Sprawa ustawy 447 powraca. Ambasador Izraela w Polsce: Musi zostać wypracowane jakieś rozwiązanie
„Musi zostać wypracowane jakieś rozwiązanie dotyczące tych majątków” - stwierdził ambasador Izraela w Polsce zapytany o tzw. ustawę 447.
Kategoria
Sekcja: Świat
„Musi zostać wypracowane jakieś rozwiązanie dotyczące tych majątków” - stwierdził ambasador Izraela w Polsce zapytany o tzw. ustawę 447.
Zachód nie dopuści do urzeczywistnienia „imperialnych” ambicji krajów destabilizujących porządek światowy, powiedział szef Departamentu Stanu Mike Pompeo na konferencji bezpieczeństwa w Monachium. Dotyczy to w szczególności Rosji, która poprzez aneksję Krymu w 2014 r. zademonstrowała, że wciąż dąży do odrodzenia imperium, a także Chin i Iranu – podkreślił sekretarz stanu USA Mike Pompeo, w drugim dniu Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.
Trwają białorusko – rosyjskie negocjacje nt. ceny gazu oraz ropy. Rosja chce utrzymać dotychczasowe stawki, jednak w zamian za „dalszą integrację obu narodów”, na co nie zgadza się Aleksander Łukaszenka.
Niemal dwa miliardy euro więcej ma otrzymać Polska w nowej propozycji budżetu UE na lata 2021-2027 – donosi nieoficjalnie „Rzeczpospolita”.
Wczoraj sekretarz stanu USA Mike Pompeo w trakcie 56. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa zapowiedział, że Stany Zjednoczone chcą zainwestować miliard dolarów w projekty energetyczne w krajach Europy Środkowej oraz Wschodniej, które należą do inicjatywy Trójmorza. Jak podkreślił dziś minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, to niezwykle istotna deklaracja USA.
"Okupacja niemiecka przyniosła jedną z najstraszliwszych katastrof w historii Polski. Hitlerowcy zamordowali 3 mln żydowskich obywateli Polski i 3 mln nieżydowskich Polaków, większość z tych ostatnich wśród elit, próbując zamienić naród polski w męską służbę dla niemieckiej rasy panów" - pisze na łamach izraelskiego dziennika "Haaretz" żydowski politolog i filozof, Szlomo Avineri.
Europa ma nową "kwestię niemiecką" - przekonuje na łamach "Bloomberga" Andreas Kluth. Brexit zaburzył w Unii Europejskiej równowagę, wskutek czego poważnie zmieniła się rola Niemiec. Berlin próbował uniknąć takiej sytuacji. Teraz czekają Europę duże zmiany.
1. Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyła się debata o unijnym budżecie na lata 2021-2027, przed nadzwyczajnym szczytem Rady zwołanym na 20 lutego przez nowego jej przewodniczącego Charlesa Michela.
Komisja Europejska odcina się od informacji podanej prze dziennik „Rzeczpospolita” o rzekomym wniosku, jaki miałaby złożyć komisja do Trybunału Sprawiedliwości UE o nałożenie na Polskę kar finansowych.
Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia prawa unijnego w sprawie ochrony radiologicznej. Warszawa miała rzekomo w niewłaściwy sposób wprowadzić do polskiego ustawodawstwa regulacje UE.
"Obecnie doświadczamy momentu amerykańskiego triumfu i europejskiej porażki. Widać to bardzo wyraźnie na rynku forex, gdzie panuje gra o sumie zerowej" - pisze na łamach "Bloomberga" John Authers.
Manfred Weber jest szefem frakcji EPL w Parlamencie Europejskim. Jest już kolejną osobą, kolejnym Niemcem i kolejnym Europejczykiem, jak Donald Tusk, Radosław Sikorski i wielu innych, którzy wydają się być zatroskani o losy praworządności w Polsce, ale też na Węgrzech.
„Lech Kaczyński chce podbić Niemcy nowym lotniskiem” -pisze niemiecka gazeta „Stuttgarter Zeitung” na temat planów powstania w Polsce Centralnego Portu Komunikacyjnego, myląc przy okazji prezesa Prawa i Sprawiedliwości z śp. Lechem Kaczyńskim.
Powinienem dać inny tytuł „Tylko dla orłów” albo „Tylko dla wytrwałych”, bo serial sądowniczy to już atrakcja dla naprawdę wąskiej grupy widzów. No, ale moim zadaniem nie jest odstraszenie Czytelników, tylko dostarczanie informacji i jak się uda atrakcji. Z informacjami powinienem sobie poradzić, co do atrakcji to zapewnia je sam TSUE. Dobrze, dość opisów przyrody, czasu na konkrety, których niestety nie ma wiele, ale może uda się coś rozmnożyć. Zacznę o tego jak wygląda stan gry, tu i teraz. Bardzo dobra informacja jest taka, że TSUE i Komisja Europejska są o kilka kilometrów za Polską, która nie przejmuje się jedną skargą i wprowadza kolejną „kontrowersyjną” ustawę - pisze Matka Kurka w najnowszym tekście opublikowanym na Kontrowersje.net
1. Wczoraj w Parlamencie Europejskim na posiedzeniu zorganizowanym europejską Lewicę i Zielonych, obyła się prezentacja raportu przygotowanego przez koalicję TAPP w skład której wchodzą pozarządowe organizacje ekologiczne, rolnicze i zdrowotne.