„Szkoły są od jakiegoś czasu osobistą igraszką działaczy LGBT i widzimy tego wyniki: społeczna zaraza w postaci dzieci i nastolatków proszących o blokery dojrzewania, hormony płciowe [tzw. cross-sex hormones], a nawet amputacje zdrowych części ciała – powiedział w rozmowie z „Life Site News” Fonseca. – Musimy pokojowo rzucić wyzwanie ich władzy i domagać się naszych praw rodzicielskich do moralnej edukacji naszych dzieci”.

25 maja CLC ogłosiła 1 czerwca National Pride Flag Walk-Out Day, czyli narodowym dniem strajku lub protestu przeciwko fladze dumy poprzez opuszczenie szkół. „Jeśli macie dzieci w szkole publicznej lub katolickiej, gdzie zostanie wywieszona transpłciowa/homoseksualna flaga, przygotujcie się do zatrzymania swoich dzieci w domu (...) 1 czerwca” – można przeczytać na przygotowanych ulotkach. Dla tych, którzy nie mają dzieci, a chcieliby wesprzeć protest, zaplanowano modlitewne spotkania przy radach szkolnych w Toronto i kancelariach biskupich w Toronto, Hamilton i w Ottawie.

Inicjatywa CLC ma na celu zjednoczenie rodziców i innych osób, które protestują przeciwko szerzeniu się agendy LGBT. W ostatnich miesiącach liczba tych protestów się nasiliła. W maju w kilku kanadyjskich szkołach uczniowie nie pojawili się na zajęciach buntując się przeciwko celebrowaniu „Międzynarodowego Dnia przeciwko homofobii, bifobii i transfobii”. Na przykład w Eagle Heights Elementary School w London w prowincji Ontario na lekcje nie przyszła 1/3 uczniów, czyli 400 osób.

„Nie możemy pozwolić, by lobby transpłciowe i gejowskie wciąż dominowały nasze dzieci, unicestwiały nasze prawa rodzicielskie i mąciły naszym dzieciom w głowach wyrządzając w rezultacie trwałą szkodę” – powiedział Fonseca. Dodał też, że „Lobby LGBT przeszło od fazy tolerancji do fazy supremacji”, stanowiąc zagrożenie dla Kanady, a z kolei „flaga dumy nie jest symbolem włączenia”, ale „symbolem podboju”, który powiewa nad „zdobytym terytorium”.

Przykładem, jak wygląda „tolerancja” propagatorów agendy LGBT, jest przypadek Josha Alexandra, ucznia szkoły średniej, który w lutym został zawieszony za sprzeciw wobec ideologii gender i stwierdzenie, że Bóg stworzył tylko dwie płcie: męską i żeńską.

Fonseca nazwał inicjatywę CLC „małym, ale znaczącym krokiem”, jaki rodzice mogą podjąć, by przeciwstawić się zawłaszczaniu dzieci przez lobby LGBT. Wezwał do uczestnictwa i powtarzania protestu każdego roku, aż edukacja moralna dzieci zostanie przywrócona rodzicom.