Przepychanki w Jerozolimie - zgorszenie na oczach muzułmanów i żydów
Chrześcijanie muszą znosić się nawzajem w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Muzułmanin trzyma do niej klucz, by wierzący w Chrystusa „nie wywołali Świętej Wojny”.
Kategoria
Podkategoria: Kościół
Chrześcijanie muszą znosić się nawzajem w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Muzułmanin trzyma do niej klucz, by wierzący w Chrystusa „nie wywołali Świętej Wojny”.
Chrześcijanie z Iraku, mieszkańcy dotkniętego trzęsieniem ziemi Haiti, Wietnamka, obywatelka Kongo oraz rzymska rodzina - to między innymi oni nieśli krzyż podczas Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum. Autorem rozważań był kardynał Camillo Ruini, emerytowany wikariusz generalny Rzymu.
Dwóch aresztowanych muzułmanów, dwóch rannych stróżów porządku i napięcie między międzyreligijne w mieście – oto wynik zorganizowanej prowokacji, jaką przeprowadziła grupa wyznawców islamu w słynnej świątyni katolickiej w Kordobie.
- Walka męczenników polegała na odrzuceniu udziału w kulcie bożków i adoracji imperatora. Także dziś ważne jest, by chrześcijanie nie akceptowali niesprawiedliwości, podniesionej do rangi prawa - na przykład, kiedy chodzi o zabijanie niewinnych, nienarodzonych dzieci – powiedział papież w homilii podczas Mszy Krzyżma Świętego.
Bóg stał się dzieckiem, które bawiło się, płakało, kochało rodziców, czy potem mężczyzną, który pracował, miał przyjaciół, dzielił problemy bliskich. Jezus jako człowiek rozwijał się psychicznie i duchowo - mówi Rafał Tichy
Mycie nóg, dzielenie się „Swoim Ciałem” - bulwersujące, niepoprawne gesty, dzięki którym Jezus ustanowił nową Paschę. - Dziś tez powinny nas bulwersować - mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski.
Wielki Czwartek to święto kapłanów. Liturgia tego dnia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie przez Jezusa Eucharystii oraz kapłaństwa służebnego. W Triduum Paschalnym wspominamy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
"Siewcy nieufności" - tak określili dziennikarzy opisujących skandale seksualne w Kościele katoliccy studenci z całego świata zrzeszeni w "dziele Bożym" założonym przez św. Josemarię Escrivę. Ok. 4 tys. z nich przybyło na środową audiencję generalną do Watykanu i przekazało papieżowi list poparcia.
Chrześcijanie muszą znosić się nawzajem w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Muzułmanin trzyma do niej klucz, by wierzący w Chrystusa „nie wywołali Świętej Wojny”.
Katolicy, prawosławni i protestanci będą w tym roku jednocześnie obchodzić Święta Wielkanocne. W Wielki Tydzień przypada też żydowska Pascha. Na dodatek kolejny otwarty konflikt między Arabami i Żydami znowu wisi na włosku.
Relacje między ludem i elitami Świętego Miasta a Zbawicielem były pełne wzlotów i upadków. Jednak ostatecznie Miasto Króla stało się miejscem Jego chwały.
Niemiecki Kościół katolicki uruchomił infolinię dla ofiar molestowania. To odpowiedź na nadużycia seksualne wśród duchownych za Odrą.
- Widziałam zło pochodzące z ich fatw, to ukryte potwory, barbarzyńskie, gniewne i ślepe, odziane w śmierć – recytuje swój wiersz poetka-amatorka z zasłoniętą twarzą. Jury złożone z trzech mężczyzn - dwóch w tradycyjnych arabskich strojach, a trzeci w zwykłym garniturze, daje najwyższą notę: 47 na 50 możliwych punktów. Publiczność bije brawo, a islamiści grożą w internecie.
Zakonnicy twierdzą, że dzięki takim okularom będzie można lepiej dostrzec szczegóły Całunu Turyńskiego. Archidiecezja Turynu odcina się od tej inicjatywy tłumacząc, że jest komercyjna i niepotrzebna.
Oczywiście jako święto religijne. Bo tych, którzy traktują je jedynie jako imprezę rodzinną, przybywa.