Kategoria

Polska

Sekcja: Polska

Zdj. Twitter/Kancelaria Premiera

Pamiętamy

'Uzbrojeni w kilofy, stanęli naprzeciw czołgów i karabinów'. Premier uczcił pamięć poległych górników z kopalni 'Wujek'

"Władza komunistyczna planowała już wcześniej atak na społeczeństwo i na marzenie o wolnej Polsce" - mówił w Katowicach premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości upamiętniających dziewięciu górników z kopalni "Wujek", którzy przed 38 laty zginęli od milicyjnych kul podczas pacyfikacji strajkującego zakładu.W obchodach - obok bliskich poległych, ich kolegów, związkowców oraz premiera - biorą udział także przedstawiciele lokalnych i regionalnych władz. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod Krzyż-Pomnik przy kopalni, gdzie odczytano list prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie odbyły się apel poległych oraz ceremonia składania wieńców i kwiatów. Wcześniej przemówienie premier Mateusz Morawiecki.

zdj. screen Youtube

Polityka

Przemysł pogardy trwa! Obrzydliwe insynuacje Grodzkiego nt. prezesa PiS

Tomasz Grodzki był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet, gdzie odniósł się do projektu ustawy dyscyplinującej sędziów. Komentując wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego na ten temat, pozwolił sobie na oburzające insynuacje."Prezes Kaczyński zabrał głos w tej sprawie. Powiedział o projekcie noweli ws. sądów: "chcemy powstrzymać tym projektem wysadzenie w powietrze wymiaru sprawiedliwości, bo to co się zaczęło dziać w wymiarze sprawiedliwości, to jest właściwie anarchia"-mówiła red. Lubecka.

Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika, Prezydent.pl

Polska

Czy prezydent pomoże Śpiewakowi? Jest odpowiedź

Za bulwersujący uznał prezydent Andrzej Duda wyrok, jaki zapadł w sprawie Jana Śpiewaka. Aktywista zapowiedział, że złoży wniosek do prezydenta o ułaskawienie. Andrzej Duda zapewnił, że sprawę dokładnie zbada, jeśli taki wniosek wpłynie.Jeżeli odpowiedni wniosek zostanie do mnie złożony, to z całą pewnością sprawa będzie wnikliwie zbadana - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda pytany, czy rozważa ułaskawienie aktywisty miejskiego Jana Śpiewaka.

fot. KPRM

Polska

Premier Mateusz Morawiecki: Musimy walczyć z pornografią - z całą surowością

Premier Mateusz Morawiecki odbył dziś spotkanie z Radą Rodziny. Jak podkreślił, rząd PiS chce chronić dzieci i młodzież przed dostępem do materiałów pornograficznych. Tak samo, jak chroni się dzieci przed alkoholem i narkotykami. Pornografia - a dowodzą tego bezsprzecznie światowe badania - powoduje bardzo poważne zaburzenia rozwoju psychicznego i fizycznego, prowadzi do dysfunkcji rodzinnych, społecznych oraz do degeneracji mózgu (sic - podobnie, jak narkotyki).

(fot. wikipedia/Ralf_lotys_(sicherlich)/lic. cc by-sa 4.0)

Polska

Owsiak: ,,Na moment zeszliśmy do piekła''

– My Polacy jesteśmy strasznymi zrzędami. (…) Gdybyśmy zebrali w kolejnym roku nawet trochę mniej pieniędzy niż w poprzednim, to malkontenci powiedzieliby „ale słabo”. To co, to mamy z tego powodu przestać grać? – mówił w wywiadzie dla „Wprost” Jerzy Owsiak

Obława! Kaczmarski na dziś

Pamiętamy

Obława! Kaczmarski na dziś

38 lat temu, 16 grudnia 1981 r., w czasie pacyfikacji strajku w Kopalni Wujek w Katowicach milicja użyła broni palnej. Zginęło wówczas dziewięciu górników, wielu zostało rannych. Wydarzenia w kopalni były największą tragedią stanu wojennego.