Kategoria

Kościół

Podkategoria: Kościół

Kto szuka pracy niech się ucieka do św. Józefa

Kościół

Kto szuka pracy niech się ucieka do św. Józefa

Kościół wskazuje nam dziś na św. Józefa, wspominając go jako patrona pracujących. Św. Józef jest dla nas przede wszystkim wzorem wiary. Tak jak Abraham, żył zawsze zdając się bez zastrzeżeń na Bożą Opatrzność, podobnie św. Józef stanowi dla nas umacniający przykład, zwłaszcza wtedy, gdy Bóg chce, abyśmy zawierzyli Mu «na słowo», a więc nie mając jasności co do Jego zamysłu.

Święty Józef. Tacy jak on powinni być dziś mężczyźni

Kościół

Święty Józef. Tacy jak on powinni być dziś mężczyźni

Zastanawialiście się kiedyś, jak powinien wyglądać wzór zdrowego psychicznie odpowiedzialnego dorosłego mężczyzny? Tak się składa, że chodził on po ziemi przeszło dwa tysiące lat temu. Opisał go w swoim artykule ksiądz Marek Dziewiecki. Wstęp Może budzić zdziwienie fakt, że święty Józef nie jest tak znany i popularny wśród niezwykłych i szlachetnych mężczyzn opisywanych w Biblii, jak choćby Abraham, Mojżesz, Hiob, czy też apostołowie: Piotr, Jan albo Paweł. Po dwóch tysiącach lat ciągle jeszcze wielu chrześcijan ma dziwne i wypaczone wyobrażenia na temat małżonka Maryi. Często myślimy o nim jako o starszym, poważnym, a może nawet smutnym mężczyźnie, który niewiele rozumiał z tajemniczej historii Maryi oraz z tajemnicy Jej niezwykłego Dziecka. Wielu ludzi sądzi, że powołaniem Józefa było jedynie dyskretne opiekowanie się Małżonką i Jej Dzieckiem poprzez bierne wypełnianie poleceń, które Bóg przekazywał mu we śnie.

Fot. via: Pixabay

Kościół

Argentyński hierarcha proponuje znieść obowiązek niedzielny

O nie tylko niekatolicką, ale wręcz absurdalną opinię na temat niedzielnej Mszy św. pokusił się argentyński hierarcha, abp Víctor Manuel Fernández. Jego zdaniem Kościół mógłby znieść obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Ale to nie wszystko. Hierarcha twierdzi, że Msza św. w ogóle nie jest dla katolika czymś niezbędnym.

Rocznica wyzwolenia obozu Dachau, 29 kwietnia 1945 r/Vatican Media

Kościół

Obchody Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

Kościół w Polsce obchodził wczoraj Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Ustanowiony przez Episkopat w 2002 roku ma na celu upamiętnienie księży, którzy byli ofiarami systemów totalitarnych, szczególnie nazizmu i komunizmu. Przypada w rocznicę wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Dachau, w którym zamordowano 868 duchownych z Polski. Mija właśnie 75 lat od tego wydarzenia.

Fot. Robert Drózd via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Kościół

Uroczystość NMP Królowej Polski w tym roku 2 maja

W tym roku liturgiczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie obchodzona 2 maja, a nie jak zwykle 3 maja, ponieważ tego dnia wypada niedziela wielkanocna, a w niedziele wielkanocne nie ma możliwości obchodzenia innych uroczystości.

Święty Pius V - odnowiciel Kościoła, ,,pogromca'' islamu

Kościół

Święty Pius V - odnowiciel Kościoła, ,,pogromca'' islamu

Antonio Ghislieri (znany także jako Aleksandrinus) urodził się 17 stycznia 1504 r. w Bosco Marengo, w Piemoncie (Włochy). Drogowskazem jego całego życia była najdoskonalsza pobożność chrześcijańska. Rodziców nie było stać na kształcenie syna. Dlatego Antonio zajmował się wypasem owiec.

Św. Katarzyna ze Sieny

Kościół

O tym, jak szatan dręczył św. Katarzynę ze Sieny

Wielka święta, jaką była Katarzyna Sieneńska, także doświadczała napaści ze strony złych duchów. I to zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej, o czym można dowiedzieć się z jej biografii, która wyszła spod pióra jej spowiednika O. Rajmunda z Kapui. Katarzyna była atakowana niezmiernie ciężkimi pokusami, myślami natrętnymi i koszmarami nocnymi. Demony ukazywały się jej także i w postaci widzialnej, unosząc się w powietrze, pokazując jej i mówiąc rzeczy obrzydliwe.

Fot. screenschot: Youtube - PCh24

Kościół

Kard. Raymond Burke: Kościół nie może zrezygnować ze swojej fundamentalnej misji, jaką jest niesienie sakramentów

Pandemia koronawirusa jest dla świata wielkim sprawdzianem. Złośliwy patogen powiedział: „sprawdzam” współczesnej medycynie, powiedział: „sprawdzam” rządom państw. Ale powiedział też: „sprawdzam” Kościołowi i wierzącym. „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na właściwym miejscu” – uczył św. Augustyn z Hippony. Czy jednak w obecnym kryzysie katolicy postawili na pierwszym miejscu Boga? Patrząc na puste świątynie można by mieć co do tego pewne wątpliwości.