Warszawa. Podtopienia. Trzaskowski wyręcza się rządem i podszywa się pod jego sukcesy - zdjęcie
30.06.20, 09:28Podtopienia w Warszawie/YT/Fakt24.pl

Warszawa. Podtopienia. Trzaskowski wyręcza się rządem i podszywa się pod jego sukcesy

12

W całym kraju przechodzi fala ulewnych deszczów. Najbardziej do tej pory ucierpiało Podkarpacie. Ulewy wczoraj dotknęły także Warszawę. Warszawskie ulice stanęły podobnie jak warszawski ratusz, który wyraźnie nie radzi sobie z zarządzaniem kryzysowym w stolicy polski. Mieliśmy już awarię oczyszczalni ścieków „Czajka”, która spowodowała jedną z największych katastrof ekologicznych w naszym kraju. Kilka dni temu mieliśmy ponowne spuszczanie ścieków do Wisły, a wczoraj po ulewnych deszczach Warszawa stanęła.

Przy awarii „Czajki” konieczna była pomoc rządu i wojska, bo Rafał Trzaskowski na tym stanowisku zwyczajnie sobie nie radzi. Wczoraj wieczorem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski co prawda zwołał posiedzenie stołecznego sztabu Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, ale co z tego wyniknie? Czy znowu konieczna będzie pomoc rządu, a następnie Trzaskowski i jego urzędnicy ogłoszą to jako ich własny sukces?

Premier Mateusz Morawiecki napisał na swoim profilu na Facebooku:

- Wieczór spędziłem w swojej piwnicy na usuwaniu skutków ulewy, która przeszła nad osiedlem, na którym mieszkam; sprawdźmy, czy sąsiedzi nie potrzebują pomocy

Oraz:

- Przez Polskę znowu przechodzą nawałnice. Dziś jak wielu mieszkańców Warszawy spędziłem w domu (a właściwie w piwnicy) wieczór na usuwaniu skutków ulewy która przeszła nad osiedlem, na którym mieszkam"

Z kolei szef kancelarii premiera Michał Dworczyk na antenie :Polsat News stwierdził:

- Każdy może zobaczyć, jak wygląda zalana Warszawa. Ile instytucji, różnego rodzaju miejsc użyteczności jest odciętych i nie może funkcjonować. Premier w sposób naturalny zwołał sztab kryzysowy

Dodał też:

- Każdy może zobaczyć za pośrednictwem mediów czy mediów społecznościowych, jak wygląda zalana Warszawa. Ile instytucji, różnego rodzaju miejsc użyteczności jest odciętych i nie może funkcjonować. Premier w sposób naturalny zwołał sztab kryzysowy - wskazał. Przekazał, że odnotowano ponad 400 interwencji państwowej straży pożarnej, a wsparcie ściągane jest także spoza Warszawy.

mp/pap/twitter/facebook

Komentarze (12):

Dlaczego Andrzej Duda prowadzi kampanię2020.07.1 13:54
zamiast siedzieć w Warszawie i doglądać umierających na Covid-19?
Art2020.06.30 13:05
I co z tego, ze Warszawa zalana? To wina Trzaskowskiego? Co za glupoty. Bylo juz o tym 150 razy. Nikt nie buduje kanalizacji burzowej zeby przyjela 2 razy do roku letnia ulewe. Koszt takiej zabawy bylby zabojczy i bezsensowny. I co ma niby oglosic Trzaskowski? Stan kleski? Po 3 godzinach nie bylo juz sladu tej ulewy. Straz pozarna dziala i po zawodach.
erwin2020.07.1 9:16
wystarczy aby kanalizacja była systematycznie czyszczona, ale prezydent w-wy tego nie rozumie
pinokio2020.06.30 12:32
mati trenuje w piwnicy przed więzieniem :)
ladychapel2020.06.30 12:18
PiS = permanentne szukanie wroga
Adam2020.06.30 11:23
Po co Trzaskowski ma się wysilać, rząd i tak zrobi to za niego!!! Tak samo było z Czajką. Tak właśnie wygląda rządzenie Warszawą przez Trzaskowskiego!!!
Suweren2020.06.30 11:33
Na Podkarpaciu ratują się sami? A to, że Trzaskowskin nic nie zrobił to bzdura, w którą tylko miłośnik TVPiS bez wykształcenia i dochodu z tytułu pracy może wierzyć. Ale ciemnylud wszystko kupi. A za pińćset plus nawet się wypnie.
Anonim2020.07.27 10:03
ty suweren -gowno z czajki od Trzaskowskiego mozg tobie zalalo i bredzisz palancie
Jonasz Koran-Mekka2020.06.30 11:15
Trzaskowski wg frondy pewnie powinien wiadrem osuszać miasto, co nie?
Krakus2020.06.30 10:45
1. Trzaskowski winny zalania Wawy? I nie odpowiada tylko za gradobicie, trzęsienia ziemi i koklusz? 2. PiS tak samo "rządzi", że ostatnio zalało Podkarpacie :) 3. A może Podkarpacie, ostoja PiS dostała tylko darmowe oczka wodne? Miłego dnia :)
ak2020.06.30 9:34
Zaraz zaraz, to premier za własne pieniądze ratuje Warszawę ? A od czego właściwie jest rząd w sytuacjach kryzysowych ? Czy przypadkiem to nie jest jego obowiązek ? Niech ruszą d... bo od tego są.
Suweren2020.06.30 10:06
Rząd jest od ratowania Podkarpacia i kupowania głosów. A w Warszawie się nie da: za dużo wstrętnych wykształciuchów oraz ludzi młodych i w dodatku praktycznie każdy ma pracę.