Zwolennikom zabijania dzieci wydaje się, że wszyscy popierają ich mordercze zapędy. W związku z tym parlamentarzystka Terri Butler zarzuciła obrońcy życia, że zachęca do mordowania aborcjonistów, a posłuszny Minister ds. Imigracji postanowił wydalić go z kraju.

Jak donosi Operation Rescue, amerykańska organizacja pro-life znana m.in. z organizacji blokad placówek aborcyjnych, jej lider Troy Newman został wczoraj zatrzymany przez australijską straż graniczną na lotnisku w Melbourne na bezpośrednie polecenie Petera Duttona, australijskiego Ministra ds. Imigracji. Decyzja została podjęta na podstawie oszczerstw proaborcyjnej parlamentarzystki Terri Butler, która w liście do ministra Duttona oskarżyła lidera Operation Rescue o zachęcanie do mordowania aborcjonistów. Newman przyleciał do Australii na zaproszenie miejscowych działaczy pro-life, którzy postanowili zorganizować 10 dni spotkań z jego udziałem.

W całej sytuacji najbardziej oburzające nie jest to, że zwolennicy aborcji po raz kolejny posługują się kłamstwem do osiągnięcia swoich celów. Do ich oszczerstw i manipulacji jesteśmy przyzwyczajeni, działają tak przecież od ponad pół wieku. Szokujące jest to, że minister Dutton wydał decyzję o zatrzymaniu i wydalenia z kraju wyłącznie na podstawie kampanii oszczerstw prowadzonej przez środowiska pro-aborcyjne. Gdyby zadał sobie odrobinę wysiłku i prześledził choćby w Internecie działalność Operation Rescue oraz dostępne wypowiedzi jej lidera, dowiedziałby się, że jest to organizacja działająca zawsze zgodnie z prawem i unikająca w swoich działaniach przemocy.

Po raz kolejny okazuje się, że w państwach zachodnich panują wobec działaczy pro-life podwójne standardy. Nie dość, że można prowadzić wobec nich oszczercze kampanie, to jeszcze w oparciu o fałszywe zarzuty podejmuje się wobec nich działania prawne.

Troy Newman może spędzić w australijskim areszcie nawet 72 godziny. W tym czasie jego żona, która towarzyszyła mu w podróży, została w Melbourne sama i bez bagaży.

W związku z zaistniałą sytuacją, przekazujemy prośbę działaczy Operation Rescue o wysyłanie apeli do ministra Petera Duttona (minister@border.gov.au) o zwolnienie Troya Newmana i umożliwienie mu kontynuowania spotkań z Australijczykami.

Przykładowa treść maila:

„Dear Mr Dutton,
I am deeply concerned by the fact that renowned pro-life activist, Troy Newman, has been detained and will be deported from Australia. As I believe, your decision has been made on the basis of false accusations made by pro-abortion politicians.
The situation Troy Newman has endured is absolutely unacceptable in democratic societies. I demand his immediate release and allowance to complete his meeting tour in Australia.
Yours sincerely”

Jacek Januszewski/stopaborcji.pl