Sąd Rejonowy w Pruszkowie postanowieniem z dnia 6 grudnia 2022 r. umorzył postępowanie przeciwko oskarżonej Barbarze K.-S. uznając, że czyn zarzucany oskarżonej nie zawiera znamion czynu zabronionego” – poinformowała Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, a postanowienie w tej sprawie wydał sędzia Jakub Sokół.

Jak podano, Prokuratura Okręgowa w Warszawie zaskarży niezwłocznie postanowienie sądu uniewinniające aktorkę i będzie się domagać jego uchylenia.

Wskazana wypowiedź w żadnej mierze nie mieściła się w granicach wolności słowa. Fakt, że była ona emocjonalna, nie wpływa na ocenę znamion zarzucanego czynu – powiedziała prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Akt oskarżenia został wniesiony na podstawie wpisu aktorki na Instagramie. Obrażała ona w nim Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy, jednak nie przyznała się do do zarzucanego czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia.

Poniżej treść opublikowana przez aktorkę w mediach społecznościowych.

- „To jest ku**a +straż graniczna+ ????? +Straż+ ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!”.

Po jakimś czasie wpis ten został usunięty.

Jak przypomina prokuratura, za zarzucany czyn aktorce może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.