Kategoria

Unia Europejska

Podkategoria: Unia Europejska

Fot. via: Facebook - Mateusz Morawiecki

Unia Europejska

Dwa scenariusze zmian w SN. Rząd chce załagodzić konflikt z UE

Do 16 sierpnia Komisja Europejska dała Polsce czas na zastosowanie się do decyzji TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Po upływie tego terminu KE ma zwrócić się do TSUE o kary finansowe wobec Polski. „Dziennik Gazeta Prawna” donosi dziś, że rząd bierze pod uwagę dwa scenariusze mające załagodzić konflikt z Brukselą.

Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Unia Europejska

Zbieramy żniwo senackiej obstrukcji. Buda o opóźnieniach w zatwierdzeniu polskiego KPO

Do końca lipca miał zostać zaakceptowany przez Komisję Europejską polski Krajowy Plan Odbudowy. W piątek rzeczniczka Komisji zapowiedziała jednak, że w najbliższym tygodniu nie jest przewidziana wizyta Ursuli von der Layen w Polsce, a to właśnie w stolicach państw szefowa KE ogłasza zatwierdzenie KPO poszczególnych krajów. O zwłokę tę w programie „Graffiti” na antenie Polsat News pytany był wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Fot. via: Facebook - Mateusz Morawiecki

Unia Europejska

Niemiecka prasa: Polexit? Geopolityczny koszmar!

"(...) perspektywa Polski nieumocowanej, dryfującej między Europą Środkową a obszarem wpływów rosyjskich, jest geopolitycznym koszmarem" - czytamy w artykule zatytułowanym "Byle nie Polexit" opublikowanym w piśmie Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

Fot. screenshot YouTube (Telewizja Republika)

Unia Europejska

Wiceprezes Porozumienia: będą kolejne exity

- Są politycy w Brukseli, którzy dążą do tego, by UE była czymś innym, czym jest teraz. Dziś zdarza się, że niektóre organy UE uzurpują sobie pewne kompetencje, których nie mają - ocenił wiceprezes Porozumienia Marcin Ociepa w rozmowie na antenie Polsat News.

Fot. screenshot - YouTube (RMF24)

Unia Europejska

Patryk Jaki: Nie możemy zgodzić się na ten dyktat!

- „Oczekują zawieszenia części Sądu Najwyższego, instytucji konstytucyjnej. Jeśli się zgodzimy na to, to równie dobrze możemy za chwilę zawiesić inne instytucje, zapisane w konstytucji – na przykład prezydenta czy Sejm” – stwierdził w wywiadzie udzielonym portalowi wPolityce.pl europoseł Patryk Jaki.