Kary ze strony UE? Tomasz Sakiewicz: Ja bym zaryzykował - zdjęcie
05.08.21, 15:50Fot. Elekes Andor via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Kary ze strony UE? Tomasz Sakiewicz: Ja bym zaryzykował

39

Instytucje unijne poprosiły nas, byśmy wyrzekli się że znacznej części polskiej niepodległości. Jeżeli Polska tej prośby nie wysłucha, mają na nas spaść istne plagi egipskie. Tak wygląda narracja, którą przedstawia opozycja, ale też coraz bardziej przyjmuje ekipa rządząca.

Pretekstem jest bój o Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego.

Z bardzo mglistych wywodów Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej możemy się dowiedzieć, że Izba Dyscyplinarna nie jest sądem, bo nie zasiadają w niej odpowiednio wybrani sędziowie. To niesłychany absurd, bo wszyscy jej członkowie mają przynajmniej kilkunastoletnie doświadczenie sądownicze i zostali sędziami, zanim ktokolwiek zaproponował jakiekolwiek reformy. Drugi zarzut wiąże się z tym, że sędziów do tej Izby dobiera przynajmniej na jakimś etapie parlament. W Sądzie Najwyższym zasiadają osoby powołane jeszcze przez Radę Państwa, organ totalitarnego reżimu okupacyjnego. To wątpliwości TSUE nie budzi. Przewietrzenie tego towarzystwa przez parlament wybrany w demokratycznych wyborach powoduje opór instytucji europejskich. Dotychczasowe struktury dyscyplinarne Sądu Najwyższego działały tak, że jedynym sądem, który mógł skazać zbrodniarzy w togach, był Sąd Niebieski. To samo zresztą dotyczyło pospolitych przestępstw.

Powołanie sądu dyscyplinarnego problemu nie rozwiązało. Mam nieodparte wrażenie, że decyzje blokujące odpowiedzialność niektórych sędziów były próbą przypodobania się TSUE. Klasyczna sytuacja: ani rubla, ani cnoty. Możemy więc domagać się zmiany formuły tego sądu, ale nie dlatego, że tak nam każe TSUE. W tej sprawie ustępować nie wolno. Jeżeli robiąc własne reformy zamkniemy im na chwilę usta, to tylko lepiej. Chodzi wyłącznie o to, by nie było tam żadnego elementu podporządkowania się instytucjom unijnym nieobjętego traktatami. Zresztą żaden traktat nie może być sprzeczny z polską konstytucją.

Co do unijnych kar – komisarze unijni zapowiadają, że wypłata środków z Funduszu Odbudowy nie może się wiązać z kwestią praworządności, poza oczywiście walką z korupcją. Jedynym znanym politykiem w Polsce, który jest oskarżony o defraudowanie unijnych pieniędzy, jest Sławomir Nowak, prawa ręka Donalda Tuska. Biorąc serio obawy unijnych urzędników, to jedynym zagrożeniem dla wypłaty unijnych pieniędzy powinno być dojście Tuska do władzy. Problem w tym, że ich działania właśnie mają to uprawdopodobnić. Chcą doprowadzić do kryzysu rządowego, po którym Tusk ma dostać władzę.

Czy więc coś nam naprawdę grozi ze strony UE? Podobno kary rzędu setek milionów euro rocznie za niewykonanie decyzji TSUE. To oczywiście sporo, ale za Tuska przez kilka dziur w finansach państwa wyciekało więcej w tydzień. Ja bym zaryzykował.

Nie należy też puszczać płazem bezprawnych działań Unii. Wiele pieniędzy idzie do niej z naszych podatków. Może pora zacząć myśleć o jakichś realnych retorsjach za brak praworządności w UE?

Tomasz Sakiewicz,

„Gazeta Polska” data: 4.08.2021.

Komentarze (39):

kefas2021.08.6 11:10
1:27 sukces pisowiecki
Franek2021.08.6 7:28
Tchórze u władzy, PO- V kolumna niemiecka. Tragedia!
Krystian2021.08.6 5:02
Senatorowie USA ponadpartyjnie bronią praw obywatelskich przed polskimi władzami. Zupełnie jak za Jaruzelskiego.
Jazzz2021.08.5 19:47
JA TEŻ JESTEM ZA ZAPŁACENIEM KARY. MYŚLĘ ŻE POLITYCZNIE TO TEŻ BĘDZIE ZWYCIĘSTWO, TYM BARDZIEJ ŻE TSUE INGERUJE W WEWNĘTRZNE SPRAWY KRAJU CZŁONKOWSKIEGO. BĘDZIEMY MĘCZENNIKAMI ZA WOLNOŚĆ, JEŚLI POTRAFIMY TO PROPAGANDOWO DOBRZE POKAZAĆ I WYKORZYSTAĆ. FALA POTĘPIENIA POWINNA SPOTKAĆ RACZEJ TSUE NIŻ POLSKĘ.
AAAtomek2021.08.5 19:45
Tradycyjnie, Putiniści i Stalinowscy, w skrócie PiS są jak młode-koguty, które strasząc nadymają się i puszą, po czym kończą w garnku z rosołem.
Anonim2021.08.5 19:29
miękkie faje !!!!!!!!!.Twardziele pod publikę w tvp !!!!!!!!
Stęka żydek Grizzly siedząc na kubełku2021.08.5 18:52
ta obrzezana niedojda, bo w dupsku ma żydek po wielkiego ch uju hemoroida.
jestem ateistą...2021.08.5 19:35
A ty jesteś analnie związany z twoim proboszczem. Współczuję...
Polak2021.08.5 18:48
Ssakiewicz wie że z tej kasy pisowska mafia żadnych wałków nie ukręci, więc mu jej nie szkoda.
Dam2021.08.5 18:38
Oczywiście, że by zaryzykował. W końcu to nie jego dotkną konsekwencje.
Grizzly2021.08.5 18:35
W dobrych snach widzę koniec jego żywota jak Nicolae Ceaușescu, na taki zasłużył. LUDZIE OBÓDŹCIE SIĘ ! ! ! P.S. Polecam prześledzić życiorys ojca tego osobnika, to zrozumiecie czemu tak trzyma z ruskim Orbanem, Lepen czy Salvinim. Odpowiedź jest prosta...
"PRANIE MÓZGÓW"2021.08.5 18:26
POLSKA NIEPODLEGŁOŚĆ WYGLĄDA TAK: "Izba Dyscyplinarna przy SN liczy 10 sędziów. Po powołaniu przez Dudę obecnych nominatów nowej KRS będzie ich 16. Z czego 11 ma w życiorysie współpracę z Ziobrą lub jego ludźmi i są to: 1. Dariusz Drajewicz 2. Rafał Puchalski 3. Jarosław Duś 4. Andrzej Skowron 5. Mariusza Łodko 6. Jarosław Sobutka 7. Jacek Wygoda 8. Adam Roch 9. Paweł Zubert 10. Ryszard Witkowski 11. Małgorzata Bednarek"
Jazzz2021.08.5 19:54
To dobrze że siedzą tam ludzie Ziobry. Bo nie po to wybraliśmy PiS żeby sędziami byli zwolennicy KO. To właśnie jest demokracja. Tusk w czasach swoich rządów, zwracając się do PiSowskich posłów, często powtarzał - CHCECIE RZĄDZĆ ??? WYGRAJCIE WYBORY. Kurtyna.
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.08.5 17:56
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
oj twój pleban nie szczędził twego dup...ska2021.08.5 19:34
ewidentny syndrom Sztokholmski
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.08.5 17:56
Co byś grubasie zaryzykował? Nie swoją kasą? Naszą przyszłością? Widać że już dość się nahapałeś z moich pieniędzy, dzięki reklamą na twych siejących nienawiść stronom, nie dość Ci? A i jeszcze kilka innych projektów za parę baniek pamiętam... To moje pieniądze, z mojego majątku (Firmy Skarbu Państwa, ustawione "fundusze") leją tobie kasę. Będziesz grubasku za to w piekle się smażył... mam nadzieję że twój Bóg istnieje, bo ma już na pewno niezłą pieczarę dla Ciebie przygotowaną.
I słowo od mojego sponsora:2021.08.5 17:57
Spółka Państwowa GM oferuje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
matis892021.08.5 17:47
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Piotr Nowak2021.08.5 17:21
Ja też zaryzykowałbym ! A jak by się któryś wychylił, to stosowałbym metodę Janeckiego, tzn.: ile nam potrąciliby to o tyle samo urwać im ze składek unijnych !!!
Anonim2021.08.5 17:13
Musimy stać na gruncie prawa i podpisanych umów.
A kto jest na utrzymaniu Sorosa?2021.08.5 17:10
Np. całe bandy takich mend jak: katolik-matis89, Filip, Skrzypek na dachu, Radziszewski i tzw. "zainteresowane zdrowiem fizyczno-etycznym" szmondactwo kremlowskie - antyszczepieniowcy" i oczywiście kremlowska Konfederacja. Wiedzą o tym, ale udają, że nie wiedzą. WIEDZĄ!
NWO2021.08.5 17:19
ty
matis892021.08.5 16:56
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
matis892021.08.5 17:11
I słowo od naszego sponsora. Znana i renomowana firma kosmetyczno-garbarska "Rudolf Franz Höss" poleca swoje produkty: "Nic tak się nie pieni jak mydło zrobione na czysto żydowskim tłuszczu! Mydło jest świetne do mycia düpy! Ale tylko düpy, szczególnie dziury w düpie po srraniu!"
matis892021.08.5 17:46
DO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Nie zapominajmy , że2021.08.5 16:32
I tak prędzej czy pózniej dojdzie do wyjścia z tego niewolniczego kołchozu europejskiego . Polska zgłosiła swój akces do UE ale zupełnie była to inna unia ! A teraz to kołchoz sowiecki .
PRAWDA2021.08.5 16:29
W Uni jest już Ruska Bolszewicka Komuna ----CCCP nad Narodm Polski wisi nowy Sierp i Młot ---Żydo---Komuny ==
nie ślepy2021.08.5 16:24
Ani kroku przed lewactwem unijnym! Dasz palec a oni urwą rękę wraz z głową! Ale niestety nasi rządzący to jak w powiedzeniu " jak ktoś nie chce, to gorzej jakby nie mógł"! I oni już od dawna nie chcą...potem będzie, jak z "wynegocjowanymi konkluzjami" Morawieckiego, tylko grillowanie Polski!
Anonim2021.08.5 16:23
Oj Sakiewicz, powiedz otwarcie, że boisz się utracić miliony z rządowych reklam.
Po11 ... precz_z komunia2021.08.5 16:16
"prof. dr" Hertrich-Woleński pisze CYT.: "J ebanie PiS jest apolityczne :-) ....o najwyżej rusofobiczne :-)" - - - - - - - - - - - - - - - - - "prof. dr" Hertrich-Woleński, jak to mówią, ma już widoczne (czytelne) objawy demencji .... raz PiS jak Putin a teraz rusofobiczny. Nie zapomnij "prof. dr" Hertrich-Woleński zawołać salową jak się zasrrasz.
lolek2021.08.5 16:15
Odezwał się największy wielbiciel cyborga Niedzielskiego, dał mu nagrodę GP za wzorowe mordowanie Polaków. Taki z Sakiewicza patriota!
Alicja2021.08.5 16:12
Niech pan zaryzykuje towarzyszu Sakiewicz . W tym kraju żyje kretyn który wydał 70 mln. na atrapy respiratorów. Stać nas..a co..?
Po 11 ...2021.08.5 16:09
Co on bredzi??? Jakiej suwerenności???? Polska nigdy w historii nie była w lepszej sytuacji geopolitycznej. Zamiast z tego korzystać, debile z PiSu chcą nas wepchnąć w łapy Putina. To zdrajcy!
....2021.08.5 16:12
nie pieprz
dr.M.A2021.08.5 16:08
$$akiewicz oczywiście zaryzykowałby wiedząc że jego kieszeń nie ucierpi. Bo gdyby z tego zacnego lica miało zniknąć 20 dkg. tłuszczu , no to oj,oj...przenigdy..
Aldona2021.08.5 16:03
POLSKA JEST NA DOBREJ DRODZE. Dokonania Polski za rządów PiS potwierdzaja ,że społecznie i ekonomicznie Polska idzie we właściwym kierunku. Najważniejsze ,że Rząd RP ma wizje przyszłości i realizuje misję kultywowania historii dokonań naszych przodków . Tyle razy Polacy walczyli o niepodległość , tyle było marzeń o WPOLNEJ POLSCE TYLE RAZY MOCARSTWA WYKORZYTYWAŁY NASZ PATRIOTYZM. Jak można wogóle dopuścić myśli ,że teraz Polacy i Rząd RP moga doprowadzić do utraty suwerenności. SUWERENNOŚĆ NIE MA CENY. Unia Europejska wedle założeń OJCÓW ZALOŻYCIELI KTÓRYCH PRZYKLADEM JEST R.Schuman czy K.Adenauer zawsze przedstawiali prawa do wolnośći decydowania o sobie narodów i obywateli a polem współpracy miał być handel i przemysł. Traktaty to wszystko potwierdziły niestety nie można dopuścić ,że wątpliwe , polityczne interpretacje tych zapisów traktatowych powodowały jaką kolwiek utratę niepodległości nawet w małej części . Ci podli ludzi nie poprzestaną na tym bo Polska jest zbyt ważna. Trzeba się dobrze zastanowić czy to porwanie" Polski przez Europe nie jest przypadkiem zgodne z alegoria zawartą w obrazie F.Starowieyskiego z Ambasady RP w Brukseli.????
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.08.5 16:00
spasiona morda sakiewicz jak widać nadal ssie kaczy anus! wieprzu! napisz może o tym jak to przez "kreatywną" księgowość PiSdzielców z finansów państwa wyciekało około 300mld. złotych co udowodnił raport NIKu!
Ależ to się spasło2021.08.5 15:58
na tych całostronnicowych reklamach Orlenu i PKO BP
Co ty pleciesz Sakiewicz?2021.08.5 15:55
Na jakie kary Polska ma się zgodzić i za co??Za morde to towarzycho zadnego płacenia a jak nam zaczna potracać to my im tez bedziemy potracac składki nie ma innego wyjscia!!