Abp Cordileone: Głosimy piękno małżeństwa! - zdjęcie
18.06.15, 21:09Abp Salvatore Cordileone (fot. media

Abp Cordileone: Głosimy piękno małżeństwa!

4

Abp Salvatore Cordileone z San Francisco jest jednym z najżarliwszych głosicieli piękna nauczania Ewangelii w świetle Tradycji na temat małżeństwa. Hierarcha, który w amerykańskim episkopacie kieruje podkomisją ds. promocji małżeństwa, spotyka się wobec swojej jasnej postawy z wieloma trudnościami.

W jego własnej diecezji jakiś czas szatan próbował zdyskredytować jego posługę, wykorzystując do tego liberałów chcących zniszczyć Kościół, mieszając prawdę z kłamstwem ducha czasu (CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ). 

Arcybiskup pozostaje jednak nieugięty i z mocną wiarą we wsparcie Pana Boga głosi prawdę objawioną Kościołowi, o czym mówił niedawno w rozmowie z amerykańską telewizją EWTN.

„Popieramy małżeństwo ze względu na olbrzymie dobro, jakie sprawia zespalając ze sobą mężczyznę i kobietę, dwie połowy człowieczeństwa łączące się ze sobą dla prokreacji i budowania kolejnych pokoleń” – powiedział arcybiskup.

„Podstawowym więc pytaniem jest, czy społeczeństwo potrzebuje instytucji, która wiąże dzieci z mężczyzną i kobietą, którzy dają im życie, czy nie? Czy jest to dobra rzecz dla dzieci, czy nie? Jeżeli jest to dobra rzecz, to musimy wspierać małżeństwo tak, jak zawsze było rozumiane… bo jest jedyną instytucją, która to robi” – dodał.

W swoim przemówieniu wygłoszonym przed amerykańskim episkopatem arcybiskup wskazał, że Kościół musi wykorzystywać wszystkie ważne wydarzenia dotyczące rodziny, by głosić katolickie nauczanie.

„Musimy rozpowszechniać i pokazywać piękno małżeństwa i piękno życia rodzinnego, wspierać te rodziny, które mają kłopoty, wynosić silne rodziny jako przykłady” – przekonywał.

pac/cna

Komentarze (4):

anonim2015.06.18 22:11
+++
anonim2015.06.18 22:35
No i słusznie. Tylko prawda, dobro i piekno są ciekawe i godne zainteresowania.
anonim2015.06.18 23:51
Powiedzial facet nie majacy szansy na zone.Dom wariatow!
anonim2015.06.25 13:12
taki to duzo wie……a malzenstwo to ma sie nijak do waszej ksiazki iKKK