Prof. Nowak: Benedykta XVI najbardziej musieli boleć zdrajcy w Kościele
„Właśnie zdrajcy w Kościele to jest coś, co musiało szczególnie dotkliwie boleć Benedykta XVI” – ocenia prof. Andrzej Nowak.
Autor
Redakcja
Migrated legacy fallback author.
Artykułów: 230182
„Właśnie zdrajcy w Kościele to jest coś, co musiało szczególnie dotkliwie boleć Benedykta XVI” – ocenia prof. Andrzej Nowak.
Niestety, również w tym roku Sylwester był czasem wyjątkowo trudnej pracy dla Straży Pożarnej i zakończył się dramatem wielu Polaków. Przez nieostrożne obchodzenie się z fajerwerkami strażacy wyjechali ostatniej nocy do około 700 pożarów.
W 2008 roku w Rosji wprowadzono ustawę, która umożliwia ograniczenie swobody podróżowania dłużnikom. W 2022 roku padł rekord dłużników objętych zakazem wyjazdu z kraju. Rosji nie mogło opuścić nawet 8 mln obywateli. To prawie dwa razy więcej niż w roku 2021.
Polski nie było wówczas na mapie Europy, ale większość żydowskich kobiet i dziewczynek (czasem 12-letnich), które trafiły do burdeli Ameryki Południowej, pochodziła z terenów zamieszkiwanych przez Polaków. Stąd hiszpańskie określenie na kobiety z Polski: polacas.
Przedstawiamy cztery proste przepisy na szybkie dania, które pomogą w trudnych noworocznych chwilach.
Metropolita częstochowski abp Wacław Depo podkreślił, że zmarły wczoraj papież Benedykt XVI uczył nas „dojrzałości wiary” nie tylko swoim słowem, ale również „uczył nas sobą, do końca”.
Ze Stolicy Apostolskiej nadeszły wczoraj smutne wieści o śmierci papieża seniora. Benedykt XVI przez wielu jest określany jako najwybitniejszy teolog na tronie św. Piotra w historii Kościoła. Do wielkiego dziedzictwa zmarłego papieża odniósł się w swoim oświadczeniu kard. Raymond Burke podkreślając, że dziedzictwo to pozostaje żywe.
Niemieckie media donoszą o kolejnym antysemickim ataku w stolicy Niemiec. W piątek nieznany mężczyzna zaatakował grupę osób przy pomniku Pomordowanych Żydów Europy. Miał m.in. opluć pięcioletnie dziecko i uderzyć starszego mężczyznę.
Portal DoRzeczy.pl opublikował pierwszy sondaż w nowym roku. Z badania zrealizowanego przez pracownię Estymator w ostatnich dniach grudnia wynika, że zdecydowanym liderem polskiej sceny politycznej pozostaje Prawo i Sprawiedliwość.
Organizowany przez Telewizję Polską „Sylwester Marzeń” wywołał wiele emocji z uwagi na występ zespołu „Black Eyed Peas”. Muzycy zaprezentowali się w symbolizujących ruch LGBT opaskach, a lider zespołu wygłosił kontrowersyjny manifest. „Aby ukrócić wszelki spekulacje - wszystko było przemyślane” – zapewniał ze sceny Tomasz Kammel.
Argentyński dziennik „La Nacion”, powołując się na źródła w Watykanie, cytuje ostatnie słowa, które papież Benedykt XVI miał wypowiedzieć przed śmiercią. „Jezu, Kocham Ciebie” – modlił się 265. następca św. Piotra chwilę przed odejściem z tego świata.
Papież senior Benedykt XVI napisał swój duchowy testament 29 sierpnia 2006 roku. Przebija z niego wielkie dziękczynienie w stosunku do samego Boga, rodziców, rodzeństwa, rodaków, wszystkich spotkanych ludzi oraz całego Kościoła. Joseph Ratzinger prosi o modlitwę, aby Pan, mimo wszystkich jego grzechów i niedoskonałości, przyjął go do wiecznego mieszkania.
Jak wynika z analizy wystąpienia prezydenta Władimira Putina na zakończenie starego roku, kremlowski satrapa skupił się w nim na usprawiedliwianiu agresji na Ukrainę oraz związanych z tym ogromnych kosztów, jakie ponosi Rosja. Uwagę zwraca też jeden szczegół.
- Proszę księży, aby po pogrzebie papieża-seniora tj. 5 stycznia 2023 odprawili Mszę św. żałobną w jego intencji we wszystkich kościołach parafialnych w Polsce – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w komunikacie po śmierci Papieża seniora Benedykta XVI.
Jak to możliwe, że maleńkie dziecko, którego życie stoi pod znakiem zapytania, pokonuje chorobę i pomimo znaczącego uszkodzenia mózgu, ku niedowierzaniu lekarzy, zaczyna się normalnie rozwijać? Jak wytłumaczyć, że po poważnej chorobie znikają wszelkie ślady? Historia Agatki wydarzyła się naprawdę i poruszyła do głębi nie tylko jej głównych bohaterów – pisze Aleksander Majewski.