W podwarszawskich Markach odbyła się dziś konwencja Prawa i Sprawiedliwości, w czasie której prezes tej partii Jarosław Kaczyński podsumował rządy Zjednoczonej Prawicy. Wicepremier mówił m.in. o realizowanych przez rząd inwestycjach, wskazując na największą z nich, jaką jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego.

- „Mamy wielkie inwestycje, o których zapomniano przez wiele lat. Przede wszystkim Centralny Port Komunikacyjny - CPK. To jest naprawdę olbrzymia inwestycja. W całych dziejach PRL, gdzie przecież tych inwestycji wielkich, zachwalanych było wiele, żadna nie była tak wielka, jak ta”

- powiedział Jarosław Kaczyński.

- „Ona zmieni charakter naszego kraju. Ona ustawi go w centrum. W centrum Europy. No i ona odpowie na pytanie, czy w Berlinie czy w Warszawie”

- dodał.

W ten sposób prezes PiS nawiązał do słynnej wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, który w 2018 roku stwierdził, że nie warto budować CPK, bo w Berlinie jest lepsze lotnisko.

Jarosław Kaczyński mówił też o przekopie Mierzei Wiślanej i innych wielkich inwestycjach, jak. np. Via Carpatia.

- „Mamy tutaj do czynienia nie tylko z podjętym już przedtem - to trzeba przyznać - działaniem dla budowy dróg i autostrad, ale także z pewnym planem. Z planem wielkich połączeń Północ-Południe. Planem budowy nowej osi strategicznej w Europie, zmianę sytuacji strategicznej, gospodarczej w Europie, budowy Międzymorza, budowy Europy Środkowej”

- podkreślił.