Według najnowszego zestawienia na Zjednoczoną Prawicę chce zagłosować 39 proc. ankietowanych wyborców. Na KO – na 30 proc., na Lewicę – 10 proc., na Konfederację – 9 proc., na Trzecią Drogę – 8 proc., a poza progiem wyborczym znaleźliby się Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 2-procentowego poparcia.

Jak podaje pracownia Social Chages w porównaniu do badania poprzedniego Zjednoczona Prawica pozostała na tym samym poziomie poparcia, zaś Koalicja Obywatelska natomiast odnotowała spadek o 2 pkt proc., a trzecia w zestawieniu Lewica – wzrost o 3 pkt proc.

Ponadto Konfederacja mogła liczyć na 1 proc. mniej wyborców niż poprzednio, podobnie jak Trzecia Droga, która także straciła 1 pkt proc. poparcia.

Bezpartyjni Samorządowcy pozostali na tym samym poziomie poparcia 2 proc., pozostając poza progiem wyborczym.

Na „inne ugrupowanie” chciało zagłosować 2 proc. ankietowanych Polaków.

Udział w wyborach zadeklarowało 69 proc. respondentów (wzrost o 1 pkt proc.) - 58 proc. badanych wybrało opcję „zdecydowanie”, a 11 proc. – „raczej”. Z kolei 24 proc. badanych – w tym 13 proc. „zdecydowanie”, a 11 proc. „raczej” – wyraziło brak chęci pójścia do urn. Niezdecydowanych do do udziału w wyborach parlamentarnych było 7 proc. ankietowanych.