Rivlin odwiedził Polskę z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście, aby wziąć udział w konferencji zorganizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie. Przy tej wywiad z nim przeprowadził Jonny Gould, twórca podcastu „Jewish State”. Były prezydent Izraela opowiadał o Żydach „zarżniętych” przez Polaków.

- „To są fakty, których nie zamierzamy ignorować. Musimy edukować ludzi, aby zrozumieli, co wydarzyło się podczas Shoah, aby zrozumieli, co stało się z ich narodami, a my wtedy zrozumiemy, co stało się z naszymi narodami”

- mówił.

Pochwalił się nawet, że „skonfrontował” z tą „prawdą” prezydenta Andrzeja Dudę.

- „Po polsku powiedziałam do Dudy: Proszę, nie ignorujcie przeszłości, trzeba wiedzieć, co się wydarzyło w przeszłości. Mówienie, że nic się nie stało, że oba narody (Polacy i Żydzi) były ofiarami, jest nie na miejscu, a aby uniknąć powtórki tego co się stało oraz zrozumieć, co znaczą słowa nigdy więcej musimy przede wszystkim pamiętać, co się wtedy wydarzyło. Powiedzieliśmy: Nigdy więcej i Polacy muszą o tym wiedzieć”

- relacjonował.

Przyznał, że Polacy również cierpieli pod niemiecką okupacją, a polski ruch oporu i władze na uchodźstwie starali się alarmować świat o zbrodniach Niemców.

- „Jednakże badacze Holokaustu zgromadzili przytłaczające dowody na to, że Polacy mordowali Żydów uciekających przed nazistami, a polscy szantażyści żerowali na bezbronnych Żydach w celu uzyskania korzyści finansowych”

- stwierdził.

Jonny Gould wyraził natomiast nadzieję, że nowy rząd Donalda Tuska wycofa przyjętą w 2018 roku ustawę o PIN.