Kategoria

Uwaga

Podkategoria: Uwaga

Fot. Michał Józefaciuk (Kancelaria Senatu RP) via Wikipedia, CC 3.0

Uwaga

Ardanowski atakuje PiS. Jest odpowiedź Kaczyńskiego

„Patrząc na wystąpienia byłego ministra rolnictwa, mogę tylko powiedzieć, iż oceniam je właśnie w kategoriach zachowań raczej irracjonalnych, ale też mam nadzieję, że to tylko przejściowy nastrój’ – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński komentując krytyczne wypowiedzi byłego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego w kwestii zaproponowanej przez PiS „piątki dla zwierząt”, która zakłada między innymi wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futra.

fot. wikipedia.org/domena publiczna

Uwaga

TK przesunął ogłoszenie wyroku w sprawie SB-eckich emerytur

W obydwu przypadkach okres pracy na rzecz państwa totalitarnego jest przeliczany według wskaźnika 0 proc., z kolei okres służby na rzecz państwa demokratycznego jest przeliczany według wskaźnika 2,6 proc. Emerytura natomiast obu kategorii funkcjonariuszy nie może być wyższa niż przeciętna emerytura wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych – czytamy w komunikacie TK.

Fot. via Pixabay

Uwaga

Wiceminister Kraska: Cmentarzy raczej nie zamkniemy...

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Zaduszki, kiedy to licznie odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych. Czy w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Polsce cmentarze zostaną zamknięte? Wygląda na to, że nie, jednak rządzący zwracają się do Polaków z istotnym apelem.

Fot. Rafał Zambrzycki (Sejm RP) via Flickr, CC BY 2.0

Uwaga

Zarządzenie premiera. Wiemy, czym zajmie się w rządzie J. Kaczyński

W Monitorze Polskim opublikowano zarządzenie premiera z 9 października 2020 roku ws. Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Pokieruje nim wicepremier Jarosław Kaczyński, a w skład komitetu wejdą też szefowie resortów: obrony, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych, spraw zagranicznych oraz koordynator służb specjalnych.