Duński parlament nie chce reedukacji muzułmanów za granicą
Wkrótce mogą zostać skonfiskowane paszporty wszystkich muzułmańskich dzieci, które rodzina wysyła do krajów urodzenia ich rodziców w celu reedukacji .
Kategoria
Sekcja: Duchowość i wiara
Wkrótce mogą zostać skonfiskowane paszporty wszystkich muzułmańskich dzieci, które rodzina wysyła do krajów urodzenia ich rodziców w celu reedukacji .
Coraz liczniejsza grupa cudzoziemców napływająca do Wielkiej Brytanii powiększa szeregi lokalnego Kościoła katolickiego nie tylko jako wierni świeccy, lecz również jako kapłani. W niektórych diecezjach liczba księży zza granicy wzrosła aż czterokrotnie.
Coraz częstsze ataki na wyznawców Chrystusa powodują, że wielu wiernych ucieka z Iraku. Od czasu amerykańskiej inwazji na Irak w 2003 roku spośród milionowej chrześcijańskiej wspólnoty wyemigrowało 400 tysięcy osób.
Na Jasnej Górze odbywa się ogólnoeuropejskie spotkanie egzorcystów. - Wobec upowszechniania się zła wywodzącego się z praktyk okultystycznych czy ataków na wiarę z pozycji irracjonalnych, pomoc w uwalnianiu się od złego ducha jest potrzebna coraz częściej - wskazują duchowni.
Dziewięciu chrześcijan zostało zatrzymanych we wtorek za próbę nawracania muzułmańskich studentów na Uniwersytecie Putra Malaysia w Serdang, niedaleko stolicy Kuala Lumpur. Malezyjska wspólnota chrześcijańska jest zaniepokojona, gdyż oskarżenie jest niesłuszne.
Dwaj biskupi Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X wypowiedzieli się sceptycznie wobec rozmów doktrynalnych na temat Soboru Watykańskiego II ze Stolicą Apostolską. - Motu proprio jest zatrutym tortem – mówi bp Richard Williamson.
Samą tylko techniką nie da się rozwiązać problemów człowieka, a swoisty "absolutyzm techniczny" można obserwować w postaci coraz częstszych praktyk przeciwnych życiu w ramach biotechnologii. Przed skutkami tego niebezpieczeństwa ostrzegał papież Benedykt XVI w czasie niedzielnego spotkania z wiernymi w Watykanie.
Wielki angielski konwertyta kard. John Henry Newman po beatyfikacji będzie postrzegany jako doktor posoborowego Kościoła. Może być także patronem pontyfikatu Benedykta XVI - pisze w "Catholic Herald" publicysta Ian Kerr.
Kongregacja Nauki Wiary dokładnie wyjaśnia i przypomina stanowisko Kościoła wobec aborcji. Wyjaśnienie opublikowane przez dziennik "L"Osservatore Romano" stanowi reakcję na zamieszanie wywołane wypowiedzią abp. Rino Fisichelli w sprawie przymuszenia do aborcji dziewięcioletniej Brazylijki.
Bp świdnicki ks. Ignacy Dec przewodniczył na Jasnej Górze Mszy św. dla uczestników 17 pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. W kazaniu podkreślił, że niszczenie bezbronnego życia to nie tylko aborcja ale także in vitro i operacje na embrionach.
Nadzwyczajny ryt rzymski odznacza się bogactwem symboliki i gestów. Wszystkie te znaki oraz łacińskie odpowiedzi jakich wierni udzielają kapłanowi w czasie liturgii będą mogli przyswoić sobie ministranci na specjalnych warsztatach, które odbędą się w Krzeszowie.
W najbliższych dniach do parafii w Anglii i Walii trafią ulotki, informujące o podejścia Kościoła katolickiego do ludzi, którzy odebrali sobie życie. Akcja angielskiego episkopatu skierowana jest zarówno do duchownych jak i do wiernych.
W wydanym w środę motu proprio papież Benedykt XVI zmienił szefa komisji Ecclesia Dei, zajmującej się m.in. dialogiem z lefebrystami. Kard. Darío Castrillóna Hoyosa zastąpił kard. Williama Josepha Levada, a sama komisja została podporządkowana Kongregacji Nauki Wiary. Jakie to ma znaczenie dla dalszego dialogu z lefebrystami?
Specjaliści od marketingu pomagają Kościołowi zachęcić wiernych do pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Już za kilka dni pojawią się specjalne billboardy, spoty w telewizji i internecie, a nawet oferty zakupów z rabatem w sklepach internetowych.
Czterech na pięciu Polaków ufa następcy św. Piotra – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jednocześnie spada liczba osób deklarujących się jako wierzący.