66 lat temu ,,literaci'' dołączyli do nagonki na księży - zdjęcie
08.02.19, 12:35

66 lat temu ,,literaci'' dołączyli do nagonki na księży

60

Dzisiejsza agresja środowisk groteskowej opozycji wobec Kościoła katolickiego nie powinna dziwić. Autorytety tego środowiska zaangażowane był w popieranie komunistycznego reżimu, nawet w jego stalinowskiej formie, w tym i w prześladowanie Kościoła katolickiego. Gdy dziś te same środowiska bredzą o pedofilii Kościoła katolickiego, to w czasach Stalina oskarżały Kościół katolicki o działalność szpiegowską na rzecz USA.

66 lat temu, 8 lutego 1953, przedstawiciele Związku Literatów Polskich, tym Jan Błoński, Sławomir Mrożek i Wisława Szymborska, opublikowali oświadczenie potępiająca księży krakowskiej kurii, fałszywie oskarżonych i skazanych przez komunistów.

Czterech księży i dwóch świeckich zostało przez komunistów fałszywie oskarżonych o płatne szpiegostwo na rzecz USA. Proces był jednym z elementów prześladowania Kościoła katolickiego przez komunistów. Przyznania do winy bezpieka wymuszała na aresztowanych torturami. Na podstawie spreparowanych dowodów bezpieka przeprowadziła rewizje w kurii, rabując kościelne zasoby przeznaczone na pomoc ubogim, zabytki i dowody zbrodni w Katyniu.

Sąd wydał zbrodniczy wyrok, skazując na karę śmierci Edwarda Chachlicę, Michała Kowalika i księdza Józefa Lelitę – wyroki na szczęście zamieniono na dożywocie. Ksiądz Franciszek Szymonek został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności, ksiądz Wit Brzycki na 15 lat więzienia, ksiądz Jan Pochopień na 8 lat więzienia.

Rezolucje Związku Literatów Polskich w Krakowie w sprawie procesu krakowskiego z 8 lutego 1953 podpisało 53 stalinowskich pisarzy. Wyrażali oni poparcie dla terroru komunistycznego wobec oskarżonych katolików.

Rezolucja Związku Literatów Polskich w Krakowie w sprawie procesu krakowskiego

W ostatnich dniach toczył się w Krakowie proces grupy szpiegów amerykańskich powiązanych z krakowską Kurią Metropolitarną. My zebrani w dniu 8 lutego 1953 r. członkowie krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich wyrażamy bezwzględne potępienie dla zdrajców Ojczyzny, którzy wykorzystując swe duchowe stanowiska i wpływ na część młodzieży skupionej w KSM działali wrogo wobec narodu i państwa ludowego, uprawiali – za amerykańskie pieniądze – szpiegostwo i dywersję.

Potępiamy tych dostojników z wyższej hierarchii kościelnej, którzy sprzyjali knowaniom antypolskim i okazywali zdrajcom pomoc, oraz niszczyli cenne zabytki kulturalne.

Wobec tych faktów zobowiązujemy się w twórczości swojej jeszcze bardziej bojowo i wnikliwiej niż dotychczas podejmować aktualne problemy walki o socjalizm i ostrzej piętnować wrogów narodu — dla dobra Polski silnej i sprawiedliwej”.

(cyt.za: "Życie Literackie", 08.02.1953)

Rezolucję podpisały 53 osoby: Kazimierz Barnaś, Wł. Błachut, Jan Błoński, J. Bober, Władysław Bodnicki, A. Brosz, B. Brzeziński, Karol Bunsch, Bronisław Mróz-Długoszewski, Władysław Dobrowolski, Kornel Filipowicz, Ludwik Flaszen, Józef Andrzej Frasik, Zygmunt Greń, Leszek Herdegen, Roman Husarski, J. Janowski, Jan Jaźwiec, Andrzej Kijowski, Ryszard Kłyś, W. Krzemiński, J. Kurczab, Jalu Kurek, Tadeusz Kwiatkowski, Jerzy Lovell, J. Łabuz, Władysław Machejek, Włodzimierz Maciąg, Henryk Markiewicz, Bruno Miecugow, Hanna Mortkowicz-Olczakowa, Sławomir Mrożek, Tadeusz Nowak, Stefan Otwinowski, Adam Polewka, Marian Promiński, Julian Przyboś, E. Rączkowski, E. Sicińska, Stanisław Skoneczny, Maciej Słomczyński, Karol Szpalski, Wisława Szymborska, Tadeusz Śliwiak, Anna Świrszczyńska, Olgierd Terlecki, Henryk Vogler, Jan Wiktor, Adam Włodek, Jerzy Zagórski, Marian Załucki, Witold Zechenter, A. Znamierowski.”

Wielu sygnatariuszy swoją nienawiść do Polski, Polaków i katolicyzmu kontynuowało w III RP. Jan Błoński zasłynął tekstem w Tygodniku Powszechnym „Biedni Polacy patrzą na getto”, w którym w oskarżył Polaków o moralną odpowiedzialność za holocaust. Wisława Szymborska swój stalinowski nurt poezji kontentowała utworami takimi jak „Nienawiść”.

Jan Bodakowski

Komentarze (60):

aaaa2019.02.10 21:33
aaaa
Tomek 3.202019.02.9 9:03
Moralne autorytety platwusów kodomitów i obywateli prl z koszulkami konstytucja nieco pobladły.
Holmes2019.02.9 6:53
W latach `50-tych każdy, ku swemu zdziwieniu, mógł znaleźć swój podpis na dowolnej liście pod dowolną rezolucją odpowiadającą swą treścią władzy ludowej. Co nie znaczy, że wiele podpisów złożono świadomie.
Krzysztof2019.02.8 22:37
Mam pytanie do Człowieka piszącego jako „Polak Ateista Dumny Gej „. Może jesteś polakiem. Może nie. To bez znaczenia. Ateistą chyba jesteś. Dlaczego jednak piszesz dumny gej. Jeśli naprawdę jesteś dumny z tego, że jesteś jaki jesteś nazywaj rzecz po imieniu. Jeśli na kupę będziemy mówić papu wcale nie znaczy , że kupa przestanie być kupą. To co Ty robisz wygląda tak jak by zezowaty chwalił się zezem. Pamiętaj, że pederasta to też człowiek. Jest on inny trochę ode mnie , ale wcale to nie znaczy, że jest gorszy. Pozdrawiam
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.9 12:47
Niemyty homofob mówi duupa myśli kupa... Ja mówię duupa myślę czysty zadbany ładny tyłeczek :) Podstawowa różnica jakościowa tak estetyczna jak i higieniczna :)
Jan Radziszewski2019.02.8 22:36
Polak Ateista Dumny Gej Biedny człowieczku - zapytaj się własnego diabła który cię Opętał czy w piekle jest radośnie i wesoło ? gdybyś mądralo znał Ewangelię- tobyś wiedział że żaden z wyganianych przez Jezusa diabłów ł + bynajmniej Nie z radością opuszczał swoich zniewolonych niewolników " zaczęli krzyczeć" Czego chcesz od nas Jezusie Synu Boży przyszedłeś przed czasem dręczyć nas : (...) zaczęły go prosić - poślij nas w tę trzodę świń Rzekł do nich idźcie i wyszły więc z opętanych i weszły w świnie a i zaraz trzoda 2.000 ruszyła pędem po urwistym zboczu i utonęła w Jeziorze " /Mt 8,25 nn) Czyżby i ciebie opętał Legion jw. a więc marnie skończysz.i na nic się zda dziś twoje durne wymądrzanie
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.9 13:43
Coś na temat napiszesz bezrozumny rasisto homofobie, czy już bez końca będziesz pajacować klepiąc te farmazony z brudnej duupy wzięte? Są wzruszające, ale już rzygać się chce :)
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.02.8 20:30
Ostatnie slowo! Osoby mieniace sie straznikami socjalizmu nie popelnily zadnego grzechu. Popelnily jednak grzech wtorny, dolaczajac do stalinowskiego nurtu kultury. Nie musza odzegnywac sie od swoich przekonan czy tamtych wytycznych. Umierajac, zabieraja ze soba westchnienie za czerwona gwiazda wolnosci. To, co oni pozostawiaja po sobie, to proch, ich potomkowie i uluda wolnosci. Takimi nalezy ich zapamietac, chwiejnych i dostojnych w ich fantastyce jutra. Fantastyka jutra spelnia sie dzisiaj i wciaz nie wiemy, dokad nas przywiedzie. Caluski Dariusz Andrzej Kowarczyk PS. Niepolitycznie bede zlosliwy. Co moze mojej wypowiedzi przeciwstawic Urban, Lis, Smoktunowicz; czy Pawlak, Cimoszewicz lub Miller. To sa pestki.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 20:08
Jan Radziszewski Czym się chwalisz zwyrodnialymi treściami swojej posranej religii wymierzonymi przeciw niewinnym społecznościom. Lecz się chorobliwe nienawistny katolu takimi bajaniami możesz co najwyżej swoją babcię nastraszyć.
Jan Radziszewski2019.02.8 19:29
Polak Ateista Dumny Gej + Jak myślisz mieszkańcom Sodomy i Gomory jest teraz może miło i radośnie jak twierdzisz? otóż NIE Bo już ok 4000 lat płoną w tym ogniu piekielnym który skrócił im życie a i tak cała wieczność przed nimi - bez żadnej nadziei na poprawę swojego przeklętego losu . Ty jako ich naśladowca będziesz miał wielokrotnie gorzej w piekle - Bo czy nie powiedział Pan że mieszkańcom Sodomy i Gomory Będzie lżej niż żydom mu współczesnym którzy nie uwierzyli swojemu Dziedzicowi i te słowa również i ciebie dotyczą bo zamiast wierzyć Jezusowi Chrystusowi wierzysz bogobójczym żydom /J 19,15)
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 18:02
@słowiczek pedofil poznański http://homotography.blogspot.com/ Jak cię swędzi to się podrap :)
słowiczek poznański2019.02.8 18:27
twój zasób polskowo jazyka się właśnie skończył goodbye motherfucker, piece of shit see you later
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 18:58
Wymiękłaś obłąkana babciu, pora wziął lekarstwa, zmienić pampersa i sio do łóżka
słowiczek poznański2019.02.8 17:44
@dumny gej pedofil jesteś znany na blogach Polityki swym donosicielstwem tak masz kartotekę w IPN, oto jej numer IPN BU 0604/854 lech krawczyk, obecnie lech keller-krawczy
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 16:51
"słowiczek poznański pedofilny 8.2.19 16:43 usuńcie ten komentarz!link jesteś żydem sierpem obrzezany nazywasz się lesiu kellerstein, kellerberg, kellerbaum masz kartotekę w IPN kapusiu" Nie jestem obrzezany i bardzo sobie to chwalę. Dodatkowe bodźce zarówno w analu jak i oralu, masturbacji również :P
kosa2019.02.8 16:12
„Droga grzeszących kamieniem wybrukowana, a na końcu ich piekło, ciemności i męki” (Ekli 21, 11) „Czemuż tedy niepobożni żyją, wyniesieni są i wzmocnieni bogactwami? Potomstwo ich trwa przed nimi, krewnych i wnuków gromada przed ich oczyma. Domy ich bezpieczne są i spokojne, i nie masz rózgi Bożej nad nimi. Krowa ich poczęła, a nie poroniła, jałowica się ocieliła, a płodu swego nie postradała. Wychodzą maleństwa ich jak trzody, a dziatki ich igrając skaczą. Trzymają bęben i harfę i weselą się przy głosie muzyki. Prowadzą w szczęściu dni swoje, i w mgnieniu oka do piekła zstępują” (Job 21, 7-13)
ewa2019.02.8 15:56
Dumny Gej swoimi obrzydliwymi wpisami na niemal każdy temat,obniżasz i tak już niski poziom dyskusji.Apeluję więc do Ciebie o zachowanie minimum kultury i o zaprzestanie prowokacji.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 15:36
Jan Radziszewski Nie jestem Żydem.. Twoja chora postawa świadczy o tym jak bardzo szemranym jesteś charakterem. Miejsce rasistów jest na śmietniku historii.
słowiczek poznański2019.02.8 16:43
jesteś żydem sierpem obrzezany nazywasz się lesiu kellerstein, kellerberg, kellerbaum masz kartotekę w IPN kapusiu
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 16:59
hahahaha zdekonspirowałaś mnie babuniu marsz do wariatkowa!
słowiczek poznański2019.02.8 17:06
gdybym była shemale nawet wtedy nie dałabym ci do obciągnięcia tylko nie przełykaj cocksucker bo "ciąże" zajdziesz - piece of human waste
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 17:16
znów muszę dać ci kosza - nie gustuję w shemale. Zainteresować byś mnie mogła wyłacznie jakbyś była zadbanym chłopakiem w moim wieku ze zgrabnym tyłkiem. Sama rozumiesz nic z tego!
słowiczek poznański2019.02.8 17:35
"w twoim wieku" cocksucker? Od rana do nocy wysiadujesz hemoroidy przed tym tanim komputerkiem, prostata uciska ci tych kilka szarych komórek, get real faggot my advice; eat shit and die
Dumny GEJ Polak Ateista2019.02.8 17:53
znów wzruszasz swoimi fantazjami seksualnymi :)
aaaa2019.02.10 21:35
Słowiczek, przygłupie, ciągnij druta koniowi jak rozmawiasz z lepszymi od siebie.
Jan Radziszewski2019.02.8 15:00
Ewka - co szaleju się najadła że jak zły pies szczekasz Jak ci X nie odpuści twoich grzechów Będziesz podobnie jak durnowaty Gey Ateista w piekle umilać Diabłom wieczność w piekle ! Ha ha ! PAN BÓG mówił dalej: "naprzykrzyło Mi się bluźnierstwo i grzeszne życie. Chciałem zetrzeć ją z powierzchni ziemi za karę, ale jej ojciec ubłagał MNIE." Dobroć mego rodzonego ojca: ciągłe jego modlitwy spowodowały MIŁOSIERDZIE BOŻE. Potem PAN BÓG powiedział: "Należy jej pokazać, na co zasłużyła". W mgnieniu oka znalazłam się w piekle. Po mnie zaczęły łazić straszliwe gady, ogniste języki, z języków leci ogień, inne gady wokół mnie Smród nieznośny, żmije wpijały się we mnie, zaczęły po mnie łazić robaki grubsze od palca, o długości na ćwierć palca ogony. Łaziły po mnie włażąc do otworu tylnego i przedniego, do uszu, nosa, ust Ból nie do zniesienia. Krzyczę wniebogłosy, lecz zmiłowania i żadnej pomocy znikąd. Zjawia się zmarła po spędzeniu płodu. Widzę, stoi kobieta i prosi BOGA o Miłosierdzie. ON powiedział: "Jak MNIE na ziemi nie uznawałaś, dzieci zabijałaś w łonie swoim, ludziom radziłaś nie rozmnażać "biedoty" - wam dzieci niepotrzebne a u mnie zbędnych nie ma. Daję wszystko wszystkim, wszystkiego starcza dla Mego Stworzenia. Wtedy Powiedział do mnie: "Dałem ci chorobę, żebyś pokutowała. Ty do końca bluźniłaś Mi. Teraz nie uznaję ciebie!". Zawirowało wszystko ze mną i poleciałam. Stamtąd buchnął smród, a Ziemia się wyrównała, bym mogła na nią patrzeć. Następnie zobaczyłam swoją Cerkiew, którą lżyłam. Kiedy otworzyły się drzwi, wyszedł duchowny w białej szacie. Wtedy BÓG zapytał: "Kto to jest ?" Odpowiedziałam: "To jest duchowny," A GŁOS mówił dalej: "A ty mówiłaś, że to nierób. Lecz on nie nierób tylko prawdziwy pasterz, nie zdrajca. Wiedz, że jakiego by nie był stopnia służy BOGU. Jeśli Ojciec Duchowny nie przeczyta, nie wypowie nad tobą modlitwy rozgrzeszenia to JA ci nie przebaczę,"
Jan Radziszewski2019.02.8 14:45
Polak Ateista Dumny Gej vel trasz ect. Oj durnowaty Gey Ateisto - Co zły duch General sekretarza żydów Wł. Ilicza Lenina czy Jude Stalina ewentualnie żydów Karola marksa i Fryderyka Engelsa ewentualnie żyda Karola Darwina cię opanował że kłamiesz jak najęty choć bardziej odpowiednie byłoby niecenzuralne słowo określające głupotę w mowie i Języku Biednyś ty człowieczek co ledwo odrósł od ziemi a już jak każdy żyd który z wrodzonej głupoty wybierasz się z własnej woli do piekła by czcić swojego cezara /J 19,15) Tylko o jednym musisz pamiętać , że tam nie złotych tronów - tylko lochy i kazamaty wiecznej śmierci a może jedną z twoich atrakcji będzie ukrzyżowanie w płonących płomieniach jeziora ognia i siarki /Ap 20,15) Musisz wiedzieć że dziewicze Hurysy które ponoć umilają wieczność wojownikom dżihadu - to diabły tj duchy które poparły cezara żydów w Jego Buncie Rewolucji w Niebie /Iz 14,12-15 Ap 12,3 nn)
EWA2019.02.8 14:44
Bo co to znaczy żeby księzą nie byli w Polsce świętymi krowami ? Przeciez to im sie należy jak psu buda
anonim2019.02.8 15:26
Kobieto,donoszenie w tamtych czasach na kogokolwiek nie tylko na księży,miało okropne skutki.Niewinni ludzie siedzieli w więzieniach,a nawet byli skazywani na śmierć.Piszesz jak byś historii nie znała,może nie znasz.Nienawidzisz kościoła i księży stąd twoje zaślepienie.
Quec.2019.02.8 15:39
Salci, do kościoła na pewno nie chodzisz, kapłanów opluwasz z daleka. Czep się swoich rabinów! - To o was. Jankiel telefonuje do swojego przyjaciela, ktoś podnosi słuchawkę. - Czy to ty Froim? - Nie. - Jak to nie? Czy to mieszkanie Froima Zwibera? - Nie. - Jak to nie jest mieszkanie Froima Zwibera, to po co podnosi pan słuchawkę?!
Olej2019.02.8 14:08
Tylko krowa nie zmienia poglądów. Czyli pomiędzy sztuką a świnią i świnieniem się. Oni zmienili wraz z wiatrem i płynącą w kieszeń kasą. Komentarz zbędny wystarczy siarczyście splunąć kwitując tę ich sztukę wsadzając im ją..............
Zenon2019.02.8 13:50
Ostatnio co raz bardziej podobają mi się teksty Pana Jana :)
słowiczek poznański2019.02.8 13:44
Frondo, jak to jest możliwe, że sa tolerowane wpisy wręcz pornograficzne różnych "gejów" - prowokatorów?
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 13:50
http://homotography.blogspot.com/ Jak cię swędzi to się podrap :)
Bereza Kartuska-reaktywacja!2019.02.8 13:54
No to łachmyto pójdziesz siedzieć:)
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 14:05
nie strasz nie strasz bo się zesrasz :)
słowiczek poznański2019.02.8 14:07
Na co dzień obciągasz druty w publicznych WC i się nadstawiasz. Jak się nie zadławisz glutem to zdechniesz od własnego jadu. Cuchnący parchu.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 14:09
Daremne twoje podrywy, nie dla suki kiełbasa
słowiczek poznański2019.02.8 14:38
parchu, parchu jeszcze trochę i zdechniesz jesteś zupełnie pozbawiony wstydu, honoru parchy nie mają czym wojujesz parchu od tego zdechniesz
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 15:39
Nawet jak już zdechniesz poznańska stara pedofilko, ja wciążbędę jeszcze długo młody. Tak jeszcze ze 20 latek, do tego czasu ciebie już dawno robaki będą trawić :)
słowiczek poznański2019.02.8 16:45
jesteś stary, cuchniesz moczem, sąsiedzi się na ciebie skarżą popatrz na te swoje życie, jesteś sam nawet twoja siostra rachela nie chce cię znać bo obmacujesz jej wnuki. Your life is over faggot, HIV is killing you. Sooner the better. Twoje życie na blogach też już się kończy.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 17:08
pakuj się stara ropelo jadą po ciebie z psychiatryka :)
słowiczek poznański2019.02.8 18:02
tam na szczęście cocksuckers jak ty są odizolowane
Mirek2019.02.8 13:42
Wśród Polaków zawsze byli łachmyty , targowiczanie i dzisiaj jest ich ode diabła . Problem polega na tym że w Polsce nigdy za czyny zbrodnicze nie było adekwatnej kary . A jak nie ma kary to nie ma i miary . Jedynie w czasie wojny za zdradę lub podobne sprawy karano śmiercią .
Borazon2019.02.8 13:20
66 lat temu - to bardzo dawno. Trudno powiedzieć czy ci księża byli skazani słusznie, bo patriotyzm kościoła jest raczej wątpliwy. Np stosunek do konstytucji. Art. 20 mówi, że podstawa gospodarczego ustroju Polski, jest społeczna gospodarka rynkowa. I w zasadzie wszyscy się do tego stosują. Wszyscy - tylko nie kościół! Kościół chce dla siebie komunistycznego stosunku z państwem. A każdego oczekującego stosowania tego przepisu - nazywają swoim wrogiem, a gdy jest to polityk znaczący - oskarżają o wywoływanie wojny z bogiem i narodem - z którym samozwańczo chcą się utożsamić.
Bereza Kartuska-reaktywacja!2019.02.8 13:38
Co ty pier...
słowiczek poznański2019.02.8 13:18
@ dumny gej pedofil lech keller-krawczyk to cuchnący sierpem obrzezany obleśny stary pedofil z Bielan, W-wa, odpad po-sowiecki. Frondo, od kiedy jest nieskrępowany dostęp do waszych blogów pojawił się i monopolizuje blogi staruch nazwiskiem lech keller-krawczyk. Jest znany w GW pod wieloma nickami, był w onecie, jest w tyg. Polityka. On nie ma nic wspólnego z Polską. Nic!
Jarek2019.02.8 13:17
To mniej więcej w tym samym czasie, gdy Kościół katolicki pochwalił mordowanie żołnierzy wyklętych?
Anna2019.02.8 13:12
Wielkie dzięki za przypomnienie tych nazwisk. Wiele z tych osób do końca życia fałszowało obraz polskiej literatury; niektórzy jednak bywali dwuznaczni. Na przykład książka Jana Błońskiego "Mikołaj Sęp Szarzyński a początki polskiego baroku" była wielką odtrutką na komunę. I dziś warto ją poczytać.
trasz2019.02.8 13:08
Jak widać niezbyt skutecznie, biorąc pod uwagę późniejsze zgodne rządy Kościoła i Partii.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 12:48
1000 lat temu sekta katolicka rozpoczęła okupację terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
Jan Bodakowski2019.02.8 12:56
W roku 1019? ;)
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 13:03
jako lobbysta katosekty wiesz najlepiej
anonim2019.02.8 12:56
Hłe:)Hłe:) Wiedza historyczna nie jest twoją najmocniejszą stroną:)
Gamberro2019.02.8 14:59
Bujaj się parówo
Quec.2019.02.8 15:43
Dumny GEJ Polak Ateista 8.2.19 13:06?/ - Myślę, że Twoja matka musiała Cię kochać, nie myślała o aborcji! A jak co o tym słyszała to jeszcze bardziej Cię kochała. - Nie wiedziała tylko, biedna, co z tego wyrośnie! Może i dzisiaj Cię kocha! Może nie wie jaka kanalia z Ciebie wyrosła! - Może z bólu się zwija, że taki synek to taka menda! - Aaaa, a powiedz w jakim wieku jezdeś i od kiedy masz kompa! Czy tete Ci kupił czy jak- czy jak mówisz- jaki GEJ Ci dał w prezencie po tym jak mu dałeś kogel mogel w doopie robić? - Taki "szczery" jezdeś a może i "uczciwy"!
Alojzy Cedzid\\\\305\\\\202o 2019.02.8 17:42
Dobra ocena ,,Dumnego " . tylko czy konieczna . Do niego nić nie dociera . Ani uwagi czytelników ani treśc strony . Widzi tylko jedno . Chłopa i jego częśc ciała służącą do wydalania strawionego jedzenia Co by nie piosali to on o odbycie I jest z tego dumny
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.8 19:07
Tetryk brudas homofob mówi duupa myśli kupa... Ja mówię tyłek myślę czysta zadbana zgrabna duupeczka :) Podstawowa różnica jakościowa tak estetyczna jak i higieniczna :)
Aloizy Cedzidło2019.02.8 22:23
Hi hi hi hi .. Jak tam Pani Rączkowska ?A może pani Odbytowska Hifa juz masz ? Tędy nikogo nie zarazisz
Gerda2019.02.8 23:33
a wszystko odbyło się za demokratyczną zgodą księcia , dworu , rycerzy i chłopów