Janina Ochojska od samego początku kryzysu na polsko-białoruskiej granicy atakuje rządzących. Świadomie lub nie, wspiera prowadzoną przez Aleksandra Łukaszenkę „Operację Śluza”, domagając się przyjmowania migrantów w nielegalny sposób pokonujących granicę. Dziś postanowiła kolejny raz zaczepić w mediach społecznościowych premiera Mateusza Morawieckiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego oraz wiceszefa tego resortu Macieja Wąsika.

- „Czy panowie sądzą, że unikną odpowiedzialności za śmierć młodych ludzi w lasach, za dzieci wywożone na druty, za zniszczenie puszczy oraz życia Podlasia? Uważacie się za patriotów? Straty, jakie poniosła Polska, trzeba będzie odrabiać latami”

- napisała na Twitterze.

Odpowiedział jej wiceminister Wąsik, który wytłumaczył, kto tak naprawdę odpowiada za tragedie zwabionych na granicę cudzoziemców.

- „Jesteśmy odpowiedzialni za ochronę polskiej granicy. A za tragedie odpowiedzialni są pchający imigrantów w stronę Europy: przemytnicy, służby Putina i Łukaszenki oraz wszyscy pożyteczni idioci i agenci wspierający Putina i Łukaszenkę po polskiej stronie. Pani też”

- podkreślił.