Kategoria

Wiadomości

Sekcja: Wiadomości

"Powrót do przyszłości" po polsku

Wiadomości

"Powrót do przyszłości" po polsku

21 października 2015 r. godz. 16:29 - to dokładna data do jakiej przenieśli się bohaterowie kultowego "Powrotu do przyszłości" Roberta Zemeckisa (a dokładnie jego drugiej części). A gdyby zamiast do Hill Valley przenieśli się do dzisiejszej Polski?

Terlikowska:  Pani Premier, aborcja to nie prawo kobiety

Wiadomości

Terlikowska: Pani Premier, aborcja to nie prawo kobiety

W 2008 roku media i najbliżsi próbowali zmusić do aborcji 14-latkę z Lublina, którą dziennikarze nazwali „Agatą”. Dziewczynka długo broniła się przed zabiciem swojego dziecka, ale w końcu uległa. I choć można je było uratować, to ostatecznie zostało ono zabite. Do sprawy włączyła się Ewa Kopacz, wówczas minister zdrowia, która osobiście wskazała matce dziewczynki miejsce, w którym można było dokonać aborcji. Ewa Kopacz tak wtedy tłumaczyła swoją decyzję: „Nie mam powodu w tej chwili do tego, aby mieć poczucie jakiejkolwiek winy. Wręcz przeciwnie. Mam pewien dyskomfort wynikający z moich przekonań, ale niezależnie od tego - jako urzędnik dopełniłam swojej roli”. Grunt to dobre samopoczucie urzędnika.

Dynia nie jest do straszenia, ale...do jedzenia!

Wiadomości

Dynia nie jest do straszenia, ale...do jedzenia!

Halloween w Europie wypiera dzień Wszystkich Świętych. Czy katolicy mają walczyć z tą nową tradycją? A może próba zabraniania halloweenowych zabaw z dynią jest tak absurdalna jak zabranianie lepienia bałwana, co dawniej też kojarzyło się z bałwochwalstwem? Jedno jest pewne: ze swej natury dynia jest do jedzenia, a nie do straszenia!

Beata Szydło: Chciano nas sprowokować

Wiadomości

Beata Szydło: Chciano nas sprowokować

Beata Szydło na spotkaniu w Pile odniosła się do szarpaniny, jaka miała miejsce wczoraj pod studiem TVP. Kandydatka na premiera przyznała, że nie ma wątpliwości co do tego, że była to prowokacja.

Mamrot wyznaniowy Kopacz

Wiadomości

Mamrot wyznaniowy Kopacz

Ciekawe czego się tak obawia premier Rzeczypospolitej, państwa z wielkimi tradycjami kościoła otwartego, którego patronem jest święty Jan Paweł II, że mówi nam takie oto słowa: „Biję dziś na alarm, jeszcze nie jest za późno. Jeszcze mamy państwo demokratyczne, a nie republikę wyznaniową”. A na mini-wiecu, bezpośrednio po wyjściu ze studia, ale jeszcze w gmachu TVP podkreśla, że jej największe obawy związane są z niebezpieczeństwem powstania państwa wyznaniowego.

UE nie powstrzyma budowy Nord Stream 2

Wiadomości

UE nie powstrzyma budowy Nord Stream 2

Twierdzenie Ewy Kopacz o silnej pozycji w unii energetycznej nijak ma się do faktów. Rząd PO zgodził się na zapis o potrzebie wypierania węgla z europejskiej gospodarki – pisz Potr Naimski, wiceminister gospodarki w rządzie PiS.