Zwolennicy Owsiaka chcą krwi Matki Kurki i Kaczyńskiego - zdjęcie
14.01.19, 09:00

Zwolennicy Owsiaka chcą krwi Matki Kurki i Kaczyńskiego

65

Po bandyckim ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przedstawiciele opozycji totalnej oraz gorliwi fanatycy Jerzego Owsiaka nie ustają w skandalicznych atakach na swoich politycznych przeciwników. Jednym z ich celów jest bloger Piotr Wielgucki znany jako Matka Kurka, który od lat angażuje się w opisywanie kulisów funkcjonowania rozmaitych fundacji Owsiaka. 

Wielgucki napisał na łamach swojej strony Kontrowersje.net, jakie otrzymał maile, twitty i wpisy po ataku na Adamowicza. Okazuje się, że zwolennicy Jerzego Owsiaka nie tylko życzą mu śmierci, ale grożą nawet, że... ,,pomszczą Adamowicza'' na Matce Kurce.

,,Matka Kurka ma krew na rękach, Jarosław Kaczyński ma krew na rękach. Prawactwo ma krew na rękach! Pomścimy! Tak mi dopomóż Bóg!'' - pisał jeden z nich. 

Dw0UfWGWsAE_acz.jpg

,,Masz k***o, mam nadzieję, że szybko zdechniesz'' - napisał do Wielguckiego autor ,,faszyzm hunter'', który w awatarze ma flagę Unii Europejskiej.

Dw2im40WkAIlL-D.jpg

 

,,Mordę ma się jedną. Ty nawet jutro po bułki do sklepu nie dojdziesz, psie'' - zagroził inny.

sekta.JPG

 

My z Ciebie te wszystkie złe emocje wyrwiemy. Wypalimy żelazem to z Ciebie. Wtedy będziesz prosił o pomoc i nikt jej nie okaże. Twoi rodzice będą stali p onaszej stronie. Pamiętaj, jesteś i będziesz ZEREM!!!''; ,,Pójdziesz k***o j****a siedzieć za te swoje wypowiedzi. I mam nadzieję, że będziesz zdychał j****a wszo'' - pisali inni.

 

Sam Piotr Wielgucki zwraca za to uwagę w swoim wpisie na niezwykłe zachowanie Jerzego Owsiaka po ataku na Pawła Adamowicza. ,,Jeśli gdzieś zdarzyło się tak, że pomimo tragedii ludzie w proteście postanowili dotrwać do końca, aby pokazać, że nie dadzą się zastraszyć, to nigdzie i nikt nie zrobił tego, co zrobił Owsiak i Fundacja WOŚP. Na scenie w Gdańsku polała się krew, a w studio w Warszawie radośnie podskakiwał „dyrygent” największej „charytatywnej orkiestry”. Opowiadał dowcipy, podawał numer konta, zapraszał na licytację, tańczył na scenie i…'' - napisał.

,,W przerwie radosnej zabawy organizator zwołał konferencję, na której za tragedię obarczył Barbarę Pielę, autorkę satyrycznego filmiku o Owsiaku, Telewizję Polską i oczywiście wrogi obóz polityczny. Wszystkim dookoła Owsiak zarzucił sianie nienawiści, odwołał się do faszyzmu, nazizmu, antysemityzmu i… potem poszedł dalej tańczyć i zarabiać. Zrobił to człowiek z pięcioma wyrokami karnymi i cywilnymi za naruszanie dóbr osobistych, znieważanie, zniesławianie i używanie wulgaryzmów'' - dodał Wielgucki.

Komentarze (65):

,,,,,,,,,2019.01.19 16:20
Mam nadzieję, że Brudzinski już aresztował tych psycholi, państwo ma chronić nie tylko tych na stołkach, nawet jeśli byli oszustami i złodziejami. MatkaKurka ma odwagę pisać to, czego oportuniści nie napiszą. Brawo panie Piotrze, szacunek za odwagę i determinację w dążeniu do prawdy:)
Wiesław2019.01.15 21:53
Ci , co się teraz oburzają na "Budyń - jeszcze ciepły" , po Smoleńsku zapraszali na "zimnego Lecha" i "kaczkę po smoleńsku"
anka2019.01.15 14:45
Tak naprawdę nie wiadomo kto stoi za tymi obrzydliwymi wpisami bo trolli nie brakuje po żadnej stronie. Szkoda, że nie ujawniacie wpisów pod adresem samego Owsiaka. Druga ważna sprawa to zarzuty o podskakiwanie w Warszawie kiedy w Gdańsku polała się krew są nadużyciem. Trzecia sprawa...."Matka Kurka, który od lat angażuje się w opisywanie kulisów funkcjonowania rozmaitych fundacji Owsiaka" tu nie wyjaśniacie, że to farmazony Matki Kurki. PiS rządzi już 3 lata a Owsiak nie siedzi. Ta władza z całą pewnością by go już posadziła gdyby tylko coś na niego miała. Matka Kurka lepszy tropiciel niż prokuratura po reorganizacji Ziobry?
grzehu S2019.01.15 22:14
Oj Ania , jaka naiwna jesteś. PiS chętnie wsadziłby Owsiaka ,ale oni nie są tacy głupi na jakich wyglądają i chcą wygrać następne wybory. Ktoś taki jak Owsiak jest nietykalny ,niezależnie od tego jakie wały by kręcił i niezależnie od tego kto jest akurat u koryta. Odnośnie "farmazonów" Kurki - właśnie o te farmazony sądził się z nim Owsiak i przegrał . Sąd uznal winnym Kurkę za nazwanie JO" żebrakiem" , nakazał JO przedstawić księgi rachunkowe. Owsiak olał sąd , nie pokazał papierów i co mu zrobią ? A co by mu szkodziło gdyby wszystko było OK. ?
,,,,,,,,,,,2019.01.19 17:01
skoro tak chetnie piszesz o przegranym procesie, napisz tez o wygranych:) nie stać cie na obiektywizm?
,,,,,,,,,2019.01.19 16:38
Jakie farmazony? Owsiak ma wyrok sądowy który nakazuje mu dostarczenie faktur, czego do dziś nie zrobił. ale zrobił co innego, napuścił swoich wyznawców, którzy właśnie takim językiem jak wyżej, grozili panu Wielguckiemu, jego żonie i córkom. Na dodatek posunęli sie do fizycznej napaści na dom Wielguckiego, sprawa jest w prokuraturze, sprawcami okazali sie miejscowi biznesmeni wspierający Owsiaka, w tym trener miejscowej drużyny. Owsiak nie siedzi, bo to że pieniądze żebrane przez dzieci przekazuje na cele" niezdrowotne" nie jest przestępstwem, chodzi tylko o to że zrobił ze zbiórki intratny biznes a robi sie na mesjasza. Wkład samorządowych pieniędzy w prywatny biznes Owsiaka, też jest bardzo wątpliwy moralnie, chyba są inne potrzeby niż pompowanie kasy w "mrówki całe" i "złote melony"
Teodor2019.01.15 9:59
Ot i cała tolerancja w wykonaniu "wychowanków" Jerzego Owsiaka. JO sprytnie odwraca uwagę od meritum problemu, rezygnując z prezesowania WOŚP. Już robi się dużo krzyku, rozmywa się sprawę. JO musi szybko potwierdzić swój status "nietykalnego" (który ośmielił się podważyć MatkaKurka, z resztą słusznie i merytorycznie), aby nikomu nie przyszło rozliczać go uczciwie za fundacje (tu liczba mnoga, bo jest ich trochę) i zbiórki na rzecz WOŚP. Przygotujmy się na prawdziwą "kręciołę". Oby nie zabrakło odważnych i silnych, aby przerwać tę paranoję!
Jacuś2019.01.15 1:23
http://24legnica.pl/moje-trzy-grosze-przypadek-biskupina/
Hanna2019.01.14 20:43
A jeszcze można zadać pytanie kto go tam wpuścił tak blisko z nożem w plecaku i gdzie była ochrona gdy wbiegł na scenę a potem przemawiał z mikrofonu. Nie do wiary , że to się mogło wydarzyć na takiej "profesjonalnej" imprezie. A gdyby w plecaku miał granat???
Helena2019.01.14 18:13
Prezydent Gdańska zginął bo: a) impreza nie była ochraniana przez profesjonalistów ponieważ nie została zgłoszona jako impreza masowa; b) amatorscy ochroniarze "bali się" ująć przestępcę w ciągu tych kilkunastu aż sekund, które zadecydowały, że stało się nieszczęście. Miotanie bluzgów i przypisywanie komukolwiek innemu sprawstwa świadczy o zaburzeniach umysłowych.
Benek2019.01.14 16:26
Byście chociaż uczciwie oceny liczyli. W ciągu zaledwie kilku minut dopisano ze 100 jak nic. Katolicka uczciwość.
Andrzej2019.01.14 14:35
Krwi ? U nich tylko jad. Poza tym tylko jedna prośba: zamknijcie się. To wystarczy, by nabrać minimum człowieczeństwa.
heniek2019.01.14 12:43
Fox jest taki san jak nożownik,po prostu psychik
Alan2019.01.14 11:43
Tzw. orkiestra Owsiaka, jest kropelką pomocy wobec akcji Caritasu (nie znaczy to, że jestem wrogiem akcji charytatywnych) na międzynarodową skalę. A poza tym czekam na upublicznienie sprawozdań finansowych, odnoszących się do (szukającego słoików pieniędzy - żenujące) zarówno ww. osoby oraz kosztów imprezy dla (...). w Kostrzynie. PS. Bloger Matka Kurka nie jest (moim zdaniem) osobistym wrogiem ww. blogera. On chce po prostu przejrzystości finansowej owej fundacji.
Azazel2019.01.14 13:30
W przeciwieństwie do Caritasu finanse WOŚP są jawne i dostępne. Ale hejterów interesuje tylko hejt: jeśli nieprawdziwy, tym gorzej dla prawdy.
Click2019.01.14 20:38
Bzdura!
,,,,,,,,,2019.01.19 16:42
Faktycznie jasne, połowa wyżebranej kasy idzie na "złote melony", "mrówki całe" i inne "chartatywne" fundacje żony, córek i konkubenta jednej z nich.
Mateusz Jegliński2019.01.14 10:47
Kupa śmiechu z tej nienawiści, że lewackość to prymitywizm, to za każdym razem jest udowadniane przez praktycznie każdy lewacki wpis. Prawda jest bardzo prosta, zawiodła ochrona. To, że ochrona Owsiaka z łatwością wyrzucała dziennikarzy zadających niewygodne Owsiakowi pytania to była łatwizna, ale gdy przyszło prawdziwe zagrożenie, to "umiejętności" ochroniarzy Owsiaka psu na budę się zdały. Ratusz też się nie popisał, też powinien zadbać o ochronę, zwłaszcza, że nie zgłosił tego jako impreza masowa, więc wykluczył z tego policję. Pycha i zarozumialstwo zawsze prowadzą do nieszczęścia. Mam nadzieję, że dobry Bóg da jeszcze jedną szansę p Adamowiczowi. A te wpisy dot matki kurki i prezesa no cóż, piękne wychowanie w lewackiej miłości bliźniego i tyle. A jak lewactwo chce wojny, to może najpierw niech się policzy, czy z dziesiątkami może uderzyć na tysiące.
Urszula Lipska2019.01.14 11:51
Przestań, człowieku siać nienawiść. Mogłeś sobie oszczędzić tych złośliwości bo tu chodzi nie o ochronę, ale o nienawiść w narodzie. Wczoraj Adamowicz, jutro inny prezydent, być może zwolennik PiS. Czas zakończyć tę wojnę polsko-polską.
Mateusz Jegliński2019.01.14 14:09
Urszula Lipska Podaj przykład mowy nienawiści, jaki napisałem w powyższym wpisie? Lewaczka, nie umiesz pisać na temat, to się nie odzywaj. Tutaj jest potrzebne samodzielne myślenie, a nie lewackie bon moty.
Lebowsky2019.01.14 20:36
Gdzie Ty tam się znowu nienawiści doszukałaś? ... ehhh :-/
klaus2019.01.14 10:46
i co na to Minister Brudziński a no nic no gdyby to nie daj Boże było na jakiegoś członka PO to już by był cały aparat Państwa w to zaangazowany, ale Kaczor, Matka Kurka ,a co tam, przykład wpisu blogera na temat Prezydenta Poznania efekt jest natychmiastowy a tu , a tu można Panie Ministrze Brudziński z jakiej partii Pan jest, czy przypomina Pan sobie wpisy na temat św. pamięci Posłanki Szczypińskiej i co Pan zrobił poza szumnymi wypowiedziami w mediach, a no nic przeszedł Pan do porządku dziennego i jak tu pis traktować i jego ministrów poważnie czy nie.
,,,,,,,,,,,2019.01.19 17:14
Podobny hejt skierowano na Basie Pielę, dla niej wolność artystycznego wyrazu jest niedostepna. Dla liberalnej części zbieranie kasy na zabicie Kaczyńskiego to środek artystycznego wyrazu, tak samo jak profanacja krzyża, opluwanie papieża.
Edward2019.01.14 10:29
Owsiak to jadowita żmija potrafi zamieszać.
małowyklęty2019.01.16 20:06
ty to sobie może lepiej w rozporku mieszaj
Miriam2019.01.14 10:26
A kto mówił o pisowskiej szarańczy, którą trzeba strząsnąć ze zdrowego drzewa? A kto mówił o dorznięciu watahy? To język miłości? To sformułowania bardzo niebezpieczne, nawołujące wprost do przemocy, agresji.
Jacek2019.01.14 10:57
Sam sobie to pisze.
anka2019.01.15 14:58
Dorzynanie watahy było skierowane do postkomunistów ale oczywiście PiS wziął to pod siebie i tak już zostało. Ja bym poprosiła też o przypomnienie takich wypowiedzi pod adresem obywateli nie głosujących na PiS jak: "komuniści i złodzieje", "zdradzieckie mordy", "gorszy sort", "dojna zmiana", " zdrajcy ojczyzny". Każdy kto jest przeciw władzy jest w ich oczach zdrajcą, nie polakiem, ma wyp... do Niemiec. Kiedyś pod stocznią Gdańską zwykły poseł powiedział " My jesteśmy tu gdzie kiedyś, Oni tam gdzie stało ZOMO". Napluł mnie, mojemu mężowi i naszym przyjaciołom w twarz i ...pluje do dziś. Dodam, że w dniu wprowadzenia stanu wojennego...nie spaliśmy do południa.
,,,,,,,,,,,2019.01.19 17:23
Jak postkomuna mogła sama na siebie tak mówić?... Dojna zmiana? A to przypadkiem nie lewactwo stosuje taką parabolę? Gorszy sort dotyczył ludzi którzy nie wahają sie dla własnych korzyści, donosić na Polskę, służyć obcym panom; przykre, że się z nimi utożsamiasz:( lepiej wykorzystasz czas studiując słownik ortograficzny:)..bo nas dożynasz swoją ignorancją!
Ewa2019.01.14 10:26
Z groźbami karalnymi powinien pan Wielgucki pójść na policję.
małowyklęty2019.01.16 20:03
albo od razu do urzędu pracy
polipid32019.01.14 10:18
Zwolennicy Owsiaka to dopiero banda.
Azazel2019.01.14 13:28
Napisał polipid znany ze swoich kulturalnych wypowiedzi na forum frondy.
Urszula Lipska2019.01.14 10:07
Od 3-ch lat trwa podsycanie do nienawiści Polaków przeciwko Polakom. Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. Nigdy nie było takiego podziału. Czas chyba się opamiętać.
Antykomuch2019.01.16 11:47
Nie ma czegoś takiego.Nienawiść trwa tylko do Polaków,przez polskojęzycznych!
Waldi2019.01.14 10:06
Co do "matki Kurki", to On właśnie wygrał w Sądzie sprawę z Owsiakiem, zarzuca mu sprzeniewierzanie pieniędzy ze zbiórki WOŚP i że z tego żyje jego cała rodzina poprzez pozakładane Spółki "Mrówka Mała", "Melon" i inne, że nigdzie nie ma dokładnego rozliczenia z tych "akcji" WOŚP, i to tylko tyle.
anonim2019.01.14 11:09
Wobec zalewu wszelakich tzw. blogerów (nie mam nic przeciwko wyrażaniu opinii) Matka Kurka poszedł na wojnę ze "świeckim świętym". Szanowny Panie Wielgucki, ja też oczekują na sprawozdania finansowe Orkiestry WP. A przede wszystkim czekam na sprawozdania finansowe owej inicjatywy. PS. Obecny rząd nie zrobił nic w tej sprawie, czyli rozliczania tzw. fundacji (
Leon2019.01.14 10:05
P.Owsiak wczoraj stwierdzil "ze momentami jest tu dziki kraj" nie dodal w ktorym "róbta co chceta". Lepszej zachety trudno sobie wyobrazic.
Waldi2019.01.14 9:59
Już ponad dekadę trwa tzw. odczłowieczanie przeciwnika, najpierw "dożynano watahy", potem zabierano "moherom" dowody osobiste, potem "strzelano i wieszano na ścianie skórę" z Kaczyńskiego, potem po tragedii Smoleńskiej żądający prawdy to "sekta smoleńska i oszołomy", potem "szarańcza, którą trzeba strząsnąć" z drzewa, kpiny ze zmarłych. Czy nie uważacie, że nie tak powinno robić się polityki, że należy mieć wizje i swoje plany rozwoju Polski i spierać się na racje. Obecnie sprawa dzików, przecież to już totalna paranoja, nawet Unia mówi "Wy musicie dokonywać odstrzałów sanitarnych", a w Polsce co ? Ręce i piersi opadają.
Urszula Lipska2019.01.19 12:14
Waldi, strona przeciwna opozycji nie jest w tym względzie łagodniejsza. Też różne taki treści były rzucane w kierunku PO, szczególnie na Tuska. Więcej obiektywizmu. Nie znaczy to jednak, ze pochwalam którąkolwiek ze stron
Jaromir2019.01.14 9:44
Do tej szczujnia frondowej należy dodać jeszcze tę ropuchę Pawłowicz! Nawet wczoraj, zaraz po tym zamachu, pluła jadem na Twitterze! Faszystką pissowska!
Martinique2019.01.14 9:45
Nie obrazaj Ropuch!
Waldi2019.01.14 10:02
Masz wybór, możesz wejść na szczujnię Niemiecką, Onet.
wPrawo2019.01.14 10:05
zamknij swój lewacki ryj bo po nim oberwiesz
,,,,,,,,,,,2019.01.19 17:07
kulturalny i wykształcony z POKO?..czy wychowanek z sekty Jurka?
Laura2019.01.14 9:39
POwtarzam kto mieczem wojuje od miecza ginie.Dotyczy to całej wsciekłej opozycji!!A ja sie zastanawiam kiedy wyjasni sie sprawa mordu smoleńskiego??czyżby o tym juz zapomniano
Martinique2019.01.14 9:44
Wsciekla to nie opozycja, tylko piana na pyskach roznych smolenskich sekt i innych oszolomow!
tom2019.01.14 13:16
Laura ja na twoim miejscu wymazał byt ten hejt, właśnie dzisiaj minister Brudziński powiedział koniec z internetowymi hejterami.
Andrzej2019.01.14 9:37
Naprawdę uważacie, że teraz to matka kurka jest najwłaściwszym autorytetem do cytowania?
anonim2019.01.14 15:38
Nigdy nie był autorytetem. To bezrobotny z parciem na sławę medialną. Nikt więcej.
Teresa2019.01.14 9:30
Nie wiem kim jest Matka Kurka, ale Wy, jako naśladowcy Jezusa Chrystusa, przyłożyliście do tego cegiełkę. Wstyd, że nazywacie się katolikami.
jpt2019.01.14 9:38
odejdz kobieto bo mi duszno
margo2019.01.14 10:05
Teresko uderz się może najpierw we własne piersi.
Stachu2019.01.14 9:19
Zapiszcie się na facebookowe grupy zwolenników PiS. Tam od lat panuje dokładnie taka sama mowa nienawiści pod adresem PO. Podobnie z narodowcami, jadącymi "hurtem" po "lewakach". Wchodzę na pierwszą z brzegu "zamkniętą" pisowską grupę i co widzę? Ano widzę, jak "gorliwi przeciwnicy Jerzego Owsiaka nie ustają w skandalicznych atakach na swoich politycznych przeciwników": https://imgur.com/a/IUVmJPb
Tomek2019.01.14 9:32
Stachu bo to jest tak jak pisałem już w innym komentarzu: - PO to są wafle rytu francuskiego, a PiS to wafle rytu szkockiego (mówię o samej władzy, a nie płotkach). Obie te obiedencje są sterowane przez City of London Co. A City podlega bezpośrenio Lucyferowi. A Lucyfer uwielbia dzielić i zabijać. Proste? Proste. Trzeba nam powrócić do Chrystusa i żyć jego Przykazaniami i wówczas zapanuje pokój i dobrobyt. W innym przypadku będziemy się żreć jak psy, a w City będą z nas pękać ze śmiechu.
lookacz2019.01.14 10:34
A ja widzę agresję, chamstwo i dzielenie po obu stronach! ... P.s. Może masz problem z realna oceną rzeczywistości?!
Andre2019.01.14 11:16
To ciekawe,że zwolennicy PO,SLD i Owsiaka zarzucają mowę nienawiści swoim przeciwnikom, a sami widać po tych atakach słownych jak reagują. Stało się nieszczęście, to należy ubolewać, że ktoś zwichnięty umysłowo dokonał takiego czynu, ale przy takiej tragedii żeby rzucać oskarżenia na osobę, która żartowała sobie z Owsiaka, to nie mieści mi się w głowie. Gdyby Osiak rozliczył się z pieniędzy, które otrzymał i co nakazał mu sąd, to może mniej by było tych wzajemnych oskarżeń . Jeżeli Piotr Wielgucki stawiał zarzuty bezpodstawne, to po prostu udowodnijcie to i w ten sposób ośmieszycie go, ale nie w ten sposób, że będziecie mu grozić, bo to jest karalne.
PiotrN2019.01.14 9:19
Fronda to zwykła szczujnia wszyscy jesteście siebie warci.
anonim2019.01.14 16:08
To nie czytaj
Ania2019.01.14 20:50
Proste rozwiązanie: możesz tu nie wchodzić. Ale nie, ciągnie cię tutaj. Bo doskonale wiesz, kto ma rację! Jest też możliwość, że wchodzisz tutaj, bo ci płacą.
Tomek2019.01.14 9:19
Stachu a co na te komentarze powiesz ciekawego?
Martinique2019.01.14 9:18
A kto to jest w ogole Matka Kur*a?
Andy2019.01.14 9:44
Twoja rodzicielka ...?
Martinique2019.01.14 9:52
myslalem, ze twoja, no serio
,,,,,,,,,,,2019.01.19 16:57
Człowiek który ma odwagę, wbrew układom i klikom mówić prawdę i walczyć o nią. Przy okazji przypomnę wkład Owsiaka w promowanie a być może prowadzenie strony "ruch wy pier..enia Krystyny Pawłowicz..." i czerpaniu korzyści ze sprzedaży koszulek z tym, niosącym "miłość" hasłem. Przegrał z panią Krystyna dwa procesy, miał przeprosić ale nadal szczuje. trudno się dziwić, skoro wyroki sądu dotyczące dostarczenia faktur ze spółek córek WOŚP ma od dawna w głębokim poważaniu.Człowiek który ma odwagę, wbrew układom i klikom mówić prawdę i walczyć o nią. Przy okazji przypomnę wkład Owsiaka w promowanie a być może prowadzenie strony "ruch wy pier..enia Krystyny Pawłowicz..." i czerpaniu korzyści ze sprzedaży koszulek z tym, niosącym "miłość" hasłem. Przegrał z panią Krystyna dwa procesy, miał przeprosić ale nadal szczuje. trudno się dziwić, skoro wyroki sądu dotyczące dostarczenia faktur ze spółek córek WOŚP ma od dawna w głębokim poważaniu.