Kategoria

Kościół

Podkategoria: Kościół

Przeciw gender, in vitro oraz w obronie życia. Już za tydzień całonocne czuwanie w Polsce! (fot. archiwum)

Kościół

Przeciw gender, in vitro oraz w obronie życia. Już za tydzień całonocne czuwanie w Polsce!

W łączności z całą Polską adorującą Najświętszy Sakrament w noc pierwszego piątku z 3 na 4 października, w intencji obrony życia nienarodzonego oraz aby polski parlament nie ratyfikował genderowej Konwencji Rady Europy (uderzającej w prawdę, rodzinę a szczególnie nasze dzieci), Warszawscy Obrońcy Życia i Rodziny zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do modlitwy adoracji Najświętszego Sakramentu.

Biskup Ciudad del Este: jestem ofiarą! (fot. YouTube)

Kościół

Biskup Ciudad del Este: jestem ofiarą prześladowania!

Ks. Rogelio Livieres Plano piastował funkcję biskupa paragwajskiej diecezji Ciudad del Este. Stolica Apostolska, po przeprowadzeniu w diecezji szeregi kontrolnych wizyt zadecydowała, że musi zostać zdjęty z urzędu. Biskupa oskarżano przede wszystkim o ukrywanie nadużyć seksualnych oraz spory z lokalnym episkopatem.

Papież Franciszek (fot. Gaudiumpress/Wikipedia)

Kościół

Papież Franciszek: Próżni chrześcijanie są jak bańka mydlana

"Strzeżmy się próżności, która oddala nas od prawdy i czyni z naszego życia bańkę mydlaną, piękną, ale nietrwałą" - apelował Franciszek. Komentując stwierdzenie Koheleta z pierwszego czytania: „marność nad marnościami, wszystko marność”, Ojciec Święty podkreślił, że chrześcijanie też nie są wolni od chęci „pokazania się” i „chwalenia się”. To samo dotyczy ich gestów miłosierdzia. „Kiedy wspomagasz biednego, nie rozgłaszaj tego na wszystkie strony, rób to w ukryciu. Bóg widzi twój gest i to wystarczy” – wzywał papież. „Próżny mówi: Popatrz, daję ten czek na Kościół i pokazuje go. A potem w innej rzeczy oszuka Kościół. Tak postępuje człowiek próżny: żyje, by się pokazać. Kiedy pościsz – mówi Pan do takich ludzi – nie bądź smutny, tak by wszyscy zauważyli, że pościsz. Nie, pość z radością. Odprawiaj pokutę z radością, tak by nikt tego nie zauważył. Próżność właśnie na tym polega: żyć, aby się pokazać; żyć, aby być zauważonym” – tłumaczył Ojciec Święty. Franciszek wskazał, że próżni chrześ

Wpływowy kardynał mgliście o tezach kard. Kaspera (fot. YouTube)

Kościół

Wpływowy kardynał mgliście o tezach kard. Kaspera

Kard. Vincent Nichols to przewodniczący Episkopatu Anglii i Walii. W związku ze swoją funkcją będzie obecny na nadchodzącym synodzie. Hierarcha otwarcie mówi o konieczności zmiany postrzegania małżeństwa przez Kościół oraz nawołuje do większej roli „miłosierdzia”. Czyżby kolejny purpurat wspierał de facto radykalne postulaty kard. Kaspera?

fot.Freeimages.com

Kościół

Trener zawieszony za modlitwę z uczniami!

Tom Brittain pracuje w Tempe Preparatory Academy w stanie Arizona, jako trener szkolnej drużyny futbolu amerykańskiego. Ostatnio został zawieszony przez dyrektora placówki za złamanie regulaminu. Chodziło o to, że trener po zwycięskim spotkaniu zmówił modlitwę ze swoimi zawodnikami.

Papież wyklucza sakramenty dla rozwodników w związkach (fot. Casa Rosada, Wikipedia)

Kościół

Biskup Fernandez: papież wyklucza sakramenty dla rozwodników w związkach

W wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika „Diario de Cordoba” bp Demetrio Fernandez wspomniał wizytę hiszpańskich biskupów u Ojca Świętego Franciszka. Hierarcha podkreślił, że Kościół jest dla wszystkich ludzi, a zwłaszcza dla tych, którzy cierpią, którzy muszą walczyć z biedą albo których związki się rozpadły. Jednak dopuszczenie rozwodników w nowych związkach do Komunii jest opcją, której papież Franciszek nie akceptuje – powiedział bp Fernandez.

Papież Franciszek (fot. Wikipedia)

Kościół

O. Adam Żak dla Fronda.pl: Franciszkowi łatwiej walczyć z pedofilią w Kościele

Portal Fronda.pl: Decyzja abp. Hosera o zawieszeniu w czynnościach dwóch kapłanów z archidiecezji warszawsko-praskiej jest szeroko komentowana w mediach także w kontekście pontyfikatu papieża Franciszka. Pojawiają się opinie, że to dzięki „twardej” polityce Franciszka wobec pedofilii w Kościele, hierarchowie zyskują uprawienia, by podejmować radykalne decyzje. Na tym tle krytykowany jest za „opieszałość” Jan Paweł II. Czy słusznie?

abp Józef Wesołowski (fot. nuria/Flickr)

Kościół

Proces arcybiskupa Wesołowskiego na przełomie roku

Rzecznik Stolicy Apostolskiej dodał, że arcybiskupowi Wesołowskiemu grozi kara od 6 do 7 lat pozbawienia wolności, ponieważ będzie sądzony według starego kodeksu karnego Państwa Watykańskiego. Nowy kodeks, promulgowany przez papieża Franciszka, przewiduje za pedofilię karę od 8 do 20 lat więzienia.