Wojtek Kułak SDB: Woda święcona ma swoją moc - zdjęcie
02.12.21, 09:43

Wojtek Kułak SDB: Woda święcona ma swoją moc

14

Nie bez kozery mówi się: Boi się jak diabeł święconej wody. Znam wiele opowieści egzorcystów, które świadczą o niesamowitej mocy wody święconej.

Proszę nacierać nadgarstek wodą święconą.
Taką terapię polecił pewnej kobiecie mężczyzna stosujący tzw. medycynę naturalną, rodem zresztą z Tybetu bodajże. Ów wyznawca jednej ze wschodnich religii przekonywał katoliczkę, że woda święcona ma zupełnie inny skład niż zwykła woda. Jak zapewniał, sam to zbadał w laboratorium. - Nie doceniacie tego, co macie – miał ponadto dodać.

Znam to zdarzenie z trzeciej ręki, szczegóły więc mogą być inne, ale woda święcona pozostaje tą samą wodą święconą. I oręż przy tym potężny, szczególnie w rękach egzorcystów. Nie bez kozery mówi się: Boi się jak diabeł święconej wody. Znam wiele opowieści egzorcystów, które świadczą o niesamowitej mocy wody święconej. Na przykład kilkanaście lat temu w jednym z łódzkich akademików jedna ze studentek została opętana przez złego ducha. Koleżanki, zaniepokojone zachowaniem „współspaczki”, wezwały księdza. Był to czerwiec, a więc sezon na truskawki. Któregoś dnia dziewczyny dorodne owoce spryskały wodą święconą i podały je opętanej. Po zjedzeniu pierwszej demon zaczął krzyczeć okropnym głosem, dochodziło do scen mrożących krew w żyłach. Jeden z księży opowiadał mi kiedyś o duszeniu go przez demona, który wszedł w drobnej postury dziewczynę. Ten ksiądz to naprawdę kawał chłopa. Mówi, że uratowała go tylko woda święcona. Po pokropieniu dziewczyna osunęła się na podłogę. Na tym koniec owych dramatycznych, ale prawdziwych historii. One jednak jakoś szczególnie mocno potrafią nas poruszyć i przekonać.

Woda święcona jest jednak na co dzień, a nie tylko na niedziele czy od wielkiego – kolędowego lub wielkosobotniego – dzwonu. Jest pod naszą ręką, kiedy wchodzimy do kościoła, na przykład. Wielu z nas przechodzi koło niej obojętnie albo rutynowo czyni znak krzyża, umoczywszy wcześniej palce w kropielnicy. Ja także – stwierdzam to z lekko wstydliwym rumieńcem na twarzy – należę do tych „wielu z nas”. Opowieść o Tybetańczyku polecającym obmywanie wodą święconą chorego nadgarstka bardzo mnie poruszyła. Szczególnie zdanie: „Nie doceniacie tego, co macie” sprowadziło wspomniany rumieniec na moje katolickie poliki. Ile raz zdarza się nam podchodzić do pokropień wyłącznie obyczajowo, rytualnie – a co tam, jeszcze jedno machnięcie kropidłem, jeszcze jeden nic nie znaczący obrzęd liturgiczny, wyłącznie tradycyjne pokropienie domu w czasie kolędy. Oczywiście przesadzić można i w drugą stronę, przypisując wodzie święconej moc czarodziejską bez żadnego odniesienia do wiary w Boga.

Nie doceniacie tego, co macie” – czy długa jest lista tych niedocenianych przez nas prawdziwych skarbów Kościoła, po które przez wieki sięgali nasi wierzący przodkowie, a wobec których my dzisiaj przechodzimy czasami z przymrużeniem oka?


Wojtek Kułak SDB/bosko.pl

Komentarze (14):

Facet2021.12.2 12:22
Pamietam jak w gimnazjum razem z kumplami pluliśmy do wody święconej w kościele. Pózniej patrzyliśmy jak ludzie maczają tam swoje palce i stukają sie w czoło. Ze śmiechu prawie sikaliśmy. A po mszy grzecznie do ksiedza po karteczkę, ze byliśmy obecni i do domu. To były czasy hehe.
Protestant2021.12.2 11:48
Szanowny autorze Wojtku SDB. Spieszę poinformować, że chrześcijanie mają "coś" więcej, niż wodę święconą. Za każdym chrześcijaninem stoi Wszechmocny Bóg.
.2021.12.2 16:20
Za złodziejem i kłamcą też? Mejzę w kościele widywałem
Protestant2021.12.2 17:32
Z dzisiejszych czytań w Kk: «Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.__________ A więc czy złodziej i kłamca spełnia wolę Ojca? ____________ Pisząc o chrześcijaninie, miałem na myśli człowieka nawróconego, posłusznego Bogu - a nie np. jedynie ochrzczonego jako niemowlę. ______ Jeśli ktoś nawet chodzi do kościoła, ale na codzień zachowuje się jak poganin tak, że nawet Chrystus się go wypiera, to takiemu woda święcona nie pomoże.
DoRobotyKleroPasożytyAlboWioDoWatykanu2021.12.2 11:39
Bezdenne są pokłady bezczelności polskich kleruchów w ogłupianiu ciemnoty katolickiej. Ta horda 55.000 (pięćdziesiąt pięć tysięcy!) próżniaczych pasożytów powinna dostać natychmiast prosty wybór: obóz pracy społecznie użytecznej za jedzenie albo wynocha do Watykanu. Specjalnym transportem kolejowym w wagonach krytych brezentem.
Anonim2021.12.2 11:27
Bajki w czwartek, to co będzie w sobotę i niedzielę.
Anonim2021.12.2 11:01
W pis złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!!
Kabaret2021.12.2 10:49
I znów ten bałagan w redakcji, takie teksty miały być w weekendy. W tygodniu pracujemy i nie możemy się śmiać bez przerwy...
Anonim2021.12.2 10:39
szkoda że na te cudowne własciwosci dopiero wpadli w średniowieczu ,a tyle można było zarobić
Anonim2021.12.2 10:30
"woda święcona ma zupełnie inny skład niż zwykła woda. Jak zapewniał, sam to zbadał w laboratorium." Nie tylko on: "Instytut Higieny i Immunologii Stosowanej w Wiedniu przedstawił wyniki badań zawartości wody święconej w wybranych kościołach na całym świecie. W 86 proc. zbadanej wody znaleziono bakterie E. Coli i enterokoki - donosi "Medical Daily"
Anonim2021.12.2 10:08
Podobno gdy w wodzie święconej rozpuści się eucharystie to otrzymujemy święty roztwór dający dobry poślizg, idealny do stosowania podczas seksu analnego ksiedza z ministrantem.
Po 11 ...2021.12.2 10:05
"Woda święcona ma zupełnie inny skład niż zwykła woda, sam to zbadał w laboratorium." ---- to prawda, normalna woda H20, a święcona H2O+
Anonim2021.12.2 9:58
Dostarczam H2Ośw. w każdej ilości, bańki 5L - 40 pln, beczki 200L - 540 pln. Dla egzorcystów promocja -20%. Nowość "H2Ośw.- koncentrat" w wersji stężonej do rozcieńczania 1L - 38 pln. W czasie produkcji i badań testowano na szatanach, skuteczność zwalczania potwierdzona certyfikatem.
Jaruzelski i Oleksy2021.12.2 14:44
dostrczylu ci przykładu.....i