Abp Bernardito Auza: niepokoi mnie edukacja seksualna - zdjęcie
12.10.19, 12:24(fot. wikipedia/domena publiczna)

Abp Bernardito Auza: niepokoi mnie edukacja seksualna

10

„Niepokoi mnie edukacja seksualna, która nie respektuje praw rodziców i nie odpowiada potrzebom dziecka” – powiedział abp Bernardito Auza, podczas sesji zgromadzenia ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Hierarcha podkreślił także wychowawczą rolę rodziny i zaznaczył, że ma ona zdecydowaną przewagę nad instytucjami.
 

 

„Obowiązek i prawo rodziców do wychowania dzieci obejmuje wolny wybór szkoły lub innych niezbędnych do tego środków zgodnie z ich moralnymi i religijnymi przekonaniami” – powiedział stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ. Dodał też, że „edukacja dzieci, w tym nauczanie o miłości i ludzkiej seksualności, jest przede wszystkim obowiązkiem rodziców, a nie placówek edukacyjnych”.

Globalny raport z badania na temat dzieci pozbawionych wolności wyraźnie wskazuje, że „dzieci tylko w ostateczności powinny być umieszczane w placówkach opiekuńczo-ochronnych, edukacyjnych, rehabilitacyjnych lub terapeutycznych, ponieważ nie mogą one zastąpić korzyści płynących z życia w rodzinie. Należy zrobić wszystko, aby dzieci dorastały w środowisku rodzinnym, w którym doświadczają miłości, ochrony i bezpieczeństwa” – powiedział abp Auza.

Oświadczenie abp Bernardito Auzy zostało wygłoszone z okazji trzydziestej rocznicy przyjęcia przez światowych przywódców Konwencji Praw Dziecka. Dziś jest to najpowszechniej ratyfikowany traktat o prawach człowieka na świecie. „Jest to dobra okazja, aby zastanowić się nad krokami podjętymi w celu ochrony naszych maluchów oraz ich społecznego i intelektualnego rozwoju” – powiedział hierarcha.

Łukasz Sośniak SJ – Watykan

vaticannews.va

Komentarze (10):

Moly2019.10.13 15:37
Tez by mnie niepokoila jakbym byla na jego miejscu. Uswiadomione dziecko: szybciej zglosi przestepstwa seksualne. Albo mu sie "cos wypsnie" w czasie lekcji...
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.10.12 16:35
Jego niepokoi edukacja seksualna, dlatego sam się nią zajmie. W ZACISZU PLEBANI BĘDZIE EDUKOWAĆ SEKSUALNIE DZIECI!
Felek2019.10.12 16:35
Seksualnosc lezy w naturze czlowieka i nie ma od niej ucieczki. Zamiast skrywac to i czuc wstyd powinnismy otwarcie o tym mowic i rozwaznie edukowac mlodych aby byli swiadomi swojej seksualnosci. Ile to ksiezy ma na boku kochanki czy nieslubne dzieci ? To ze jest celibat nie znaczy ze nie maja rzadz seksualnych. Oczywscie najgorzej jak kieruja ja w strone dzieci....
Dam2019.10.12 15:10
Nie dziwne, że instytucję, która systemowo kryła przestępców seksualnych niepokoi edukcja, która ma na celu utrudnić takowym znajdowanie ofiar.
andrzejhahn32019.10.12 15:03
koscielny imbecyl prawi o seksie ...........pewnie znawca tematu ..............z dziecmi
pocalujcie mnie w d...2019.10.12 13:35
Kosciol nie ma interesu w ochronie dziecka przed rzutujacymi na cale zycie bledami, ktore moze ono popelnic pozbawione rzetelnej i naukowej wiedzy w dziedzinie seksuologii. Kosciol potrzebuje grzesznikowi l ludzi przezywajacych kryzys, by przyjsc im z sakramentalna "pomoca" i jednoczesnie zwiazac ich scislej ze soba.
BimkyGuy2019.10.12 13:12
Ekspert od dziecięcych potrzeb seksualnych się odezwał. Przyznaj się zboczeńcu ilu ministrantów zaliczyłes! Tfu!!
Ciasny Marcin2019.10.12 12:29
Mnie niepokoi pedofilia wśród księży!
Cool2019.10.12 14:57
Mnie też niepokoi pedofilia wśród ksieży i jej ścisły związek z homoseksualizmem :(
ZERR02019.10.13 16:08
Nie ma czegoś takiego. Ciekawe że niepokoi cię 0,45% zjawiska a uparcie przemilczasz i ukrywasz 99,55% problemu. Ciekawe dlaczego... czyżbyś miał Interes w odwracaniu uwagi Opinii Publicznej od prawdziwych masowych sprawców? Uważasz, że zagęgasz fakt o 40% skazanych gejowatych poprzez szczekanie o stukrotnie mniejszej liczbie księży? Oj nieładnie.