Kategoria

Wiadomości

Sekcja: Wiadomości

Bukowski: Czy Wałęsa stanie w prawdzie?

Wiadomości

Bukowski: Czy Wałęsa stanie w prawdzie?

Ta wiadomość ucieszy licznych wrogów Lecha Wałęsy, a zmartwi równie wielkie grono jego zwolenników: pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej rozpoczął postępowanie karne przeciw byłemu przewodniczącemu „Solidarności” w sprawie złożenia przezeń fałszywych zeznań dotyczących dokumentów tajnego współpracownika peerelowskiej Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Bolek”.

fot. youtube

Wiadomości

Profesor Andrzej Nowak: Co to znaczy 'być Polakiem'?

To nie Car nadał Polakom wolność siadając przy okrągłym stole z Polakami - tylko, że to Polacy sami sobie to wywalczyli ofiarą kilku cyklów powstań, konspiracji czy pracy organicznej - przeczytaj rozmowę z prof. Andrzejem Nowakiem - historykiem, koordynatorem sekcji "Kultura, tożsamość narodowa, polityka historyczna" w Narodowej Radzie Rozwoju przy Prezydencie RP, przeprowadzoną przez Teologią Polityczną.

fot. pixabay.com

Wiadomości

Wesprzyj Mary Wagner, aresztowaną za ochronę życia!

Od dziś w internecie można wyrazić poparcie dla kanadyjskiej obrończyni życia. Petycja zostanie dostarczona sędziemu, który poprosił o przysyłanie korespondencji zaświadczającej o działalności Mary Wagner na rzecz obrony życia nienarodzonych dzieci.

Fot. silar, lic. CC BY-SA 4.0 via Wikipedia

Wiadomości

'Solidarność' odpowiada na bezczelną prowokację KOD

„Solidarność” w reakcji na działania Komitetu Obrony Demokracji zorganizuje w Gdańsku duże uroczystości 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Wcześniej KOD zgłosił w gdańskim ratuszu na 31 sierpnia całodobowe zgromadzenie na pl. Solidarności, gdzie zamierza zorganizować te uroczystości. Zaprosił na nie „Solidarność”. Rzecznik „Solidarności” Marek Lewandowski powiedział, że akcja KOD to prowokacja.