Turcy mówią: Yes, we Cem!
Na kogo głosowaliby dziś Turcy mieszkający w Niemczech? Przede wszystkim na... socjaldemokratów i Zielonych. Czy gdy już będą stanowić większość obywateli RFN, przewrócą scenę polityczną do góry nogami?
Autor
Redakcja
Migrated legacy fallback author.
Artykułów: 229464
Na kogo głosowaliby dziś Turcy mieszkający w Niemczech? Przede wszystkim na... socjaldemokratów i Zielonych. Czy gdy już będą stanowić większość obywateli RFN, przewrócą scenę polityczną do góry nogami?
Rozpoczęła się pielgrzymka Benedykta XVI do Afryki, z którą Kościół wiąże wielkie nadzieje.
Od dziś można w Luksemburgu legalnie zabijać ludzi na ich życzenie. Sprzeciwiającemu się temu Wielkiemu Księciu ograniczono uprawnienia.
Prześladowanie chrześcijan w Wielkiej Brytanii zauważają już polscy posłowie. Kiedy zajmą się nim politycy brytyjscy?
Korea Północna liczy ponad 23 miliony mieszkańców. Prawie 9 milionów z nich głoduje. Utrzymywanie władzy głodem to już zwyczaj komunistycznych reżimów.
Wykład inauguracyjny Newman Society "Różnorodność nietolerancji religijnej i świeckiej" - Uniwersytet Oxford, 6 marca 2009, wygłoszony przez kardynała George"a Pell"a, Metropolity Sydney. Obszerne fragmenty.
Prezydent Obama wycofał zakaz finansowania działań pro-aborcyjnych poza granicami USA. Jednym z głównych terenów działań aborcjonistów będzie Polska.
Sejm miałby się zająć tylko przyjęciem zapisów niebudzących wątpliwości, natomiast najbardziej drażliwe kwestie miałyby zostać rozstrzygnie poza Sejmem. Platforma chce zrobić wszystko, by uniknąć ideologicznej wojny a jednocześnie wprowadzić takie regulacje, które chce.
Jak się dzisiaj promuje bazę informacji o nierzetelnych dłużnikach? W ramach akcji "Wielkie Wiosenne Sprzątanie Długów", wierzyciele są zachęcani do rzucania klątw na swoich dłużników.
Monety bite przez Stolicę Apostolską osiągają cenę kilkadziesiąt razy wyższą niż wynosi ich nominalna wartość. Bruksela ma tego dosyć. Od 2010 roku monety można będzie sprzedawać i kupować jedynie za cenę zgodną z nominałem.
Premier Gordon Brown zaprasza Benedykta XVI na Wyspy. Papież być może złoży wizytę w Wielkiej Brytanii, w czasie której wygłosiłby przemówienie w parlamencie i spotkałby się z królową Elżbietą II - zasugerował rzecznik konferencji episkopatu Anglii i Walii w wywiadzie dla włoskiej agencji katolickiej Sir.
W Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych swoją pracę odnośnie Sługi Bożego Jana Pawła II zakończyła komisja teologów. Karol Wojtyła może zostać ogłoszony błogosławionym w piątą rocznicę śmierci, 2 kwietnia 2010 roku.
Najprawdopodobniej na placu Szembeka w Warszawie w drugiej połowie września stanie pomnik polskich ofiar OUN-UPA. Jednak jego projekt musi wcześniej zostać zatwierdzony przez Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
Kim jest Awigdor Lieberman? Jedni uważają go za fanatyka, syjonistę, rasistę, i bandziora, inni za wizjonera, który ma odwagę mówić głośno to, co myślą Izraelczycy, jeszcze inni za polityka dość pragmatycznego.
Jeden z najczęściej przywoływanych przykładów na niesprawiedliwy porządek III RP zlikwidowany. Dwadzieścia lat od obalenia komunizmu, ustawa odbierająca przywileje emerytalne funkcjonariuszy PRL-owskich organów bezpieczeństwa weszła w życie.