POZNAJ KILKA HISTORII Z DZIENNIKA AMERYKAŃSKIEGO EGZORCYSTY

Umysł demona

Siedziałem i spokojnie przeprowadzałem rozmowę z kobietą, co do której mieliśmy podejrzenia, że może być opętana. Była praktykującą, wyraźnie wierzącą chrześcijanką i mówiła racjonalnie. Ją i jej kapłana niepokoiły jednak dziwne manifestacje podczas modlitwy, zwłaszcza gdy modlili się nad nią księża. Niestety, gdy była dzieckiem, jej rodzice mocno zaangażowali się w czary i inne praktyki okultystyczne. Ofiarowali swoją córkę złym duchom.

Kiedy z nią rozmawiałem, nagle całkowicie zmieniła swoje nastawienie. Wyglądała dobrze, ale to, co usłyszałem z jej ust, oszołomiło mnie. Powiedziała: „Szatan cię pokona. Nigdy nie pozbędziesz się tych demonów. Są dla ciebie zbyt silne”.

Zacząłem się z nią spierać i wyjaśniać, że Jezus pokonał Szatana na krzyżu i to w Jego imię demony zostaną wypędzone. Kobieta była niewzruszona. „Nie masz takiej władzy. To na nic”. Drugi egzorcysta spojrzał na mnie i powiedział cicho: „Umysł demona”.

„Oczywiście – pomyślałem. –Jak mogłem być taki głupi?”. Nie było sensu się z nią kłócić, ponieważ naprawdę rozmawiałem ze stadem demonów. Zamiast tego wróciłem do modlitwy i rozkazałem: Exorcizo te, Satanas! („Egzorcyzmuję cię, Szatanie!”).
Kiedy demony dostają się do głów ludzi, zwłaszcza opętanych, mogą oni wyglądać normalnie, ale zaczynają myśleć jak demony; mają, jak to nazywamy, „umysł demona”. Założę się, że co najmniej kilka osób, które spotykamy w ciągu dnia, ma umysły pełne złych duchów. Posłuchajcie tylko, co wychodzi z ludzkich ust. Czy tak mówią racjonalne istoty ludzkie, czy gniewne, nienawidzące Boga, aroganckie demony?

Głupi Gilly Gumbo

Istnieje wiele przypadków, w których psy (i koty) są w stanie wyczuć obecność złych duchów. Myślę, że niektóre z tych zwierząt je widzą. W książce Demon z Brownsville Road należący do rodziny pies położył się w nocy obok łóżka właścicieli, aby ich chronić, i szczekał, gdy zbliżały się demony.

Jedna z naszych duchowo wrażliwych sióstr, która widzi demony, ma psa, który również wyczuwa ich obecność. Zwierzę szczeka, gdy zbliżają się złe duchy, zwykle na kilka chwil przed tym, jak demony znajdą się w zasięgu wzroku. Tak więc pies wysyła swojej pani małe ostrzeżenie, chociaż ona sama twierdzi, że pupil jest „bezwartościowy”, jeśli chodzi o pozbywanie się ich. Najwyraźniej demony nie boją się psów i prawie je ignorują.

Również niektóre bardzo małe dzieci mogą widzieć demony. Pewien ksiądz opowiedział mi o człowieku, który wynajął dom starszemu panu. Niestety najemca przywoływał zmarłych za pomocą tabliczki ouija – nalegam, by nigdy się tak nie bawić! Słynny film Egzorcysta oparty jest na historii małego chłopca, który miesiącami używał takiej tabliczki i został opętany. Z pewnością dom tego człowieka jest teraz opanowany przez demony.

Kiedy mężczyzna wyszedł z domu, trzymając tabliczkę ouija, jego mała córeczka powiedziała matce, że tatuś wychodzi z domu, a za nim idzie „Głupi Gilly Gumbo”. Matka zorientowała się, co dziewczynka ma na myśli, i zbladła. Bez wątpienia był to demon.

Kiedy dorastamy, tracimy dziecięcą prostotę i czasową zdolność dziecka do widzenia rzeczywistości duchowej – aniołów i demonów.

Nowa Jutrzenka

Lucyfer, Jaśniejący lub Syn Jutrzenki (zob. Iz 14, 12), stracił wysoką pozycję w hierarchii anielskiej. Niektórzy teologowie spekulują, że był pierwszym wśród aniołów. Z pewnością był przywódcą anielskiego buntu, którego Michał Archanioł i jego aniołowie strącili z nieba.

Maryja jest Nową Jutrzenką. Jezus jest Światłem. Tylko Ona, jako niepokalana i doskonale pokorna, mogła objąć tak nieogarnioną świętość. Nic, co skalane, nie byłoby w stanie znieść tak nieskończonego światła.

Tak więc to ona, Nowa Jutrzenka, wyrzuca teraz Lucyfera. W jednym przypadku, w którym w opętanym obecny był sam Lucyfer, Maryja pojawiła się na końcu egzorcyzmu, by go wyrzucić. Ilekroć Najświętsza Matka się pojawia, niosąc światło Chrystusa, demony uciekają. Nie ma prawdziwego egzorcysty lub zespołu egzorcystów, który nie polegałby w znacznym stopniu na Maryi. Zajmuje Ona ważne miejsce w obrzędzie egzorcyzmów, zarówno nowym, jak i starym. Ona jest naszą Jutrzenką, naszą Gwiazdą Zaranną.

Więcej historii znajdziesz w książce „Dziennik Amerykańskiego Egzorcysty”, Wydawnictwo Esprit