Mężczyzna miał zaatakować kobietę przystawiając jej nóż do gardła, dusić ją, zgwałcić i pozostawić w stanie ciężkim.

Co szczególnie tragiczne i zdumiewające, w trakcie ataku nikt nie zareagował na krzywdę kobiety, mimo że obecni byli świadkowie zdarzenia. Nagrania z monitoringu pokazują, że przechodnie nie interweniowali, pozwalając sprawcy dokonać okropnego czynu. Całe zdarzenie zostało ujawnione dopiero po tym, gdy ochroniarz znalazł nieprzytomną kobietę na klatce schodowej.

Policja szybko zareagowała na sytuację, przejrzała monitoring i zdołała zidentyfikować podejrzanego. 23-latek został aresztowany i przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Śródmieście. Postawiono mu zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa na tle rabunkowym i seksualnym. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, a prokuratura obawiając się ucieczki oraz surowej kary, wystąpiła o jego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

Całe wydarzenie wstrząsnęło społeczeństwem i podkreśla pilną potrzebę reakcji na przemoc oraz solidarność w sytuacjach zagrożenia. Sprawca stanie teraz przed sądem, gdzie grozi mu kara od 15 lat więzienia do dożywocia. Warto podkreślić wagę reagowania na przemoc oraz wsparcia dla ofiar, aby takie tragiczne sytuacje nie miały miejsca.