Organizowane w dniach 28-30 września 2023 r. w Warszawie przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Fundacja Civitas Christiana oraz Fundacja Obserwatorium Społeczne wydarzenie to „strefa rozmów na najważniejsze tematy, wymiana doświadczeń, a także przestrzeń, w której biznes, gospodarka, kwestie społeczne i polityczne stykają się z Ewangelią i etyką” – czytamy na portalu RadioMaryja.pl.

Festiwal jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne, aby nauka społeczna Kościoła była żywo obecna w otaczającym nas świecie. Głównym celem Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej jest propagowanie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym i gospodarczym oraz działających w obszarach edukacji i ekonomii społecznej.

Wśród prelegentów wystąpią m.in. prof. Aniela Dylus, prof. Sławomir Sowiński, ks. prof. Józef Kloch czy Marek Zuber. W tym roku raz pierwszy wśród zaproszonych prelegentów znajdą się goście z Włoch – Alberto Stizzoli, prezes Fundacji Giuseppe Toniolo oraz ks. abp Domenico Sorrentino.

Poruszane w trakcie debat zagadnienia obejmą takie obszary jak etyka w biznesie, sztuczna inteligencja, ekonomia współczesnego człowieka oraz fake news.

Nie jesteśmy samotną wyspą. Rodzimy się, dorastamy, rozwijamy i umieramy w konkretnym społeczeństwie. Natomiast to my mamy możliwość zmiany tego społeczeństwa dzięki nauczaniu społecznemu Kościoła” – mówi Kamil Sulej, prezes Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Wydarzenie w dniach 28 i 29 września będzie miało miejsce w Sound Garden Hotel na ul. Żwirki i Wigury 18 w Warszawie. Pełny plan VII Festiwalu KNS jest dostępny na stronie internetowej: www.festiwalkns.pl. Zapraszamy też do dołączenia do wydarzenia w mediach społecznościowych. [TUTAJ]

Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie rejestracja przez formularz na stronie www.festiwalkns.pl.