W III RP oprawcy ks. Jerzego Popiełuszki mieli jak w raju! - zdjęcie
20.10.20, 19:57Fot. Andrzej Iwański, via: Wikipedia CC 4.0

W III RP oprawcy ks. Jerzego Popiełuszki mieli jak w raju!

10

Wczoraj przeżywaliśmy kolejną rocznicę uprowadzenie przez funkcjonariuszy bezpieki ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „Solidarności”. Przed śmiercią uznany przez Kościół za błogosławionego duchowny był brutalnie torturowany. Później jego oprawcy żyli w Polsce „jak pączki w maśle”.

Jak wykazała sekcja zwłok duchownego, przed śmiercią musiał przejść prawdziwą gehennę. Oprawcy wybili księdzu trzy zęby, połamali żebra, wyrwali trzy palce u rąk, ucho, połamali nos, wyrywali paznokcie, miażdżyli kolano, bili pałką. Kapelanowi "Solidarności", na końcu utopionemu w rzece, wyrwano nawet język. Czy jednak ponieśli odpowiedzialność? Wystarczającą, współmierną do winy, czy też może- jak wielu innych funkcjonariuszy komunistycznego aparatu represji, przez lata III RP żyli jak pączki w maśle?

Przypominamy, że oprawcy duchownego, który uczył nas "zło dobrem zwyciężać", nawet w wolnej Polsce nie ponieśli zbyt dotkliwej kary, co więcej, otrzymywali wysokie emerytury. Odpowiedzialności nie ponieśli i na ziemi już nie poniosą, również ci, którym wysługiwali się Pietruszka, Ciastoń, Pękala i Chmielewski, czyli gen.. Jaruzelski i Kiszczak. Ten pierwszy zażądał od drugiego- ówczesnego szefa MSW- aby wreszcie zrobił "porządek" z ks. Popiełuszką. 

Adam Pietruszka, oskarżony o sprawstwo kierownicze, otrzymywał co miesiąc 3,9 tys. zł. Jeszcze więcej, bo po 8 tys. zł miesięcznie, dostawał Władysław Ciastoń, oficjalnie oskarżony o podżeganie do tej zbrodni! Bezpośrednio, w porwaniu i morderstwie ks. Jerzego uczestniczyli trzej oficerowie MSW: kpt. Grzegorz Piotrowski (naczelnik wydziału osławionego Departamentu IV), por. Leszek Pękala i por. Waldemar Chmielewski. Ich przełożonym był natomiast płk Adam Pietruszka. Pietruszka został w 1985 r. skazany na 25 lat pozbawienia wolności za sprawstwo kierownicze. Rok później, po interwencji Czesława Kiszczaka, jednego z "architektów" stanu wojennego, wyrok- poprzez zastosowanie częściowej amnestii- karę zamieniono na 15 lat. Za rok doszło do kolejnego złagodzenia kary, tym razem do 10 lat. Ostatecznie Pietruszka wyszedł na wolność w roku 1995, a więc już w "wolnej" Polsce. 

Po nabyciu praw do emerytury Pietruszka otrzymywał od państwa świadczenie w wysokości prawie 4 tys. zł miesięcznie. Jeszcze bardziej sowitych emerytur doczekali się tacy, jak Władysław Ciastoń, który został oskarżony o podżeganie do tej odrażającej zbrodni. 

Zanim został zamordowany, ks. Jerzy Popiełuszko przeszedł prawdziwą gehennę. Oprawcy torturowali kapelana "Solidarności", potwornie zmasakrowali jego twarz. Duchowny miał nawet odcięty język. 

Mimo to kaci ks. Popiełuszki i oficerowie aparatu terroru przez lata żyli na bardzo przyzwoitym poziomie- w odróżnieniu od wielu ich ofiar. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (10):

heniek2020.10.23 10:20
z kretynem polskim się nie dyskutuje,bo to kacap
ryszard2020.10.20 22:42
Do śmierci Błogosławionego Ks. Jerzego doprowadzili ci sami, którzy zablokowali po 1989 uchwalenie ustawy o reprywatyzacji i z tego samego powodu.
lele2020.10.20 21:47
nienawiść do systemu Gościa zgubiła...był ślepy na to, że Komuna szkoły budowała, osiedla, mieszkania rozdawała.....wszystko było pobudowane obok siebie, sklepy, przychodnie...a teraz samowolka....wg mnie ten Gość to żaden autorytet
ryszard2020.10.21 8:29
Fakt: mieszkania i dolary na wyjazdy TW rozdawała. ludzi bestialsko mordowała, wyprowadzenie Polski z Polski, poprzez okrągły stół szykowała.Fakt, że byli tacy, którzy mówili wydawajmy ile się da: na szkoły, na infrastrukturę, na szpitale, na naukę, na kulturę, na sport, (i wydawali) bo czego nie wydamy to moskiewska V kolumna do swoich wyprowadzi a tak zostanie dla dzieci naszych i wnuków.
.2020.10.20 20:56
Glemp o Popiełuszce: Sam pchał się do swojego męczeństwa
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.20 20:47
popiełuszko był idiotą a nie żadnym męczennikiem! episkopat wielokrotnie go ostrzegał by nie mieszał się w sprawy polityczne bo może sie to źle dla niego skończyć! ale przygłup uwierzył że go bóg obroni! za kilkanaście lat gdy kościół wyląduje na śmietniku historii, śmierć popiełuszki będzie dla przyszłych pokoleń świadectwem katolskiej głupoty i religijnego fanatyzmu!
[email protected]2020.10.21 12:30
tylko jedno sformułowanie ciśnie się na usta: IDIOTA
Michał2020.10.20 20:12
Kaczyński im to zapewnił?
oto wrogowie Polakow rządz 30 lat2020.10.20 20:10
co 4 pracujący w Polsce lekarz jest emerytem. https://www.youtube.com/watch?v=3k7NQBK2i4Y
Olej2020.10.20 20:08
Mieli ??? Dobre sobie. Zajrzycie do Wilanowa, Konstancina, i innych elytarnych dzielnic światowego życia. Powaga sytuacji nie nastraja do śmiechu, człowiek gada do siebie puszczając wiązankę na wiatr. Wszystko to lipa i ściema. Jak jest każdy przytomny człowiek widzi.