Muzułmańscy wandale zbezcześcili Sanktuarium w Fatimie
W Kościele Najświętszej Trójcy w portugalskiej Fatimie nieznani sprawcy pomalowali czarną farbą cztery posągi. Napisy w języku portugalskim odwołują się do islamu.
Kategoria
Podkategoria: Kościół
W Kościele Najświętszej Trójcy w portugalskiej Fatimie nieznani sprawcy pomalowali czarną farbą cztery posągi. Napisy w języku portugalskim odwołują się do islamu.
Ujawniono tożsamość kobiety, która wyzdrowiała za wstawiennictwem siostry Mary Mackillop. Kościół uznał przypadek 66-letniej Kathleen Evans za cud potrzebny do kanonizacji australijskiej zakonnicy.
- W niektórych krajach, zwłaszcza zachodnich, w środowiskach politycznych i kulturalnych, jak i w środkach przekazu szerzy się odczucie niewielkiego poważania, a niekiedy wrogości, by nie powiedzieć pogardy, wobec religii, zwłaszcza chrześcijańskiej – powiedział Benedykt XVI na spotkaniu z dyplomatami akredytowanymi przy Stolicy Apostolskiej
Dążenie do usunięcia chrześcijaństwa z kultury i życia społecznego fałszywie nazywa się neutralnością, ponieważ religię zastępuje się tu ateizmem, który sam w sobie jest już ideologią – napisał w oświadczeniu Episkopat Czech, włączając się w dyskusję o obecności krzyży w przestrzeni publicznej.
Nowoczesny tradycjonalista, asceta otwarty na technologiczne nowinki i przemiany cywilizacyjne, introwertyk kochany przez ludzi i lubiany przez media - dr Paweł Milcarek tłumaczy fenomen Piusa XII.
Podczas pasterki w Watykanie młoda kobieta przeskoczyła ochronne barierki i rzuciła się na papieża. W efekcie przewrócił się też idący obok niego francuski purpurat kard. Roger Etchegeray, który doznał złamania kości udowej prawej nogi. Ojciec Święty niespodziewanie odwiedził go w klinice Gemelli.
W niedzielny poranek wrzucono bomby zapalające do dwóch kościołów w mieście Taiping w centralnym stanie Park. Tylko w ten weekend zaatakowano już sześć kościołów. A zaczęło się od wojny w internecie i ataków na stronę katolickiego pisma.
Według niektórych tradycjonalistów wykorzystanie papieskiej lektyki mogłoby poprawić bezpieczeństwo następcy św. Piotra i nie dopuścić do incydentów pokroju tego, który wydarzył się w ubiegłoroczną pasterkę.
- Iluż biednych w Rzymie nie ma klimatyzacji, nie wypada, aby biskup Rzymu ją miał – odpowiadał Sługa Boży Jan Paweł II na pytania, dlaczego latem dobrowolnie męczy się we włoskim wilgotnym upale.
Ojciec Święty, przyjmując listy uwierzytelniające nowego tureckiego ambasadora przy Stolicy Apostolskiej, powiedział że Turcja może wiele zrobić dla pokoju na Bliskim Wschodzie.
Były prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zaproponował aby Sługa Boży Jan Paweł II został orędownikiem sportowców. Portugalski kardynał uznał, że przysłuży się to krzewieniu właściwych autorytetów w sporcie.
Komunistyczne siły bezpieczeństwa zaatakowały parafię Dong Chiem w archidiecezji Hanoi. 500 policjantów starło się z wiernymi, którzy przybiegli bronić krzyża.
Rozpoczęły się Święta Bożego Narodzenia w Kościele Wschodnim. Prawosławni i inni wierni obrządków wschodnich, jak grekokatolicy czy staroobrzędowcy, obchodzą święta według kalendarza juliańskiego, 13 dni po uroczystościach w Kościele rzymskokatolickim.
Pracownik Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego, o. Guy Consolmagno SJ twierdzi, że gwiazda betlejemska wskazuje na to, iż narodzenie Chrystusa było kosmicznym fenomenem.
Tureckie władze ponownie udostępnią kościół pw. św. Pawła w Tarsie do odprawiania Mszy św. Do tej pory świątynia pełniła funkcję muzeum.