Watykan. Kolejne międzynarodowe konsultacje ws. nadużyć w Kościele - zdjęcie
03.12.20, 14:49fot. pixabay.com

Watykan. Kolejne międzynarodowe konsultacje ws. nadużyć w Kościele

18

Z inicjatywy Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich odbyła się kolejna wirtualna konferencja poświęcona zapobieganiu nadużyciom względem dzieci i młodzieży. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie dzielili się przedstawiciele Kościoła z Ameryki Łacińskiej, Afryki i Azji. Próbowano również wyciągnąć wnioski z raportu na temat McCarricka.

Głównym moderatorem wirtualnego spotkania był tym razem szkocki marysta ks. Brendan Geary. Dyskusję otworzył referat pomocniczego biskupa z Bogoty.

Bp Luis Manuel Ali Herrera mówił o czynnikach, które w latynoskiej kulturze sprzyjają nadużyciom i ich ukrywaniu. Wskazał też na proceder turystyki seksualnej oraz na wykorzystywanie młodocianych emigrantów z Wenezueli w takich krajach jak Ekwador, Peru, Panama, Kolumbia czy Chile. Zdaniem bp. Herrary skuteczna ochrona nieletnich wymaga zaangażowania ze strony całego społeczeństwa. W tym celu zaproponował on możliwość wykorzystania telenowel, które są bardzo popularne w Ameryce Łacińskiej i mają wpływ na kształtowanie postaw. Kolumbijski biskup podjął też temat nadużyć, których dopuszczał się przede wszystkich względem kleryków były arcybiskup Waszyngtonu Theodore McCarrick. Jego zdaniem trzeba bezwzględnie walczyć z postawami, które umożliwiały ukrywanie takich zachowań.

W czasie wirtualnej konferencji zabrali również głos psychoterapeuta z Filipin oraz siostra zakonna z Ugandy. S. Alice Jacan zauważyła, że zjawisko nadużyć seksualnych względem nieletnich jest w tym kraju bardzo rozpowszechnione. Okazuje się, że co druga dziewczyna w wieku od 15 do 19 lat doświadczyła przemocy fizycznej bądź seksualnej. S. Jacan podkreśliła, że najskuteczniejszą obroną przeciwko temu zjawisku jest rodzina.

 

Vaticannews.va/Krzysztof Bronk – Watykan

Komentarze (18):

antoni.s2020.12.5 19:18
To brzmi tak samo jakby kartele narkotykowe zwołały konferencję na której debatowali jak powstrzymać zażywanie narkotyków wśród dzieci i młodzieży i dzielili się swoimi doświadczeniami, niewiarygodne, choć prawdziwe, i nie widać sprawiedliwych którzy by protestowali przeciw tej farsie.
Moly2020.12.4 0:38
Katoliccy propagandzisci produkuje takie idiotyczne i odrazajace grafiki a pozniej ganiaja po miescie i skomla "ale na przesladuja". "Nieslusznie oskarzaja na o homofobie!" Serio, jak ktos z rozumem i sercem moze cos takiego popierac. Coraz mniej popiera bo takiego zla nie mozna pogodzic z sumieniem
A co to jest ta tzw. "słuszna sprawa"2020.12.3 17:51
wg. prof. doktora Realshit Woleńskiego? To tak jak z aborcją, cyt.: "dziewczyny, dobro zwycięży!!!" - Aborcja JEST DOBREM a zboczenie jak homoseksualizm jest SŁUSZNA SPRAWĄ"! Co te dwa hasła mają ze sobą wspólnego? Zniszczyć KK, historie Polski, tradycyjną rodzinę, zniszczyć kraj! . . . Bolszewizm inaczej, CEL ten sam! . . . Światowe parchy o tym marzą od stuleci z czystej NIENAWIŚCI do KK, ale tylko KK. . . . Żaden sekret!
AAAtomek & Göwno z Nilu Hatred Co.2020.12.3 17:50
Göwna żydowskie kręcą się po mediach, monitorują, blogi, szerzą skürwysyństwo antypolskie, antykatolickie na zamówienie innych göwien żydowskich jak ADL - Anti Defamation League oraz Wiesenthal Fuckyou Christians Foundation za $$ samego Spielberga, Laudera i innych parchów uratowanych przez frajerów, głównie z Polski.. Keep trying you filthy kike, I'm waiting.
AAAtomek2020.12.3 20:28
Dobry wieczór Panie Hrabio. Czy Hrabia przeglądał dzisiaj stare zdjęcia swojego straconego dziedzictwa? Prosimy o informacje ile tego zostało stracone? ps. Pozdrowienia dla wilczura, przed którym ciężka noc...
abcd2020.12.3 17:23
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
rebeliant2020.12.3 15:25
Przestańcie używać tych durnych głupich masek i strojów: skandale w policji, skandale w lgbt, skandale w kościele, ... - to są chwasty trapiące całą ludzkość, a przewracanie maskami i strojami wprawia w fałszywe wrażenie obserwatorów, że stroje i maski załatwiają sprawę. A niestety problem pozostaje nawet gdyby kościół nie istniał oraz wszelkie inne instytucje i oflagowania.
Art2020.12.3 16:43
Czyli co, mowimy ze ludzie wywolali II wojne swiatowa? Nie Niemcy? Skandal byl w spolecznosci ludzkiej a nie w Kosciele, szkole, korporacji? Czy Ty masz jeszcze jakis kontakt z rzeczywistoscia?
rebeliant2020.12.3 21:33
Wojnę wywołali Niemcy, ale to co spowodowało to działanie tej struktury społecznej dotyczy wszystkich ludzi na świecie i nad nimi ciąży/zagraża. Słyszysz czasami w mediach, że ktoś tam kogoś zaszlachtował, poćwiartował, wywiózł do lasu i palce poucinał... to są właśnie przejawy już tkwiące/ciążące w ludziach, a Hitler i jego ekipa to uporządkowali i uruchomili. Agresja w Niemczech już była, a III Rzesza to zagospodarowała i uruchomiła. Możemy potraktować niemal jako pewnik, że ludzie hodowani od małego do zabijania i krzywdzenia... będą to czynić, a zatem jest i druga strona medalu, że są ścieżki, które oddalają od czynów drastycznych. Przez świat wciąż przetacza się cała masa sieci, niteczek, z których czerpali i hitlerowcy. A chociażby taki przykład: jedzie człowiek nabuzowany chojrackimi emocjami i nagle niczego innego mu nie brak jak wcisnąć gaz do dechy i pokazać widzom te cuda... i dochodzi do makabry na pasach. To są właśnie te elementy, które trzeba by wychwycić i je obezwładniać, wyrzucać za drzwi. A są to właśnie elementy, które nas dotykają nawet, gdyby pozrywać te maski i stroje. W owym czasie zmieniając Niemcy w jakiś inny twór siły destrukcyjne nadal pozostawałyby.
AAAtomek2020.12.3 15:06
Dlaczego watykańskie konsultacje okraszone są flagą LGBT, a nie flagą Watykanu? Ameryka Południowa jest krainą Chrześcijan z Katolikami na czele? I jeśli "co druga dziewczyna w wieku od 15 do 19 lat doświadczyła przemocy fizycznej bądź seksualnej" szukałabym przyczyn w tejże religii!
AAAtomek2020.12.3 15:10
Czekam na: 1-ktoś mnie poprawi, 2-ktoś odpowie w sprawie Ugandy (85% to chrześcijanie), 3-sprawa flagi
Oko2020.12.3 15:16
W Kościele próbuje się przerzucić wszelką winę i odpowiedzialność za pedofilię księży na gejów - stąd ta flaga.
Anonim2020.12.3 18:24
Zielone ludziki a nie geje ruchają dzieci na zakrystiach. Pomagał im ten żonaty pedofil od Dudy
Anonim2020.12.3 18:22
A znasz środowisko gdzie jest więcej gejów niż w KK?
AAAtomek2020.12.3 20:26
Wiadomości TVP podało: "Wiadomości" TVP w jednym z materiałów w niedzielnym wydaniu programu odniosły się do filmu "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w Kościele. W reportażu przytoczono statystyki, które miały udowodnić, że większość pedofilów to osoby bez wyuczonego zawodu, a także murarze."
MT (‿ˠ‿)2020.12.3 15:06
Ja tylko nie wiem co ma do tego flaga LBGT (i ten napis). Jak ktoś dyma dzieci to nie jest LGBT tylko jest gwałciciel i PEDOFIL! Złośliwe katole udają, że tego nie rozumieją i perfidnie szczują na niewinnych ludzi.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2020.12.3 15:09
Spokojnie fronda.pl będzie bekać i płacić odszkodowania :)
Pierwsza Jaskółka2020.12.3 15:26
Na razie Kuria Wrocławska razem z Kurią Bydgoską mają zapłacić ofierze księdza pedofila 300tyś. zł odszkodowania.