Wczoraj Radio Szczecin poinformowało, że Prokuratura Regionalna w Szczecinie przygotowała kolejny wniosek do Senatu o możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności karnej marszałka izby prof. Tomasza Grodzkiego. Jak wskazała rozgłośnia, wniosek ma związek z Fundacją Pomocy Transplantologii, której jednym z założycieli jest prof. Grodzki. Śledczy twierdzą, że była ona wykorzystywana do popełniania oszustw i korupcji kosztem pacjentów.

Sam marszałek Grodzki ocenił, że to „ruchy histeryczne, prowokowane przez człowieka, który zapisał się czarnymi zgłoskami w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości — pana ministra Zbigniewa Ziobry”.

Do sprawy odniósł się dziś minister Ziobro.

- „Jest pytanie, czy ci wszyscy ludzie, którzy składają zeznania obciążające pana marszałka Grodzkiego, to są histerycy, czy ciężko chorzy pacjenci, którzy zostali wykorzystani przez pana marszałka Grodzkiego, oszukani, nakłonieni do płacenia za to, co im się za darmo należało?”

- zauważył.

Prokurator generalny zapowiedział, że wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi wraz z materiałem dowodowym zostanie skierowany do Senatu w najbliższych dniach.

Pierwszy raz prokuratura wystąpiła o uchylenie immunietu marszałkowi Grodzkiemu w marcu 2021 roku. Senat jednak nie zgodził się na pociągnięcie go do odpowiedzialności.