Kukiz'15 zaprezentowało hasło na wybory do PE
"Polska w Europie, Europa dla Polski" to hasło wyborcze Kukiz'15 w wyborach do PE. Równe szanse i równe prawa dla wszystkich państw w Europie - mówił Paweł Kukiz na konwencji wyborczej w Warszawie.
Kategoria
Sekcja: Polska
"Polska w Europie, Europa dla Polski" to hasło wyborcze Kukiz'15 w wyborach do PE. Równe szanse i równe prawa dla wszystkich państw w Europie - mówił Paweł Kukiz na konwencji wyborczej w Warszawie.
Atak złości posła Mieszkowskiego także świadectwem pewnego szerszego trendu: egzotyzacji opozycji. Każdy dzień przynosi dowody, że środowiska te mają duży problem z samokontrolą, a ich przywództwa, z kontrolą nad nimi - pisze Michał Karnowski w swoim najnowszym artykule, odnosząc się do kompletnego zagubienia totalnej opozycji.
Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję prezydenta Warszawy, który w piątek zakazał planowanego na 1 maja w stolicy Marszu Suwerenności, organizowanego przez środowiska wolnościowo-narodowe.
Państwo polskie pokazało, że nie jest tylko teoretyczne, jak to miało miejsce za rządów PO-PSL. Państwo zapewnia uczniom możliwość zdawania egzaminów. Wszelkie kwestie formalno-prawne są przez Sejm załatwiane błyskawiczne. Reagujemy i zapewniamy normalność - stwierdził europoseł PiS, Ryszard Czarnecki.
Minister za rządów PO-PSL bardzo dosadnie pokazał jak traktowali oni ziemie na wschód od Wisły. Nie mogę jednak tego zacytować, bo nie wypada. Oni uważali, że te ziemie nie mają znaczenia i nie należy ich rozwijać. My zaś myślimy zupełnie odwrotnie - mówił Jarosław Kaczyński w trakcie przemówienia na konwencji regionalnej partii w Białymstoku.
Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje spotkania i serię konwencji regionalnych. Tym razem partia rządząca zawita do Białegostoku. Na spotkaniu z wyborcami pojawią się m.in. Jarosław Kaczyński oraz Mateusz Morawiecki.
Widzimy wojnę informacyjną, hybrydową, jest próba destabilizowania służb specjalnych. Chcę podziękować naszym służbom specjalnym za spowodowanie także działań na poziomie unijnym, że jesteśmy bezpieczni także dzięki służbom mogliśmy bezpiecznie przeprowadzić Światowe Dni Młodzieży - stwierdziła Beata Kempa w programie Woronicza 17.
Wczoraj w tym samym mieście w Poznaniu, odbyły się dwie konwencje regionalne w ramach kampanii wyborczej do europarlamentu: Koalicji Europejskiej z udziałem przywódców PO, PSL, Nowoczesnej i SLD, a także Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.
Kolejne zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości, tym razem w najnowszym sondażu IBRIS. Według ankietowanych, na partię rządzącą głos oddałoby 38,7 procent wyborców.
G.Schetyna nadal nas straszy jak Baba Jaga. PIS jest zły,PIS ma kły.G.Schetyna wstydzi się Polski i „gwarantuje”,że on to dopiero zrobi nam porządek - pisze na twitterze poseł Krystyna Pawłowicz. Polityk PiS skomentowała tym samym sposó w jaki kampanię prowadzi Schetyna i Koalicja Europejska.
Sowieckie szacunkowe dane o 300 tys. polskich żołnierzy wziętych do niewoli w czasie „wyzwoleńczego marszu” są mocno zawyżone. Szacuje się, że we wrześniu 1939 roku do niewoli trafiło 240-250 tys. żołnierzy Wojska Polskiego, w tym około 15 tys. oficerów.
Donald Tusk wejdzie w polską politykę i będzie jątrzył; zrobi to, czego nie wolno przewodniczącemu Rady Europejskiej - stwierdził na antenie Radia Zet Jacek Saryusz-Wolski. Europoseł będący kandydatem PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie pozostawił suchej nitki na przewodnicącym RE.
Najnowszy sondaż pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl nie pozostawia wątpliwości, Zjednoczona Prawica utrzymuje przewagę nad Koalicją Europejską i innymi rywalami w wyścigu do Parlamentu Europejskiego.
Jesteśmy otwarci na dialog i rozmawiamy. Debata przy okrągłym stole na temat edukacji, to było również zaproszenie skierowane do ugrupowań pana Grzegorza Schetyny - mówiła Joanna Kopcińska na specjalnym spotkaniu z dziennikarzami.
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zachowuje się jak celebryta i gwiazda popkultury. Przyjeżdża i liczy, że tłumy będą go witały - ocenił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.