kościół w wypełnianiu swojego posłannictwa, jest pierwszą i podstawową drogą Kościoła, drogą wyznaczoną przez samego Chrystusa, drogą, która nieodmiennie prowadzi przez Tajemnice Wcielenia i Odkupienia.”
Szybka Randka2020.08.7 18:35
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
"kretynizacja" kellera zdechła narazie2020.08.7 17:52
"Niech żyje" parch Radziszewski - Keller!
Jan Radziszewski2020.08.8 9:19
Duraku ruski zwany kretynizacja ja parchem nie jestem - bo tylko żydzi śmierdzą w specyficzny sposób bo są przeklęci przez Boga i obarczeni wstydliwymi chorobami /Ot np Leniowii Syflis Kiła zmieniła w jego łepetynie szare komórki na zielonuj galaretu - (a jak tam u ciebie w twojej łepetynie ?) + ot widzę że zmieniłeś etykietą żydzie co cię tak wkurzyło? Co Prawda Boli że żydzi stoją za szarzeniem tj rozpylaniem w strugach Chemistrails Korona wirusa którego nazwali dla podkreślenie kim goje tj nie żydzi są dla nich Cow krowa bydło o identyfikacji 19 potwierdza to Talmud który tak mówi że dom goja tj nie żyda należy patrzeć jak pomieszczenie dla Bydła /Tosefta Erubin III.1.) + można nawet powiedzieć Kretynizacja że Bardzo to Biedne głąbie jak znajdą się w PIEKLE cezara żydów /J 19,15) w mig zrozumieją, że zostali zrobieni w Konia przez swojego umiłowanego od 2000 lat cezara. I że to oni są kozłami ofiarnymi, baranami ofiarnymi składanymi na Jego Piekielnym Ołtarzu Ofiarnym do tego wiecznie składanymi dla radochy ich carskiej mości i jego gwardii piekielnej Ha ha ha!
Tadeusz2020.08.7 17:38
czy wreszcie episkopat nawróci się na katolicyzm i będzie ogłoszona beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia. Kardynałowie i arcybiskupi okazali się niegodnymi pasterzami.
Wiktor2020.08.7 17:11
Niech się zajmie tym do czego został powołany a nie restrykcjami sanitarnymi.Widać lubi restrykcje !
Ela2020.08.7 17:05
A reka nie zarazona ?W swietym miejscu .Jak widze jak ludzie biora Pana Jezusa na reke to mi sie serce kraje .Nikt nas tego nie nauczyl .
katolik2020.08.7 16:47
komunia na rękę ALE i tak dotyka zainfekowaną maseczkę przy zdejmowaniu jej i bierze Pana Jezusa na rękę= samozarazanie sie
UWAGA! Inwazja imbecyla kremlowskiego!2020.08.7 17:47
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! ..... 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 !
katolik2020.08.7 19:46
widać, że już cię zaszczepili na zarazę ( nie przeciw) dno małpi zbok
Jan Radziszewski2020.08.7 15:51
23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails / Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On ż bo możesz podobnie jak X kard Nycz skończyć marnie +++ niedziela, 24 maja 2020 [ Kardynał Nycz] Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku Niedziela, 24 maj 22.25 - Tak dziecko, kardynał Nycz jest szczególnym wrogiem Chrystusa, Kościoła w Polsce. Szczególnie nienawidzi Mojej Matki co mogłeś zobaczyć po profanacji obrazu na Jasnej Górze, jak jego oczy błyszczały diabelską radością. Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku. Opublikuj. - Dobrze Panie Jezu. Dziękuję. Chwała Tobie Chryste. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 - 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 !2020.08.7 17:49
𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐓𝐎 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀!!! .... 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀!!! - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔!!!
Jan Radziszewski2020.08.8 3:26
widzę że zmieniłeś etykietą żydzie co cię tak wkurzyło? Co Prawda Boli że żydzi stoją za szarzeniem tj rozpylaniem w strugach Chemistrails Korona wirusa którego nazwali dla podkreślenie kim goje tj nie żydzi są dla nich Cow krowa bydło o identyfikacji 19 + Bardzo to Biedne głąbie jak znajdą się w PIEKLE cezara żydów /J 19,15) w mig zrozumieją, że zostali zrobieni w Konia przez swojego umiłowanego od 2000 lat cezara że to oni są kozłami ofiarnymi baranami ofiarnymi składanymi na Jego Piekielnym Ołtarzu Ofiarnym do tego wiecznie składanymi dla radochy ich carskiej mości i jego gwardii piekielnej Ha ha ha!
gregor2020.08.7 15:38
tak biskupie niby pasterzu 5 osob w swiatyni Opatrznosci Bozej i podwojne maseczki.pozwoliliscie zabrac swieto Zmatwywstania niedziele Milosierdzia Bozego procesje Bozego Ciala teraz Matki Bozej 15 sierpnia i tak bedzie z Bozym Narodzeniem.ale Bog przebudzi wiernych i masonow pogonia
andy2020.08.7 15:35
A ja apeluję do szanownego abp, aby episkopat, którego jest przewodniczącym, należycie oddawał cześć Bogu, by np. nie zezwalał na śluby i huczne weseliska w piątek, w dzień Śmierci Chrystusa. Bo o tym to jakoś szanowny abp i reszta jakoś dziwnie zapomina.
katolik2020.08.7 16:50
Myslenie i pozwolenie jest takie, że najważniejsza jest zamówiona sala, Pan Jezus póżniej. Tak idzie sie ludziom na rękę, Kosciół nie stawia ludziom specjalnie wymogów
Katolik2020.08.7 15:31
Abp nie wie, że pandemii nie ma a komunia na rękę jest niegodna i prowadzi do profanacji?
STANISLAW2020.08.7 16:19
Nie zarzucaj samemu Jezusowi niegodności i profanacji, gdy podal apostołom do rąk i polecił im to samo czynić na Jego pamiątkę! Nie bluźnij Jezusowi!
Anonim2020.08.7 17:33
Doucz się Stanisławie
zdenerwowana2020.08.7 19:24
Nawet jeśli, to apostołowie byli KAPŁANAMI, ręce świeckiego nie są od dotykania Ciała Bożego! Najlepiej, jak przyjmuje taki na łapę, a potem starannie otrzepuje ręce z okruszków Świętej Hostii, po których depczą kolejni przystępujący do Komunii.
Jan Radziszewski2020.08.7 15:12
Piekło gore i czeka na was !! + Sąd Boży - BARDZO BLISKO +++ musisz wiedzieć - za niedługo a nawet może i w tym roku Prześwietlenie sumień tj Sąd Ducha św ++"Niektórzy poczują tak wielkie obrzydzenie i doznają takiego wstrząsu, gdy ich grzechy zostaną im ukazane, że umrą zanim wykorzystają okazję prośby o przebaczenie. - a piekło czeka i gore! + Bowiem Każdy zobaczy stan swej duszy przed Bogiem – co dobrego i co złego uczynił w swym życiu ++ stąd pytanie +++ a gdzie mogą jedynie trafić mordercy, sodomici i prześladowcy KK - tylko mogą do PIEKŁA + bowiem wieczne są tylko NIEBO i PIEKŁO (nie czyściec ) powstałe tj stworzone dla Lucyfera i jego zwolenników diabłów w tym potępionych ludzi
Katol2020.08.7 15:06
Ten plaster na główce wymowny. Kuku na muniu!
"anonim" Radziszewski jehowy rabin Putina2020.08.7 15:06
𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 !
Jan Radziszewski2020.08.7 16:01
ot duraku wpisujący moje nazwisko do swoich postów Raabe z żydowskiej Jerozolimy - przygotujcie się na żydzi śmierć - , Antychryst, nad ustanowieniem władzy którego, Żydzi trudnią się już 2 x dobrych tysiącleci, ma przyjść niebawem, a ma on usiąść w Świątyni Salomona, na razie – nie istniejącej. Rzecz jasna, Żydzi ją odbudują (mają już wszystko do tego przygotowane), ale przeszkadza im meczet Omar, więc Żydzi go wkrótce zburzą (testy w Moskwie 1999 i Nowym Jorku 2001 przeszły całkiem dla nich pomyślnie). Ale Arabowie – to nie Rosjanie, a nawet – nie Amerykanie (bo ci, owszem, zemścili się, z tym, że – nie na prawdziwych winowajcach, tylko – na wrobionych Czeczenach i Afgańczykach). Wściekli zaś Arabowie przejmą przemocą Jerozolimę i cały Izrael. Tym bardziej, że Amerykanie spisali go na straty / i co może żydzie cię nie zamordują?
Jan Radziszewski2020.08.8 3:30
widzę że zmieniłeś etykietą żydzie co cię tak wkurzyło? Co Prawda Boli że żydzi stoją za szarzeniem tj rozpylaniem w strugach Chemistrails Korona wirusa którego nazwali dla podkreślenie kim goje tj nie żydzi są dla nich Cow krowa bydło o identyfikacji 19 + Bardzo to Biedne głąbie jak znajdą się w PIEKLE cezara żydów /J 19,15) w mig zrozumieją, że zostali zrobieni w Konia przez swojego umiłowanego od 2000 lat cezara że to oni są kozłami ofiarnymi baranami ofiarnymi składanymi na Jego Piekielnym Ołtarzu Ofiarnym do tego wiecznie składanymi dla radochy ich carskiej mości i jego gwardii piekielnej Ha ha ha!
Anonim2020.08.7 15:03
BOSKI GNIEW ZA BAŁWOCHWALSTWO NA SYNODZIE AMAZOŃSKIM .... "Wydaje się, że świat jest przeklęty z powodu jawnego bałwochwalstwa popieranego przez Rzym w tygodniach poprzedzających niesławny Synod Amazoński. Rzeczywiście, bezpośrednio po intronizacji groteskowego i małpiego posągu pogańskiej bogini Pachamamy w Wiecznym Mieście, seria nieszczęść spustoszyła ludzkość, co może być niczym innym jak boską karą za bluźnierstwo przywódców Kościoła." .... "Błagajmy więc biskupów i Papieża, aby prosili Boga o przebaczenie za to, co wydarzyło się w październiku ubiegłego roku. Być może, jeśli nasi ojcowie w wierze, członkowie Magisterium Kościoła, zbiorowo odzyskają zmysły, odwrócą bieg i publicznie wycofają się z zepsucia, które z dumą ogłoszono światu kilka miesięcy temu, świat - dzięki nieskończonej łaskawości Boga - może ujrzeć swoje udręki złagodzone. Ale co ważniejsze, czy nasi duchowi ojcowie okazali skruchę, tak jak ci, którzy kochają Boga, opłakują Go, gdy jest obrażany." ....... źródło: https://www.churchmilitant.com/news/article/divine-wrath-for-amazon-synod-idolatry
"anonim" Radziszewski jehowy rabin Putina2020.08.7 15:05
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(𝐎𝐖) - 𝐓𝐎 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 !!!
oj dziadziu dziadziu ;]2020.08.7 15:06
nie oplułeś ekranu?? ;] dwa oddechy.......... bedzie dobrze......................... PRZEMIJAJCIE .................. POCZEKAMY ;]
Jan Radziszewski2020.08.7 15:19
pisałem ci głupi duraku żydowskie nie dopisuj mojego nazwiska do swoich postów lub w postach - wiesz przecie że diabły twojego cezara nie dalej jak za 3 lat i 2 mc-e zabiorą cię w ogniu piekielnym do carskich włości tj PIEKŁA twojego żydowskiego cezara /J 19.15 "O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. / Mt 24,30 dzienniczek św. s Faustyna 83 ) Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie.
BZDURA!!!!! na msze!!!!!!!!2020.08.7 14:55
Przemijajcie.......................... poczekamy ;]